Loonstaten fima A I/etMud BLOEMENDAAL De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal ALLE BANKZAKEN R. HANDGRAAF 2 V r ij d a g 17 Januari 1941 LOOP DER BEVOLKING Het is niet alleen 'n kwestie Burgerlijke Stand GEMEENTERAAD Dames YAN ONZE ADVERTEERDERS PREDIKBEURTEN P. C. VAN GAART Zn. AGENDA -iv- Wie er kwamen. A. H. Pomper, restaurateur, Ernst Casimirlaan 24, Overveen, van Zandvoort. F. H. Steenhuizen, handelsreiziger, Zuider Sta tionsweg 7, Bloemendaal, van Haarlem. H. A. Keip, opticien, Zandvoorterweg 53, Aer- denhout, van Zandvoort. van smaak, wanneer U een bril koopt, doch het is ook een kwestie van vertrouwen! Van beide factoren kunt U verzekerd zijn bij „Optipharma", G. Daams. Bloemendaalsche- weg 123b, Telefoon 23170. Opticiën, diploma V.V.O., Gedipl. Drogist A.N.D.B. Ook voor leden van Bloemendaalsch Ziekenfonds. Geboren: Dochter van C. J. M. van Ogtrop Povel. Dochter van A. A. VeldhuijzenBerg. Dochter van J. M. W. G. van den Heuvel Hegge. Ondertrouwd: A. Kuilman en C. ten Kate. A. Beun en A. Kruitbosch. Getrouwd: E. W. Manuel en S. M. M. Heldenreich. N. L. Somers en J. M. van den Elshout. Overleden: E. A. C. van Ghert, weduwe van H. S. A. van Beek, 58 jaar. G. Dekker, weduwe van E. Semeins, 91 jaar. A. S. Meijer, 44 jaar, overleden te Haarlem. J. D. Bode, echt- genoote van J. W. Peters, 54 jaar, overleden te Haarlem. G. de Groot, echtgenoote van J. S. Plasmeijer, 70 jaar. o GEVONDEN VOORWERPEN bl— Gevonden en terug te bekomen bij: Post kantoor Overveen, eenige zeepbonnen; H. Boors- man, Zandvoorterweg 29, een vulpenhouder, Van der Valk, Kinheimweg la, een paar wan ten.. P. Veldt, Bloemendaalscheweg 333, een belastingmerk; Zeeman, Julianalaan 41, een vul penhouder; Hoefgeest, winkel, Rijnegomlaan, een meisjesrijwiel; W. Oosterhof, Alb. Thijm- laan 63, een vulpenhouder; Van Beem, Ver bindingsweg 35, een kinderschaats; G. Zwarte- veen, Lage Duin en Daalscheweg 15, een wan delstok en een bijltje; Popta, Vijverweg 3, een aantal distributiebonnen; Smit, Lage D, en Daal- icheweg 6, een autoped; Tervoort, Hooge Duin en Daalsche weg 2, een riem; Koopman, L. v. Dalelaan 30, Haarlem, een paar polsmoffen en een hoofdbeschermer; Raadhuis Overveen, een ring met sleutels. Politiebureau Overveen (al leen op werkdagen van 1012 u. v.m.): be lastingmerk, mes, ceintuurs, wanten, kinderjas, portemonnaie, mes. Willemse, Midd. Tuindorp laan 14, Haarlem, een belastingmerk. 0 PERSONALIA blVoor het Mercurius-diplonaa Boekhou den der Federatie-examens en het diploma Boek houden der Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen is geslaagd mej. J. Tim mer te Bloemendaal. Voor het praktijk-diploma Fransche Handels correspondentie van de Vereeniging van Leera ren in de Handelswetenschappen is geslaagd de heer P. de Vries te Bloemendaal. „ALS STERREN VALLEN...." haOp Zaterdagavond 18 Januari, aanvang half acht wordt door het Nederlandsch Tooneel, directeur Cor van der Lugt Melsert, in den Stadsschouwburg te Haarlem de première ge geven van „Als Sterren Vallen.." blijspel in drie bedrijven van den bekenden blijspelschrij ver Henk Bakker. Medewerkenden zijn: de dames Ank van der Moer, Myra Ward, Aline Markus, May Vollenga en de heeren Frits van Dijk, Louis Saalborn, Louis de Bree, Jaap van der Poll, Willem de Vries. De regie is gevoerd door A. Defresne. Dit echt Nederlandsche blijspel teekent raak en met ge zonde humor de toestanden in de Nederland sche filmwereld. