BLOEMENDAAL Vrijdag 19 April 1940 5 GENDA SCHOUWBURG je heeft een geteekend ite Avond" luis en Tuin AGENDA NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON VAN DE LEESTAFEL Haarlemsche Diner-Vereeniging PREDIKBEURTEN April - 8.15 uur RES. TOONEEL - Coupons geldig. >r. van af Zaterdag 5 uur telef. 10189. 24 April - 8.15 uur JOB SCHOLTE, de radio-zanger en FOONS, de beken- k. nbegr.: f 1.600.50. >r. van af Maandag 5 uur telef. 10189. ste prijs betalen, t Piet van Galen" ropruimingen, meu- limachines, fietsen, nuizen, boeken, tijd- kleeding, tapijten, enz., vodden, cou- :alen. Ook aan huis n. Adres Kleine 102, Haarlem. nagazijn G. Bosch straat 57. Tel. 18937. bruidsbouquetten. n bloemen en plan- DIUV De Bloemen- outhandei is ruim Bloemend, weg 124, Slot 5, de Clercqstraat 88, Iet adres voor repa- iqrkiezen en zonne- 'rima vakk. werk. 1GENAREN. Schoor- metselaar, tevens iinnepwerk. Concur- •ijzeri. Br. onder no. n dit ilad. N TUIN. Sloemboi- planten, opknappen enz. P, H. Kok, Rol- 12, Haarlem. Zend EN METSELbedrijf de Vos. Tel. 14289, 1, Oranjestraat 167. DER LINDEN, Lood- Icien Joz, Israël- lemstede - tel. 12034. Ie verwarm., haarden schoonmaken. Tevens ichoorsteenen. ES EN ZN. Aanne- alle voorkomende rken, witten, seli- rverven, enz. Turf- laariem. Tel. 11567. EEN TIMMERMAN aaratiewerk? S. van rstraat 57rd. Rekent - per uur. SSBEDRIJF H. van sfdlaan 37. Bentveld, >60 Voor alle voor- rkzaamheden. 1KKUNDIGE Tuin- mderhoud.. M. den •eld lel 26327. LERK, Zandvoorter- irveen. Tel. 18719. jnderh. van tuinen. TRIPLEX en hout leeligst P. Hoogen straat 5. Tel. 12810. 5 IN LOOD zoowel sparatiewerk, is het s: C. Schmit. Gast- Telefoon 16914 rs, PARKSTRAAT is voor alle voorko- ag- en stoffeerwerk. prijs en stalen aan. N EN ROLSCHER- ijdig uw markiezen srtrekken. Verwey irden, Sophiaplein, !RKEN Uw adres en vloertegels is ;heweg 60. Tegel- lantels van af f 8.-. atst. J. W. Roosen. 'VS markiezen en en zijn beter en rijs. Klein Heilig- 17, Tel. 15683. VerU ^straat 21. ARBEIDSBEURS. blJ.l. Maandag stonden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 58 mannelijke en 1 vrouwe lijke personen, in totaal 59 werkzoekenden, ge splitst als volgt: Boekdrukkers 1 Chauffeurs 6 Echtpaar (huisknecht/keukenmeisje) 2 Electriciens 3 Handels- en Kantoorpersoneel*) 13 Incasseerders e.d2 Kellners 2 Land- en tuinbouwarbeiders4 Loodgieters 1 Losse arbeiders 11 Metaalbewerkers 9 Metselaars 2 Meubelmakers 2 Opperlieden 2 Timmerlieden 3 Totaal59 Waaronder 1 dame. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. AANSCHAFFING VERBANDMIDDELEN EN BRANDWEERMATERIEEL blEenigen tijd geleden kon reeds een en ander medegedeeld worden over de plannen, welke bestaan voor de zelfbescherming te Over veen. De laatste weken zijn wederom aanzien lijke vorderingen gemaakt. Vooreerst zijn in de blokken I en II een aantal inwoners opge leid voor de z.g. eenvoudige EHBO. Al is het aantal nog niet groot, in ieder geval is een kern gevormd, die natuurlijk nog uitgebreidmoet worden. In de andere blokken is de zg. huis moedercursus 1 April Jl. begonnen. Zooals reeds vermeld, is in elk blok een blok- verbandkist aangeschaft. Nagegaan zal nog worden of mogelijk in blokken met een grooter aantal bewoners uitbreiding van de hoeveelheid verbandmiddelen noodig is. Tenslotte''de brandweer. Was het oorspronke lijk de bedoeling in elk blok een brandweeror ganisatie, die zich aanpast aan de plaatselijke omstandigheden, te vormen, dit plan 'is opge geven móeten worden, omdat de bijdragen uit de burgerij daartoe niet voldoende waren. Voor de blokken III, IV en V, die veel open water hebben, is!5 thans een kleine motorbrandspuit aangeschaft. Deze spuit zal