ABDIJSIROOP fUma A. Ilettmi BLOEMENDAAL ALLE BANKZAKEN Als Uw kind hoest... Fröbelwerk Victor anouds R. HANDGRAAF Brief van 2 Vrijdag 31 Januari 1941' De Twentsche Bank N.V. - Bloemendaal LOOP DEK BEVOLKING dij „Optipharma kijken BURGERLIJKE STAND Gevonden Voorwerpen Dames Arbeidsbeurs PREDIKBEURTEN kleuren, knippen, plakken Groote sorteering! A. G. G. M. GIORGIS Zn. Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 AGENDA P. C. VAN GAART Zn. RH. LANKAMP Wie er kwamen. p. W. Lettinga, directeur eener N.V., Teding v. Berkhoutdaan 21, Aerdenhout, van Heemstede. J. J. Soomers, verkoopleider, Van Wickevoort Crommelinlaan 22, Bloemendaal, van Velsen. J. H. de Goede, zonder beroep, Anjelierenlaan 4, Aerdenhout, van Heemstede. is ook: bij „Optipharma" koopen! Onze col lectie brilmonturen enz., de vakkundige be diening en de billijke prijzen maken kijkers tot koopers. „Optipharma", G. baams, Bloe- mendaalscheweg 123b, Telefoon 23170. Opti cien, diploma V.V.O., Gedipl. Drogist a.N.D.B. Ook voor leden van Bloemen- daalsch Ziekenfonds. Geboren: Zoon van J. C. PlevierKdoren Zoon van J. W. van der VeenVan Hooff. Getrouwd: A. Kuilman en C ten Kate. Overleden: C. J. G. Rolvers, oud 8 weken, blGevonden en terug te bekomen bij: Schaap, Noordlaan 58, een zakmesje; Den Haart, Willem de Zwijgerlaan 89, een zwart hondje; Nijland Visser, Dr. Bakkerlaan 44, een hand schoen; Portier P.E.N., Bloemendaal, een dames- vest; Ketelaar, Joh. Verhulstweg 27, een haze windhondje; O. de Vries, Noordlaan 21, een zakmesje; Van der Lans, Kenaustraat 10a, Haar lem, een bankbiljet; Jongh, Corn. v. Noorde straat 22rood, Haarlem, een paar regenpijpen en een fietsband; Laneman, .Tulianalaan 79, een Iersche setter; Gooyer, v. d. Duynstraat 29, Haarlem, een hondenhalsband; v. d. Klashorst, Prins Hendriklaan 17, een paar kinderhand schoenen; H. J. Nijland, Van Stoiberglaan 21, een stuk touw; Willemse, Van Twiskplein 8, Haarlem, zilverbons; Julianalaan 112, een be- lastingmerk; Boüdewijn, Ing. Bispincklaan 9, een map met foto's; Stiekel, Houtmankade 1, Haarlem, ene paar wanten; Stals, Stoel's Hofje 8, 1 roodlsderen kinderpantoffel, Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): vrouwenzak met inhoud, zakje met blikje, armbandje en sleutels; Post Aerdenhout: ge deelte van een textielkaart. EXAMENS blVoor het praktijk-pxamen Boekhouden der Vereeniging „Het Nederlandsche Handels- Instituut" is geslaagd de heer A. Stenens te Haarlem. Opgeleid door den heer G. J. Pool, Iepenlaan, Bloemendaal. o KUNSTHANDEL LEFFELAAR ha- In den Kunsthandel Leffelaar, Wagen weg 102 te Haarlem, wordt een tweetal ten toonstellingen gehouden, die beiden tot 10 Febr, a.s. geopend zijn. - Van den kunstschilder J. H. Wijsmuller (1855 1925) is een collectie schilderijen, aquarellen en teekeningen uit familiebezit geëxposeerd, waaronder landschappen en Amsterdamsche stadsgezichten. F. W. Wilde houdt eveneens een tentoonstel ling van schilderijen en ontwerpen, die even als de voorgaande, dagelijks van 105 uur te bezichtigen is, Zondags van 24 uur. loert altijd het gevaar van erger gevolgen en daarom mag een hoestje nooit verwaarloosd wor den. Als Uw kind hoest, geef 't dan dadelijk AKKER's Abdijsiroop, bestaande uit extracten van oude kruiden, welke verzachtend, slijm- oplossend en genezend werken, benevens de krachtigste hoest- bedwlngende stof „codeïne". Door deze veelzijdige werking noemt men Akker'sverstèrkte Abdijsiroop „'s-Werelds beste Hoestsiroop". ALUNIH/M AKKER'S ftb VeksMie tegen hoest, griep, bronchitis, asthma riMon 90 ct„ t LEO. f 2.40, f 4.20. Alom verkrijgbaar nederLandsche natuurhistorische vereeniging afdeeling haarlem en omstreken haDe afdeeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging hield haar