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN haOp veler verzoek zal Ds. C. J. Hoeken dijk, Vrij Evangelisch predikant te Bussum op Donderdag 23 Januari a.s. des namiddags om 3 uur spreken in de Zuiderkapel aan de Zuider straat no. 15 te Haarlem. Den 30sten Januari spreekt de heer Jac. de Graaff uit Amsterdam. Solozang zal het gesprokene afwisselen. Uw adres voor een goed verzorgd kapsel ▼oor U en ook voor Uw kinderen is Zijlstraat 35 - Haarlem - Tel. 17625 (Gistermiddag van 22.40 uur.) Gistermiddag kwam de Raad der gemeente bijeen. Afwezig is Wethouder Cassee. Na de opening der vergadering stelt de VOOR ZITTER voor, de behandeling van de punten 5 en 6 der agenda, inzake het verleenen van mede werking aan de tot standkoming van een ge meenschappelijke regeling betreffende het ont werpen en vaststellen van een streekplan met de gemeenten Haarlem, Velsen, Heemstede, Zandvoort, Haarlemmerllede, Bennebroek en anderen, en de benoeming van twee vertegen woordigers en twee plaatsvervangende ver tegenwoordigers in de Commissie voor het Streekplan, uit te stellen tot de raadsvergade ring, die Donderdag a.s. zal worden gehouden. Dit uitstel is noodig omdat de juridische com missie bezwaren heeft tegen verschillende bepa lingen en deze eerst moeten worden bezien. De raad besluit tot aanhouding. WERKVERSCHAFFING. Ged. Staten hebben bij hun beschikking d.d. 18 December 1940 medegedeeld dat zij hun be slissing omtrent goedkeuring van het raadsbesluit van 19 September 1940 betreffende uitbreiding begraafplaats en aanleg Bovenweg, hebben ver daagd. De heer PRINSENBERG vraagt hoe het staat met de verbetering van den Bovenweg. Wethouder OUWEHAND antwoordt dat hij hierover binnenkort nadere mededeelingen hoopt te kunnen doen. FRAUDEVERZEKERING. B. en W. stellen voor de in het buitenland onder gebrachte fraudeverzekeringen, aangezien de bui- tenlandsche maatschappijen door den huidigen toestand belemmerd zijn in het doen van schade- betalingen, te doen eindigzn. Om het risico van fraude enz. te dekken stellen zij voor deel te nemen aan de onderlinge verzeke ring der Frauderisico-Onderlinge van Gemeenten (F.O.G.) tot een bedrag van f 50.000. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. INTREKKING RAADSBESLUIT. Ged. Staten van Noordholland geven in over weging het raadsbesluit van 21 November 1940, houdende de vaststelling van een Verordening tot aanvulling van de Bouwverordening dezer ge meente, in te trekken, aangezien het voorschrift, vervat in artikel 87 der Bouwverordening, naar de opvatting van Ged. Staten, voldoende voorziet in het doel, dat met de wijziging wordt beoogd. B en W. stellen daartoe voor dit raadsbesluit inzake besparing op bouwmaterialen in verband met ongunstige voorraad-positie, in te trekken. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. LEERLINGEN-VERGOEDING. B. en W. deelen den Raad mede, dat de begroo ting voor 1941 als geraamde uitgaven voor het gewoon lager en het uitgebreid lager onderwijs totaal resp. f 16473.99 en f 5724.28 aanwijzen. Het gemiddeld aantal leerlingen voor het open baar gewocn- en uitgebreid lager onderwijs kan aan de hand van de laatst bekende getallen leer lingen voor het jaar 1941 worden gesteld op resp. 840 en 230. B. en W. stellen voor het voor het jaar 1941 beschikbaar te stellen bedrag per leerling te be palen op: a. t 16473.99 840 f 19.61 te vermeerderen met f 0.50 wegens geraamde administratiekosten, of f 20.11 voor het gewoon lager onderwijs; b. f 5724.28 230 I' 24.89 te vermeerderen met f 0.50 wegens geraamde administratiekosten, of f 25.39 voor het uitgebreid lager onderwijs. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. AANSCHAFFING LEERMIDDELEN. Het bestuur der R.K. Par. School te Aerdenliout, verzoekt overeenkomstig het bepaalde in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van leermiddelen, n.l. 10 exenipl. voor de vakken lezen, geschiedenis, rekenen, Nederlandsche taal, geschiedenis, plant en dierkunde en godsdienstonderwijs. Eenige der in de toelichting vermelde boeken mogen thans niet meer worden gebruikt, zoodat de aankoop hiervan achterwege blijft. De inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem heeft aan het Schoolbestuur doen weten, dat van eenige boeken met de aan schaffing van 5, in plaats van 10 exemplaren, kan worden volstaan. Voorts dringt de inspecteur er op aan niet het aankoopen van atlassen de uiterste reserve in acht te nemen, zulks in verband met de onzekere tijdsomstandigheden. Aangezien de eischcn aan het geven van lager onderwijs te stellen niet zullenworden overschreden, geven B. en W. in overweging het verzoek van het Schoolbestuur in te willigen, mits niet meer boeken worden aangekocht dan de door den inspecteur genoemde aantallen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. RONDVRAAG De heer PINXTER vraagt B. en W. de aan dacht van den Schoolarts te willen vestigen op den voedingstoestand der schoolgaande jeugd. De VOORZITTER zegt dit toe. Mevr. DALMEYER vraagt, nu het rijksper soneel ook met inkomens beneden f 1900, 6 pCt. toelage en verhooging van den kindertoe slag ontvangt, deze regeling ook voor het ge meente-personeel toe te passen. De VOORZITTER zegt toe deze kwestie in het college van B. en W. te bespreken. Mevr. DALMEYER informeert voorts naar de mogelijkheid in deze gemeente volkstuintjes te creeëren. Wethouder OUWEHAND deelt mede, dat deze aangelegenheid reeds onder 't oog gezien is, en een rapport van den directeur van Publieke Werken hierover wordt uitgebracht. De kans, dat in deze gemeente geschikte grond voor volkstuintjes gevonden zal worden, is ech ter klein. De openbare zitting wordt hierna te 2.40 uur gesloten. NIEUWE ZAKEN! Dat er, ondanks de moeilijke tijdsomstandig heden. zakenlui zijn met durf en ondernemings geest, blijkt thans weer. Aan de Zandvoortschelaan heeft de heer Vos geopend een Groente- en Fruithandel, die in alle opzichten geheel modern is ingericht met een keur van groenten en fruit. Doch ook op het gebied van conserven is een buitengewoon groote verscheidenheid geëtaleerd. Het geheel maakt een bijzonder goeden indruk, en de be langstelling in deze omgeving laat niets te wen- schen over, daar dit voor de Zandvoortschelaan zeer zeker een aanwinst genoemd» mag worden. In het opmaken van fruitmanden is de heer Vos specialist, wat hem hier wel ten goede zal komen. In perceel Zand.laan heeft de opening plaats gehad van de geheel modern ingerichte zaak in optische artikelen, van den heer Wijn stroom, één in deze branche goed bekend staand vakman. Aan een dergelijke zaak was hier bepaald behoefte, daar men altijd