BLOEMENDAAL MODE BLADEN Firma A. Vernouï R. HANDGRAAF De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal SAFE-LOKETTEN Beatrix" A. G. G. M. GI0RGIS l Zn. FLORALIA Vrijdag 23 Februari 1940 metende 10 x 16 x 50 cM af 5.- per jaar LOOP DER BEVOLKING Babyverzorging BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Wie er kwamen: C. de Wit, huisknecht, Westerlaan 24, Aerden- hout van Alkmaar. J. Vos, kantoorbediende, Ign. Bispincklaan 50, Bloemendaal van Zandvoort. M. J. A. Moltzer, directeur, Ign. Bispincklaan 58, Bloemendaal van Doorn. L. J. J. Olivier, leeraar, Bentveldweg 114, Aerdenhout van Amsterdam. L. Zeiander, directeur, Kweekduinweg 6, Overveen van Huizen (N.H.). Mevr. J. M. BaartCompter, zonder, Klever laan 103, Bloemendaal van Voorschoten. tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING ZIJLWEG 198 V TELEFOON 17200 Geboren: Dochter van G. I. van Beem-Müller; dochter van M. van Galen-Kramer. Ondertrouwd: G. J. C. de Vogel en C. C. Lin deman. Overleden: C. Salm, 61 j.; J. J. A. M. Kok, 74 j., overleden te Haarlem; E. M. J. A. Vermast, echtge. van J. Sijbrandi, 52 j., overleden te Haarlem. Wat gevonden werd Gevonden en terug te bekomen bij: Kennel Ridderstraat, een hond; Koperberg, Enrst Casi- mirlaan 79, een padvindersmes; Tolen, Reiger straat 108 Haarlem, een rol papiervulling; Van der Veldt, Dompvliedslaan, een kruiwagen; Postkantoor Overveen, een dameswandelstok; S. v. Iperen, Rollandslaan Haarlem, een kinder wantje; Verduin, Van Twistkplein 1 Haarlem, een lakentje; R. Wolthuis, Noordlaan 25, een vulpotlood; Duinlustparkweg 15 Santpoort- Station, een paar kinderschaatsen. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): handschoenen, sleutels, '/s hl. kolen, rozenkrans. NAAR DE BINNENLANDEN VAN BORNEO. In de geheel bezette zaal van Hotel „Vree burg" werd Woensdagavond door de Bloemen- daalsche Middenstandsvereeniging een film avond aan haar leden aangeboden, waartoe tevens eenige honderden alhier gekantonneerde militairen waren uitgenoodigd. De heer W. Scheepstra, voorzitter der ver- eeniging, verwelkomende de talrijke aanwezi gen; hij sprak zijn dankbaarheid uit dat de.heer H. F. Tillema zich bereid verklaard had dezen avond zijn film te vertoonen die hij had gemaakt van een reis naar de binnenlanden van Borneo, en dankte de leden van Muziekgezelschap „The Jolly Jokers", die de pauzen muzikaal vulden. De heer Tillema vertoonde hierna zijn film en lichtte deze toe. In het diepe binnenland van Borneo leeft de Dajakstam, die zijn zeden en gewoonten ongerept bewaard heeft, en waarvan de heer Tillema een buitengewoon mooie film heeft samengesteld die eenig is in haar soort. Na een moeilijke reis door zware stroomversnellin gen belandde de expeditie bij de Dajaks. Duide lijk werd aangetoond dat de godsdienst het ge- heele leven van den Dajak beheerscht en zijn handelingen zijn gebaseerd op zijn begrippen omtrent de goede en de kwade geesten en de magische krachten die op den mensch inwerken. Door de zorgen van den medischen dienst is de hygiëne verbeterd. De zesdeelige film heeft den geheelen avond de vele aanwezigen geboeid en een dankbaar applaus bewees dat de vertooning zeer op prijs was gesteld. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. haHet comité, dat deze bijeenkomsten iederen Donderdagavond in de Begijnhofkapel aan het Begijnhof no. 6, organiseert, deelt mede, dat in een serie van drie achtereenvolgende Don derdagen enkele speciale tijdsonderwerpen zul len worden behandeld. Donderdag 22 Februari spreekt de heer J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist over: „Gods Oordeel over de Christenheid". 29 Feburari zal Ds. W. Dubbeldam uit Rotterdam spreken over: „Het verzegelde Boek" uit Open baring 5, terwijl op 7 Maart de Evangelist K. Rozendal uit Den Haag zal spreken over: „De aanstaande wereldcatastrofe". In al deze bijeenkomsten zullen de huidige gebeurtenissen en hun ontwikkeling in het licht der Bijbelsche profetiën worden besproken. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 AVOND VAN BEZINNING EN GEBED In de Ned. Herv. Kerk .werd Woensdagavond een avond van bezinning en gebed gehouden. Het kerkgebouw was geheel bezet. Ds. J. C. van Dijk wees op het gevaar van on verschilligheid en gerustheid na de eerste maan den van schaamte, verbijstering en droefheid. Wij moeten de werkelijkheid zien, als het Christenmenschen past, bidden voor heel den nood der Christenheid en de geestelijke krach ten in ons leven opnieuw bevestigen in ons ge loof aan God, indien er weer voor ons een dageraad zal zijn. In het tweede gedeelte zijner rede wees Ds. van Dijk er op. dat de Westeuropeesche cultuur in gevaar is en dat er hoogere waarden in ons leven zijn dan stoffelijke. Zijn gebed eindigde hij met: Uw wil ge schiede. Ds. Ch. de Beus zag de bijeenkomst als een behoefte om de nooden van dezen tijd te leggen voor God. Hij waarschuwde zoowel tegen te groote gerustheid als tegen te groote ongerust heid. Mogelijk dat de donkerheden van heden een nieuwen tijd inluiden van orde en vrede en recht. Noodig is om an God hulp te vragen en Hem te zeggen hoe vreeselijk het is en onze troost zij. dat eens een nieuwe dageraad zal komen. Na den dienst werd gecollecteerd voor het Finsche Roode Kruis. GO-JARIG JUBILEUM Vrijdag 1 Maart a.s. hoopt de heer L. M. Wes- seling te Overveen den dag te herdenken waarop hij vóór zestig jaren in dienst trad bij de familie Borski, thans de erven van der Vliet- Borski. Als dertienjarige tuinmansjongen kwam de heer Wesseling in 1864 in dienst; ondanks zijn drie en zeventig jaren verricht de a.s. jubilaris zijn werk nog met opgewektheid. SPOEDIG GESNAPT. blEen Aerdenhoutsche familie deelde aan de politie mede, dat haar dienstbode na een woordenwisseling was verdwenen. Naderhand miste men een geldbedrag, welk feit in verband gebracht werd met het verdwijnen van de dienst bode. De Haarlemsche politie slaagde er in denzelf den nacht het meisje in Haarlem aan te houden. In een hotel had zij den hotelier een valschen naam opgegeven met het idee daar den nacht door te brengen. De Haarlemsche politie heeft haar naar Bloemendaal overgebracht, waar zij voorloopig is ingesloten. Van de meegenomen vijf-en-twintig gulden had zij er nog negentien over. De Vereeniging „Floralia", die op alle scho len in onze gemeente jaarlijks plantjes aan de kinderen verstrekt en na de zomervacantie op de respectievelijke scholen keuringen organi seert, waar dan de kweekers van de beste plan ten met een prijsje beloond worden, was om de bezetting door militairen in September jl. ver hinderd die keuringen in de scholen te houden. Floralia heeft gemeend, dat de kinderen hier van geen nadeel mogen hebben en zal deze week prijsjes aan alle scholen die aan het Floralia- wërk deelnemen, aanbieden, terwijl iedere deel nemer een reep chocolade