I selgoed Extra Zoete Jaffa's 10 stuks 48 cent TOESET - Mr. Cornelisstr. 38-40 - Tel. 15014 WIE BEN IK i, dat an- derd zijn mie Shop lendaal Gemeentelijke Distributiedienst JAN STEENMAN j; tl 55 Vrijdag 1 Maart 1940 JAFFA's om te persen 30 voor een gulden. PREDIKBEURTEN NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON Van onze Adverteerders AGENDA Haarlemsche Diner-Vereeniging BUURTVEREENIGING RAMPLAANKWARTIER Ik werd geboren 7 April 1930 9- :1 tijd aan de was- digen in ons grote jarom de was niet nu. Iedere vrouw :n haar die geven". verbruik veel minder, die besparing, vooral a: „Jal". Dit is nog EN! ed slijtage betekenen, en ouderwetse zeep- olgende dag in Rinso. groote sorteering vindt U bij lefoon 19224—29808 TST ortsche'aan 75 7730 :hildershuis Modeartikelen enz. laren van het ex., nieuwprijs u: EMENDAAL Bloemendaal Kantoor Overveen, Julianalaan 6. Mededeeling aan het Publiek. Men wordt er op gewezen, dat de winkelier het afleveren van distributiegoederen moet weigeren, indien niet gelijktijdig bij de aflevering de consu- mentenbon of bonnen, overeenkomende met de voor ieder dier goederen vastgestelde hoeveel heden, wordt afgegeven, (artikel 6 der Distributie- regelingsbeschikking 1939). Aan de naleving van deze bepaling zal door den Distributiedienst streng de hand worden ge houden. Inlevering opplakvellen bon No. 13. De inlevering Van de opplakvellen met bon No. 13, waarvan de geldigheidsduur op 29 Februari 1940 afloopt, dient op de volgende wijze te ge schieden: Voor winkeliers met code nummer: 5000 t/m 5999 inleveren op Vrijdag 1 Maart. 1000 t/m 1999 inleveren op Maandag 4 Maart. 2000 t/m 2999 inleveren op Dinsdag 5 Maart enz. De inlevering der opplakvellen moet geschieden op de aangegeven data vóór 1 uur n.m. Verstrekking rantsoenboekjes aan militairen, tijdens verlof ziek geworden. Voor militairen, die tijdens hun verlof ziek ge worden zijn en dus niet op den gestelden tijd in hun garnizoen kunnen tcrugkeeren, bestaat de mogelijkheid, zich telkenmale voor één week een nieuwe verlof-distributiekaart te verschaffen. De betrokken militair dient hiertoe na elke week, gedurende welke de afwezigheid na liet ver lof (om wettige redenen) voortduurt, aan zijn commandant te verzoeken hem een verlof- distributiekaart voor 7 dagen toe te zenden. Tegen afgifte van deze kaart kan de betrok kene bij den distributiedienst een rantsoenboekje doen halen. Regeling tot voorziening van suiker voor kleine café's. Voor de inschrijving van hotels, café's en restaurants bij het Centraal Distributiekantoor geldt de volgende norm: Minimum verbruik ioor het bedrijf aan koffie, thee en cacao tezamen 6 kg. per maand (waarhij 1 kg. thee of 1 kg. cacao als 3 kg. wordt gerekend) of, indien alleen koffie is opgegeven, 4 kg. per maand. Eén café, dat per maand 3 kg. koffie, kg. thee en kg. cacao verbruikt voor zijn clientèle, komt derhalve voor inschrijving bij het Centraal Distributiekantoor in aanmerking. Toewijzingen van Suiker: Toewijzingen worden uitsluitend verstrekt aan instellingen welke zijn ingeschreven, met dien ver stande, dat toewijzingen van suiker slechts worden verstrekt aan die instellingen, welke voor het bedrijf een minimum-verbruik van 4 kg. suiker per maand hebben. Het verbruik ten behoeve van het inwonend personeel of het gezin van den ondernemer blijft, zoowel voor de beoordeeling van de norm voor in schrijving, als van die voor het in aanmerking komen van een toewijzing voor suiker, buiten beschouwing. Op den verantwoordingsstaat MD 217 dient een instelling welke toewijzing ontvangt, eeliter het totale verbruik zoowel voor het bedrijf als voor inwonend personeel, langeren tijd verblijvende gasten, en den (inwonenden) ondernemer en zijn gezin op te gevende van deze personen ingenomen consnmentenbonnen dienen op opplckvcllcn te worden ingeleverd. Instellingen, welke niet voor inschrijving in aan merking komen. I)e instellingen, welke niet aan de gestelde nor men voor inschrijving voldoen en als zoodanig niet voor inschrijving in aanmerking