Sport en Spel. Vrijdag 16 Februari 1940 5 B.Y.C. „Bloemendaal" TAFELTENNIS SPORTHUIS TE NUYL BRIDGE Haarlemsche Diner-Vereeniging PREDIKBEURTEN Nu door de langdurige vorstperiode een groot deel van het Bloemendaalveld in een spiegel gladde ijsvlakte is gemetamorphoseerd, stelt het Bestuur zich voor, ijs en weder dienende, a.s. Zaterdag en Zondag deze ijsbaan ter beschik king te stellen voor hare leden. Ook voor niet- leden is de baan toegankelijk tegen den prijs van f 0.25 (dagkaart), kinderen f 0.10. Als attractie wordt hieraan verbonden, dat een aardige prijs ter beschikking wordt gesteld, uit te reiken aan hem of haar, die zich naar de mee ning van een daartoe competente jury met het origineelste costuum op de ijzers vertoont. Aan gezien de baan een zeer groote oppervlakte heeft, kan men, ook als er veel publiek aanwezig is, de vleugels vrijelijk uit slaan, zonder hinder lijk voor elkaar te zijn. Een mooi gedeelte is ge reserveerd voor de eventueele kunstrijders. Het is een unieke gelegenheid voor de liefheb bers, wat gebleken is verleden Zondag, toen tal- loozen er een gretig gebruik van hebben gemaakt eischten. Bij de prijswinnaars bevond zich maar een heer en dat is er nog een, die het mooie re sultaat bereikte door hulp van een dame als partner. Zou het dan ook in bridge waar worden, dat het zwakke geslacht de overhand gaat krij gen. Of hebben de dames zooveel minder zorgen als het mannelijk deel der bridgende bevolking, zoodat zij zich beter kunnen voorbereiden op de wedstrijden? De uitslag is als volgt: i Noord-Zuid-lijn: 1. Mevr. BoogersHeer Zie- mer 134Vt punt; 2. Mevr. Guldemond—Mevr. Uriot 123 punten; 3. Familie Meyer II8V2 punt; 4. Mevr. GöbelHr. Helleman 1131/- punt; 5. de heeren Noordhof en Schaap 109 punten; 6. Mevr. VuykMevr. Verheul 98l/2 punt; 7. Mevr. Wafe laarHr. Göbel 931/» punt; 8. Mevr. Noordhof Hr. Schalken 92'/2 punt; 9. Mevr. DaamHr. van Dijk 89 punten. Oost-West-lijn: 1. Mevr. DegenhartMevr. Hoogenboom 117l/2 punt; 2. Mevr. Bonsch Mevr. de Nijs 115'/! punt; 3. en 4. Familie Visser en de heeren Becker en Tegelaar IO8V2 punt; 5. Familie Dekker 115 punten; 6. en 7. Familie Duinker en de dames SchultzeTaylor van Ben- nekom 107 punten; 8. Mevr. BeckerMevr. Verheul; 9. Mevr. KolkmanMevr. van Duren 94 punten. H.T.T.C. „SHOT" Clublokaal: Hotel Vreeburg, Kerkplein 16, Bloemendaal. Vrijdag van 7.3010.45 uur. Secretaris: G. J. Waanders, Boschlaan 29, Bloemendaal. Wedstrijduitslagen: T.O.G. 4—Shot 4 9—1 Rabenhaupt 1Shot 6 Rab. n.o. Shot 3Zuiderkwartier 1 28 Shot 5Heemstede 2 010 Deze week zijn de uitslagen voor de verschil lende Shotteams niet erg daverend, doch dit vind zijn oorzaak in het feit, dat verscheidene Shot spelers door de griep te bed liggen. Het vierde moest zelfs onvoltallig verschijnen tegen T.O.G. 4, terwijl Shot 6 wederom een vergeefsche reis naar Rabenhaupt gemaakt heeft. De wedstrijd leiding heeft dan ook nu besloten deze vereeni- ging te schorsen. Het derde team moest in Zui derkwartier d.i. het voormalige Rozenprieel, zijn meerdere erkennen, terwijl het 5de, gèheel door invallers gevormd met dubbele cijfers van Heemstede 2 verloor. A.s. Zondag speelt de afd. Haarlem met vier teams en een jeugdteam tegen Den Haag. In het derde team vind W. Traksel een plaats, terwijl P. Zalm na gehouden selectiewedstrijden in het jeugdteam mag meespelen .Een aardig succes voor deze beide Shotspelers. Programma voor de komende week: Vrijdag 16 Febr.: Shot 1T.O.G. 3 Vrijdag 16 Febr.: Shot 4—H.T.T.C. ld Vrijdag 1'6 Febr.: Shot 6—Allard's Oog 1 Maartdag 19 Febr.: L.U.T.O. 1—Shot 1 Maandag 19 Febr.: L.U.T.O. 2—Shot 3 Dinsdag 20 Febr.: Barna 2Shot 4. Het eerste