TAMMER V ragenrubriek Belastingzaken Sport en Spel. BRIDGE Vrijdag 20 December 1940 SPORTHUIS TE NUYL voor: Schoterweg 27 - Telefoon 19030 B.V.C. „Bloemendaal" TAFELTENNIS Korfbalclub „Sport Vereent" Laat Radio Bureau „ERRES" RADIO Kleverlaan 176-178 Telefoon 14753 voor Voetbal, Gymnastiek, Hockey, Expanders, Boks ballen, Tafeltennis, enz. enz. Tafelvoetbalspel t 12.50. Olympia Tafelbiljart f 12.50. het goedkoopste adres Het competitierad is verleden Zondag door den Haarlemscben Voetbalbond stop gezet, om dat zijn bestuur het niet verantwoord achtte, na de ingevallen vorstperiode op de bevroren ter reinen te laten spelen. Ook de N.V.B.-consuls hutóigden, hoewel niet allen, dit principe. Zoo doende ging ook de wedstrijd tegen T.Y.B.B. voor Bloemendaal 1 niet door. Op den nu komenden Zonag is voor ons eerste elftal vastgesteld den uitwedstrijd tegen Beverwijk. Hoewel het deze vereeniging gelukt is den Oranje-Witten op eigen terrein een nederlaag toe te brengen, zijn we er nu niet zoo zeker van, dat zich dat nu sal her halen. Wij sluiten zelfs de mogelijkheid van een overwinning voor de onzen zelfs heelemaal niet uit, nu zij inmiddels beter ingespeeld zijn en in de latere wedstrijden hebben laten zien. waar toe zijn staat zijn. aangezien de jongens hun huid zoo duur mogelijk zullen erkoopen, houden wij het minstens op een geliik spel. Versche nen wordt in de volgende op; telling: Berkemeyer, J. v. d. Schalie, v. d. Borgh, A. de Vries, J. de Jonge, Huisman, v. Bragt, v. Esveld, Steffers, Noordhoff, Hartman. Haarlem 3 thuis, welke wedstrijd te 10 uur 30 aanangt. Het tweede elftal, dat een buitenge woon goed geheel vormt en in staat is een flink tempo tot het eind toe* vol te houden, achten we zeer zeker in staat, de beide punten bin nen te houden. In ieder geval een spannende kamp, waarbij het verschil in doelpunten niet groot zal zijn. Nu de mogelijkheid om te reizen vóór en tij dens de a.s. feestdagen zeer beperkt is, heeft het bestuur gemeend een aantal zeer aardige wedstrijden te arrangeeren. Zij vroeg en kreeg bereids de rr/tlewerlring hier'oe van de vrien denclub A.S.C. uit Leiden, waardoor oude rela ties hernieuwd en verstevigd worden. Deze vereeniging stelt zich voor op 2en Kerstdag met 4 elftallen den strijd aan te binden tegen 4 com binaties van onzen kant. Aangezien ons ver zekerd is, dat haar streven er op gericht is, in zoo sterk mogelijke samenstelling te verschij nen, zal het zeer zeker de moeite waard zijn, een wandeling naar ons mooi gelegen complex terreinen te maken. Verwacht mag worden, bij eenige medewerking van het weer, dat talrijke toeschouwers getuige willen zijn van eenige in teressante ontmoetingen, welke zullen aanvan gen om 12 en om 2 uur. Psychisch bieden en spelen. A—kReeds eerder hebben we in deze rubriek de sensatie van het psychisch bieden besproken en ook de gevolgen voor speler en tegenspeler onder de oogen gezien. Bij het spelen is echter de sensatie meestal nog veel grooter en riskanter, maar de partner moet iemand zijn met stalen zenuwen en een open hart bezitten voor de schoonheden der psychologie, onverschillig