binnenkort in ge bruik worden genomen. Voor blok II worden thans 'gelde'n ingezameld voor de aanschaffing van een slangenwagen, terwijl verder plannen in voorbereiding zijn om ook ten behoeve van Blok I iets te doen. Voldoende personen hebben zich beschikbaar gesteld om het brandblusch-materieel te bedie nen. Binnenkort zal onder leiding van de brand weer begonnen worden met de opleiding der vrijwilligers. Verblijdend was de steun van de gemeente, die een subsidie van f 500.gaf. Wat thans reeds is gedaan, is echter nog niet genoeg. Er moet minstens nog een brandspuitje meer worden aangeschaft. Laat men niet wach ten tot het te laat is. Ook de hoeveelheid ver bandmiddelen is voor uitbreiding vatbaar. Er is nog veel geld noodig. Bijdragen kunnen ge stort worden op giro 380203 ten name van den Hoofdblokleider te Overveen. AERDENHOUT. „KLEUR EN GLORIE ONZER TROPEN". aLi hotel-restaurant „Boekenrode" werd gisteravond voor talrijke belangstellenden, dooi de buurtvereeniging Aerdcnhout-Bentveld, een voorstelling gehouden van de film der Stoomvaart- Maatschappij „Nederland": „Kleur en glorie onzer tropen." De voorzitter der vereeniging, Mr. P. J. Prinsen Geerligs, sprak zijn vreugde uit over de groote belangstelling die voor dezen avond bestond. Spr. dankte de Stoomvaart Mij. „Nederland" en haar agent te Haarlem, liet passagebureau Wentholt Duckman, voor de bereidwilligheid de film dezen avond te vertoonen, waarmede zeer veel leer rijks en zeer veel schoons over Indië zal worden getoond. Spr. gaf voorts uiting aan zijn erkentelijkheid jegens het Propagandabureau voor Nederlandsch- ïndisclie Koffie, door welks bemiddeling aan alle aanwezigen in de pauze een kop koffie werd aan- geb oden. Hierna sprak Mr. A. Hustinx, die de film voor de „Nederland" opname, een kort inleidend woord. liet is sprekers ervaring met de vertooningen dezer film, dat er als een golf van groot ere belang stelling door Nederland gaat voor ons schoone Insulinde, dat met zijn bevolking van zeventig millioen menseben en een grondgebied, dat 56 maal grooter dan Nederland is, een oord is, dat, koste wat het kost, behouden moet blijven voor Nederland tot eer van onze geëerbiedigde Koningin en tot heil van ons vaderland. De vierdeelige film geeft een weerspiegeling van ons overzeeseli tropische rijk in zijn kleuren pracht, in 't bijzonder van Sumatra, Java (met Madoera) en Bali. Mr. Hustinx lieeft een zwerf tocht van zeven maanden gemaakt om liet mate riaal te verzamelen, en daarbij in totaal 13.000 km. over land en 15.000 mijlen over zee afgelegd. De film „Kleur en glorie onzer Tropen" illustreert derhalve een reis van ruim 40.000 kin., een afstand gelijk aan den omtrek der aarde. De aanwezigen hebben genoten van een prach tige reis, die in kleurrijke beelden de schoonheid viin ons Insulinde voor de beschouwers opende. Mr. Hustinx bleek een begaafd cineast te zijn, die met kunstenaarsoog de schoonheid wist te ontdekken en in deze beeldenrij van groote cultu- recle waarde vast te leggen. Mede zal deze ver tooning baar neven-doel, 0111 liet toerisme in ons Indië te verlevendigen en te bevorderen, hebben bereikt, wanneer vreedzamer tijden zullen zijn aangebroken. WOENSDAG 24 APRIL. blOp bovengenoemden datum zal weder de jaarlijksche bloempjesdag gehouden worden voor de Vereeniging tot verspreiding der Heilige Schrift, gevestigd te Amsterdam. Behoeft deze collecte nog een aanbeveling, ge zien liet zegenrijke werk wat deze vereeniging verricht In het afgeioopen jaar 1939 werd gratis verspreid: 2714 Bijbels, 1237 Nieuwe Testamenten, 47 Platenbijbels. De mobilisatie breidde liet arbeidsterrein zeer uit. In kazerne en cantines zijn uitgereikt dui zenden