ontvangt. Aan de hoofden van scholen is verzocht de prijsjes onder de deelnemers aan de Floralia '39 naar hun oordeel te bestemmen. Een damescomité is Floralia bij aankoop en distributie van prijsjes behulpzaam geweest. Spoedig zullen de aanvragen voor 1940 de kin deren weer bereiken. Door eenige Bloemendaal- sche ingezetenen is reeds steun toegezegd voor het schenken van stekjes voor dat doel, terwijl, nu Floralia een Vereeniging wordt, velen zich als lid hebben aangemeld. Wij stelden de contributie laag, waardoor ie der in staat is ons werk te steunen. Heerlijk werk de kinderen liefde en respect bij te bren gen voor alles wat groeit en bloeit. Onze mooie gemeente plansoenen zullen ze lee- ren waardeeren en respecteeren, terwijl de plan ten die ze groot brengen en hen voortdurende zorg vragen, hun troetel-kinderen zijn; ze leeren ze van naam kennen, weten hoe ze behandeld moeten worden en waar ze moeten staan. Kin deren van alle relegie doen mee en hen onder wijzers(essen) helpen hen gaarne met nuttige wenken. We hebben al vele mooie school-ten- toonstellingen gezien en vragen ook Uw steun voor ons werk. EXAMENS. blOnze plaatsgenoot de heer Bruno Tideman slaagde aan de Amsterdamsche Universiteit voor het doctoraal-examen rechten. HET WITTE KRUIS De afdeeling Bloemendaal van de N.H. ver eeniging „Het Witte Kruis" houdt Woensdag 28 Februari a.s. een ledenvergadering in Hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen. De agenda vermeldt de jaarverslagen over 1939, en het verslag van de algemeene vergade ring. AFSCHEID B. A. KOHLER Met ingang van 1 Maart 1940 is aan den heer B. A. Kohier, brievenbesteller-voorman te Overveen, wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd eervol ontslag ver leend. De heer Kohier heeft zich in zijn dienstperiode doen kennen als een ambitieus postman, die met animo zijn clienten bediende, waardoor hij op een welbestede arbeidsperiode mag terug zien. Groote Collectie Warmocsstraat 10, Ilaarlem üloemend.weg 53, Bloemendaal Bloemend.weg- 255, Overveen Telefoon: 10547 - 23039 - 22292 ZONDAG 25 FEBRUARI 1940. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. P. J. de Jong van Amsterdam. Donderdag (geb. „Msraratha") n.m. 8 uur lis. J. C'. van Dijk. Bijl.eIIcz.ii Ned. Prot. Bond v.m. 10% uur Dr. H. .1. Heering van Bussum. Vrije Ivath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10uur gezongen II. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof. Geref. Kerk v.m. 10 uur tand. Van Swigchem. N.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio- uitzending o)) golflengte 245.9 m. Universeele Écredienst (Soefi-beweging) (boven zaal „Vreeburg", Kerkplein 16) v.m. 11 uur Ir. J. Pool: onderwerp„De doorslaggevende factor in bet leven." OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de B.us. Geef. Kerk (hulpgebouw Croczenstraat) v.m. 10 uur Ds. Joh. C. Brussaard. N.m. 5 uur Cand. Van Swigchem. SANTPOORT. Ned. Ilerv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. de Vries van Beverwijk. N.m. 5 uur Ds. R. H. Oldeinan. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur zie Herv. Kerk. N.m. 5 uur Ds. D. Kuilman van Leiden. Geref. Kerk (II.V.) v.m. 10 uur de heer K. v. d. Rerg. AERDENH0LT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10uur Prof. R. Casi- mir, Hoogleeraar te Leiden, van Den Haag. HAARLEM. Evang. Luth. Kerk v.m. 10% uur Ds. Brandt. Vri je Evang. Gem. (Parklaan 10G) v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Fossé. Evang. dien-t niet koor. V.m. 10 uur Kinderkerk. Woensdag n.m. 8% uur Catechisatie. Donderdag n.m. 8.15 uur Zangrepetitic. Vrijdag n.m. 8.15 uur Catechisatie. Evang. Samenkomsten (Parklaan 21) v.m. 10 uur O,, hem IVr; v-r Haag. INVOER ENGELAND. haDe Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken ontving de navol gende mededeeling van de Nederlandsche Ka mer van Koophandel te Londen: Tezamen met andere buitenlandsche Kamers van Koophandel te Londen waren wij in de ge legenheid de aandacht der autoriteiten te vesti gen op een aantal gevallen, waarin moeilijkheden waren ontstaan tengevolge van de tegenwoordige invoer-administratie in Groot-Brittannië betref fende verboden invoer. Tijdens de behandeling van deze aangelegen heid wees de Voorzitter van de „Board of Trade" toevalligerwijze op een fout, die in het buiten land dikwijls gemaakt wordt en om verder mis verstand te voorkomen, gaf hij in overweging de volgende mededeeling te doen toekomen aan de neutrale exporteurs via de verschillende Ka mers van Koophandel: „exporteurs in neutrale landen te waar schuwen, dat certificaten van oorsprong voor goederen, die naar Engeland worden geëxpor teerd, hen nog niet ontslaat van de verplich ting om te voldoen aan de bepalingen voor invoer-vergunningen, die voor het Vereenigd Koninkrijk bestaan." SNEEUW EN GLADHEID. blDe sneeuwval heeft eenige automobilis ten lichte parten gespeeld. Op den hoek Vrij- burghlaan-Julianalaan wilde een autobestuur der links afslaan in de richting van het Stoop's Bad, doch kwam in onzachte aanraking met een uit tegenovergestelde richting komende auto, die, al remmende, door de gladheid slipte. Beide wagens kregen eenige schade. Op de Elswoutslaan raakte een zware trailer, in een bocht van den weg een aldaar staand huis, en beschadigde den muur en een raamluik. De chauffeur, die doorreed, merkte van de aan rijding niets. MEDEWERKING GEVRAAGD VOOR DE LUCHTBESCHERMING Sedert eenigen tijd is men in de wijk Over veen bezig de bewoners te vereenigen in een organisatie voor de zelfbescherming. Jammer genoeg wordt niet overal de voldoende samen werking voor dat doel ondervonden. Men denkt nog wel eens dat zij die dit werk doen, het voor een bijverdienste doen. Deze opvatting is te eenenmale onjuist. Zij, die zich beschikbaar hebben gesteld om de organisatie tot stand te brengen, doen dat geheel belangeloos. Indien de bewoners wat meer medewerking zouden be- toonen, zou dit het werk zeer verlichten want er moet nog heel veel gedaan worden! Toch is voor Overveen reeds iets tot stand ge komen. In de eerste plaats worden in een twee tal van de vijf blokken cursussen gehouden voor zlgl huismoedr E.H.B.O. Dit is een eenvoudige opleiding voor de eerste hulp, alvorens de offi- cieele instanties bij luchtaanvallen, aanwezig kunnen zijn. Voorts is voor elk blok een ver- bandkist aangeschaft als aanvulling voor hetgeen de bewoners aan verbandmateriaal in huis hebben. Plannen zijn in voorbereiding om na overleg met de Bloemendaalsche brandweer, voor Over veen een brandspuit aan te schaffen. Maar er moeten ook personen zijn, die deze spuit zullen moeten bedienen. Laten zij, die hiertoe bereid zijn, zich ten spoedigste opgeven aan hun blok- leider. ZUSTER PLANTEIJDT 80 JAAR blDen 26en Februari e.k. is een bijzondere dag in Rusthuis „Boschrand", De Genestetweg 1, Bloemendaal. Immers