komen, als- inede de ingeschreven instellingen, waarvan het s.iikerverbruik te gering is, ontvangen geen toe wijzingen. Aan deze instellingen kan de distributie dienst losse bonnen voor het verbruik in liet be drijf verstrekken. Wanneer deze instellingen uitsluitend koffie, thee en cacao schonken, zou de hoeveelheid suiker, voor welke losse bonnen kunnen worden ver strekt, ten hoogste 3 kg. per maand bedragen. Het is echter gebleken, dat ook verstrekking van suiker voor kwast, karnemelk, alcoholische dranken e.d. een voorziening behoeft, waarom de distributiedienst is gemachtigd aan niet inge- geschreven instellingen een grooter aantal losse bonnen voor suiker te verstrekken en wel tot een maximum van 10 kg. per maand. De ondernemer zal eeliter uit zijn facturen e.d. dienen aan te toonen, welke hoeveelheid hij redelijkerwijs ge acht kan worden noodig te hebben. Het spreekt van zelf, dat instellingen, welke geen toewijzing ontvangen bonnen van inwonen den niet behoeven in te leveren. LANGE BOOGAARDSTRAAT 25 TELEF. 15475 KOOPER VAN VODDEN, METALEN, MEUBELS, ZOLDEROPRUIMINGEN, ENZ. ENZ. LANGE BOOGAARDSTRAAT 25 TELEF. 15175 OOK AAN HUIS TE ONTBIEDEN JAARVERGADERING BLOEMENDAALSCHE MIDDENSTANDSVEREENIGING. blIn hotel „Zomerzorg" werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de Hloemendaalsche Middenstandsvereeniging. De voorzitter, de heer W. Scheepstra, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en wenschte daarbij het lid den lieer Ad. Cassee geluk met zijn verkiezing tot wethouder der gemeente Bloemen daal. De secretaris, de heer A. van der Schoor, ver meldde in zijn jaarverslag, dat de bijzondere tijds omstandigheden het bestuur geen vrijmoedigheid hadden gegeven om, zooals telken jare, in de St. Nicolaas- of Kerstmisperiode, een reclame-aetic te organiseeren. Het ledental bleef vri j stationnair. De financieele geste der vereeniging werd ge rapporteerd door den penningmeester, den lieer A. de Graaf, die mededeelde, dat tegenover een ontvangst van f 334.70, een uitgaaf' stond van f 331.90. De begrooting voor 1940 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 318.De contributie bleef bepaald op het onveranderde bedrag van zes gulden. Bij monde van den heer Huisman rapporteerde de kaseommissie, dat boeken en bescheiden van den penningmeester in orde waren; dezen function- naris werd décharge verleend. In de kaseommissie 1940 werden benoemd de heeren H. Hupkes en A. Cassee. De aftredende bestuursleden de heeren W. Scheepstra. .T. A. Gras en A. van der Schoor werden herkozen. Eén door het bestuur overgelegd plan tot het organiseeren eener reclame-aetie werd uitvoerig besproken en vastgesteld. Binnen afzienbaren tijd zal aan dit plan uitvoering worden gegeven. Besloten werd op den 12en Maart a.s. een bij eenkomst te beleggen, waar wethouder Cassee een inleiding zal liouden over een actueel onder werp, waarna gelegenheid zal zijn tot bespreking. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank tot de aanwezigen. ZONDAG 3 MAART 1940. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Extra collecte voor de Diaconie. Donderdag (geb. „Maranatha") n.m. 8 uur Dezelfde. Bijbellezing. Ned. Prot. Bond geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popcllaan Kinheimpark) v.m. 10% uur Hoogmis met predicatie. Uitstelling van het II. Sacrament van 2% tot 5% uur. Woensdag n.m. 8 uur Zangrepetitie. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. .5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m. LIniverseeïe Eeredienst (Soefi-Beweging) (boven zaal „Vreeburg'', Kerkplein 1G) v.m. 11 uur mej. S. A. v. Braamonderwerp Verhef ons hoven de dichtheid der aarde". Donderdag n.m. 8.15 uur (Acaciaiaan 28) Cursus voor belangstellenden. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Extra collecte voor de Diaconie. Geref. Kerk (hulpgebouw Croezenstraat) v.m. 10 en n.m. 5 uur Cand. D. v. Swigchem. