R. HANDGRAAF Ons Indisch Hoekje Vrijdag 22 Maart 1940 7 VAN ONZE ADVERTEERDERS RAMPLAANKWARTIER BUURTVEREENIGING PREDIKBEURTEN VAN DE LEESTAFEL Haarlemsche Diner-Vereeniging EEN PAASPUZZLE *1 DAMES- EN HEERENKAPPER ZIJLSTRAAT 35 TEL. 17625 Reclame: Wasachen, Knippen, Onduleeren f 1.- Wasschen, Watergolf f 1, Permanent f 2.- KAPPERSBEDRIJF - HANDGRAAF. haReeds meer dan vijf-en-twintig jaren is San de Zijlstraat no. 35 gevestigd een modern beheerd kappersbedrijf. In 1911 namelijk werd aldaar door den heer Van Dijk een heerenkapsalon geopend, die zich spoedig in veler belangstelling mocht verheugen. Later werd de zaak overgenomen door den heer R. Handgraaf, die reeds veertien jaar als chef bij den heer Van Dijk werkzaam was en toen de zaken zelf ging drijven. Deze overname ging gepaard met een uitbreiding, want de heer Handgraaf verbond aan de zaak tot dat oogenblik uit sluitend heerensalon een modern ingerichte damessalon, die hij van de nieuwste installaties voorzag. In den loop der jaren heeft de heer Hand graaf regelmatig zijn outillage aan de steeds verder gaande eischen, volledig aangepast, en zich hiermede op het gebied van dames-, zoowel als heerenkappen een goeden naam verworven. Aan deze zaak is tevens verbonden een aparte afcleeling parfumerie- en toiletartikelen, die een groote keus biedt. Men neme eens kennis van de door den heer Handgraaf regelmatig in ons blad gepubliceerde medédeelingen. SCHILDERIJEN DOOR EWOUD DE KAT. ovIn de bovenzalen van „Boskamp" te Overveen wordt van Zaterdag 23 Maart tot en met Zondag 14 April een tentoonstelling gehouden van schilderijen door Kwoud de Kat. o GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer E. W. van Popta Jr. is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam ge slaagd voor het candidaats-examen Scheikunde. NED. PROTESTANTENBOND. blTer voorziening in de vacatures van de heeren Th. Terweij en J. D. Rutgers van der Loeff, werden tot bestuursleden der afd. Bloemen- daal van den Ned. Protestantenbond gekozen de heeren S. Huynink en A. N. van Geijn. Tengevolge van deze benoeming heeft mevr. A. Huynink-Van 't Veer als bestuurslid bedankt. o— FRAAIE LETTEREN EN WIJSBEGEERTE. In de recentie van Will Durant's „Van Socrates tot Bergon", opgenomen in ons vorig nummer bespreking was van den heer Mr. 1'. Tideman komen eenige zinstorende fouten voor, die wij hierbij rectificeeren Het betrof den derden druk (niet den tweeden, zooals abusievelijk de le kolom, 4e regel ver meldt). Regel 57 van de le kolom leze men: „De ern stige Nederlandsche boekhandel kan dit als een wek beschouwen (in plaats van kan dit werk als een wenk). le kolom 3c regel v.o.Bevoorrechting onder meer, doordat een andKr de zorg van het uiterlijk bestaat voor hem verlichtte (in plaats van een en ander.) 2e kolom 5e alinea: De geringe aandacht, het is ook zoo moeilijk, aan Hegel besteed, is een al te sterk stukje. Wij nemen ook om aan een ongeluk een geluk te ontleenen (zoo hoort het immers), deze gelegen heid waar om te wijzen op drie omschrijvingen in Durant's boek voorkomende, welke in onze be spreking van de vorige week ontbraken en stof tot nadenken geven: Metafysia als poging om „in het schema der werkelijkheid" „tot den diepsten zin der dingen door te dringen" (p. 190 „Van Socreates tot Berg- son Ille druk). Het Protestantisme, „nu geworden tot een libe rale, simpele filosofie" (ib. p. 172). en Spinoza's begrip Substantie zeer dicht komende bij wat deze wijsgeer bedoelt met „de eeuwige orde", „de hoogste algemeene wet" (ib. p. 191 j. 190). 