SCHOOL- BOEKEN BLOEMENDAAL Fa. A.Vernout voor SCHOOLBOEKEN SAFE-LOKETTEN 't Is maar een weet Vrijdag 12 Juli 1940 De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal metende 10 x 16 x 50 cM. a f 5.— per jaar LOOP DER BEVOLKING BURGERLIJKE STAND Afscheid hoofd Aerdenhoutsche Kleuterschool P. C. VAN GAART Zn. BOEKHANDEL J. M. DE W I T |™™1^S°HEWEG 128, nam Wit! Bouw R.K. Kerk uitgesteld BLOEMENDAALSE SCHOOLVERENIGING PARK DUIN EN DAAL 50-Jarig Jubileum J. M. Bouvy Dames R. HANDGRAAF Zonnestraal-dag A. G. G. M. GI0RGIS Zn. Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 Men mag weer vrij f FOTO E) Beproeving Alar R. DE JAGER' SANTPOORT Wie er kwamen. L. Meijboom, arts, Asterlaan 52, A'hout, van Ootmarsum. H. Welters, dir. Bijk. Alg. Friesche, W. de Zwijgerlaan 100, O'veen, van den Haag; Ph. Pool, vertegenwoordiger, Clematislaan 17, Aerdenhout, van Amsterdam. A. Th. Maas, koopman kunstharsen, Boxskilaan 2, Bloemen daal Eindhoven. maar als U 't eenmaal weet, vergeet U 't nooit weer: voor brillen (nieuwe en reparaties) is „Optlpharma" het aangewezen adres. G. jDaams, Bloemendaalscheweg 123, Telef. 23170. Leverancier Bloemend. Ziekenfonds. Geboren: Dochter van H. C. Weustink Philips. Zoon van P. J. BartelomijSaltzherr. Getrouwd: W. H. Tesselaar en A. M. van Vendeloo. A. W. Schade van Westrum en A. M. van 't Oever. Overleden: B. Tideman, 25 j., overleden te Dubbeldam. P. Brohm, 93 j., wed. van Van der Ham. H. de Roos, 57 j. CONCERT ÏI.O.V. Door de slechte weersomstandigheden is het concert, dat Vrijdag j.l. door de Haarlemsche Orkest Vereeniging in het Bloemendaalsche bosch gegeven zou worden, uitgesteld. Thans vindt het concert plaats Vrijdag 12 Juli а.s., des avonds half acht, onder leiding van den dirigent Toon Verheij. Het programma' luidt: 1. Ouverture „Figaro's Hochzeit" W. A. Mozart 2. „Peer Gynt", Suite no. 1 Edw. Grieg 3. Rhapsodie No. 2 Fr. Liszt 4. Suite uit de Opera Carmen G. Bizet Pauze. 5. Ouverture „Oberon" C. M. von Weber Twee Hongaarsche dansen Joh. Brahms 7. Inleiding van de derde acte uit de Opera „Lohengrin" R. Wagner PERSONALIA blVoor het Candidaats-examen in de rech ten is geslaagd de heer A. H. Dalmeijer te Bloe mendaal. In tegenwoordigheid van het bestuur, talrijke ouders en alle kinderen heeft mevr. M. A. van de PolLiberoul, in verband met haar huwelijk, bij het eindigen van dit schooljaar Zaterdag ochtend afscheid genomen als hoofd van de Aerdenhoutsche Kleuterschool. Zij werd om elf uur des ochtends in de school ontvangen en eerst toegesproken door den voorzitter van het bestuur, prof. dr. N. H. Swellengrebel, die eraan herinnerde, dat zij zes jaren geleden, teza men met mej. J. Schoemaker, bij de oprichting van de school de lessen begon. Spreker ver klaarde, dat het vertrek van mej. Libourel een onherstelbaar verlies voor de school beteekende, niet omdat zij niet onmisbaar zou zijn, maar omdat iemand van een sterke, duidelijk om lijnde persoonlijkheid niet te vervangen is. „En gij zijt", aldus spreker, „zulk een persoonlijk heid en daardoor hebt gij een zeer bijzonderen invloed op onze school gehad. Als ik enkele saillante punten noemen mag, dan is daar de in uw persoon zoo gelukkig vereenigde artisti citeit en wetenschappelijke zin. De artisticiteit, die onder andere in de pictoriale