team speelt vandaag tegen T.O.G. 3. De uitwedstrijd werd door Shot met 82 ge wonnen. Maandag gaan het eerste en tweede team naar Alkmaar om resp. L.U.T.O. 1 en 2 te gaan bestrijden. We geven het derde meer kans dan het eerste. Shot 4 speelt tegen de leiders van hun afd. H.T.T.C. ld cn tegen Barna 2. Beide wedstrijden zullen wel zwaar voor ze zijn, doch bij voorbaat nog niet verloren. Allard's Oog 1 komt tenslotte vandaag naar Bloemendaal om het 6de te bekampen. De Shotspelers zullen wel alle zeilen moeten bijzetten om een dragelijk resultaat te bereiken. Shot 3Zuiderkwartier 1 28 Zuiderkwartier heeft zijn kans op de eerste plaats niet voorbij laten gaan. Voor Shot wisten alleen Veldkamp en van Frankenhuysen een wedstrijd te winnen. Beide tegen W. Langen- berg. Klupper was niet zoo op dreef. Al zijn en kelspelen moest hij aan zijn tegenstanders laten. Ook het dubbelspel ging naar de gasten. Shot 5Heemstede 2 010 Een geheel door invallers gevormd team n.l. Vogel, knappe en Vigeveno heeft tegen Heem stede 2 geen kans gezien ook maar een wed strijd te winnen. Vogel slaagde er nog in Kruyff een game af te dwingen 21-10, 10-21, 16-21 evenals Knappe tegen mej. L. v. d. Pol 9-21, 21-15 en 17-21. Vigeveno zag in dit voor hem zeer sterke milieu geen kans een game te win nen. Het is evenwel een goede leerschool voor hem geweest. Behalve de nieuwste verkeers- voorsch riften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! HOE MOET MEN OVERHEMDEN STRIJKEN? De meeste huisvrouwen zien er erg tegen op, als zij overhemden moeten strijken. In 't alge meen denken zij, dat het boven haar krachten gaat, doordat ze niet voldoende beseffen, dat je alles verkeerd kunt doen. Er zijn maar twee manieren: je kunt het öf goed óf verkeerd doen! Wie de juiste strijk-methode volgt, zal haar overhemden zoo mooi krijgen als zij zelf wil en wat ook heel belangrijk is zich veel tijd en moeite besparen. Zooals bij zooveel andere dingen moet d(j huisvrouw bij .het strijken van een- overhemd methodisch te werk gaan. Volg een paar een voudige regels en U zal verbaasd staan over het resultaat: het te behandelen overhemd is dan na het strijken weer als nieuw. Als U een overhemd strijkt, begint U met den halsboord; strijk deze eerst aan den ver keerden en daarna aan den goeden kant. Dan strijkt U achtereenvolgens de sluiting aan de voorzijde, de manchetten, mouwen, achterzijde en het laatst van alles de voorzijde. Deze een voudige methode zal het strijken minder ver moeiend maken en U krijgt een beter resultaat. Het spreekt van zelf, dat de beste strijk- methode waardeloos wordt, zoodra U schadelijke waschmiddelen gebruikt of Uw goed hard gaat boenen. Rinso verwijdert al het vuil grondig en toch veilig uit het weefsel, zonder dat U het goed behoeft te boenen. Met Rinso als waschmiddel zal U na het strij ken een prachtig resultaat krijgen. VAN HET BESTUUR Beginnende 1 Maart a.s. ligt het in onze be doeling een poging te wagen, een eigen maand blaadje uit te geven. In onze laatst gehouden be stuursvergadering hebben wij hiertoe besloten. Wij zullen vanzelfsprekend doorgaan met onze mededeelingen wekelijks als tot dusver gedaan in het Bloemendaalsch Weekblad te plaatsen. Het is echter onze bedoeling het uit te geven maandblaadje eenigszins uitvoeriger te doen zijn en daarvan tevens een z.g. kinderrubriek te ver binden. Mochten in onze buurt nog puzzelaars wonen, wij houden ons gaarne aanbevolen voor aardige leuke opgaven waaraan de jongeren hun krachten kunnen wijden. Ook voor anderen zal dan gelegenheid bestaan hun eventueele denk beelden of voorstellen te doen opnemen, welke dan steeds voor de 25 van de maand in mijn be zit moeten zijn. Denkt dus allen eens na of U (.