0. pagina, of bladzijde, blz„ de helft dus van een blad, afgekort bl. ib. ibidem (latijn), tezelfder plaatse. id. afkorting voor idem (lat.) dezelfde in het manlijke of onzijdige. „Dezelfde" in het vr. (vrouwelijke) is eadem (lat.) afgekort: ead. VAN DE ONTSPANNINGSCOMMISSIE. De Feestavond op 6 April a.s. Wij moeten u tot onze spijt mededeelen, dat het ons niet mogelijk is reeds op 6 April a.s. den slotvaond te houden. Er zijn vele voorberei dingen voor een dergelijken avond noodig en, daar den tijd tekort is gebleken, om alles goed te doen slagen, hebben wij besloten den avond uit te stellen deze thans te houden op Zaterdag 4 Mei a.s. eveneens in Huize „Dorni". Wij komen hierop nog nader in eenige be richten tegemoet. Jongensgymnastiekclub. Door verhindering van den leider, den heer Kroes, eindigt de jongenscursus op 1 April a.s. Het was onze bedoeling deze club nog minstens eenige maanden voort te zetten, doch het is niet mogelijk voor dezen korten tijd een nieuwen leider te vinden. Wij danken den heer Kroes bij dezen voor zijne groote medewerking bij deze club. De Secretaris der O. C., C. F. STROOSNIJDER. Ramplaan 98. ZONDAG 24. MAART en TWEEDEN PAASCHDAG 2: MAART. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Extra collecte voor de Zending. Maandag v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Extra collecte voor de Zending. Ned. Prot. Bond, v.m. 10% uur Ds. G. Westmijse, van Rotterdam. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark), v.m. 10% uur Hoogfeest van Paschen. Hoogmis met predicatie. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. Geref. Kerk, v.m. 10 uur Ds. Joh. C. Brussaard. N.m. 5 uur Cand. D. van Swigchem. In beide diensten extra collecte voor de Diaconie. Radio-uitzending op golflengte van 245.9 M. Maandag geen dienst. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging), (boven zaal „Vreeburg", Kerkplein 16), v.m. 11 uur Spr. Mej. S. A. van Braam. Onderwerp: „De Paaschboodschap". OVERVEEN. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Extra collecte voor de Zending. Maandag v.m. 10 uur Ds. D. Tromp, van Zandvoort. Extra collecte voor de Zending. Geref. Kerk (Hulpgebouw Croezenstraat) v.m. 10 uur Cand. D. van Swigchem. N.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. In beide diensten extra collecte voor de Diaconie. Maandag geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Ned. Herv. Kapel. Goede Vrijdag n.m. 7 uur Ds. J. C. v. Apeldoorn, van Leiden. Bed. Heilig Avondmaal. Zondag v.m. 10 uur de heer H. Heeresma, van Amsterdam. N.m. 5 uur geen dienst. Maandag v.m. 10 uur Ds. G. Grootjans Jr., van Watergraafsmeer. Geref. Kerk (H.V.), Goede Vrijdag n.m. 5 uur de heer K. v. d. Berg. Zondag v.m. 10 uur en n.m. 5 uur de heer K. v. d. Berg, met medewerking Zangkoor. Maandag geen dienst. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, v.m. 10% uur Mej. Da. H. J. W. Modderman, Rem. Predikante te Amsterdam. HAARLEM. Evang. Luth. Kerk, v.m. 10% uur Ds. W. Spliet- hoff. Koorzang. Maandag v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Koorzang. Vrije Evang. Gem. (Parklaan 106). Goeden Vrijdag n.m. 8 uur Wijdingsavond. Paaschdeclamatorium met koor en solozang. Zondag v.m. 10 uur Ds. D. J. D. du Fossé. Eeredienst met koorzang. N.m. 6 uur dezelfde. Maandag v.m. 10 uur Ds. P. v. Vliet, A'dam. Zondag v.m. 10 uur Kjpderkerk. Woensdag n.m. 8.45 uur Catechisatie. Donderdag n.m. 8.15 uur Zangrepetitie. Evang. Samenkomsten (Parklaan 21) Zondag geen dienst wegens Paaschconf. geb. H.J.M.V. Maandag geen dienst wegens jeugdsamen- komsten in gebouw H.J.M.V. Dinsdag n.m. 8 uur Bijbelbespr. en Dankst. Paasch-Conferentie (geb. H.J.M.V., Lange Margarethastr. 