SPORT EN SPEL BRIDGE ONS INDISCH HOEKJE DANSKUNST ben Huiduitslag, Jeuk, Eczeem Vrijdag: 5 April 1940 3 Fa. J. N. CAARLS - Fijnwasscherij LUCKEY SEVEN" SPORTHUIS TE NUYL AGENDA 7 April 1930 7 Apri! 1940 Kleverlaan 119 Dames- en TelefGd 2268? Heerenkapsalosis Krabben verergert de lcwaal en maakt V ontoon baar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondragelijke last en folterende jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Br. B. Bennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. B.B.B. dringt diep in de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoodat de huid zich kan herstellen. Flacons h 75 ct., f. 1.50 en f. 2.50 by Apothekers en Brogisten. B.V.C. „Bloemcndaal" De 31 uitslag tegen Zeeburgia, in den uit wedstrijd te Amsterdam verkregen, heeft aan getoond, dat het optimisme niet misplaatst was in onze bespreking vorige week. Immers het vertoonde spel der laatste wedstrijden duidde erop, dat de homogeniteit van de ploeg en het vertrouweij der .spelers in eikaars kunnen weer terugkeerend was. De ruggegraat van het elftal een solied werkende middenlinie, welke de snelle voorhoede goed steunde in haar aanval len, zonder haar verdedigende taak te vergeten, legde hier den grondslag voor de overwinning, Liet het zich in het eerste kwartier somber aan zien, vooral doordat het Bloemendaal backstel zich niet bijzonder thuis voelde op het zware veld, later bleek echter van hoeveel waarde een goed werkend keeper is voor een elftal. Met veel inspanning wisten de Oranje-Witten de aanval len van het lijf te houden. Totdat een der backs den bal met de hand bewerkte bleef de heele achterhoede ten onrechte wachten op het fluit signaal van den uitstekend leidende scheids rechter, die natuurlijk en terecht liet door spélen, omdat de bal in bezit bleef van een Zeeburgia speler, waardoor gemakkelijk gedoel punt kon worden. Dit was voor de Bloemen dalers het sein om de zaken steviger aan te pakken en het Zeeburgia doel beleefde daarop benauwde oogenblikken. Uit een van deze over de vleugels geleide attaques bracht van Bragt met een prachtig schot de partijen op gelijken voet. De tweede helft werd met nieuwen moed begohnen en gesteund door den wind, wisten de Oranje-Witten met talrijke aanvallen het Zee burgia doel te bestoken, doch de goed werken de doelman liet zich niet verschalken en gaf voorloopig niet thuis. Ten tweede male moest hij echter zwichten voor een keurige kopbal van Steffens. Zeeburgia dat nu het dreigend gevaar inzag zette alles op alles, doch de Bloemendaal- sche achterhoede wist stand te houden. Kort voor het einde werd het doel der gastheeren voor de derde maal doorboord, want na een uit stekend genomen corner, verdween de bal bij een scrimmage in het net. Rest ons nog hier te memoreeren de keurige leiding van den scheidsrechter, die op onop vallende wijze de teugels in handen had, welke onopvollendheid een cimpliment is. Als gevolg van het verkregen resultaat en de wijze, waarop dit is verkregen door het elftal, zien we met groot vertrouwen den uitwedstrijd a.s. Zondag, tegen het sterke Edo, tegemoet. We durven zelfs beweren, dat Bloemendaal met de beide punten van het Noorder Sportpark weer keert, indien alle spelers de volle 100 procent geven, dus actief medewerken van begin tot einde, hetgeen tot nu toe helaas niet door allen is gedaan. Daarom allen aangepakt en het zal blijken in den vervolge, dat' het slecht kersen eten is met een enthousiaste homogene Bloe mendaal ploeg. In de volgende opstelling wordt aangetreden: De Haas van Kesteren, v. d. Mey, C. v. d. Schalie, Heeres, Huisman, v. Bragt, Noordhoff, de