En dam is weer de Zon Maison des Dames van B. Prijs WELKE BON? Vrydag 6 September 1940 5 „LEVENSBROKKEN" BROOD PETROLEUM SUIKER MEELWAREN GRUTTERSWAREN 't Is van zeer veel belang ZEEP KOFFIE OF THEE BOTER EN VETTEN na al die trieste dagen in Augustus Voor velen is de vacantie een teleurstelling geworden, maar een mooie nazomer kan nog veel goed maken. Laat Maison des Dames van B. PRIJS, DAT weer goed maken, weet het, na een bezoek aan één der vier zaken van MAISON DES DAMES voelt U zich een herboren mensch! Mies is me@t> O. Ui. II Urn haar Is üm kroon en die kroon wordt hei he si verzorgd door Maison des *Bames oerwacht UI PREDIKBEURTEN belicht door HERMAN MOERKERK Teekening van de uitnoodigingskaart Wanneer ik uw aandacht vestig op een ten toonspreiding van het werk van Herman Moer kerk weet ik niet meer te doen dan dat, en slechts een licht werpen op de figuur van den levenskunstenaar zelf omdat 't niet doenlijk is de veelheid van schetsen en teekeningen (meest close-ups) te bespreken. Wél beveel ik de geldbeleggers in kunstwerken aan, even de twee speciale portefeuilles open te slaan. Doe iK echter meer uit 't leven van „Oom Herman" in intiemen kring zoo genoemd, kennen, zult u meer genieten, hartelijker lachen om zijn humor en het fijne er beter uit puren. In de eerste plaats is zijn werk aan bijna ieder bekend zij het dan ook dat u niet wist dat het van Moerkerk's hand was omdat er niets onder stond, of een geheimzinnig teeken, óf slechts H.M.; zijn stijl, zijn geestige figuren en scènes zullen u echter onmiddellijk doen zeggen: ja, dat ken ik wel, en met een „ple zant" gezicht zult u gaan langs de velletjes uit de schetsboeken der humor en zullen om beur ten uw hart de ontroering ervaren, en uw lach spieren kriebelen bij 't beleven van de „typen" die hij u voortoovert Tot zoover deze inlei ding. Moerkerk dan kwam oorspronkelijk uit het Zuiden, in den Bosch werd hij geboren, verbaast u zich niet, nu ruim één en zestig jaar geleden. Als zuiver talent dat zich zelf moest blijven en geen stijlmeester boven zich kon verdragen, vierde hij zijn teekenlusten bot in nachtelijke uren, hij is een donker-schilder (vergeef mij Kasper) omdat hij overdag bij vader Moerkerk elletjes Babantsch bont moest afmeten, totdat hij met groot succes ging exposeeren, eerst in Amsterdam toen hij ongeveer 25 jaar oud was, en in meer onder- en boven-Moerdijksche ste den een prestatie voor zoo'n Zuidelïng. In een oude vergeelde Kath. Illustratie van die jaren lezen we een beschrijving over hem en daarin zien wij meermalen illustraties van ver halen. Later exposeert hij door Oost- en West-Euro pa, zelfs in ons Indië; schilderijen en teekenin gen ter expositie getuigen van zijn buitenland- sche reizen. Naast verteller met de teekenpen is hij een amusant verteller met den mond (ieder gesprek met hem is een feest) en van geschreven, meest humoristsche verhalen. Hij ontwierp vele optochten, denke men sieehts aan de laatste van Haarlem, en de helaas uit gestelde Camera-tocht van de Hildebrandfees- ten, waarvan de cartons ook tentoon gesteld liggen men slaat de handen in elkaar en roept uit: welk een activiteit, welk een jonk heid bij die jaren! Reeds gedurende 13 jaar heeft hij een vaste verbintenis in Haarlem, schreef en illustreerde in periodieken en humoristische bijbladen, het is te kort geweest maar toch denken wij, af ziende van ons egoïsme, in 't belang van dezen bijna tot illustratie-.rotatie-pers gewordenen, dat het nü misschien wel beter ware voor zijn zuivere kunst indien deze expositie een nieuw tijdperk inleidde voor dezen nog zoo jongen geest: een tijdperk van vrij werk, niet aan opdrachten gebonden! Hoe lang nog immers zal het ons dan gegeven zijn het beste van het beste te genieten. Ach, het is tóch egoïsme. Hebt u wel eens gehoord van Alexei Wladki- ne? Neen? De critici wel. Het zal een jaar of tien geleden zijn dat voor Russische modernen, grootvorsten van het expressionnisme de hoog ste bewondering werd gepropageerd. Bij een Tilburgsch kunsthandelaar exposeerde dan Alexei, de Rus, en de critici ook uit het Noorden werden zoodanig geïnspireerd door de prestaties van dezen abstracten, dat him onverdeelde lof deze prestaties in abstractie overtrof, begrijpelijk daar het slechts één stap is van het geniale tot het waanzinnige