hoeveel strafpunten het ook meebrengt. Deze week eens een praatje voor bovengeschetste liefhebbers van de hand der „Extra"-bridge-correspondent. Een psychisch bod met succes toegepast geeft den bieder steeds een zeer bijzondere voldoening. Als tegenspeler doet men het best van harte mede te juichen over het feit, dat men het psychisch bod niet heeft doorzien en rustig af te wachten totdat de gelegenheid zich voordoet den psyclii- schen bieder met eenige honderden strafpunten voor zijn overmoed te straffen. En die kans komt zeker na een gelukt misleidend bod. Op onderstaande vercièeling had N., de gever, gepast en O. opende de bieding met 1 klaveren. O. en W. zijn kwetsbaar; N.-Z. niet: N. S.: h-10-8-4-2 H.: h-5-4 R.: 3-2 K.: 8-7-5 W. S.: b- H.: a- R.: a- K.: b 0-3 10-7-6 7-6 4-3 O. S.: a-v-7 H.: v-b-2 R.: h-9 IC: h-v-10-6-2 Z. S.: 6-5 H.: 9-8-3 R.: v-b-10-8-5-4 K.: a-9 Z. voorziet een sterke combinatie bij O. en W. en biedt één sans atout, ten einde het bieden van O. en W. te bemoeilijken en hen van het maken van den robber af te houden. W. past na één sans atout, N. biedt 2 schoppen en verder wordt rond- gepast. N. moet dus 2 schoppen spelen en is 3 down 150 strafpunten terwijl O.-W. 5 sans atout in handen hebben. Dit geval heeft zich in de practijk afgespeeld en O.-W. konden ternauwernood het einde van het Spel afwachten om over de „schuldvraag" te rede twisten. O. gaat vrijuit, hij mocht kwetsbaar na 2 schoppen niet meer bieden nu zijn partner gepast M maar het staat daarom nog niet vast, dat W. KM moeten bieden na het misleidend 1 sans atout- bod van Z. Immers dan zou men moeten aangeven met welke bieding W. had moeten voor den dag komen. Achteraf is het gemakkelijk genoeg om te be weren, dat W. 2 sans-atout had moeten zeggen, maar geef Z. eens schoppenvrouw van O. en 3 sans atout voor O.-W. gaan hopeloos down. Waarom mag er ook onder de vele psychische biedingen die verkeerd afloopen niet eens één voorkomen, die wonderwel geslaagd is te noemen, zooals in dit geval Behalve door het bieden kan men ook gedurende het spel de tegenpartij trachten te misleiden. Het is dan alleen zaak er voor te zorgen dat de partner en daardoor het tegenspel niet meer het slachtoffer worden dan de tegenpartij. Ook hier liggen de mis lukkingen voor het grijpen. Het bijspelen van troef- vrouw onder een troefheer, wanneer men ook troef boer heeft, is nauwelijks misleidend voor de tegen partij en steeds doelloos. Een goede misleidende uitkomst was het uitkomen met schoppen 9 door W. in onderstaand spel, waarop Z. 4 schoppen moet spelen N. S.: a-10-2 H.: a-b-4 R.: v-6 IC: h-10-9-6-5 W. O. S.: h-9 S.: 5-4 H.: 8-7-6-5 II.: h-10-3-2 R.: a-10-7-3-2 R.: b-9-8-5 K.: 8-4 K.: a-7-3 Z. S.: v-b-8-7-6-3 H.: v-9 R.: h-4 K.v-b-2 Z. rekent nu op schoppenboer bij O. en rekent uit, dat hij naast schoppenhecr, ruitenaas en kla verenaas moet missen en dus geen trek in harten verliezen mag. Naast het snijden op hartenheer bestaat de mogelijkheid harten op klaveren in N. kwijt te raken, maar vóórdat dit lukt is W. aan trek gebracht met ruitenaas en is harten gespeeld, zoodat