AKKERTJES Iftuit BLOEMENDAAL ALLE BANKZAKEN Voor Sport c »VORST R. HANDGRAAF Telefoon 15014 Vrijdag: 24 Januari 1941 De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal LOOP DER BEVOLKING Burgerlijke Stand Zondagsdienst Apotheken A. 6. G. M. GI0RGIS Zn. Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 Waar bleef het geld van „Winterhulp"? Voor de lange avonden H. H. LANKAMP Vreugde en Arbeid Dames Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen VAN DE LEESTAFEL GED. OUDE GRACHT 70 PREDIKBEURTEN ra. J. N. CAARLS B.V.C. „Bl Bloemendaals< Vere TENNISBA SPORTHUl Schoterweg 27 TAFE 2 k Wie er kwamen. A. J. Lammers, kantoorbediende. Or. Nassau- laan 14, O verveen, van Amsterdam. A. Dolk, boekhouder, Zuider Stationsweg 7, Bl'daal, van Haarlem. S. H. Brongersma, bedrijfsleider, Dr. D. Bakkerlaan 33, Bl'daal, van Leidschendam. Dij Optipharmakijken is ook: bij „Optipharma" koopen! Onze col lectie brilmonturen enz., de vakkundige be diening en de billijke prijzen maken kijkers; tot koopers. „Optipharma", G. Daams, Bloes: mendaalscheweg 123b, Telefoon 23170. Opti cian, diploma V.V.O., Gedipl. Drogist A.N.D.B. Ook voor leden van Bloemen- daalsch Ziekenfonds. Ondertrouwd: C. de Boer en N. Oosterwijk. Getrouwd: W. Bijlsma en M. C. Kleijn. Overleden: A. de Haas, echtgenoote van F. J. de Graaf, 41 j., overl. te Bennebroek. C. J. Hel legers, echtgenoote van J. Balm. 79 j. E. Sten- ger, 14 maanden, overleden te Haarlem. Apotheek „Elswout", Bloemendaalscheweg 341, Overveen. Dag en nacht geopend, ook des Zondags. Bloemendaalsohe Apotheek, N.V.. Bloemen daalscheweg 85, Bloemendaal. SCHOORSTEENVEGERS NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Afd. Haarlem en Omstreken Bovengenoemde vereeniging houdt haar jaar vergadering op Zaterdag 25 Januari, n.m. 3 uur, in het Lutherhuis, Wilhelminastraat 42, Haar lem. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen, 3. Jaarverslag Secre taresse, id. penningmeesteresse met -rapport kascommissie. 4. Verslag Commissie Botingfonds. 5. Bestuursverkiezing; aftredend Mevr. Reigers man (herkiesbaar). 6. Rondvraag. Na afhandeling der agenda: Projectie van éenige natuurhistorische kleinbeeldopnamen met het Filmosto-apparaat, door den Voorz. Maandag 10 Februari wordt in het Lutherhuis, Wilhelminastr. 42, een lezing gehouden door den heer A. Kortlandt, Utrecht, over „Leven en ge dragingen van de aalscholver, de karakter vo gel van ons Hollandsohe landschap", met licht beelden- en film. Dit belooft een belangrijke lezing te worden, daar de heer Kortlandt sinds jaren studie van deze vogel maakt en vele waarnemingen in film en foto heeft kunnen vastleggen. blMen schrijft ons: Hoe zijn de gelden, die door „Winterhulp Nederland" ter beschikking van den plaatse lijken directeur zijn gesteld, over de behoeftigen in deze gemeente verdeeld? Dit is een vraag, die bij herhaling is gesteld en wij zijn gemachtigd iets hieromtrent mede te deelen, hoewel een gedétailleerd verslag ons niet kon worden verstrekt. Het zou zich ook niét met naam en toenaam voor publicatie lee- nert; omdat dan het vertrouwelijk karakter ver loren zou gaan. Zonder nu dus op bijzonderheden in te gaan, kunnen wij wel melden, dat van de eerste uit- keering volgens opdracht de groote gezinnen eerst zijn geholpen. Naar de burgemeester ons mededeelde zijn verscheidene gezinnen op deze V-'ijze in het bezit gekomen van een flink bedrag aan waardebons, omdat het maximum van vijf gulden per kind ook is uitgekeerd. Bij de tweede uitkeering zijn voor een deel stille armen geholpen, waarbij gebruik is ge maakt van de mogelijkheid, dat de