Psalmbundels, Bijbelgedeelten en wand- teksten, die door de veldpredikers werden aan gevraagd. Op de gehouden Kerst wij dingen werden tienduizenden kerstgroeten gratis onder de mili tairen verspreid. In vele steden zijn de kalenders huis aan huis bezorgd, in totaal 250.000 dag kalenders en 30.000 maandkalenders. De vele brieven, die de vereeniging mocht ont vangen en uit de persoonlijke bezoeken of ge sprekken met de verspreiders blijkt ieder jaar opnieuw den grooten invloed van den kalender, die dagelijks wordt gelezen en daardoor een dage- lijksehe boodschap brengt aangaande het eeuwige leven. Zoo brengt de Vereeniging in allerlei vorm het Woord Gods in de gezinnen en juist in die, alwaar men er geen of weinig kennis van heeft. Niet alleen in ons land, doch ook uit Ned.-Indië, uit België komen aanvragen om den kalender uit te reiken. Daarom steunt deze zoo zeer noodigen arbeid en zend geen collectant heen, zonder een gave in haar of zijn bus gedaan te hebben. De helft der opbrengst van de collecte komt aan Evangelisatie-leetuur ten goede van het plaatse lijk evangelisatie-werk De arbeid der Vereeniging wordt door zeer vele predikanten der onder scheidene kerken hartelijk aanbevolen. Indien er nog zijn, die ons willen helpen op Woensdag 24 April a.s., zij kunnen zich nog op geven bij mej. A. Bruins, Noorder Stationsweg 3, Bloemendaal. Dus denkt aan Woensdag 24 April a.s. o LUCHTBESCHERMING. blNaar aanleiding van de berichten in de verschillende nieuwsbladen over het conflict van het hoofdbestuur van de Vereeniging voor Lucht bescherming inet de regeering, kan medegedeeld worden, dat de afdeeling Bloemendaal van die vereeniging met dat conflict niets uitstaande heeft. In samenwerking met den officieelen Lucht beschermingsdienst gaat men voort de inwoners te organiseeren voor de zelfbescherming. De inwoners wordt in overweging gegeven hun steun te blijven verleenen, zoowel aan de officieele instanties als aan de afdeeling van de Vereeniging voor Luchtbescherming, opdat op denzelfden voet kan worden voortgewerkt en binnenkort de zelfbescherming geheel in orde is en een voldoend aantal behoorlijk geoefende vrijwilligers klaar staan hun diensten den Burgemeester aan te bieden. o JAARVERGADERING A.-R. KIESVEREEN. De Anti-Revol. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Bloemendaal hield gisteravond haar jaarvergadering. De heer Tj. K. Roosjen verwelkomde, als voorzitter, de aanwezigen en sprak een korte openingsrede uit. D. secretaris der Kiesvereeniging, Mr. J. C. C. W. Hijszier, gaf in zijn hierna volgend jaarversla" een resumé van de verkiezingen die in 1939 voor Provinciale Staten en Gemeente raad werden gehouden. Beide gelegenheden brachten den anti-revolutionairen procentsge- wijze eenige winst. Een woord van dank werd gebracht aan het afgetreden raadslid, den heer P. E. van Riessen, voor den gewaardeerden ar beid door hem in zijn functie verricht. De heer C. M. Boelhouwer bracht het jaar overzicht der financiën uit, dat door de verga dering werd aanvaard. H°t aftredend bestuurslid, de heer E. W. van Popti, werd herkozen. Kct a.r. gemeenteraadslid, Tnr. Hijszier, hield tenslotte een causerie over „A.R.