13), spr. J. Kits, Zeist, J. A. Verweij, Zwolle en W. Visse, Belg. Evang. Zending. Zaterdag n.m. 8 uur Openingssamenkomst. Zondag v.m. 10, n.m. 3 en n.m. 8 uur Samen komsten; n.m. 5 uur Koffietafel; n.m. 7% uur Zangdienst. Maandag v.m. 10 uur laatste Conferentie samenkomst. Jeugdbijeenkomsten geb. H.J.M.V.) Maandag v.m. 10, n.m. 3 en n.m. 7% uur, sprs. J. Kits, leider J.N.V.C.beweging, Zeist en J. A. Verweij, Zwolle; onderwerp: „De beteekenis van Christus' dood en opstanding voor de jeugd van heden." Opwekkingssamenkomsten (Begijnhofkapel 6), Donderdag n.m. 8 uur Ds. C. J. Hoekendijk, Vrij Evang. pred. te Bussum. Eglise Wallonne (Begijnhof) Lundi h 10 h. 30 Service et Sermon, présidé par Mr. la pasteur E. Michelin Moreau de La Haye; 3e collecte pour la restauration. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5% uur Ds. Siertsema. Maandag v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. Siertsema. N.m. 5% uur Ds. Veenhof. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. Boeyinga. N.m. 5% uur Ds. Hoorweg. Geref. Kerk (H.V.) (Begijnhofkapel 6), v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. W. G. van Deth. Maandag geen dienst. V.m. 10 uur Kinder- dienst in de voorzaal.. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Ds. H. J. Ileering, van Bussum. Donderdag n.m. 2 uur Handwerkkring in het Remonstrantenhuis. Ned. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia", afd. Haarlem II (Soc. Ver. ZijlWeg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. Dr. C. Hille Ris Lamberts van Bilthoven; onderwerp: „De blijdschap van Maria Magdalene en onze Paaschblijdschap". Solozang Minny v. d. Roer-Westergren, alt; helderziende waar nemingen mevr. J. Remmers v. d. Lans. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging) (Nutsgeb. Lange VeeTstraat 16) v.m. 11 uur mej. C. C. Voute; onderw.„Verlossing van lijden." Onafh. Relig. Gemeensch. (Oranjeplein 9) Goede Vrijdag n.m. 8 uur Ds. A. R. de Jong; onder werp: „Het is volbracht". Zondag v.m. 10% uur dezelfde; onderwerp: ziuiiuctg v.m. au /o uu „Hebt gij mij lief i". College tot verbreiding v. Spiritistische Beginselen (geb. „Theosofia", Nassauplein 8), v.m. 10% uur Paaschwijdingsmorgen, spr. mevr. J. K. Alblus-Krutèl. Declamatie mevr. P. van Huizen. Christian Science Society (Jansstraat 74), v.m. 10 uur, in de Ned. taal; v.m. 11.15 in Eng. taal. Den len en 3en Woensdag van iedere maand n.m. 8% uur in de Nederl. taal (Getuigenis avond. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) (Brederodestr. 31) Goede Vrij dag n.m. 7 uur Ds. P. van der Vloed. Heilig Avondmaal. Zondag v.m. 10 en n.m. 5 uur dezelfde. Maandag geen dienst. Beyer's Mode für Alle Maartnummer. Stralend als een strakke, blauwe voorjaars hemel is de mantel op de nieuwe Beyer's Mode für Alle; een vlotte swagger met de zoo moderne shawlkraag en leuke steekzakken. Hoewel het lijkt dat we al meer en meer naar de zomer gaan is het nog niet den geschikten tijd om hyper- zomersche jurkjes aan te trekken. Mode für Alle schaft raad. Niet te luchtig, niet te warm zijn de snoezige jurkjes, waarbij dikwijls twee stoffen verwerkt kunnen worden. Behalve, dat dit laatste practisch is, kan ook met een beetje fantasie en kleurgevoel door de combinatie van verschillende stoffen een zeer apart geheel ver kregen worden. Wie zich voor Paschen nog iets nieuws wil aanschaffen, kan