waardebons niet op naam behoefden te worden gesteld. On geveer .tweederden van het bedrag is ter ver deeling gegeven aan de Nederlandsche oorlogs gewonden, die op „Kareol" worden verpleegd. Naar het oordeel van den plaatselijken direc teur kwamen deze menschen voor een extra- steun van Winterhulp Nederland in aanmerking, omdat zij tot nu toe geen gelegenheid hadden gehad iets te verdienen. Verscheidene aanvra gen van anderen in de gemeente om een bij drage van Winterhulp te mogen ontvangen, kwamen nog bij het bureau binnen. Doch zij zullen nog even moeten wachten totdat er weer voldoende geldmiddelen ter beschikking zijn. Juist uit deze aanvragen is wel duidelijk komen vast te staan hoeveel nood er ook in Bloemendaal nog wordt geleden, zoodat het comité met klem aandringt op de offervaardig heid van de geheele burgerij teneinde eenig licht te kunnen brengen in de duisternis van veler bestaan. Op 31 Januari en 1 Februari zullen de col lectanten met lijsten langs de huizen gaan om wederom gelden in te zamelen. Hun taak heb ben zij vrijwillig op zich genomen in het besef dat het een eereplicht is den naaste te hel pen zooveel als in ieders vermogen is. Zij ver trouwen, dat zij de zoo noodige medewerking zullen ondervinden van hen, bij wien zij om hulp aankloppen. Geeft u op als collectant en geeft een bijdrage! M. J. G J. v, L. Een boek uit de Bibliotheek van Kruisweg 19 Haarlem Telefoon 13287 (bij 't station) zijn dikwijls het gevolg van kouvatten. Goed zweeten en "AKKERTJES" nemen, helpt U altijd snel, goed en zeker! Door hun bijzondere samen stelling bevorderen immers "AKKERTJES" niet alleen hel transpireeren, maar verwij deren tevens de stoffen, die de aandoening veroorzaken. Zij werken direct pijnstillend. Op elk "AKKERTJE" staat 't I AKKER-merkUw garantie) Let U daarop vooral en laat U toch géén waardeiooze na maak of imitaties aanpraten. togen pijnen, hoofdpijn, koorts, kou. tx ia stuks - 12 stuivers; 2 stuks - 2 stuivers. Op Dinsdag 28 Januari, om 8 uur n.m. in, de Stadsschouwburg te Haarlem, zal de tooneel- groep „De Voortrekkers" voor de eerste maal in onze stad optreden en wel met het blijspel „Niet voor de Poes....", waarmede elders reeds zoo veel succes geoogst werd. In verband hiermede schrijft men ons: Het gezelschap werd in het begin van dit speelseizoen samengesteld uit enkele vooraan staande Nederlandsche tooneelisten. Wij noemen: Minny Erfmann, Mientje van der Lugt Mel- sert, Adri Dozy, Ko van Sprinkhuyzen, Piet Rienks, Lou van Dommelen, Karei Baars. De zakelijke leiding heeft Jam Mulder, de artistieke leiding is in handen van Adriaan van Hees. Het is de bedoeling van dit gezelschap, dat 'het in de eerste plaats goede volksstukken zal gaan geven, een genre, dat de laatste jaren in ons land zeer verwaarloosd werd. Prettige, vroo- lijke, optimistische stukken uit het echte volks leven, zooals wij dat allen kennen. Stukken, die tegelijkertijd ook op een hoog plan staan. Want geenszins is het de bedoeling oppervlakkige verstrooiing of leeg vermaak te bieden, maar wel degelijk wil men ook iets „mee naar huis geven", zooals men dan pleegt te zeggen. Zoo heeft men als eerste stuk gekozen een blijspel, dat zich op een dorpje in onze provin cie Limburg afspeelt. Een kippenstelende kat is de oorzaak van een enorme beroering op het anders zoo vreedzame Limburgsche platteland. Een allervermakelijkste burenruzie ontwikkelt zich, wij worden meegesleept in een ware draai kolk van misverstanden en beschuldigingen en betrokken in een strijd op leven en dood, om recht en gerechtigheid. Prachtige volkstypes doen allen hun duit in het