bezigheid van vele leerlingen door uw kunstzin gestimu leerd uiting vond. De wetenschappelijke zin, die zich in uw fijne psychologische analyse manifesteerde: we hoeven slechts te denken aan het door u gecreëerde werk onder de oudere leerlingen en in later jaren aan uw rap porten, fijne „portraits parlés", die ik steeds heb moeten bewonderen. En tenslotte waren uwe tentoonstellingen een lust voor het oog, waarachter de diepere waarde, die erin lag, naar ik vrees voor velen schuilging een combinatie van deze uwe beide geestes-aspecten. En daarom zeg ik het met volle overtuiging: uw heengaan is ons een niet te herstellen ver lies. Met dankbaarheid voor uw persoonlijkheid, die ge ons on gereserveerd hebt gegeven, maar met droefheid laten we u vertrekken". Spreker besloot met hartelijke gelukwenschen uit te spreken namens het bestuur aan mej. Libourel en haar echtgenoot met hun huwelijk. Mevr. A. BootDirks bood vervolgens namens het bestuur een geschenk aan, waarna mevr. C. baronesse van der Feltz—Lotsy namens de ouders woorden van hartelijken dank sprak en even eens een geschenk aanbood. Mevr. van de Pol Libourel dankte allen voor de vriendelijke woor den, welke gesproken waren, in het bijzonder den voorzitter. De kinderen boden het sgheidend hoofd bloemen aan en een album met dingen, door henzelf vervaardigd. Woninginrichting. Behangers en Stoffeerders ICoediefslaan, hoek Heerenweg, HEEMSTEDE TELEFOON 28185 OPGERICHT ANNO 1848 ONTHOUDT U DIT Snelle en accurate levering van SCHOOLBOEKEN, voor. elke inrichting van onderwijs, zooaïs Kennemer Lyceum, 't Kopje, HJ5.S. Santpoorter plein, Gymnasium, Hartenlustsohool, enz. Bestellingen worden zoonoodig aan huis afgehaald. TEI. 22874 KON. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE Adeeling Bloemendaal en Omstreken. Overeenkomstig het advies van het Hoofdbe stuur en het eenparig besluit van het Bestuur der Afdeeling blijft de afdeeling Bloemendaal en Omstreken zooveel de omstandigheden het toelaten doorwerken. Thans staat wederom de zomerexcursie op het programma, welke ge houden zal worden op Vrijdag 19 Juli a.s. Be zocht zal worden de Bloemententoonstelling Po- lyantha te Schiedam, terwijl het gemeenschap pelijk noenmaal aldaar gehouden zal worden in „De Koe op Zolder". Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de verzonden convocaties, maar wel mag er hierbij nog even op gewezen worden, dat men zich uiterlijk Zaterdag 13 Juli, dus a.s. Zaterdag, op moet geven. Men heeft dus wat minder be denktijd dan anders gegeven kan worden, maar het bestuur vertrouwt er toch op, dat de deel name ook dit jaar weer even groot zal zijn als andere jaren. Het artikel van ons oud-bestuurlid den heer A. Jager „Nuttige Tuinbouwwenken aan particu lieren", dat reeds in het op 14 Juni jl. versche nen Bloemendaalsch Weekblad werd opgenomen, is thans ook gepubliceerd in het Weekblad van de Maatschappij, nadat het reeds in het op 29 Juni verschenen nummer was aangekondigd en zeer geprezen. Degenen die de in dit artikel ver vatte raadgevingen nogeens willen nalezen, kun nen hiertoe gratis een exemplaar van dit week blad bekomen bij den secretaris der afdeeling, Potgietersweg 13, Bloemendaal. GESLAAGDEN IIARTENLUSTSCHOOL blVan de Hartenlustschool aan den Vijver- weg zijn voor