een ruime keus maken uit de vele stijlvolle en elegante middagjaponnetjes. Zwierig en tot de dans noodend zijn de avond jurken met de wijde rokken en strakke lijfjes, welke echter ook zonder meer met korte rok ge maakt kunnen worden. Dat een vrouw zich tijdens de „groote schoon maak" als een vogelverschrikster toetakelt, is toch heusch niet noodig. Waarom niet een paar practisohe japonnetjes en schorten gemaakt? Hiervan zijn eenige aardige voorbeelden. Het mantelpakje, de zoo ideale dracht voor het voorjaar, doet zich ook gelden. En daarbij behoort het blousje. Een getailleerd costuumpje met zoo'n schattig kanten blousje is het zeker waard, om met Paschen gedragen te worden. Dat de meer gezette vrouw er elegant kan uitzien, wordt eveneens opnieuw bewezen. Men moet slechts het passende model kiezen. Beyer's Mode für Alle geeft ook nu weer eenige zeer goede japonnen, die het juiste effect waarbor- eieren Ach, ach, de Paashaas had zo keurig een paar eieren gekleurd, toen een konijntje het mandje van de tafel stootte en de eieren in stukken vielen. Nu wist het haasje niet meer, hoeveel eieren er gebroken waren. Kunnen jullie hem mis schien even helpen tellen Knip de stuk ken netjes uit en leg ze tot eitjes in elkaar. Hoeveel heb je er nu Oplossing •usiaraseEd JaiA_ Tel. 14393 - Bakenessergracht 27 Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen f 0,90 Idem met soep of toespijsf 1,05 Idem met soep e"p toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezörgloon Inbegrepen). Dagelijks keuze uit' minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. gen. Voor de kinders is wederom voor iederen leeftijd wat, en in vroolijke kleuren. De bijlage „Moderne Handwerken" geeft o.m. eén fleurig jurkje voor kleine meisjes; de smock-versiering maakt het zeer feestelijk en daarom geschikt voor de komende Paaschdagen. Evenals andere maanden, zal ook dit nummer veel door de-zelfnaaiènde vrouw gevraagd wor den. Ditmaal staan bovendien 60 modellen op de raderbladen, wat het blad des te meer aan trekkelijk voor haar maakt. Beyer's Mode für Alle" is overal verkrijgbaar voor 55 ets. per stuk of in abonnement voor f 1.50 per;kwartaal. Men moet niet denken, dat de z.g. primitieve menschen (in het gewone leven volmaakt onjuist wilden genoemd) niet op hun uiterlijk zijn gesteld! Ze zijn, wat dit betreft, volkomen vergelijkbaar met hun Europeesche soortgenootenHet op smukken kan zelfs zulke afmetingen aannemen, dat het bestuur het tegen moet gaanDit was o.a. het geval met een der zoo talrijke volken van den Indonesischen Archipel, de bewoners der Tanim- baraeiïanden. De jonge mannen kleurden het zwarte haar met lang hoogblond, ze drappeerden hun krulleboï met doeken en paradijsvogels, wat inderdaad een fraai effect opleverde. Maar die versiering eischte veel te veel tijd! Al hun andere werk werd er door verwaarloosd en dat kon het bestuur niet toestaan! Penleekening Kapitein J. S. Sinia, naar een foto van Pater Drabbe.) H. T. TILLEMA. j Gezocht moeten worden 8 woorden van vijf letters, die de volgende betekenis hebben 1. een edel, viervoetig dier. 2. grond. •3. Valkachtige roofvogel. 4. gespannen. 5. brilslang. 6. timmermansgereedschap. 7. kolossaal. 8. elkeen. In de hokjes van 1 tot 8 komt nu de naam te staan van iets, dat alle kind/"~yn met Pasen graag krijgen. (Dit woord is toi oude spelling). Oplossing: ratpseed s; lEesppiaA 8j uba "japat '8 'uuoua 'i •jaureq -g -erqoo -j ■qëxp -f -puwB -g -spies -g -pieed i i

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 7