zakje en het slot van het lied ismaar neen, wij willen niet verraden, waarom dit stuk niet voor de poes is. Men moet het gaan zien en kan dan van een genotvollen avond vol intense vreugde en vroo- lijkheid zeker zijn. In alle steden, waar het tot op heden ver toond werd, is „Niet voor de poesbuiten gewoon ingeslagen. Uw adres voor een goed verzorgd kapsel voor U en ook voor Uw kinderen is: Zijlstraat 35 - Haarlem - Tel. 17625 „Leert zwemmen en zwemmend redden voor li zelf en voor uw medemensch" worde het parool! Langdurige, diepe duisternis, helaas ook dron kenschap en een ijsperiode in het begin en aan het einde van 1940, zijn de hoofdoorzaken van de ontzettende toename der verdrinkingsge- vallen in het afgeloopen jaar. Jaaroverzicht 1940. Verdronken: le kwartaal: 14 jongens, meis jes, 37 mannen, 4 vrouwen, 1 in auto's. 2e kwartaal: 41 jongens, 19 meisjes, 68 man nen, 8 vrouwen, 5 in auto's. 3e kwartaal: 73 jongens, 20 meisjes, 121 man nen, 13 vrouwen, 8 in auto's. 4e kwartaal: 48 jongens, 10 meisjes, 289 man nen, 50 vrouwen, 22 in auto's. In totaal 176 jongens, 55 meisjes, 515 mannen, 75 vrouwen en 22 in auto's. Door den oorlogstoestand ontbreken de ge gevens van 10 tot 20 Mei. In totaal: 843 verdronkenen in 1940. (In 1939: 544. In 1938: 461 dooden). Gered of wisten zich te redden: le kwartaal: 58 jongens, 10 meisjes, 108 mannen, 10 vrou wen, 39 uit auto's. 2e kwartaal: 64 jongens, 27 meisjes, 56 man nen, 15 vrouwen, 21 uit auto's. 3e kwartaal: 74 jongens, 45 meisjes, 139 man nen, 35 vrouwen, 16 uit auto's. 4e kwartaal: 57 jongens, 26 meisjes, 470 man nen, 76 vrouwen, 35 uit auto's. In totaal 253 jongens-, 108 meisjes, 773 man nen, 136 vrouwen, 111 uit auto's. Door den oorlogstoestand ontbreken de ge gevens van 10 tot 20 Mei. In toaal: 1381 geredden. (In 1939: 933. In 1938: 749 gered>3n). Auto's, bussen en vrachtauto's te water: le kwartaal: 23. 2e kwartaal: 20. 3e kwartaal 10. 4e kwartaal 22. In totaal: 75 (In 1939: 164. In 1938: 148 wagens. Zwemmen verhoogt de levenskans, den le vensduur en de levensvreugde! Gemeentebesturen, Bonden en Vereenigingen, die een Voorlichtings-middag of -avond over het redden van drenkelingen uit het binnenwa ter, uit het ijs, uit zee of uit auto's wenschen, kunnen inlichtingen bekomen bij het secreta riaat van den Bond, mejuffrouw A. Claus, 'van Woustraat 2, Amsterdam-Z., of direct bij onder- geteekende, Cruquiusstraat 10, te Haarlem, tel. 12500. A. J. MEIJER INK, Hoofdconsul voor de Propaganda. NIEUWE JAARGANG „NEERLANDIA" Het Maandblad van het Algemeen Neder- landsch Verbond „Neerlandia", opent den jaar gang 1941 met een nieuwe omslag, geteekend door mej. Dop Heyns. Eenvoudig, maar fijn. Sober bedrukt met de noodzakelijkste aandui dingen en, in rood, wit en blauw de drie met vol zeil varende scheepjes A.N.V. De inhoud van dit eerste nummer der 45e jaargang is voor hen, die voelen voor Neder land en de Nederlandsche taal, en die de Nederlandsche invloed in de wereld, in de histo rie, thans en in de toekomst interesseert, be langrijk. Wij vestigen ook nog gaarne de aandacht op de uitgave der vereeniging, getiteld: „Taal zuivering", lijst van woorden en uitdrukkingen ter vervanging van -ismen, verkrijgbaar aan het Secretariaat, Surinamastraat 28, Den Haag. ..BEYER'S MODE FÜR ALLE" Hoe het restant van onze punten zoo prac- tisch mogelijk te besteden? Natuurlijk door on ze kleeding zelf te maken, en dan met behulp van „Beyer's Mode für Alle". U zult bemerken, dat U hiermee eqn heel eind op dreef komt. Zoo juist verscheen het Januari-nummer van „Beyer's Mode für Alle", waarvan de voor pagina ons een