Jonge, J. v. d. Schalie, Potharst. Opgericht 1890 Donkere Spaarne 30 - Tel. 21434 Filiaal: Kinderhuisvest 39 OVERHEMDEN vanaf 20 cent BOORDEN 8 cent BOORDEN slap 5 cent Vraagt prijs voor het behand. van uw geheele Wasch Correspondentie-adresBridge-rubriek Bloemen- daalsch Weekblad, Rijnstraat 72, Haarlem. Systeem Jean de Kuyper. A-kHet is niet de bedoeling van deze praatjes, de te bespreken biedsystemen te behandelen in den meest uitgebreiden zin. De bedoeling is wel dat u een keus doet, om daarna bij eventueele moeilijkheden een vraag te stellen. Deze vragen zullen we beantwoorden in deze rubriek, indien het algemeen belang der bridgesport er mede gediend is. Direct aansluitend op het „Dr. H.-systeem" is de „Kuyper-eonventie". Deze is als volgt: Openingsbieder heeft 10 tot 12 vip. en opent met 1 klaver. Partner heeft: O tot i wp. en antwoord met 1 ruiten. Partner heeft: 6 tot 8 wp. en antwoord met 1 harten. Partner heeft: 10 tot 12 wp. en antwoord met: 1 schoppen. Partner heeft: 14 tot 16 vip. en antwoord met 1 zonder troef (S.A.) Partner heeft: 18 tot 20 wp. en antwoord met 2 klaver. Partner heeft: 22 tot 24 wp. en antwoord met 2 ruiten. Openingsbieder heeft 14 tot 16 wp. en opent met 1 ruiten. Partner heeft 0 tot 4 wp. en antwoord met 1 harten. Vervolgens als boven. Openingsbieder heeft 18 tot 20 wp. en opent met 1 harten. Partner heeft 0 tot 4 wp. en antwoord met 1 schoppen. Partner heeft 6 tot 8 wp. en antwoord met 2 klaver, enz., enz. Openingsbieder heeft 22 tot 24 wp. en opent met 1 schoppen. Partner heeft 0 tot 4 wp. en antwoord met 2 klaver, enz., enz. Openingsbieder heeft 26 tot 28 wp. en opent met 1 zonder troef (S.A.) Partner heeft O tot 4 wp. <n antwoord met 2 klaver, enz., enz. Oi k deze conventie geeft (evenals iedere andere conventie) aan hen die haar toepassen het noodige zelfvertrouwen bij het bicden. Een zeer mooie variatie is samengesteld door de lieeren Borst en Jonker, die vele beoefenaren van het teamspel goe.d voldoet. Deze ,,Bojo"-eonventie de volgende week. De bewoners van Zd.-Nw.Guinea planten in hun tuinen, die men hier boomgaarden zou noemen, sago- en kokospalmen. In het binnen ste van den stam der sagopalmen bevindt zich merg, dat er uitgehaald wordt, daarna met water gewasschen en gedroogd. (Wat wij hier sago noemen, is geen echte sago, maar aardappel meel). (Penteekening J. G. Sinia.) H. F. TILLEMA. was tot 64, die nu speelden in 3 naar sterkte ge vormde lijnen A, B en C. Dezen avond zou echter 't bridgen eerder „bijzaak" zijn, feestvieren de hoofdzaak. Daarom werd dan ook 't feest ingeleid met een z.g. vlaggen-drive, waarbij dus 't geluk een voorname factor is. Echter, alvorens hiertoe over te kunnen gaan, moest 't bestuur bij monde van den heer Burk de hartelijke gelukwenschen in ontvangst nemen van de leden der club. Met een geestig speechje werd de dank der leden betuigd in den vorm van een keurige, zeer practisch-ingerichte bridge-kist voor 't opbergen van alle bridge-materiaal. Na hartelijken dank aanvaardde 't bestuur dit ge schenk, waarna dc drive begon. Elke ronde werd gevolgd door muziek en zang, uitgevoerd door de heeren van Peeperzeel, Moen en Bijl. Alle leden zongen hierbij de refreintjes mee, zoodat er een vroolijke stemming heerschte. Nadat enkele prijzen uitgereikt waren, werd heel gekke dingen moeten gebeuren, wanneer de overwinning hen nog zou ontgaan. De dames Wafelaar en Bouman, die de twee de plaats bezetten brachten het er ditmaal min der gunstig af. zoodat zij nog heel hard moeten oppassen, willen zij die mooie plaats niet ver liezen. De dames v. Hoowerf-Uni zijn tenminste reeds tot op 2 punten ingeloopen. In dzee ronde hebben mevr. Lohuis en de heer Schults zich heel goed gehouden, al moes ten zij tenslotte de eer van de ronde-overwin ning aan de heeren Schalken en Ziemer laten. De uitslag was: 1. Heeren Schalken en Ziemer 49Vs punten; 2. mevr. Lohuisheer Schultsz 48 punten; 3. dames van Hoolwerf-Uni 44punten; 4. fa milie Visser 41 punten; 5. mej. Properheer v. Hoolwerf 39'/2 punten; 6 en 7. dames Wafelaar- VEREENIGINGS BERICHTEN. B. C. „Haarlem-Noord". Vanaf 1 April is het secretariaat van B.C. II.