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. H. Molenaar uit Houtrijk en Polanen Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur zie Herv. Kerk. N.m. 5 uur Ds.J. H. II. v. Beem van A'dam. Dinsdag n.m. 8 uur Dr. A. H. Edelkoort van A'dam; onderwerp: „De beteekenis van het Boek Openbaring. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer C. Redert. AERDENH0ÜT. Vereen. Reiig. Kring v.m. 10% uur Prof. Dr. L. J. van llolk, Hoogleeraar te Leiden. 21739 Avis, Zr. R. C., gedipt zieken- en kraam verpleegster, Kleverparkweg 153. 25913 Bemmel-Benit, Mevr. Wed. Dr. C. v., Kleverlaan 39, Bloemendaal. 18531 Dijkum-Corba, Mevr. W. van, Rembrandt- laan 8, Heemstede. 19234 Hamers, B. J., Joh. Vermeerstraat 35a, Heemstede. 29695 Hamming Sr., H. S., Spaarnzichtlaan 18, Heemstede. 29988 Lukkien, H., Beethovenlaan 30, Heem stede. o Reeds ruim tien jaren is in de omgeving van Julianapark-Soendaplein de slagerij van den heer P. Jes gevestigd. Aanvankelijk begonnen op het Soendaplein, moest reeds spoedig wegens den voortdurend toe- nemenden omvang der zaken naar een mee geschikt pand worden uitgezien en viel het oog op het perceel Julianapark 54. In korten tijd was de zaak geworden tot een der grootste detailzaken van Haarlem en omgeving, die zijn cliënten telt in Heemstede, Aerdenhout, Overveen, Bloemendaal en Haarlem-Noord. Het bedrijf is uiterst modern ingericht. Automa tische koelinrichtingen zorgen zoowel voor de spekzouterij als voor de bewaring van het vleesch. De eigen worstfabricage waarborgt uitsluitend prima producten. Indien men bedenkt dat de heer Jes reeds een veertigjarige practijk in het slagers vak achter den rug heeft, laat het geen twijfel of men kan van een terdege vakkundige bediening verzekerd zijn! De heer Jes heeft zich aan de eischen des tijds aangepast en door middel van een eigen bestel dienst per motor of auto kunnen de klanten a la minute bediend worden. TUINBOUW. blDinsdagavond j.l. hield de af'deeling Bloe mendaal en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, hare maandelijk- sohe vergadering in restaurant „Rusthoek". De voorzitter Mr. J. D. v. d. Plaats sprak een welkomstwoord, en in het bijzonder tot den nieuwen penningmeester Mr. E. Top en den spr. De voorzitter deelde mede, dat op 14 Maart de sluitingsavond zal zijn van den cursus van den heer Steetskamp in groenten en fruit te Aerdenhout, hij Van Empelen Van Dijk en dat de leden hier welkom zijn. Het woord was nu aan den heer Pk van Stuijven- berg uit Velp, die aan de hand van een groot aantal lantaarnplaatjes zijn auditorium rond leidde in de sehoone contrijen van de Zuid-Oost- Veluwe. Landsohapssohoon, geologie, historie, flora en fauna maakten de voordracht zeer interessant. Nu de bloemen van de ramen waren, waren de bloemen weer in al haar schoonheid in de zaal Voor de prijsvraag waren vier inzendingen. Groep hyacinthen op glazen 9 punten, Rarnhorn. Idem in glazen, 9 punten, Barnhorn. Groep Tulpen in pot, 10 punten, Barnhorn. Groep Narcissen in pot, 8 punten, Barnhorn. Voor deze inzendingen waren geldprijzen uit geloofd.. Puntenstelsel. Kleinbloemige amarylles zaailingen uit eigen zaad, 10 punten met lof, Boegsehoten. Cyprepedium in variëteiten, zaailingen 10 p„ idem. Anthursum Regale uit zaad gekweekt, 10 p. met lof, idem. Sanzevieria Zeylansca Var., Lourantië, 10 p., met lof, idem. Amorphophalles Riereri ter opluistering'. Op voorstel van den heer Barnhorn werd den penningmeester décharge verleend voor zijn beheer. Door den heer J. F. Kroone was een hem on bekenden heester ingezonden, onder vermelding: „Wie weet hoe ik heet". De jury en de ter ver gadering aanwezigen slaagden er echter niet in deze vraag te beantwoorden. In de volgende op 26 Maart a.s. te houden ver gadering zal de heer Voorwal! een aantal films vertoonen, waaronder één van den heer J. C. Mol genaamd „Uit het leven der planten" en verder „Van Gummiboom tot autoband", „Cacao en suiker" en „Verovering der zeediepten". Stadsschouwburg: Vrijdag, 8 uur, Oda Slo- bodskaya (zang) (voor Ned. Bev. van Toonkunst). Zaterdag, 8.15 uur, Het Nederlandsch Toonecl, „Ik ben Zeventien jaar" (ten bate van Finland); bal na