jaarvergadering in het Lutherhuis aan de Wilhelminastraat, onder voorzitterschap van den heer G. A. van Schaik. De voorzitter opende de vergadering, waarna de notulen van de jaarvergadering op 26 Januari 1940 werden voorgelezen en onveranderd wer den goedgekeurd en vastgesteld. Het door de secretaresse, die door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn, uitgebrachte jaarverslag werd goedgekeurd onder dankzeg ging voor de groote zorg, waarmede dit verslag was opgesteld. Het ledental nam in 1940 met 15 personen toe. Herdacht werden de overleden leden, t.w. de heer A. Burdet, Prof. Dr. Eugene Dubois, mevr. Stroink-Olland en de heer en mevr. Sybrandi. Ondanks moeilijkheden en een kleine onder breking kon het werk van de vereeniging gedu rende 1940 worden voortgezet, hetgeen blijkt uit de 9 lezingen en uit de 21 excursies. Ook het verslag van de penningmeesteresse, mevr. ReigersmanVollgraff werd onder dank zegging voor het vele werk goedgekeurd; het nieuwe jaar kon met een klein batig saldo weder begonnen worden. De kascommissie, bestaande uit mej. T. Honig en den heer Ir. W. Badon Ghijben, had de administratie gecontroleerd en in zeer goede orde bevonden. Mevr. ReigersmanVollgraff, die periodiek aftrad, werd bij acclamatie herkozen. De rondvraag leverde een kleine gedachten- wisseling over eenige toekomstige plannen. Daarna vertoonde de voorzitter met mede werking van den heer Mol (Generaal Cronjé- straat) en met behulp van het Filmosto-apparaat een filmpje (stil staande beelden) „Voorjaar in den Polder"; waarna met hetzelfde apparaat de heer Mol kleurendia's vertoonde, die door hem in den Stadskweektuin te Haarlem waren opge nomen. Alle aanwezigen waren vol bewondering voor de buitengewone fraaie opnamen, o.a. van Aris- tolochia, Bougainvillea, Passiflora's, Magno lia's enz. en nog enkele mooie stadsbeelden. Ten slotte kwamen nog een aantal door den voorzitter de laatste jaren gemaakte plaatjes op het doek, o.a. van Haarlem's omgeving, bene vens enkele indrukken van het Naardermeer en de Hooge Veluwe. Uw adres voor een goed verzorgd kapsel voor U en ook voor Uw kinderen is: Zijlstraat 35 - Haarlem - Tel. 17625 bl— Maandag j.l. stonden bij de arbeidsbeurs alhier ingeschreven 149 manl, en 3 vrouw, per sonen, in totaal 152 werkzoekenden, gesplitst als volgt: Behangers 3 Chauffeurs (monteurs) 14 Electriciens 3 Handels- en kantoorpersoneel 21 waaronder 3 dames. Kellners 1 Land. en tuinbouwarbeiders 39 Loodgieters 2 Losse arbeiders 42 Metselaars 2 Opperlieden 3 Schilders 10 Stucadoors 1 Timmerlieden 4 Diverse beroepen V Totaal 152 Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 9-12 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel koste loos! n.b. In Duitschland is nog steeds groote vraag naar hand. en hoofdarbeiders in vele beroepen. Wendt U voor volledige inlichtingen zoo spoedig mogelijk tot de arbeidsbeurs. ZANGAVONDEN VAN volkszang! blHet bestuur van de Ned. Vereen, voor den Volkszang afd. Bloemendaal, verzoekt ons te willen melden, dat zij weer twee zangavonden gaat houden en wel a.s. Dinsdag 4 Februari en Dinsdag daaropvolgend 11 Februari. Beide zangavonden staan onder leiding van den heer P. de Nobel en worden gehouden des avonds van 8 tot 9.30 uur in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan. o OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. ha— Op uitnoodiging van het Comité voor Opwekkingssamenkomsten zal de heer J. A. Bruyn uit Wassenaar op Donderdag 6 Februari a.s. een tweetal lezingen houden over het Boek der Openbaring in de Zuiderkapel aan de Zuider straat no. 15 te Haarlem. Des namiddags om 3 uur zal de heer Bruyn spreken over: „De groote Ver drukking" (Openb. 7.) en des avonds om half 8 over: „De komende wereldmachten" (Openb. 