Z. één down gaat. Bij iedere andere uitkomst is het contract gemaakt. Het uitkomen met ruitenaas berooft W. van zijn rentreé om later nog eens door de harten te kunnen spelen en een klaverenuitkomst maakt de klaveren in N. vrij. Komt W. met harten uit, dan zal Z. trachten te snijden. Dit mislukt wel, maar dwingt hem tevens om op schoppenlieer te snijden, zoodat ook dan het contract wordt gemaakt. Alleen het uitkomen met schoppen 9 doet Z. als zeker ver onderstellen, dat schoppenlieer bij O. zit en alleen daardoor wordt de manche gered. Het is alleen moeilijk te weten, wanneer het goede oogenblik is aangebroken om zoo'n vreemde uitkomst toe te passen, want het kost altijd een tempo en kan immers daardoor net zoo goed het spel kosten. Maar dat is altijd de keerzijde van een „psychic". Ten slotte nog een voorbeeld van een nuttige misleiding. Z-. speelt 3 sans atout en W. komt uit met kla- verenboer. N. S.: a-b-10-6-2 £t H.: h-v-4 R.: b-8-4 K.: 9-6 W. O. S.: 9-8-5 S.: h-3 H.: 8-7 H.: 10-9-5-3 R.: 10-5-3 R.: v-9-7-2 IC: b-10-8-5-4 IC: a-v-7 Z. S.: v-7-4 H.: a-b-6-2 R.: a-h-6 -* K.: h-3-2 Wanneer O. nu in den eersten trek het aas inzet, laat Z. de tweede klaveren loopen en neemt den derden keer met klaverenheer. Nu kunnen O. en W. alleen nog schoppenlieer. maken. Legt O. klaverenvrouw op klaverenboer, dan moet Z. veronderstellen, dat W. van aas, boer, tien in klaveren is uitgekomen en dan moet Z. klaverenheer nemen, anders verliest hij direct 5 klaverentrekken. Intussclien is dit allesheel afnusant als het lukt, maar laat ons niet vergeten, dat, wanneer „psy chic's" tot ongelukken aanleiding geven, altijd degene, die in zijn zucht om de tegenpartij te mis leiden, zijn partner bedriegt, de schuldige is. Blijkbaar heeft hij het dan op het verkeerde moment gedaan. Ook is deze speelwijze niet bevorderlijk tot het vestigen van het zoo noodige vertrouwen tusschen de spelers. Maar af en toe, vooral niet te dikwijls, toegepast, strekt een „psychic" tot ver levendiging van het spel en van de daaraan aan sluitende discussie. In het algemeen vallen de „psychic's" meer in den smaak bij de heeren dan bij de dames aan de bridge-tafel, maar dit is een hoofdstuk op zichzelf, dat buiten deze rubriek valt. o SPEL E (NED. BRIDGE OLYMPIADE). West geeft niemand kwetsbaar. N. S.: b-9-4-3 II.: 8-7-6-5- R.: 6-3 K.: 7-6-5 W.: O. S.: 10-8-7-( S.: 5 H.h-v-b-4 H.: a-10-9-3-2 R.: b-5 R.: 10-8-7 I. v-8-4 Z. K.: 10-9-3-2 S.: a-h-v-2 R.: a-h-v-9-4-" K.: a-h-b Bied-verloop: W. N. O. Z. pas pas pas 2 R pas 2 S.A. pas 3 S pas 4 S. pas 4 S.A pas. 5 S. pas 7 S. pas pas pas BRIDGECLUB „HAARLEM NOORD", Secretariaat: Atjehstraat 98. Uitslagen der parencompetitie 3e zitting, 2e serie (Keiyschema). Paar: score matchpnt. Hoogenslag-v. Bakkum 93% 45 Brouwer-Beijer92 43 Mevr. v. d. Heuvel-lir. Kabel 8939 v. Scliagen-Suman85% 36 Steenkist-v. Delden78 83 Meijboom-Nieman76 29 J. J. Walter-v. 