het MULO-diploma in de eerste week van Juli geslaagd de volgende leerlingen: Vqor diploma A: Tini van Vliet, Marie Bück- mann, J. Korver, J. de Vries, J. Poel, Henny Daniels, Henny Houtkamp, Geertje Schooten, Beta Cochius, Bep Palfenier, Cathalien de Vries, Joke Jordans, Tini Meijers, R. Rijkse, Coba Landsman en L. Bode. Voor diploma B: A. Kluit, J. Vogel, Ank Lo- dewijk, H. ter Beest, I. Jager, Nelly Schultheiss, G. Brouwer en W. Witkop. De examens worden met de volgende groepen voortgezet van 17 tot 27 Juli. Naar de „Nieuwe Haarlemsche Courant" is de bouw van een nieuwe kerk in de parochie van de Allerh. Drieëenheid te Bloemendaal, voor- loopig uitgesteld. Verleden jaar ontwierp pastoor L. J. Willen- borg een z.g. vijf-jaren-plan, teneinde rente en aflossing voor den bouw van de kerk te ver zekeren. De parochianen voldeden aan den op roep boven verwachting: in een jaar tijds kwam f 6000,bijeen. De tijdsomstandigheden heb ben nu echter de plannen voorloopig onge- wenscht gemaakt en verijdeld. Er moet in het bisdom heel wat gebouwd worden, na de ver schrikkingen van den oorlog! Van de ingekomap gelden zal nu een fonds gesticht worden, voor zoover geen teruggave gevraagd wordt. Het 5-jarenplan is voorloopig, met goedkeuring van den Bisschop, stopgezet. Gedurende de maand Juli bestaat dagelijks gelegenheid tot inschrijving van leerlingen tegen 1 September e k. voor de KLASSIKALE AFDELING - MONTESSORRI-AFDELING - KLEUTERKLASSE Prospectus op aanvrage Maandag 15 Juli a.s. herdenkt de heer L. J. M. Bouvy, wonende te Overveen, het feit dat hij 50 jaar verbonden is aan het bedrijf der N.V. J. J. Bouvy Zoon's Zoutziederij de Paauw te Muiden. Dit bedrijf kan reeds op een ouderdom van eenige eeuwen bogen. Aanvankelijk stonden op de plaats van de te genwoordige Zoutziederij de Paauw drie zout keten, later genaamd Ziederij (Kookerij). De namen dezer drie zoutketen waren: „De Lange Gang", „De Lelie" en „De Paauw". De oudste koopbrieven dateeren reeds uit het jaar 1737, uit deze documenten blijkt voorts, dat deze drie reeds lang voor dien datum be stonden. Op 1 October 1739 kwamen ze in één hand on der den naam van „De Zoutkeet De Paauw". Op 1 Januari 1839 werd de Paauw eigendom van den heer J. J. Bouvy te Amsterdam. Na diens dood op 7 November 1883 was de eenige fir mant de heer H. M. J. Bouvy. Na diens overlijden werden zijn beide zoons F. Th. J. Bouvy en Leon J. M. Bouvy eenige firmanten, die deze firma in 1925 in een Naam- looze Vennootschap omzetten, geheeten Naam- looze Vennootschap J. J. Bouvy Zoon's Zout ziederij „De Paauw", waarbij beide firmanten directeur werden. Na het overlijden van den heer F. Th. J. Bouvy volgde zijn oudste zoon F. H. M. Bouvy hem als directeur op. Op 1 Januari 1940 was het bedrijf 101 jaren in handen der familie Bouvy, thans het vierde geslacht. Onder het beheer van den heer L. J. M. Bou vy werd in de laatste vijftig jaren de Raffina derij drie malen verbouwd, de laatste maal juist voor het uitbreken van den oorlog 1939. De laatste vijf jaren hadden bij de verbou wing in dit bedrijf wel de grootste omwentelin gen plaats, doordat de oude werkwijze geheel werd prijs gegeven en de fabriek in een zeer modern en uiterst hygiënisch bedrijf werd her schapen. Hierdoor worden thans ook alle soorten zout