vlot en sportief loshangend jasje toont, dat van bont of imitatie-bont gemaakt kan worden. Van een stevige mantelstof zal het zeker ook goed voldoen. Bekijken we verder het blad, dan zien we nog veel modieuze modellen voor mantels, japonnen, blouses, rokken enz. De mantelmodellen zijn zeer variëerend; zoo treffen we wijde swaggers van effen en geruite stof aan, en getailleerde jassen. Wilt u nog een nieuw japonnetje maken van uw punten-restant? U zult zeker niet teleurge steld worden als u de reeks van vlotte en mooie japonnen jn oogenschouw neemt, die al len volgens de laatste mode zijn. Al gauw zult u juist het model vinden, dat u zoekt. Voor zijden japonnen zien we veel gerimpelde lijfjes en rokjes, wat altijd zeer flatteus staat. De stoffen japonnen zijn doorgaans niet zoo wijd, wat ons met het oog op de stofbesparing natuurlijk heel goed van pas komt. Voor den middag is een rij van chique, gekleede modellen gegeven. Ook aan onze jongens en meisjes is gedacht. Op pagina 20 en 21 staan leuke meisjesmantels, jurkjes, sehoolpakjes. enz. Het Januari-nummer van „Beyer's Mode für Alle" zal dan ook zeker voor veel dames een welkom blad zijn, temeer daar het weer een uitbreiding heeft ondergaan, zoodat thans 2 ra- derbaden zijn bijgesloten, waarop meer dan 70 modellen voorkomen. „Beyer's Mode für Alle" is overal in den boek handel verkrijgbaar a 60 ets. per stuk, of bij abonnement f 1.65 per kwartaal. Hoofdvertegenwoordiging voor Nederland: N.V. Wereldmode, Prins Hendrikkade 173, Am sterdam-C. ONZE HOOGST MODERNE RIJWIELSTALLING (bij het Verwulft) is geen RUwielpakhuis. De tarieven zijn laag. Couponkaarten met reductie veer A. N.W.B.-leden. ABONNEMENTEN WIJ HEBBEN ZORG VOOR UW RIJWIEL! ZONDAG 26 JANUARI 1940. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Ds. A. C. van Uchelen van Amsterdam. Vrije Kath. Kerk (Popcllaan Kinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 3 uur Completen en Lof. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 3 uur Ds. J. C. Brus- gaard. Bed. H. Avondmaal. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m. Ned. Prot. Bond geen dienst. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging), „Vree burg") v.m. II uur de heer W. van Essen; onderw...Verieden, heden en toekomst. CVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Ds. Ch. de Btus. Geref. Kerk (hu'pgeb. Croêzenstraat) v.m. 10 en n.m. 3 uu ('and. D. van Swighem. SANTPOORT. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uu Ds. G. Grootjans van Watergraafsmeer. N.m. 4 uur Dr. A. H. Edelkoort van A'dam. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Ds. R. H. Oldeman. Jeugddienst Lit. VIII. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Dr. J. C. A. Vetter, Remonstr. pred. van Den Haag. HAARLEM. Evang I uth. Kerk v.m. 10% uur Ds. Brandt. Evarg Samenkomsten (Zu derkapel, Zuider- s raat 15) v.m. 10% en n.m. 4 uur de heer P. D. Bardelmeijer van Noord wijk aan Zee. N.m. 12 uu' Zondagsschool. Opwekkingssaii.i nkomsten (Zu'derkapel, 2 U'der straat 15), Donderdag n.m. 3 uur de heer Jac. de Graaff van Amsterdam. Geref. Kerk (Kloppersirgelkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hooi w- g. N.m. 4 uu Ds. Siert sema. Cat. Zondag 26. Geref. Kerk Wilhelminakerk) v.m. 10 uu Ds C. Veenhof. N.m. 4 uu' Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 26. Geref. Kerk (Noord-Sehoterkerk) v.in. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 4 uur Ds. Veenhof. Cat. Zondag 27. Geref. Kerk u d-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. A M. Bocviigu N.m. 4 uu Ds. L. Hoorweg. Ger f Kerk (H.V.) (t< gijnhofkapel 6), v.m. 10.15 uu' en n.m. 3.15 uur Ds. G. W. van Dcth. V.m. 10.15 uu." Kinderdienst in de voorzaal. Universeele Eeredicnst (Soefi-Beweging) (Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur Mr. F. A. van Seters; onderwerp: „Het lieht der Wijsheid". Nederl. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia", afd Haarlem II (Soe. Ver. Zijl weg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spreekster mevr,. A Dekker-Boer, van Zeist; helderz. waarn. mevr. Peters-Van Os van Uu u den. N.m. 3' uur Etische seance, med uu dezelfde. N.m. 12.15 uur Zondagsschool „De Zonne bloemen" Onafh. Relig. Gemeensch. (Oranjeplein 9) v.m. 10% uur Ds. A. II. de Jong; ondeiwerp: „De onbekende God". (Hand. 17 vs. 23). N.m. 3 uur Jeugddienst (Herrnhutterkerk, PaTklaan 34). de lieer F. R. van Ouwenaller, van Den Haag. Colkge tot verbreiding van Spiritistische begin selen 'g b. „Theosofia", Nassauplein 8) v.m. 10% uu Wijdingsmorgen, spr. de heer P. v. d. liuêk uit Rotterdam. Christian Science Society (Jansstraat. 74) v.m. 10 uur in de Ned. taal V.m. 11.15 uu in de Er.gelsche taal. Eglise Wallonne (Bi gijnhof 30) a 10 h. 30 Service et Sermon présidé par Mr. le pasteur R. le Gras de Nimègue; 3e collecte pour la restau- ration. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. W. H. M. Noordhoff. Kinderdienst (Oranjekade 1). Maandag n.m 4.15 uur Cursus Rem. Broeder schap. Woensdag n.in. 3.15 uur Koorrepetitie. N.m. 7% uur Bijbelbespreking. Donderdag n.m. 2 uur Haudtverkkring. Zaterdag n.m. 3 uur Studiekring. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) (Brederodestrsat 31) v.m. 10% uur Ds. P. v. d. Vloed. Opgericht 1890 Donker* Filiaal: Kind; OVERHEMDEN ra BOORDEN BOORDEN slap Vraagt prijs root bet beha Nu de wind sinds J kómen den rug heeft meter aanzienlijk is te de schaatsliefhebbers ge in het vet te zetten om ter weer paraat te zij: dwenen en heeft plaats zachtere, doch vochtig hopen, geen roet in het verre dan, dat de terre te modderig zullen woi tie van den wind, een de grond wel bespeelb zelfde programma is va: dat öp 12 Januari gesp vindt dit nu a.s. Zond; reeds vorige week mei daal de vereeniging D.: dat de Oranje-Witten hebben ondervonden i periode. In dezelfde o als vorige week verrm De reserves ondern Amsterdam om DWS 4 in een zeer sterke cps wil hét oils voorkome rijker naar Bloemenda Beste jongens en m Er is gebleken, dat gezorgd hebben voor i eerste plaats moeten trouw komen, want i eens over. Het schaatsenrijden gaan jullie Zaterdagm moed beginnen. Ook de dames- en moeten eens een handj aan te werven. Want i paar bij. Kom, dames een avond voor op, on leden aan te werven, hebben, aan te manen keeren. Laat eens kijken, heeft. Laat Uw oude tennis op spanning brengei Het goedkoopste a H.T.T Secretariaat H. Kolk, lem. Speelgelegenhei 6A, Bloemendaal. Vr 7 uur10.30 uur. Bij de Haarlemsch Januari j.l. wist geer leden een prijs te ve: In de eerste klass bekerwinnaar K. van Na een gelijkopgaant voor hem de vlag st: uitstekende wedstrijc den strijd eerst met zijn voordeel wist TrekselKolk was e kampioenen geplaats Ho 3-iramesmatch wis In de tweede klas: van het 3A-team ze kenhuijsen wist tot gen, maar werd toei Voorts verdient hier vermelding, die tege Kruijff slechts met g 1921) verloor. Als novum voor D. v. d. HeijdenB sloot goed, doch za door het dubbel R. Hoogwinkel uitgescl Competitie. Donderdag 30 Ja helft van de Compe Haarlem in met de Shot 1Heemstei Shot 3—Shot 4; She —Shot ld. BLOEMENDAALSCl BLO! Wie onze kwaliteit Import Sigaren, Sig ■tot meer.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 2