-N. gevestigd op het adres: den heer A. J. Walter, Atjehstraat 98 te Ilaarlem-N. Nog twee ronden zijn er te spelen voor de club kampioenschappen en het hier volgende lijstje geeft een duidelijk beeld wie de titels voor het jaar 1940 reeds zoo goed als in den zak hebben Hoofdklasse: ZijlstraGroene berg 56.Brou werBeijer 55.1, dames WiegminkMulder 55.1, v. d. Berg—v. Woning 54.3. Eerste klasse: F. GausPigge 53.6, Kabel Robbé 53.AppelboomDijkman 52.8, Mart. v. DeldenSteenkist 52.0. Reserve-klasseMeijboomNieman 49.mevr: Braveheer v. Alphen 40. haOnder auspiciën van Impressario Ernst Krauss komt de wereldvermaarde danseres Ilse Meudtner een dansavond geven op Maandag avond 8 April in den Stadsschouwburg te Haar lem. Over deze danseres werd geschreven dat zij de charme heeft van Harald Kreutzberg en de gloed van La Argentina. Dok heeft zij het ex pressie-vermogen van Mary Wigman. Zij is sedert eenige jaren solo-danseres aan de Staats- opera te Berlijn. Gedurende de Olympiade te Amsterdam baar de zij veel opzien en werd kampioene van Euro pa in het kunstspringen. Gedurende de Olym piade in 1936 te Berlijn bereikte zij een hoogte punt als danseres in de rol van „Barberina" in het groote ballet „Barberina" waarmede de Staatsopera te Berlijn de 14 daagsche dans- Olympiade bekroonde. Ilse Meudtner heeft vooral in humoristische dansgedichten en ook in haar grotesk dansen veel succes. „Die Fromme Helene", dansen die geïnspireerd zijn door Wilhelm Busch en dans- creaties die aan Trudi Schoop herinneren, zal zij vermoedelijk wel op dezen avond uitvoeren. n EERSTE HEEMSTEEDS BRIDGEHOME ALB. THIJMI.AAN 2 b. d. Heerenweg en Zandvoorterweg. Dagelijks gelegenheid tot bridge van 2 uur tot 5.30 en van 8 tot 12 uur. Telefoon 26652 Bridge Club „Klein Slem". De Bridge Club „Klein Slem", welke haar club lokaal had in het gebouw „Spaarnberg", Wüste- laan te Santpoort, hield 13 Maart voor haar leden en enkele genoodigden een wedstrijd in de nieuwe zaal van den heer Dekker, Bloemendaalschestraat- weg 150a, te Santpoort-Station De voorzitter opende den avond met een kort en geanimeerd woord. De leiding was in vertrouwde handen, het geheel had een vlot verloop, in één woord: l.et was een genoegelijken avoi d en allen gingen voldaan huiswaarts. Alvorens huiswaarts te keeren werd er gewezen op de prettige aanwinst dezer nieuwe gelegenheid, zoowel wat aceoniodatie als localiteit betreft, zoodat unaniem werd besloten dat „Klein Slem" vanaf 3 April hier haar vasten intrek zal nemen. Dit had tot gevolg dat enkele nieuwe leden on- mid lellijk toetraden. Voor nadere gegevens zie men de advertentie in dit blad. Eerste lustrum der B.B.C. (Bloemendaalsche Bridge-club. Zaterdag j.l. is in Restaurant Brinkman, Groote Markt, Haarlem, 't eerste lustrum gevierd van bo vengenoemde Bridge-club. Nadat de leden zich in één der bovenzalen ver- eenigd hadden, opende de voorzitter, de heer L. Germeraad, de bij. enkomst met een hartelijk welkom, gevolgd door een terugblik op 't bestaan der club. Een groot genoegen was voor hem te kunnen constateercn, dat t aantal leden gestegen overgegaan tot 't souper, dat ii. een andere zaal gegeven werd. De tafel was