automatisch verpakt, zoowel het pannenzout als dat der vacuum (luchtledig)-verdampers, in zakken, carton of blik, op een wijze die bij geen andere fabriek plaats vindt. Deze inrichting werd onder eigen beheer in gericht en uitgevoerd met behulp der jongere generaties F. H. M. Bouvy en den bedrijfsleider J. H. C. Bouvy, zoon van den directeur L. J. M. Bouvy. Ook op sociaal gebied werd met de belangen van het personeel rekening gehouden, zoowel wat de pensioensverzekering als huisvesting betreft, terwijl reeds vanaf den vorigen oorlog kindertoeslag en thans ook duurtetoeslag wordt verstrekt. De heer Bouvy was jarenlang gemeenteraads lid en wethouder van Muiden, penningmeester Witte Kruis afd. Muiden, van 19131923 bur gerlijk lid van de militaire gezondheidscommis sie in de stelling Amsterdam, later genoemd Vesting Holland, voorzitter, penningmeester, secretaris van het ziekenfonds „Tot heil der ge meente", welke functie hij geheel belangeloos gedurende 25 jaar heeft vervuld. Door zijn toe doen werden de reserves verdubbeld en het le dental verzesvoudigd. In 1913 was de heer Bouvy lid van de com missie van inwendige restauratie en meubilee ring van het Muiderslot. Jarenlang was hij voorts lid van den Ge meenteraad te Bloemendaal, terwijl hij thans bestuurslid is van de Bloemendaalsche Vaeantie Kolonie tot uitzending van kinderen, bestuurslid van het hoogheemraadschap van den Zeedijk beoosten Muiden, regent-bestuurslid van Huize Duinrust te Overveen, lid van de Kamer van Koophandel te Hilversum, lid van de Algemeene Zout-commissie A. Z. C., voorzitter van het be stuur der Onderlinge Risico-Vereeniging van Zoutzieders. In verband met de tijdsomstandigheden heeft de Directie besloten geen feest te vieren bij dit vijftig-jarig jubileum, maar alleen het perso neel te bedenken en overigens den dag onge merkt te laten voorbij gaan. Er zal daarom geen receptie gehouden worden. Haarlem Warmoesstraat 10 Bloemendaal - Bloemendaalscheweg 53 Overveen - Bloemendaalscheweg 255 EXAMENS MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES ,,'T KOPJE" blBij de overgangsexamens van de Middel bare School voor Meisjes ,,'t Kopje" zijn be vorderd van klasse 1 naar 2: L. André de la Porte, F. Beyen, T. Blok, E. de Boer, G. Brandt, E. Breitenstein, P. Cohen, B. Diepeveen, E. Groe- nevelt, L. de Groot, A. Hofkamp, H. van Huizen, R. Koene, W. Lagerwerf, A. van Marken, L. Stoop, M. Theyse, A. Muller, A. Bayersthal, C. Beels, E. Beker, M. Boissevain, G. Hamer, H. van Hardenbroek (v.), G. Korsman, L. van Marken, S. Niehans, F. Overakker, A. Ramondt, R. Sondaar, H. Thomas, T. Tjaden, T. Vet, P. van Alhen. (Afgewezen 7). Bevorderd van klasse 2 naar 3: L. Bard, H. van Dam, L. Dyserinck, C. van Essen, G. Groe- nevelt, G. Hauptmann, B. van Huystee, G. Kal, M. de Koek van Leeuwen, M. Lubberink, E. van Marken, G. Markus, L. Posthumus Meyjes, W. von Saher, C. Smit, A. Sondaar, W. den Tex, M. van Till, N. van Weezei, E. van Ysselsteyn, F. Bartelds, H. Schifferstein. (Afgewezen 5, her examen 1). Bevorderd van klasse 3 naar 4: B. Bekker, H. de Breuk, T. van den Broek, L. Cohen, F. van Dam, E. Delbrück, C. Dryber, J. Duinker, A. Fabius, T. Glerum, W. van Marken, E. Noord