't Hoff 76 26 Familie Walter73% -23 Koster-v. d. Hulst70 20 Bosch-Groeneveld68% 17 S. Gaus-v. Alphen 68 15 Groot-Ris67% 13 Dekker - v. d. Bogaard 66% 10 Mulder-Wiegmink 66 8 Pigge-Veenings59% 4 Drulman-Petcrs59 4 dames Wiegmink-Mulder 59% 4 Schreuder-v. d. Aakster 45 0 Deze matchpunten worden verhoogd met 10 startpunten. Hedenavond de laatste zitting der 2e serie volgens „Mitchell". West komt uit met H.h. Correspondentie voor deze rubriek uiterlijk Dinsdagsavonds laatste post. Adres: Rijnstraat 72 Haarlem N. H.T.T.C. „SHOT". Secretariaat: H. Kolk, Pijnboomstraat 123, Haarlem. Speelgelegenheid: Jeugdhuis, Donkerelaan 6a, Bloemendaal, Donderdag- èn Vrijdagavond van 710.30 uur. De uitslagen van de wedstrijden van de vorige week luiden: Shot 1—TOG 2 4—6 Shot 2Barna 2 46 Shot 5Zuiderkwartier 3 64 Heemstede ldShot 6 100 Shot 7Meerlebosch 2 19 Voor de komende week zijn de volgende wed strijden vastgesteld: 21 December: Shot 1—LUTO 1. 21 December: Shot 2—LUTO 2. 21 December: Shot 6—LUTO 3. 24 December: TOG 3Shot 1. 24 December: TOG 5Shot 2. 27 December: Shot 3Heemstede 3. 27 December: Shot 3aTOG 6. 27 December: Shot 6TOG 7. 27 December: Oosterkwartier 4Shot 8. SjHOT I—TOG n 4—6. Deze spannende wedstrijd ging op het kantje af voor Shot verloren. W. Traksel won twee avn zijn partijen, de derde tegen B. v. Dam verloor hij met 17-21: 21-17: 18-21. De TOG-er B. v. Dam won trouwens al zijn partijen met zeer geringe verschillen in drie games. J. Pot- harst zegevierde evenals P. Zalm over A. Vrij- bloed. Geen enkele partij werd verder door hen gewonnen. Hét dubbel moest nu de beslissing brengen, dit werd echter door het Shot-dubbel P. ZalmW. Traksel met 21-17: 26-24 verloren. De tweede klassers. Shot 2 speelde een buitengewoon spannende wedstrijd tegen Barna 2. Het is jammer, dat E. Bloemsma, die in de onderlinge competitie een zeer goed figuur slaat, in de wedstrijden van de NTTB niet zooveel klaar speelt. Hij moest namelijk, wat totaal niet noodig was, in alle Barna-spelers zijn meerderen erkennen, zij het ook een wedstrijd in drie games. B. Schipper won een partij en speelde een drie games-partij, die hij verloor. H. Kolk won zijn drie partijen. Het Shot-dubbel E. BloemsmaH. Kolk faalde tegen G. BarendseH. Jansen. Het vierde speelde een minder, prettigen wed strijd tegen Meerlebosch 1. C. P. Hurts won als gewoonlijk twee partijen. J. Meij wist er 'een tot een goed einde te brengen. He', dubbel ging voor Shot verloren met 20-22: 2',-24. J. Sonne- born won door niet opkomen van de tegenpartij zijn drie partijen. De derde klassers. Shot 5 .behaalde een gemakkelijke overwin ning op Zuiderkwartier 3. J. Lindeman won hier al zijn partijen; J. Merkestein wist twee over winningen in de wacht te slepen; H. v. d. Werff moest echter met één winstpunt tevreden zijn. Shot 6 kreeg een gevoelige nederlaag te slik ken, geen enkele game wer gewonnen. Bij Shot 7Meerlebosch 2 was K. Visscher de eenige die een royale overwinning boekte. ARCHIPEL 1—SPORT VEREENT 1 5—5. Het eerste twaalftal heeft in een zeer vluggen wedstrijd no. 1 van de ranglijst één winstpunt af handig gemaakt. Inderdaad een mooie prestatie, daar Archipel in eigen home heel wat waard is en alle wedstrijden had gewonnen. De thuisclub nam spoedig de leiding, doch A. Vink maakte gelijk en II. v. d. Moolen