keurig versierd, zoodat zij met de in avond-toilet gekleede dames en heeren een keurigen aanblik bood. Menige kwink slag werd hier nog ten beste gegeven, waarbij natuurlijk ook telkens „geprosit" werd op 't welzijn en den bloei der club. Nadat de gevoelige plaat haar dienst gedaan had, werd nog een gezellig dansje gemaakt, waarbij de stemming er zoodanig in zat, dat 't drie uur was vóór men 't wist. Dank baar en tevreden nam men afscheid van elkaar. De B.B.C. kan met groot genoegen op dit keurig geslaagde lustrumfeest terugzien, zoodat zij blij moedig 't tweede lustrum ingaat. De Onder-voorzitter, J. H. L. Kinheimer Bridge Club. In haar clublokaal van hótel „Rusthoek" te Bloemendaal hield de Kinheimer Bridge Club Zaterdag 23 Maart j.l. haar Paaschdrive. Zoowel voor de leden als voor het bestuur is deze avond bijzonder succesvol geworden. Zang en voordracht en een partijtje bridge wisseld n lkaar op zeer prettige wijze af. De fraaie prijzen van de „Vlagge- drive" werden gewonnen door: le prijs heer en mevr. Cohen; 2e prijs Mevr. Meng en de heer Foudraine; 3e prijs heer en mevr. Ileidendaal en 4e prijs de heeren Markus-Knuijt. Na de prijs- uitdeeling besloot een dansje dit intieme feest en ging een ieder zeer voldaan huiswaarts. De heer de Vogel oogstte veel succes als accordeonnist en illusionnist. K.B.B.-competitie. Voor de K.B.B.-competitie werd gespeeld de wedstrijd Rosehage 1 tegen R.K. „Ons Genoegen", voor de eerste klasse. De uitslag was 87183. Nog één overwinning en deze jeugdige club heeft het eerste kampioenschap eerste klasse behaald. SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD Voor alle Sportartikelen. - Tel. 19030 DE ..HOWELL-COMPETITIE" „LUCKEY-SEVEN" VAN Eergisteren werd de zesde ronde verwerkt van de competitie volgens het „Howel-Sijsteem" wel ke in het bridege-home „Luckey Seven" te Heemstede wordt gespeeld. Ook nu weer heeft de leidende ploeg, gevormd door de heeren Schalleen en Ziemer zich niet al leen weten te handhaven, doch zij heeft haa.r voorsprong op de Nos. 2 nog weer vergroot, zoo dat zij practisch in veiligheid zijn. Er zouden al Bouman en familie Göbel 39 punten; 8. dames GuldemondWeenink 35</2 punten. De stand na de zesde ronde is dus: 1. Heeren SchalkenZiemer 297V2 punten; 2. dames WafelaarBouman 263 punten; 3 dames van HoolwerfUni 261 punten; 4, familie Vis ser 250V2 punten; 5. mevr. Lohuisheer Schultsz 248 punten; 6 mej. Proper-heer van Hoolwerf 246 punten; 7. familie Göbel 234 pun ten; 8. dames QuldemondWeenink 232 punten. Stadsschouwburg Vrijdag 5 April 8.15 uur „De orde in de natuur en de kunst" voordracht te houden door Dr. Leo Senden (met lichtbeelden). (Voor Ver. Geloof en Wetenschap). Zaterdag 6 April 8.15 uur „De Appel van Eris", „Appelbloesem", „Een reuze idee" (Door Meisjes H.B.S.). Zondag 7 April 8 uur „De Dorpspoëet" (Door R.K. Ver. Laudamus.). Maandag 8 April 8.15 uur Danseres Ilse Meudtner. Dinsdag 9 April 8 uur Het Nederlandsch Tooneel „Ik ben zeventien Jaar" (Voor Nw. Haarl. Kunstkring). Woensdag 10 April 8.15 uur Strijkkwar tet (Hongaarseh) (Voor Ver. Voor de Kunst). Donderdag 11 April 7 uur Leerlingen- uitvoering. (Voor Muziekschool Toonkunst). Een stroom van inzending-en bereikte ons, naar aanleiding van onze prijsvraag „Wie ben ik?", waardoor ons is gebleken, dat onze zaak veel bekendheid heeft verworven. MAANDAG 8 APRIL a.s. te twee uur vindt de trekking plaats ten kantore van „het Bloemendaalsch Weekblad". DE UITSLAG van de prijsvraag, waarvan inmiddels de ter mijn van inzending gesloten is, vindt U in het Bloemendaalsch Weekblad van 12 April a.s. ff

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 3