Zuster L. Planteijdt, die in den huise- lijken kring als Zuster Betsy wordt aangespro ken, viert haar 80en verjaardag. Het mag een wonder heeten dat zij nog zoo flink haar arbeid verricht, na haar moeilijken tijd als verpleeg ster, een werk dat nu reeds lang achter haar ligt. Opgewekt gaat zij haar gang. Het zal de jarige Maandag a.s. niet aan be langstelling ontbreken. Onze hartelijke gelukwensehen Zuster! IJSWEDSTRIJDEN VAN „HET KOPJE" Door de Middelbare School voor Meisjes „Het Kopje" werd een ijsfeest gehouden op de baan in Duin en Daal, georganiseerd door de leerares- sen en het bestuur der IJsbaan. Onder vroolijke muziek had alles een vlot ver loop. De uitslagen waren: Hardrijden: 1. Gerda Marcus. 2. Hannie Graper. 3. Anneke Nijland. 4. Emmy van Mar ken. Schoonrijden: 1. Wil Grafstal. 2. Wetke von Saher. 3. Wil van Marken. Idem voor Paren: Wil Graafstal en Wetke von Saher. Behendigheidswedslrijden: 1. Anneke Hof kamp. 2. Renée v. d. Poll. 3, 4, 5 en 6 Rosemarie Koenen, Mieke Tameling, Eefje Götte en Hans van Dam. De jury bestond uit de dames Wetzelaar Ament en Burder (beiden oud-leerlingen) voor schoonrijden: en de heeren Hondius en Wetzelaar (behendigheidswedstrijden) en de heeren Baas- bank en Reinders (hardrijden). N.m. 5% hui dezelfde. Liang, samenkomst. Dinsdag n.m. 8 uur (Goltziusstraat 14), Bij belbespreking en Bidstond. Woensdag n.m. 8 uur Zangrepetilie. Opwokkingssamenkomsten (Begijnhofkapel fi), Donderdag n.m. 8 uur Ds. W. Dubbeldam, te Rotterdam, onderwerp: „Het verzegelde Boek". Eglise Wallonne (Begijnhof) a 20 h. Service et Sermon présidé par Mr. la pasteur E. Miché- lin-Moreau de Ia Ilaye; 3e collecte pour la restauration. a 9 h. 15 Ecole du Dimanelie. Geref. Kerk (Kloppersingolkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5% uur Ds. Yeenhof. Cat. Zondag 41. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boéyinga. N.m. 5% uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 41. Geref. Kerk (N'oord-Sehoterkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5% uur Ds. Boeyinga. ('at. Zondag 42. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5% uur Ds. Siertsema. ('at. Zondag 42. Geref. Kerk (H.V.) (Begijnhofkapel G) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Detli. V.m. 10 uur (in de voorzaal) Kindordienst. Hemonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Ds. W. J. W. Hubeek, Rem. pred. te Vlaardingen. V.m. 12 uur (Rcmonstrantenh.), Kinderdienst. Donderdag n.m. 2 uur (Remonstrantenhuis) Handwerkkring. Vrijdag n.m. 8.15 uur Studiekring voor leeken- arbeid in het Remonstrantenhuis. Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia" afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlwcg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spreekster mevr. de Wed. Dr. E. Akkeringa van Den Haag; hel derziende waarnemingen door spreekster. Universeele Eeredienst (Soefibeweging) (Nutsgeb. Lange Veerstraat IG) v.m. 11 uur, Jhr. Mr. G. W. J. v. Spengler; onderwerp: „Geef voedsel aan ons lichaam". Maandag n.m. 8.15 uur Cursus voor belangst. College tot verbreiding van Spiritistische beginse len (geb. „Thcosofia", Nassauplein 8) v.m. 10% uur Wijdingsmorgcn, spr. Ds. Bever sluis van Schiedam. DAMES- EN HEERENKAPPER ZIJLSTRAAT 35 TEL. 17625 Reclame: Wasschen. Knippen, Ondnlccren f 1.- Wasschen, Watergolf f Im permanent MM.1 ft.'

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 2