getuigden deze Bolle (lees niet „holle") woorden van méér dan één stap, ten spijt van den kleingeestig-jaloerschen Moer kerk. Pijnlijk maar verdiend kwetste ineens de me- dedeeling daar tusschen door dat Alexei Wiad- kine de clown Moerkerk was en nog.... Ook op deze expositie is in Moerkerk de gees- tig-spottende te zen, zelfs bij de rangschkking van zijn geteekende portretten als u tusschen „kop"-sukken uit de geestelijke, artistieke, socia le en overheidswereld den bekenden Amsterdam- schen gemeenteraads-zwerver „Had-je-me-maar" aantreft. U weet nu niet alleen wat, maar ook wie Moer kerk is. Gaarne noodig ik u uit tot deze expositie een zeldzame gebeurtenis te genieten tot nog slechts 14 September. De toegang is vrij. Het adres is Leffelaar, Wagenweg 102, Haarlem. Geopend van 105, 's Zondags van 24 uur. TI bent van harte welkom! LEVINHS. d.d. 6 September 1940 Bonnen serie 4. Geldig: van 2 t.m. 8 Sept., met 4 dagen extra geldigheidsduur. Bonnen serie 5. Geldig: van 9 t.m. 15 Sept, met 2 dagen extra geldigheidsduur. Elke serie geeft recht op: totaal 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. (alleen voor hen, die uitsluitend op pe troleum kunnen koken). Zegel „Pe riode 5". Geldig: van 12 Aug. tot en met 8 Sept. Rechtgevend op: 2 Liter. Zegels „Periode 4" vernietigen. Bon 72 uit het Algeme«n distributieboekje Geldig: Van 31 Aug. t.m. 27 Sept. Bon 71 van het Algemeen distributieboekje Geldig: Van 7 Sept. t.m. 4 Oct. Recht gevend op: pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. Bon 41 van het Algemeen distributieboekje Geldig: Van 7 Sept. t.m. 4 Oct. Recht gevend op: Vs pond rijst of rijste- meel öf rijstebloem. Bon 54 van het Algemeen distributieboekje Geldig: Van 7 Sept. t.m. 4 Oct. Recht gevend op Vs pond havermout of havervlokken, of gort. of grutten. Bon 28 van het Algemeen distributiebockje Geldig: van 9 Sept. t.m. 1 'Nov. Recht gevend op 1 ons maizena, of gries- meel of puddingpoeder. Bon 15 van het Algemeen distributieboekje Geldig: van 9 Sept. t.m. 1 Nov. Recht gevend op: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti. dat U de bonnen, die U toegewezen krijgt, zoo goed mogelijk besteedt. Gaat U met Uw zeepbonnen eens naar „Optipharma", G. Daams, Gedipl. Drogist, Bloemendaalsche- weg 123b, Tel. 23170. U krijgt volle waar voor Uw geld en voor Uw bonnen! Bon 115 uit het Algemeen distributie boekje Geldig: van 31 'Aug. t.m. 24 Sept. 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstel ling) öf 1" gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep öf 250 gram zeeppoe der öf voor zoover voorradig 125 gam zelfwerkend waschmiddel of 200 gram vloeibare zeep. Verder kan 8 kg. droog waschgoed per bon aan de wasscherij worden meege geven. Bon 11S (ontvangen bij de textielkaart) Geldig van 31 Aug. t.m. 31 Dec. Recht gevend op 50 gram scheerzeep of voor zoover voorradig één tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. Bon 7- uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Van 31 Aug. t.m. 27 Sept. Recht gevend op: Vs pond koffie of Vs ons thee. Bon 05 tot en met 12 van de Boterkaart. Geldig van 24 Aug. tot en met 18 Oct. Recht gevend op Vs pond boter. Bon 05. 06 en 07 van de Vetkaart. Geldig van 24 Aug. tot en met 18 Oct. Recht gevend op Va pond margarine of boter (zonder reductie). Bon 08 van de Vetkaart. Geldig van 24 Aug. tot en met 18 Oct. Rechtgevend op Va pond gesmolten spijs- vet of een half pond boter (zonder re ductie). Bon 09, 10, 11 en 12 van de vetkaart. Geldig van 24 Aug. tot en met 18 Oct. Recht gevend op l/a pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. 'Kr Wanneer U het slecht getroffen heeft met het weer, dan is „Uw Kroon" dames, er ook niet fraaier op geworden. En onze prijzen zijn nog steeds niet verhoogd, ofschoon dat niet altijd mogelijk zal blijken. BLOEMENDAALSCHEWEG 80 BL DAAL TELEFOON 22800 TEMPELIERSSTRAAT NO. 60-62 TELEFOON 12178 ZANDVOORTSCHELAAN 180 HEEMSTEDE-AERDENHOUT TEL.26205 OEN. CRONJÉSTRAAT 54 TELEFOON 14726 Zondag 8 September 1940. BLOEMENDAAL Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Vrije Kath. Kerk (PopeJlaan Kinheimpark) v.m. 10.30 uur. Gezongen H. Mis. Toediening van het H. Doopsel. Woensdag n.m. 7 uur. Genezingsdienst en Lof. Ned. Prot. Bond v.m. 10.30 uur. Ds. J. Yntema van Haarlem. Geref. Kerk v.m. 10 uur en n.m. 5 uur. Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 M. OVERVEEN Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Prof. M. van Rhijn uit Utrecht. Geref. Kerk (Hulpgeb. Croezenstraat) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur Cand. D. Kuiper, hulppred. te Drachten. SANTPOORT Ned. Herv. Gem„ v.m. 10 uur Ds. R. K. Olde- man. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur. Ds. F. D. Emous van Amsterdam. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur. De Heer C. Redert van Zeist. AERDENHOUT Vereen. Relig. Kring v.m. 10.30 uur. Dr. P. D. Tjalsma, Remonstr. Pred. te Rotterdam. HAARLEM Evang. Luth. Kerk, Donderdag n.m. 2.30 uur. Ds. W. J. Kooiman (Huwelijksinzegening). Zondag v.m. 10.30 uur. Ds. C. H. Brandt (Witte Heerenstraat). N.m. 4.30 uur Ds. W. J. Man ger. Jeugddienst in het „Lutherhuis" (Wilhel- minastraat 42). Vrije Evang. Gem. (PaTklaan 106) v.m. 10 uur en n.m. 6 uur. Ds. D. J. D. du Fossé. V.m. 10 uur Kinderkerk aan de Parklaan 108. Donderdag n.m. 8 uur. Zangrepetitie. Evang. Samenkomsten (Geb. Zuiderstraat 15) v.m. 10 uur. De heer P. D. Bardelmeyer, Noordwijk aan Zee. N.m. 5% uur. Dezelfde. Evangelisa tiesamenkomst. Dinsdag n.m. 8 uur. Bijbelbespreking en Bid stond. Opwekkingssamenkomsten (Geb. Zuiderstraat 15) Donderdag n.m. 7 uur. Ds. C. J. Hoekendijk. Vrij Evang. Pred. te Bussum. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur. Ds. A. M. Boeyinga. Bed.H. Avond maal. Extra collecte: Hulpbehoevende kerken in de Classis. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur. Ds. J. W. Siertsema. Bed. H. Avond maal. Extra collecte: Hulpbehoevende kerken in de Classis. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur. Ds. L. Hoorweg. Bed. H. Avond maal. Extra collecteHulpbehoevende kerken in de Classis. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur. Ds. C. Veenhof. Bed. H. Avond maal. Extra collecte: Hulpbehoevende kerken in de Classis. Geref. Kerk (H.V.), (Begijnhofkapel 6) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur. Ds. G. W. F. Herngreen van Amersfoort. V.m. 10 uur Kinderdienst in ae voorzaal. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10.30 uur. Ds. N. Blokker, Rem. Pred. te Utrecht. V.m. 12 uur. Kinderdienst. Woensdag n.m. 6.30 uur Bijbelbespreking in het Remonstrantenhuis. Donderdag n.m. 2—4 uur. Handwerkkring in het Remonstrantenhuis. Nederl. Vereen, van Spiritisten „Harmonia", Afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlweg 1) v.m. 10.30 uur Wijdingsmorgen. Spreker: de Heer G. J. v. d. Roer van Haarlem. Onderwerp: „Wat zoekt gij den levenden bij de dooden Helderziende waarnemingen Mevr. J. Remmis- v. d. Lans. College tot verbreiding van Spiritistische Beginse len (Geb. „Theosofia", Nassauplein 8) v.m. 10.30 uur. Wijdingsmorgen. Spreker: P. M. Offerman. Trance-Toespraak. Declamatie Mevr. v. Huizenv. Elk. Toegang vrij. Onafh. Relig. Gemeensch. (Oranjeplein 9) v.m. 10.30 uur. Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: Levende schakels. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.), (Brederodestraat 31) v.m. 10 uur. De Heer Ir. B. H. Blankenberg. N.m. 5 uur. Geen Dienst. BEKENDMAKING VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Maximum-prijs voor eieren. De secretaris-generaal, waarn.-hoofd van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend: In den laatsten tijd zijn de winkelprijzen voor •eieren zeer aanzienlijk opgeloopen. Wel treedt steeds in het najaar en ook reeds in dezen tijd des jaars een prijsverhooging op, maar dé stij ging was thans wel zeer sterk. Daarom zijn thans maximum-winkelprijzen voor eieren vast gesteld. Voor groote, versche eieren, bedraagt deze maximum-prijs cent per stuk en voor kleine, versche eieren 6Vs cent per stuk, terwijl de .maximum-prijs voor kalkeieren op 5 cent is gesteld. Het is dus verboden eieren boven dezen prijs aan verbruikers te verkoopen of ten verkoop aan te bieden. De prijs voor den pluimveehouder ligt onder dezen winkelprijs, aangezien daarvan bij verkoop aan den handel de op 9 Mei j.l. geldende prijsmarges van groot- en kleinhandel moeten worden afgetrokken. Door dezen maatregel is thans aan de stijging van den zomerprijs voor eieren een einde gekomen..

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 5