gaf toen S.V. de leiding. De vlugge Amsterdammers wisten echter weer gelijk te maken en opnieuw de leiding te nemen (3—2). Vóór rust echter wist S. Ritbun gelijk te maken (33). Het eerste kwartier na rust zakte het vlugge tempo weer even, doch toen Archipel er 43 van maakte, kwam de spanning er weer in, welke tot het einde onverminderd is gebleven. F. Fortgens maakte gelijk en weer wist de thuisclub een doel punt te maken (54). Tien minuten voor het einde wist H. v. d. Moolen voor den 2en keer de mand te vinden en werd het dus 55. Daarna hielden de verdedigingen stand, zoodat de punten eerlijk werden verdeeld. De overige wedstrijden werden alle afgelast door onbespeelbaarliéid der terreinen. Het programma voor a.s. Zaterdag (adspiTantcn) en a.s. Zondag luidt: Zaterdag: S.V. a-adspiranten (thuiswedstrijd). Zondag: AnimoReady 2S.V. 3, 2.15 uur. S.V. 4Animo Ready 3, 10.30 uur. S.V. 1 en 2 zijn vrij. Candgenooten U door het plaatsen van de zoo geroemde (waarop U zeer vele stations genot vol kunt beluisteren) U 'n echte Kerstvreugde bezorgen voor Uw ge- heele gezin. PRIJZEN VANAF F 115.—. Wilt U vooral tijdig bestellen aan het oudste, bekendste en ook het vertrouwdste adres voor „ERRES" RADIO Inruil van ieder oud apparaat Reparatie-Inrichting 100% GARANTIE 100% KWALITEIT Aangezien vele vragen zich niet leenen om in het openbaar te worden behandeld, gelieve men bij de inzending een postze gel voor antwoord bij te sluiten. Duidelijk gestelde vragen en moeilijk heden moeten geadresseerd worden aan ons Redactiebureau, Korte Kleverlaan 64, Bloemendaal en worden behandeld door den heer J. W. Breet, belastingconsu lent, Pijnboomstraat 121, Haarlem. De antwoorden worden zoo spoedig mo gelijk behandeld en indien niet geschikt voor publicatie, desgewenscht geheel kos teloos aan onze abonné's toegezonden. Op de rugzijde der enveloppe naam ert adres vermelden, op de voorzijde „Belas tingrubriek". De namen der vragers blijven streng ge heim! Vraag: In Mei j.l. werd door mij het aangiftebiljet 1940/'41 ingevuld van mijn zoon, welke 26 jaar oud is en vaart als stuurman groote vaart. Hij zou in Juni binnenkomen, maar tot lieden hebben we niets anders gehoord, dan dat hij moet varen tusschen Amerika cn Indië. Ik ontving nu het aanslagbiljet en mijn vraag is of ik dat nu in deze omstandigheden moet betalen. Antwoord Uw zoon is 26 jaar, dus bent u voor de betaling, aangezien hijzelf niet hier'is of hier komt, niet aansprakelijk. Gaat u echter met het biljet naar den ontvanger, waarna onder médedeeling van de situatie als bovenvermeld, ongetwijfeld uitstel van betaling wordt verleend, totdat uiteindelijk klaarheid in den toestand is gekomen. Uiteraard zult u géén uitstel kunnen krijgen indien u b.v. het beheer over een spaarbankboekje of iets dergelijks van uw zoon hebt. Vraag Iloc moet ik probeeren om ontheffing te krijgen in verband met de loonbelasting Antwoord: Indien u de achterzijde van het tweede gedeelte der werkncmersverklaring loonbelasting juist in ruilt, dan volgt de ontheffing automatisch.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 5