tot 2 uur. Zondag, 8.15 uur, Tooneelgroep „Het Masker", „De Schaduw"-, Maandag, 8.15 uur. Het Nederlandsch Tooneel. Abonnement le serie, „Een Finsch Meisje"*. Woensdag, 8.15 uur, „Mijn en Dijn" (voor Kon. Letter). Ver. J. J. Cremer). Donderdag, 8.15 uur, Dansavond Els Keezer. Theosofische Loge (Nassauplein 8). Vrijdag om 8.10 uur.zal «1e heer W. Vreeswijk spreken over: „Theosofie en Psychologie". Toegang vrij. HAARLEM. Evang. Luth. Kerk v.m. 10% uur. Intrede van Ds. W. Spliethoff, na te zijn voorgesteld door Ds. C. H. Brandt. Extra eoll. v. Lutlierhuis. Vrije Evang. Gem. (Parklaan 106) v.m. 10 uur Ds. D. J. D. du Fossé. N.m. 6 uur dezelfde. Bediening H. Avondmaal. V.m. 10 uur Kinderkerk. Woensdag n.m. 8 uur Bidstond-Bijbellezing. N.m. 8.45 uur Catechisatie. Donderdag n.m. 8.15 uur Zangrepetitie. Vrijdag n.m. 8.15 uur ateeliisatie. Evang. Samenkomsten (Parklaan 21) v.m. 10 uur de heer D. Meijer van Ileiloo, em. pred. van de Belg. Evang. Zending. N.m. 5% uur dezelfde. Bed. H. Avondmaal; vrij voor alle geloovigen. Dinsdag n.m. 8 uur Bijbelbespr. en Bidstond. Woensdag n.m. 8 uur Zangrepetitie. Opwekkingssamenkomsten (Begijnhofkapel 6) (gratis rijwielstalling aehter perceel Jansstr. 44). Donderdag n.m. 8 uur de heer K. Rozen dal, Evang. te Den Haag; onderwerp: „De aanstaande wereldcatastroplie. Eglise Wallonne (Begijnhof) Pas de Service, a 9 h. 30 Ecole du Dimanche. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 en n.m. 5% uur Ds. J. W. Siertsema. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 en n.m. 5% uur Ds. A. M. Boeyinga. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 en n.m. 5% uur Ds. C. Veenhof. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 en n.m. 5% uur Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk (II.V.) (Begijnhofkapel 6) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Ds. L. B. Houtgast, Rem. Geref. pred. te Dordrecht. V.m. 12 uur Kinderdienst (Remonstrantenh.). Donderdag v.m. 2 uur Handwerkkring in het Remonstrantenhuis. Ned. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia" afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spreekster: mevr. L. Servaas Smits-Peletier van Den Haag; hel derziende waarnemingen: mej. Cath. Driesten. Onafh. Relig. Gemeenschap (Oranjeplein 9) v.m. 10% uur Ds. A. R. de Jong; onderwerp: „De triumf over het lijden". Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Nutsgeb. Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur mej. C. C. Voute; onderwerp: „De waarheid als ver losser." Tel. 14393 Bakenessergracbt 27 - Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen f 0,80 Idem met soep of toespijsf 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. VAN DE ONTSPANNINGSCOMMISSIE Feestavond op 6 April a.s. Op velerlei verzoek hebben wij besloten op 6 April a.s. wederom een avondte geven en gezien het prettige verloop van den vorigen avond zal deze wederom op dezelfde leest worden geschoeid. Er wordt reeds ijverig gerepeteerd met een aardige een-acter, terwijl voorts nog eenige leuke nummers zullen worden gegeven. Er zal weer prettig bal zijn, terwijl wij de zaal een feestelijk aanzien zullen geven. Al met al belooft het een aardige slot-avond te worden en wij vertrouwen dat wederom een groot aantal leden aanwezig zal zijn. Wij komen op een en ander nog nader terug De gymnastiekclubs. Het zal mij aangenaam zijp als de heeren dif aan de cursus deelnemen, bij afwezigheid daarvan tevoren even aan mij kennis gever, Dit bespaart teleurstelling voor de andere deel nemers. Wat de meisjes en jongens betreft, verzoe ken wij hun, wanneer zij een keer niet zijn ge weest, hun contributie te bezorgen bij de leid ster, mevr. Brandon, of bij den leider, den heer Kroes. De secretaris, C. F. STROOSNIJDER. Ramplaan 98. en mocht mij in de belangstelling van vele huisgezinnen verheugen Oplossingen voor 1 April. Inzenden Redactie Bloemendaalsch Weekblad, Korte Klever laan 64, Bloemendaal. Voor goede oplossers fraaie prijzen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 5