-gemeentepoli- tiek". In een leerzame bespreking behan delde de heer Hijszlcr diverse vragen-van-den- dag, en stond o.a. stil bij de totstandkoming van een streekplan voor de gemeenten in deze omgeving; de werkloozenregeling en het werk- versehaffingsvraagstuk; spreker gaf daarnaast eenige beschouwingen over de wethoudersverkie zingen van September j.l. en alles wat daaraan vooraf ging. Den spreker werden na zijn betoog verschil lende vragen gesteld, die door hem uitvoerig werdrn beantwoord. Stadsschouwburg: Vrijdag 19 April, 8.15 uur: „Onder één dak", (voor Aerdenh. Tooneel Ensemble). Zaterdag 20 April, 8.15 uur: „Drie dagen onder de Dooden", (voor Haarl. Tooneelclub). Zondag 21 April, 8 uur: „Adel in Livrei", (voor R.K. Vereeniging „Thalia"). Maandag 22 April, 8 uur: idem. Dinsdag 23 April, 8.15 uur: Het Residentie Tooneel: „Toontje lieeft een paard geteekend". Woensdag 24 April, 2.30 uur: Leerlingenuitvoe ring (voor Mevrouw Ruth Tobi). Woensdag 24 April, 8.15 uur: Impr. Theo Bouw meester: Bonte avond Bob Scholte en Silvain Poons. Donderdag 25 April, 8.15 uur: „Daar liegen wij ons uit", (voor Haarlem's Tooneel). Theosofische Loge, Nassauplein 8. Vrijdagavond 19 April, om 8.10 uur. openbare voordracht door Mevr. C. Koster-Gruntke, over: „Het nut van de Mentale Analyse". Toegang vrij. Luxor-Theater: „De Vrouw met het Masker" met William Powell, Luise Rainer. Zondagmor gen 11.30 uur „Marie Antoinette". Cinema-Palace: „Straten zonder Einde" met Priscilla Lane en John Garfield. Zondagmorgen 11.30 uur „Op Hoop van Zegen" met wijlen mevr. Esther de Boer van Rijk. Rembrandt-Theater: „Golden Boy", met Wil liam Holden, Barbara Stanwyck en Adolphe Men jou. Zondagmorgen 11.30 uur „Perpetuum Mobile", 29248 Bloemen- en Plantenhandel „De Door loop", A. v. d. Putten, Raadhuisstraat 82, Heemstede. 29996 Bouwman, J. II., Bloembollenexporteur, Frans Schubertlaan 66, Heemstede. 19732 Café „Du Nord", Rijksstraatweg 56. 25317 During, H., Orionweg 123. 25020 Duijn, E. van der, Romeinenstraat 22. 27104 Eerden, P. van, Lorentzkade 32. 19635 Janssen, F. II., inspecteur der Noord-Holl. Brandwaarborg Mij. van 1816, te Oud- karspel, Molenaerstraat 25. 19435 Kaart, H., Confectiebedrijf, Nieuwe Gr. 44. 12159 Ketelaar, J. G., inspecteur Nat. Levens- verz. Bank N.V., Steenlaan 6, Heemstede. 19535 Klumpers' Kieedinghuis „Direct van fabri kant aan klant", Rijksstraatweg 39. 27546 Koenraad, J., Const. Huygenslaan 12, Heemstede. 19631 Koopman, L. II., brandstoffenhandei, Kloosterstraat 18. 28002 Kühn, Dr. E., Wagnerkade 95, Heemstede. 29991 Kuypers, A„ Heerenweg 158, Heemstede. 19434 Laan, H. C. L. v. d., Verspronckweg Slrood. 27537 Ledeboer, Mr. L. V., Dahlialaan 17, Aerden- hout. 19437 Paulen-Sieverdink, mevr. C. G. M., Mar- nixstraat 16. 19737 Postma, N. J„ Scliotersingel 147. 25218 Roze, IJ., Rijksgedipl. kraamverzorgster, Ign. Bispineklaan 10, Bloemendaal. 29997 Ruijter, C. A. de, Frans Schubertlaan 62, Heemstede. 27541 Scliaagen, L. van, Asterkade 25, Heemstede. 29893 Sclirader, H. J. C„ Berliozlaan 7, Heemstede. 19539 Slot Az„ F., caféhouder, Kruisstraat 14rood. 19530 Stuifmeel, J. C., Van Kruisbergenstraat 9. 27543 Tlioden van Velsen, Mr. II. U., Chrysan- themumlaan 5, Heemstede. 19630 Veen e.i., Ir. M. v. d., leeraar M.T.S., Kleverlaan 106. 29993 Visser-Coeland, M. A„ Heerenweg 117, Heemstede. 19639 Wiegel, B., schilder, Spionkopstraat 46. 18434 Wijdeveld, Dr. G., leeraar in klassieke talen, Ernst Casimirlaan 74, Overveen. 17071 Zaaniandsehe Houthandel, Paul Kruger- kade 31. 19531 Zadelhof, Guus van, koopman 2e hands, Kleine Houtstraat 76. 25219 Bachraeh-Dorndeck, Mevr. M., Ign. Bis pineklaan 42, Bloemendaal. 25418 Besteldienst „Trio", Rijksstraatweg 208. 19832 Bijleveld W. J., technisch leider A.T.O., Utrecht, werktuigkundige N.S., Klever laan 50. 25419 Coevorden, J. van, fa. A. Behr, Assen, Delftlaan 201. 19739 Dienaar en Zn., Joh., direetiekeet Wagen weg (tijdel. aansl.) 25318 Dijk, P. C. van, Joan Maetsuykerlaan 19. 19638 Dijken, P. J. C. van, agentuurhandel, Jerrit van Heesstraat 2. 27547 Gelder, S. van, vleeschbedrijf, Madelieven- laan 6, Aerdenhout. 28048 Goor, P. van, Heemst. Dreef 83, Heemstede. 