-iets te vermelden hebt, stel het op ischrift en zend het mij toe. De le Secretaris, B. G. BOS, Bloemveldlaan 7. SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD VOOR ALLE SPORTARTIKELEN „NIJMEGEN-DRTVE" IN „LUCKY-SEVEN" Nu de vorst opnieuw heeft ingezet, blijft de animo tot het spelen van een bridge-drive steeds levendig. Om hieraan tegemoet te komen, heeft „Lucky-Seven", Alb. Thijmlaan 2 te Heemstede, Zaterdagavond opnieuw een drive georganiseerd, hetwelk de nijvere directrice van dit bridge- home een „uitverkocht" huis bezorgde. Ditmaal werd gespeeld volgens het Nijmegen- systeem, hetwelk, door de waardeering van elk spel een zuiverder beeld geeft, dan wanneer de cijfers per tafel worden opgenomen. Het stelt echter hoogere aanspraken aan den wedstrijd leider, die na afloop heel wat optelsommetjes te maken krijgt. Maar ook nu weer heerschte er een geanimeerde stemming en dat gaat alles van een leien dakje. Het is anders wel opmerkelijk, dat deze keer de dames het grootste deel van het succes op- Mededeelingen van de Bridge-club „Haarlem-West" (Ramplaankwartier) Het zal ongetwijfeld velen zijn opgevallen, dat er den laatsten tijd weinig over de Bridge club wordt geschreven. De oorzaak hiervan is.... De gewone mededeelingen, zooals uitslagen van gespeelde wedstrijden e.d., worden den leden op den speelavond bekend gemaakt. Wei nig nut heeft het dan, deze nogmaals hier te vermelden. U zult misschien opmerken dat niet-leden daar weinig aan hebben, vooral als deze belang stellen in onze Bridge-club. Die belangstelling van buitenstaanders kan vol gens mij niet groot zijn, temeer, daar het mij meermalen is opgevallen dat zelfs verschillende onzer eigen leden weinig aandacht schenken aan de mededeelingen van de Bridge-club in Bloemend.-Weekblad. Het „Bloemendaalsche Weekblad" wordt, op een enkele uitzondering na, door al onze leden ontvangen, doch het komt mij voor dat het soms ongezien terzijde wordt gelegd. „Er staat den laatsten tijd toch niets in van de Bridgeclub" zult U zeggen. Vergeet U echter niet, dat het Bloemend. Weekblad geen vereeni- gings-orgaan is. Niet iedere week zult U iets van de Bridge-club aantreffen, doch dat neemt niet weg, dat ook het andere wellicht uw aandacht behoeft. Als voorheen wil ik wederom trachten gere geld het een en ander mede te deelen, hopende dat daar de noodige aandacht door onze leden aan besteed zal worden. In de eerste plaats dan het verloop van onze wedstrijden voor de competitie van de Kenn. Br. Bond. Dat is werkelijk niet slecht. In totaal zijn nu 5 wedstrijden gespeeld, waaruit we 6 punten hebben weten te bemachtigen. Van „Rosehaghe" 2 gewonnen wedstrijden, van ,,'t Bolwerk" 1 gewonnen wedstrijd en van „Haarlem-Noord" en „Ons Genoegen" een ver loren wedstrijd. Nu resten nog 3 wedstrijden, resp. tegen „Ons Genoegen", ,,'t Bolwerk" en „Haarlem-Noord". Laat ons hopen met geen slechter resultaat te spelen, als de reeds gespeel de wedstrijden. Onze onderlinge competitie is Woensdag 7 Februari geëindigd. Deze competitie was iets nieuws in onze Bridge-club, n.l. een persoonlijke beoordeeling, door met verschillende partners te spelen. Dat deze competitie bijzonder in den smaak is gevallen, geloof ik echter niet. Velen van ons lieten dit Woensdag j.l. blijken. Aan het be gin van den avond werd- medegedeeld dat de totale uitslag na afloop van de wedstrijd be kend zou worden gemaakt. Toen dit om plm. 12 uur kon gebeuren, waren nog ongeveer 6 leden aanwezig. De belangstelling was dus niet erg groot. Ten overvloede wil ik daarom alsnog dezen uitslag hier bekend maken. Ik meen te kunnen