hof, E. Sluyterman, L. Stoop, P. Broerse, H. Couwenhoven, W. Graafstal, L. Holtmanns, M. Hulshof, M. Leeksma, A. Meesters, G. Mulder, J. Neumann, D. Nienhuis, E. van der Plaat, K. Semplonius, M. Unger, T. de Vries, H. Weyburg. (Afgewezen 4). Bevorderd van klasse 4 naar 5: M. Aberson, S. van Aerssen Beyeren, T. van Beeck Vollen hoven, T. Brandt, J. Duinker, N. Hage, A. Ha mer, L. Keg, E. Kerkhoven, W. Kloppenburg, H. Kolkmeyer, G. van der Kooi, H. Koopman, J. Meesters, M. de Moor, E. Neuerburg, H. Neuer- burg, M. Pauw van Wieldrecht, C. Smits, C. Storckmeyer, E. Strick van Linschoten, Th. van Styrum, E. van Suchtelen van de Haare, E. Talsma, L. van der Veen, G. Veninga, M. de Vries, M. von Winning. (Afgewezen 1, herexa men 1). Voor het toelatingsexamen slaagden: E. de Dooy, B. Delbrück, C. van Ees, M. Geerlings, L. van Hardenbroek, P. Hofmeester, A. Kamerling, P. van Leeuwen, T. van Marken, I. Markus, H. van Marie, E. de Lestrieux Hendrichs, G. Pijpers, I. van Rand wij ck, M. Timmer, M. Treffers, J. Veenstra. Afgewezen 4. Uw adres voor een goed verzorgd kapsel voor U en ook voor Uw kinderen is: Zijlstraat 35 - Haarlem - Tel. 17625 Hoewel nieuwe nooden dringend om leniging vragen, mag toch de steun aan onze tuberculo sebestrijding niet op den achtergrond geraken. De hulp aan de tuberculoselijders moet onvermin derd kunnen worden voortgezet. De hiervoor sedert jaar en dag door ons volk algemeen be toonde offervaardigheid mag niet verzwakken, willen wij de t.b.c. krachtig kunnen blijven be teugelen. Zoo komt de vereeniging „Zonnestraal" ook ditmaal jaarlijksch beroep doen op de hulp vaardige gezindheid van ons volk. Het „Zonne straal" werk in dienst der tuberculosebestrij ding vindt onverzwakt voortgang. Meer dan 200 patiënten van alle gezindten en uit heel ons land zijn in dit sanatorium in verpleging. De geldmiddelen voor dit werk worden al sedert 13 jaren voor een groot gedeelte bijeengebracht door middel van de jaarlijksche „Zonnestraal" collecten in heel ons land. Aangezien „Zonnestraal" deze middelen on mogelijk kan ontberen vooral nu niet en de volledige voortzetting van het verplegings- werk een algemeen volksbelang is, wekt het Plaatselijk Comité de ingezetenen van Bloe mendaal op om ook nu weer, overeenkomstig het „Zonnestraal" devies: De sterken voor de zwakken, bij de collecte van Zaterdag 13 Juli a.s. hun penningske voor dit mooie doel te wil len offeren. Collectanten/trices gelieve zich aan te melden bij: P. Schipper, Kinheimweg 83,Bloemendaal. Het „Zonnestraal"-Comité: Dr. G. Kraus, le Geneesheer-Directeur Provinciaal Ziekenhuis, nabij Santpoort. Zr. Gravemaker, Provinciaal- Ziekenhuis, nabij Santpoort. F. Lanson, Ver' lengde Koepellaan 4, Bloemendaal. F. Beun, Duinweg, Santpoort St. NOODBEURS UTRECHT. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, Nassauplein 46, tel. 15254 zijn nadere inlichtingen te verkrijgen omtfe/it een noodbeurs, welke te Utrecht wordt gehouden. o PERSONALIA. Te Haarlem slaagde voor het eindexamen Chr. Lyceum, afd. Gymnasium, diploma A, dé heer F. Roosjen te Bloemendaal. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden en terug te bekomen bij: Wijnstr», Orchideeënlaan 6, Heemstede, een gesp van een ceintuur; Butter, Oranje Nassaulaan 60, een portemonnaie met inh. en een legitimatiebewijs; Emmering, Merovingenstraat 44, Haarlem, een belastingmerk; Cearalaan 20, een schepnet; Nieuwpoort, Zomerzorgerlaan 38, een kussen; Polak, Schotersingel 13, Haarlem, een Iersche setter; F. Gudde, Schotersingel 19, Haarlem, een Iersche setter; Van Gennep, Dickmanstraat 8, een sergeantstuniek; Van Engers, Julianalaan 90, een ceintuur; Bouwer, Gibraltarstraat 31, Haarlem, een kosteloos belastingmerk; Beute, Ruighaverstraat 6, Haarlem, een riem van een kinderwagen; Langeveld, Bloemendaalscheweg 31, een ceintuur; Schoo, Dennenweg 10, een ro zenkrans, Renaud, Sterreboschlaan 3, een zak- schaartje; Rijnegomlaan 58, een paar hand schoenen; Wessel, Lage Duin en Daalscheweg 3, een Distributiebon. Politiebureau Overveen (al leen op werkdagen van 1012 uur v.m.): hand schoenen, rozenkrans, ceintuurs, belastingmer- ken, vulpenhouder, sleutels. Post Aerdenhout: handschoen, tabakszak, rozenkrans, ceintuur, huurcontract. SCHOORSTEENVEGERS En nu weer vooi EEN l CAMERA na KLEVERPARKV Met ingang van Zaterdag len de sirenes der Lucht plaatst op het bureau van veen, en op een aldaar auto, eiken Zaterdagmidd: gedurende één minuut in gesteld. De ingezetenen be gerust te maken. Het alarr een onderbroken, doch uit halve bij het hooren van c toon (gelijkmatig geluid). DE NATIONALE C Naar wij vernemen heelt meente gehouden collecte Hulpcomité 1940 opgebracht f 6000.—. RECETTE KAPDEM" De recette van de j.l. Zor technische ontwikkelingsclul Haarlem van den Nederlan gehouden kapdemonstratie b Dit bedrag zal ten goede k offers in de geteisterde geb voor welk doel deze demon EXAMEN Van het Kennemer Lyc de afd. H.B.S. B de dame Bosscher, M. J. C. Diel, Mees, J. M. Patist, C. Smid W. C. Bierens de Haan, Dekker, A. H. Gysinck, i Huyer, J. L. Verwey, S. Blankevoort, J. Du Buy, 1 Koppen, C. J. Mulder, N. Kroese, G. van der Stoop, de Wit. Fijnere Metaalbewerking. Herstelwerken. Koper-Smi Verzilveren. Polijstei HAARLEM SCHOTERWE UITREIKING VAN DE V EN DIPLO Gisteren had in het Je Overveen de feestelijke bi. de leerlingen der Bloemen len, die het in de afgeloo verkeersexamen met guns afgelegd. De groote zaal w gevuld met een vierhom slaagden en al spoedig klo deze uit den aard der zaal jongens en meisjes door t van de Onderwijs-Verkee: examens organiseert, heel wezigen welkom en wens geluk met het bereikte resi woord van dank aan het ook aan het verkeersonde toedraagt, aan den Wethi den heer A. Cassée, vooi aan den heer C. Schultz, wijs-commissie uit den Ra Pastoor van Niekerk voc ling van het Jeugdgebouw Scholen en de onderwijze: wijs-Verkeerscommissie o wijze samenwerkt en het minste, zooals Dr. Popm Commissaris van Politie, c Hoofdagent De Vries en troleurs, die telken jare zi deel hebben in het welsla examen. Ook den secret: missie, den heer S. Huy falende vlotheid de admi dank gebracht. Aan de 1 over het jaar 1938 van ongevallen, toonde spr. belang van het verkeers slotte den leerlingen op Volgt de regels Altijd weer, altij Wethouders CASSEE s hem eigen bevattelijke luisterende jeugdige toe spr., „dat je verkeerss speldje wordt. Draag he met eere en toon, dat weg niet alleen kent, heil van je zelf en tot schap." Daarna werden de di uitgereikt, de zaal werd projecties van den A.N.1 witte doek. Een teekenf lijke tractatie besloten d keersmiddag. s

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 2