28017 Ilageman, J. C., handel in grond, mest, bagger,Verhuizing, Lombokstr.18, Heemstede. 19634 Ilatten, J„ Kloppersingel 113. Heemstede gemeentebestuur en gem. in stellingen Rubriek Politie na het no. 28636 op te nemen: 28850 Politie, Raadhuisstraat 27. 25420 Hoogendoorn, C., dames- en heerenkapper, Stuyvesantstraat 80. 20624 Ivoch, Th. K. J., bouwkundig ingenieur, Eindenhoutstraat 33. 25516 Kraak Jr., A. P., bouwbedrijf, Pegasus- straat 81. 27545 Maanen, II. M. van, Oosterduinweg 10, Aerdenhout. 19131 Meesman, J. H., Zuiderhoutlaan 4. 28087 Rikkerink, G. J„ Zandvaartkade 8, Heem stede. 27542 Slurink, II., Oosterduinweg 253, Aerden hout. 25319 Storckmeijer, C. C., Platanenlaan 81, Bloe mendaal. 28051 Vreeken-Jore, M., Heemst. Dreef 82, Heem stede. 19039 Warnier-Auen, Mevr. A., van Dortstraat 80rood. 28009 Wortman, Dr. J. L. C., Sweeiinckplein 10, Heemstede. EINDELIJKE LENTE. Bij het zien van de nieuwe Beyer's „Mode fiir Alle" moet men dit wel gelooven. Maar, een mode-bl blad is altijd een beetje „voorlijk" en logisch, nietwaar, want als het plots warmer wordt, moeten de eerste zomerjurkjes en mantels toch eigenlijk al in de kast hangen. Dus daarom maar meteen aan de slag 1 Wat wilt u maken Zoo'n vlot kort jasje met ruimvallende rug, waarvoor een ruitje ai heel bijzonder ge schikt is Of een streng tailleur-costuumpje, dat vooral dit seizoen weer veler harten schijnt te veroveren. En hierbij een schattig, gekleed blousje, of misschien liever toch zoo'n sportief „overhemdje" Als lange mantel is de getailleerde, met eenigs- zins klokkende rok wel bijzonder smaakvol te noemen. Bij de middagjaponnetjes constateeren we, vooral wat de rok betreft, zeer veel variatie: gladde, aangerimpelde, rondom geplisseerde, ge plooide en geheel klokkende rokjes. Maar vooral een vlot en artistiek geheel krijgt men, wanneer de ruimte alleen in liet voorpand of alleen in het achterpand is verwerkt. Vooral dit laatste maakt meer en meer opgang. Geen wonder, want het staat alleraardigst. Van alle genoemde voorbeelden kunt u modellen te kust en te keur in dit nummer van Beyer's Mode fiir Alle vinden. De meer gezette vrouw be hoeft ook nu maar even een oog in het blad te slaan, om te weten, dat er voor haar keuze genoeg is. Beyer's Mode für Alle is overal verkrijgbaar a 55 ets. per nummer, of in abonnement a f 1.50 per kwartaal. Proefnummers worden gratis ver strekt door N.V. „Wercldmode", Prins Hendrik kade 173, Amsterdam-C., tegen vergoeding van 10 ets. portokosten. Tel. 14393 - Bakenessergracht 27 Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen f 0,90 Idem met soep of toespijs f 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon Inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. ZONDAG 21 APRIL 1940. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Ned. Prot. Bond v.m. 10 uur Dr. G. Horéus de Haas van Zwolle. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark) v.m. 10 uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Lezing van Dr. J. C. Streng voor leden en belangstellenden over; „Het begrip Liefde". Geref. Kerk v.m. 10 uur Cand. D. van Swigcheni. N.m. 5 uur Cand. J. v. d. Meije van Zand- voort. Radio-uitzending golflengte 245.9 m. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging) (boven zaal „Vreeburg") v.m. 11 uur mevr. F. Kamp- Compas; onderwerp: „Weest niet bezorgd". OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk (hulpgebouw Croezenstraat) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Brussaard. Bed. H. Avond maal en Dankzegging. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Vcenhuijsen uit Amsterdam. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de lieer v. d. Berg. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Ds. W. M. A. Kalkman van Amsterdam. N.m. 5 uur Ds. Th. A. Hoen van Bussum. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring geen dienst. HAARLEM. Evang. Luth. Kerk v.m. 10% uur Ds. Spliethoff, V.m. 10% uur (geb. Ned. Prot. Bond, Ber kenstraat) Ds. C'. H. Brandt. Woensdag v.m. 12 uur Ds. W. Spliethoff. Huwelijksinzeging. N.m. 1 uur dezelfde. Huwelijksinzegening. Evang. Samenkomsten (Parklaan 21), v.m. 10 uur de heer W. Visee, van Rotterdam. N.m. 5% uur dezelfde. Dinsdag n.m. 8 uur Bijbelbespr. en Bidstond. Opwekkingssamenkomsten (Begijnhofkapel 6), Donderdag n.m. 8 uur de heer J. Kits van Zeist; onderwerp: „Wanneer komt de groote verdrukking en komt de gemeente m de groote verdrukking Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds A. M. Boeyinga. N.m. 5% uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 47. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5% uur Ds. Veenhof. Cat. Zondag 47. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5% uur Ds. Siertsema. Cat. Zondag 48. Geref. Kerk "(Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veénhof. N.m. 5% uur Ds. Boeyinga. Cal. Zondag 48. Geref. Kerk (H.V.) (Begijnhofkapel 6) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur (voorzaal) Kinderdienst. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging) (Nuts- geb., Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur mevr. K. Blaainv-Robertson;; onderwerp: „Levens- rytlime". Maandag n.m. 8.15 uur Cursus voor belang stellenden. Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia" afd. Haarlem II (Soe. Ver., Zijlweg 1), v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. mevr. A. Dekker- Boer van Zeist; helderziende waarnemingen mevr. J. Remmers-v. d. Lans. College tot verbr. v. Spiritistische Beginselen (geb. „Theosofia", Nassauplein 8) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. Ir. J. Gouka uit Den Haag. Vrije Evang. Gem. (Gen. Parklaan 106) v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. D. J. D. du Fossé. V.m. 10 uur Kinderkerk. Woensdag n.m. 8 uur Catechisatie. Donderdag n.m. 8.15 uur Zangrepetitie. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. W. R. M. Noordhoff (Intrede). Bevestiging door Dr. A. H. Haentjens. N.m. 12.15 uur Kinderdienst (Oranjekade 1). Donderdag n.m. 2 uur Handwerkkring in het Remonstrantenhuis. Eglise Wallonne (Begijnhof) a 10 h. 30 Service et. Sermon, présidé par Mr. le pasteur R. le Gras de Nimegne; 3e collecte pour la restau- ration. A 9 h. 15 Ecole du Dimanche. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V. (Brederodestraat 31) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. HET WASSCHEN VAN WOLLEN DEKENS Dit voorjaar komt voor de huisvrouw het vraagstuk van het wassehen van de wollen dekens weer aan de orde. Dit is vooral "in dezen tijd van bijzonder groot belang, want telkens zijn kostbare stukken en zij zijn sinds de vorige schoonmaak niet onbelangrijk in prijs gestegen. Aan het wassehen van Uw mooie wollen dekens dient dan ook dit jaar bijzondere aandacht te worden besteed. U kunt ze zeer goed zelf was sehen, indien U over een groote teil beschikt en uitsluitend het veilige waschmiddel Lux ge bruikt. Maak een lauw, bijna koud Lux-sop in een flinke teil. Doe de deken hierin en haal deze voorzichtig heen en weer in het sop. Niet te lang in het sop laten staan. Daarna ruim spoe len in water van dezelfde temperatuur als het waschwater en vervolgens in koud water, waar aan wat azijn is toegevoegd, zorgvuldig naspoe len. Het drogen geschiedt het best over éen droogrek en niet bij een warme kachel.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 5