volstaan alleen de prijswinnaars(essen) te ver melden. No. 1 met 495'/2 M.P. heer Kuijk; No. 2 met 489'/a M.P. heer Stevens; No. 3 met 487'/2 M.P. heeren Nassette en Kleve No. 4 met 486V2 M.P. mevr. Nassette; No. 5 met 485 M.P. heer Tesselaar. Bridgers uit de omgeving van het „Ramplaan kwartier", het is nu een juist moment om U te melden als lid van de Bridge-club „Haarlem- West". Nog deze maand zal onze tweede onder linge competitie aanvangen. Het ligt in het voor nemen in den loop van Maart een drive voor onze leden te organiseeren, eventueel met in- troducee's. Komt U eens aan onze bridge-tafeltjes plaats nemen, dan bent U overtuigd dat het aan gezel ligheid niet ontbreekt, en aanmelding als lid volgt dan vanzelf. „Haarlem-West" (Ramplaankwartier) speelt iederen Woensdagavond in Hotel Rest. „Roozen daal". Voor de Bridge-club „Haarlem-West' A. C. STEVENS. Dickmansstraat 54, VAN DE ONTSPANNINGSCOMMISSIE De Cabaretavond van 3 Februari j.l Het deed ons veel genoegen dat er zooveel appreciatie is geweest voor ons werk op dezen avond. Van vele kanten bereikten mij complimen ten voor het werk van de dames en heeren, die aan het programma hebben medegewerkt. Het behoeft geen betoog, dat het ons goed doet dat ons werk niet tevergeefs is geweest en ik dank dan ook de dames en heeren vanaf deze plaats zeer voor. hunne gewaardeerde medewerking. Ik weet dat ik in het vervolg wederom op hen kan rekenen. En nu aan het werk voor de volgende avond, Deze zal, vermoedelijk in April, op eenzelfde leest geschoeid worden. Wij vertellen nog niet wat, dan hopen wij dat de verrassing des te grooter zal zijn. Vertrouwen wij echter, dat er dan dubbel zooveel kaarten worden verkocht. De leden die aanwezig, waren zullen ongetwijfeld het hunne daartoe bijdragen om de andere leden op te wekken eens zoo'n genoeglijke avond met ons mede te maken. De Secretaris der O. C. C. F. STROOSNIJDER, Ramplaan 98 LUCHTBESCHERMING Aan alle bewoners van het Ramplaankwartier. Reeds twee weken achtereen schreef ik vanaf deze plaats over bovengenoemd onderwerp. Velen hebben aan mijn oproep gehoor gegeven en heb ben de vragenlijsten bij mij bezorgd of bij hun blokhoofden. Er zijn echter ook nog velen die anders over denken of liever gezegd heelemaal niet denken en niets van zich lieten hooren. Voor diegene moge het volgende gelden. Bedenk toch het vele werk, vooral in dezen tijd in de avonduren is voor ons ook niet bepaald aange naam. Zooals ik de vorige week reeds schreef wordt veel gedaan in uw aller belang. Dit schijnt lang nog niet tot iedereen te zijn doorgedrongen. Werkt toch allen mede, wij zijn dan veel vlugger bij ons doel. Aan diegenen die aan mijn oproep gevolg gaven, wil ik gaarne vanaf dezen plaats een woord van dank brengen voor hun mede werking in deze. Ook voor de collecte voor het brandweermate riaal vraag ik nogmaals uw volle aandacht. Wacht niet tot het te laat is. Wijkhoofd voor het Ramplaankwartier B. G. BOS, Bloemveldlaan 7. Tel. 14393 - Bakenessergracht 27 - Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen f 0,90 Idem met soep of toespijsf 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. ZONDAG 18 FEBRUARI 1940. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk, Donderdag n.m. 8 uur (geb. „Maranatha") Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Ned. Prot. Bond v.m. 10 uur Mej. Da. ,T. H. Bethe van Haarlem. Kinderdienst. rije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m, 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Vespers en Lof. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Brussaard. Radio-uitzending op golfl. 245.9 m. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (boven zaal „Vreeburg", Kerkplein 16), v.m. 11 uur de heer G. A. de Ruiter; onderwerp: „Dage- lijksch leven." Donderdag n.m. 8.15 uur (Acacialaan 28) Cursus voor belangstellenden. OVERVEEN. Ned. Her%'. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk (hulpgebouw Croezenstraat) v.m. 10 en n.m. 5 uur Cand. D. van Swigcliem. SANTPOORT. Ned. Herv. Gein. v.m. 10 uur Ds. J. H. Hanne- man van Uitgeest. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Zendeling H. Las- schuit van Overveen. N.m. 5 uur Ds. Dijkstra van Amsterdam^ AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. J. M Leendertz, Doopsgez. pred. te Haarlem. HAARLEM. Evang. Luth. Kerk V.m. 10 uur Pröf. Dr. F. W. A. Korff van Leiden. Vrijdag 12 uur Ds. Ch. de Beus, Ned. Herv-, pred. te Overveen. Huwelijksinzegening. Vrije Evang. Gem. (Parklaan 106) v.m. 10 e.n n.m. 6 uur Ds. Joh. J. van Petegem v. Hilversum,. V.m. 10 uur Kinderkerk. Woensdag n.m. 8% uur Catechisatie. Donderdag n.m. 8.15 uur Zangrepetitie. Vrijdag n.m. 8.15 uur Catechisatie. Evang. Samenkomsten (Parklaan 21), v.m. 10 uur de heer J. Sevensma, Evang. te A'dam. N.m. 5% uur mej. Joh. Ekering, Evang. van de Tabernakelzending te Parijs. Dinsdag n.m. 8 uur Bijbelbespreking en Bid stond (Goltziusstraat 14). Woensdag n.m. 8 uur Zangrepetitie. Opwekkingssamenkomsten (Begijnhofkapel 6) (gra tis rijwielstalling achter perc. Jansstraat 44), Donderdag n.m. 8 uur de heer J. Kits, leider van de Openlucht-Evangelisatie te Zeist; onderwerp: „Gods oordeel over de Christen heid". Eglise Wallonne (Begijnhof) Pas de Service a 9h 15 Ecole du Dimanche. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5% uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 40. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5% uur Ds. Siertsema. Cat. Zondag 40. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5% uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 41. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5% uur Ds. Veenhof. Cat. Zondag 41. Geref. Kerk (H.V.) (Begijnhofkapel 6) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Ds. W. Mackenzie, Rem. pred. te Amsterdam. V.m. 12 uur Kinderdienst in het Remon strantenhuis). Donderdag n.m. 2 uur Handwerkkring in het Remonstrantenhuis. Ned. Vereen, v. Spiritisten „Harmonie" afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen; trance-toespraken; media de heeren J. en W. Gmelig Meijling van Bloemendaal. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Nuts- gebouw, Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur mej. C. C. Voute; onderwerp: „Kan gods dienst de wereld redden Donderdag n.m. 8.15 uur de heer H. J. Kerbert Onafh. Relig. Gemeenschap (Oranjeplein 9), v.m. 10% uur Ds. A. R. de Jong; onderwerp: „De zin der zonde". ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) (Brederodestraat 31) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. 25ste OPVOERING VAN „IK BEN ZEVENTIEN JAAR" haHet Nederlandsch Tooneel, directeur: Cor van der Lugt Melsert, artistieke leiding: Cor van der Lugt Melsert, Albert van Dalsum en A. Defresne zal op Zaterdag- 17 en Zondagavond 18 Februari a.s. in den Stads-Schouwburg te Haarlem de 25e en 26e opvoering geven van het prachtige tooneelspel van den jongen Franschen auteur Paul Vandenberghe: „Ik ben Zeventien jaar" (J'ai dix-sept ans). Regie: Louis de Bree. Medewerkenden: Corrie Korevaar, Lena Kley, Jenny van Maerlant, Theo Frenkel, Louis de Bree, Guus Oster, Wim Sonneveld en Dick Riegen." Vertaling: Ferd. Sterneberg. Décors ontworpen door Karei Brückman, uit gevoerd op eigen ateliers.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 5