was aangewezen op de stad. Alle artikelen zijn smaakvol geëtaleerd, hetgeen een zeer prettigen indruk maakt. Een pracht collectie brillen, glazen en moderne monturen komen goed tot hun recht. Het interieur is zeer smaakvol ingericht. Aan deze zaak is een le klas reparatie-inrichting verbonden. Wij raden onze lezers aan bovengenoemde zaken eens te bezoeken, hetgeen werkelijk de moeite loont. HET BUREAU VAN CONSULTATIE BIJ DE ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK HAARLEM OVER 1940. Aan liet verslag over 1940 van bovengenoemd Bureau ontleenen we het volgende: Gehouden werden 52 zittingen, t. w. eiken Vrijdag te 2 uur, met dien verstande dat in plaats van op Vriidbg 22 Maart zitting werd gebonden op Donderdag 21 Maart. In deze zittingen vervoegden zich 875 (vorig jaar 880) bezoekers, en bezoeksters, terwijl buiten de zittingen nog 112 (vorig jaar 121) rechtzoekenden zich tot, het Bureau wendden, hetzij schriftelijk wegens verwijderde woonplaats, hetzij persoonlijk pij den secretaris in spoedeisehende gevallen. In 721 gevallen (vorig jaar 704 gevallen), waarvan 658 (vorig jaar 640) in zitting, 63 (vorig jaar 64) buiten zitting, werd voldaan aan het. verzoek tot toevoeging van een advocaat voor geheel koste- loozen bijstand. Deze 721 (vorig jaar 704) gevallen betreffen de navolgende categoriën van zaken: Scheidingszaken: Echtscheiding 148 (124) Scheiding van tafel en bed 61 (107) Echtscheiding, subs, scheiding van tafel en bed55 41) Ontb. huw. na 5-jarige scheiding van tafel en bed0(1) Verweer tegen echt scheiding 33 87) Verweer tegen scheiding van tafel en bed 12 22) Verweer tegen echt- sch. subs, scheiding van tafel en bed 14 9) Alimentatie-zaken: Eisch tot alimentatie of verweer te gen vermindering Verweer tegen of vermindering van alimentatie Naams- en voomaamsverandering Verbetering of aanvulling acten Burg. Stand Ontkenning wettigheid kind Paterniteitsactie Verweer tegen paterniteitsactie Ouderlijke macht en voogdij Curateele Benoeming bewindvoerder Vermoedelijk overlijden Erfdienstbaarheid en andere zakelijke actie betreffende onr. goed Revindicatie van roerend goed Boedelscheiding en andere erfenis- quaesties Aanrijding door automobielen en mo torrijwielen Andere onrechtmatige daden Huur en verhuur, pacht en huurkoop Aanneming van werk Arbeidszaken Maatschap, vennootschap en handel voor gemeene rekening Geldvord. krachtens koop, geldleen, e. d. (eisehende) Idem (verwerende) Rekening en verantwoording Verhaal krachtens Armenwet Diversen 818 (341) 113 9») 111 72) 0 2) 0 0) 6 3) 4 2) 4 8) 11 9) 4 2) 1 3) 0 1) 1 1) 16 16) 13 17) 11 14) 11 9) 22 20) 2 4) 9 6) 1 5) 29 27) 10 16) 2 U 4 6) 18 20) 721 (104) Hel gemiddeld aantal toevoegingen per persoon berekend over de advocaten, die gedurende het geheeie jaar voor toevoegingen beschikbaar waren, bedroeg bijna 15 (vorig jaar ruim 12). Toevoeging voor rechtsbijstand tegen half t. ri f wegens minvermogen geschiedde in 14 gev il n (vorig jaar 8). Het Bureau was in 1940 samengesteld uit: Mrs. P. Tideinan, J. H. J. Simons, L. V. Hoog, R.C. Bakhuizen van den Brink, J. Deenik, C. Blanke voort, F. van der Goot en J. D. 'l'heyse. Warmoesstraat 10 Telefoon 10547 Bloemendaalscheweg 255 Telefoon 22292 Bloemendaalscheweg 53 Telefoon 23039 ZONDAG 19 JANUARI 1941. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gern. v.m. 10% uur Ds. J. C. van Dijk. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 3 uur Completen en Lof. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 8 uur Ds. Brussaard. Voorber. H. Avondmaal. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m. Ned. Prot. Bond v.m. 10% uur Ds. D. A. Vorster, Herv. pred. te Arnhem. Universeele-Ecredienst (Soefi-Beweging) („Vree burg") v.m. 11 uur, mej. W. S. de Koningh; onderwerp: „O, gij die gelooft, wordt een helper des Heeren." OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Ds. Ch. de Beus. Bed. H. Avondmaal. Geref. Kerk (Hulpgeb. Croezenstraat) v.m. 10 en n.m. 3 uur Cand. D. van Swigchem. SANTPOORT. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Ds. M. C. Blauw van Overveen. N.m. 4 uur Dienst. Geref. KeTk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. van den Berg. AERDENH0UT. Vereen. Kelig. Kring v.m. 10% u.ur'Ds. P. van der Veer, voorganger Vrije Gem. van A'dai». HAARLEM. Evang. Luth. Kerk v.m. 10% uur Ds. Spliethoff in de Luth. Kerk(Witte Heerenstraat 22). V.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt (geb. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat, Haarlem-N.) Woensdag v.m. 12 uur Ds. C. H. Brandt. Huwelijksinzegening. Vrije Evang. Gem. (geb. Jansweg 34) v.m. 10 ea n.m. 3 uur Ds. D. J. D. du Eossé. V.m. 9% uur Bidstond. Evang. Samenkomsten (Zuiderkapel, Zuiderstraat 15) v.m. 10% uur de heer W. Dubbeldam van Rotterdam. Collecte voor het onder steuningsfonds. N.m. 4 uur dezelfde. V.m. 12 uur Zondagsscliooj. Opwekkingssamenkomsten (Zuiderkapel, Zuider straat 15), Donderdag n.m. 3 uur Ds. C. Hoekendijk van Bussum. Geref. Kerk (H.V.) (Begijnhofkapel 6) v.m. 10.18 en n.m. 3.15 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10.15 uur Kinderdienst in de voorzaal. Universeele Eeredicnst (Soefi-Beweging) (Nutsgeb, Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur mevr. C. Jonker-Semnieiink; onderwerp: „De betee- kenis van strijd". Woensdag n.m. 2% uur Cursus voor belang stellenden. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. W. R. M. Noordhoff. Zondagsschool (Oranjekadc 1). Maandag n.m. 4.15 uur Cursus over de Rem. Broederschap (Oranjekade 1). Woensdag n.m. 3.15 uur Zangkoor. N.m. 7% uur Bijbelhespreking. Donderdag n.m. 2 uur Handwerkkring. Nederl. Vereen, van Spiritisten „Harmonia" (Soc. Ver. Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wijdings morgen, spr. <le heer J. P. Smits van Haarlem. N.m. 12.15 uur Zondagsschool „De Zonne bloemen". Christian Science Society (Jansstraat 74) v.m. 10 uur in de Ned. taal. V.m. 11.15 uur in de Engclschc taal. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) (Brederodestraat 31) v.m. 10% uur Preeklezen. Woninginrichting, Behangers en Stoffeerders Koediefslaan, hoek Heerenweg, HEEMSTEDE TELEFOON 28158 OPGERICHT ANNO 1848 Stadsschouwburg Zaterdag 18 Jan. 2.30 en 7.30 uur: N.V. Het Nederlandsch Tooneel: „Als Sterren vallen...." Zondag 19 Jan. 2 uur: Tooneelgr. „Het Mas ker" voor Vereen. „Geloof en Wetenschap"). „Ja of Nee. Zondag 19 Jan. 7.30 uur: Tooneelgr. „Het Masker": „Ja of Nee....?" Dinsdag 21 Jan, 7.30 uur: N.V. Het Neder landsch Tooneel: „Als Sterren vallen...." Woensdag 22 Jan. 8 uur: Pianoconcert Pem- bauer. Donderdag 23 Jan. 7 uur Variété-voorstelling voor Duitsche militairen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 2