13.; TE GOEDKOOP BRANDHOUT. blDoor de Bloemendaalsche politie Werd een drietal personen gearresteerd, n.l. L. A. K. en G. E. P. K., afkomstig uit Haarlem, en P. G., uit IJmuiden. Deze heeren waren in Aerdenhout bezig met het kappen van langs den weg staand hout, zonder dat zij hiervoor vergunning hadden. Een reeds volgeladen bakfiets stond gereed om te vertrekken, toen de politie roet in 't eten gooide. Mannen, bakfiets, hout en gereedschap werden meegenomen naar het politiebureau. De daders werden na verhoor en een proces-verbaal heen gezonden. Het materiaal werd in beslag genomen. ZONDAG 2 FEBRUARI 1941. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Ds. J. C. v. Dijk. Extra collecte voor de Diaconale Kleeding. centrale te Rotterdam. Ned. Prot. Bond v.m. 10% uur Ds. G. Westmijse, Herv. pred. te Botterdam. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10% uur Viering van Maria Lichtmis. Ge zongen H. Mis. Uitreiking van gewijde kaar sen. Uitstelling van het H. Sacrament van n.m. 2 tot 5 uur. Gelegenheid voor medi tatie. Woensdag n.m. 3 uur Genezingsdienst en Lof. Geref. Kerk v.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard.' Radio uitzending op golflengte 245.9 m. N.m. 3 uur Dr. B. Wielinga, em. pred. te Wassenaar. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) „Vree burg") v.m. 11 uur; onderwerp: „De Bood schap". OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. de Beus. Extra collecte voor de. Diaconale Kleeding centrale te Rotterdam. Geref. Kerk (Hulpgeb. Croezenstraat) v.m. 10 uur Dr. B. Wielinga. Bed. H. Avondmaal. N.m. 3 uur Ds. J. C. Brussaard. Bed. H. Avondmaal en nabetrachting. SANTPOORT. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Ds. A. D. Meeter van Watergraafsmeer. N.m. 4 uur Ds. T. H. A. Hoen van Bussum. Geref. KeTk (H.V.) v.m. 10 uur de heer H. A. van den Hoven van Genderen van Rotterdam. Voorbereiding H. Avondmaal. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. J. M. Leéndertz, Doopsgez. pred. te Haarlem. HAARLEM. Evang. Luth. Kerk v.m. 10% uur Ds. Spliethoff. Evang. Samenkomsten (Zuiderkapel, Zuiderstraat 15), v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer W. Visee, van Rotterdam. V.m. 12 uur Zondagsschool. Opwekkingssamenkomsten (Zuiderkapel, Zuider straat 15), Donderdag n.m. 3 uur de heer J. A. Bruijn van Wassenaar; onderwerp: „De groote verdrukking" (Openbaringen 7). N.m. 7% uur dezelfde; onderwerp: „De ko mende wereldmachten" (Openbaringen 13). Collecte voor het Eigen gebouw fonds. Vrije Evang. Gem. (geb. Jansweg 34) v.m. 10 en n.m. 3 uur Ds. D. J. D. du Fossé. Bed. H. Avondmaal. V.m. 9% uur Bidstond. Maandag n.m. 7% uur Catechisatie. Dinsdag en Woensdag n.m. 7% uur Huis samenkomsten. Geref. KeTk (KloppersingelkeTk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 4 uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 27. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 4 uur Ds. Sicrtscma. Cat. Zondag 27. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 4 uUr Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 28. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 4 uur Ds. Veenhof. Cat. Zondag 28. GeTef. Kerk (H.V.) (Begijnhofkapel 6) v.m. 10.15 uur Ds. G. W. van Deth. Bed. H. Avondmaal. N.m. 3.15 uur dezelfde. Bed. II. Avondmaal en dankzegging. V.m. lo.l5 uur Kinderdienst in de voorzaal. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Nutsgeb. Lange Veerstraat 10) v.m. 11 uur mej. C. C. Voüte; onderwerp: „De Profeet en zijn wereldzending". Woensdag n.m. 2% uur Cursus voor belang stellenden. Remonstr. Geref. Gen A v.m. 10% uur mej. Ds. F. A. G. de Klark, Rem. pred. te Doesburg. Zondagsschool (Oranjekade 1). Mft&ndtii? n.ni. 4,15 uur Cursus Rem. Biocdcr- schap. Woensdag n.m. 3.1o uur Koorrepetitie. N m. 7 uur Bijbelbespreking. Donderdag n.m. 2 uur Handwerkkring, \ll<- Dag-Kerk (in de kerkeraadskamcr der Groote Kerk, ing. Oude Groenmarkt) Godsdienst oefening, eiken werkdag belialve Zaterdags, n.m. van 3 tot 3.30 uur. VoorgangersPredi kanten van alle Protestantsclie kerken van Haarlem en omstreken. Deuren open 2.45 uur. Toegang en zitplaatsen vrij. Nederl. Vereen, van Spiritisten „Harmonia", aid. Haarlem 11 (Soe. Ver. Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgenspr, de heeTen J. en V> Gmelig Meijling van Bloemendaal. (lrance- toespraken. N.m. 12.15 uur Zondagsschool „De Zonnebloemen". Christian Science Society (Jansstraat 74) v.m. 10 uur: in de Ned. taal; v.m. 11.15 uur: in de Engelsche taal. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) (Brederodestraat 31) v.m. 10% uur Ds. P. van der Vloed. Bloememlaalscheweg 53 Telefoon 23039 Bloemendaalscheweg 255 Telefoon 22292 Warmoesstraat 10 Telefoon 10547 Amice. Meidoornthee valt best mee", deze luister rijke spreuk hangt sinds vorige week in de gang van de hospita op het pleintje. Toch getuigt deze spreuk, amice, van een gezond aanpassings-vermogen en een reëel op timisme. Als je voor een voldongen feit staat kun je je er beter bij aanpassen, dan gaan vitten. Aanpassen is geen lafheid; als het regent moet je schuilen, daar helpt nu eenmaal niets aan, tenzij je nat wilt worden. Werkelijk kerel, vitten wekt allen wrok bij jezelf. Wat geeft het je? Anderen hebben toch ook diezelfde lasten; heusch, je bent er niet slechter aan tde dan je buurman. Misschien zou je het prettig vinden, als ik je nu eens heerlijk en welgemeend ging beklagen, maar aangezien je daar zoo bitier weinig aan hebt, kan ik je beter wat moed bijpompen. Om eens iets te noemen; weet je ook dat deze toestand, hoe slecht hij ook voor je zijn mag, zelfs nog een zonzijde heeft (lach nu niet zoo sar castisch, maar laat me even uitpraten)Doordat we allemaal denzelfden druk hebben, zien we het wonderlijke feit voltrekken, dat de collegiali teit beter wordt. Collegialiteit, die dikwijls een drukkend vlak is, maar die bij hevige beroering reëel wordt. Het algemeen belang dat maar altevaak teloor ging in kleinzielige futiliteiten van eigenbelang, komt in dien algemeenen druk naar boven ge dobberd, en wordt zichtbaar zelfs voor een out sider. Van den anderen kant wil ik niet beweren dat deze beproeving een verkapte zegen is, in geen geval, maar het kweekt toch hulpvaardig heid, door collegialiteit. Want, amigo, collegiali teit, omgezet in de daad, is hulpvaardigheid. Ik weet niet of je de logica inziet, maar mijns in ziens is het uiterst simpel. In tijden van voor spoed zakt de collegialiteit, omdat de hulpvaar digheid minder noodig is, men voelt dus eerder het eigenbelang. De beproeving, de algemeene last doet de dringende noodzakelijkheid van sporting", van „Helpt elkander" fel uitkomen. Met een moedig voorbijzien van egoïsme, van kleinzieligheid, ivordt de kameraadschappelijke hand gereikt. En dit is grootsch, menschwaar- dig en getuigt van het aanvoelen van een basis van „gentleman-agreement"Eenheid en ge meenschapsbelang komt het beste tot uiting, en doet zich het meest voelen in onzen tijd, juist in onzen tijd. Amice, denk aan een oud revue-liedje „Zoek de Zon op" en als het regent, wel nu, schuit dan, wacht tot de bui over is, klaag niet, en beklaag niet, maar zet je collegialiteit om in een daad: Hulpvaardigheid. En als je nu, na het lezen, je kopje surrogaat leegdrinkt, zeg dan: Och kom, Meidoornthee valt toch eigenlijk wel mee" (zie je die hospita glunderen?) Sterkte van je: VICTOR VANOUDS (V.V.) SCH03RS TEENVEGERS Stadsschouwburg: Zaterdag 1 Februari, 7.30 uur, Nederlandsch Tooneel: „Als Sterren Vallen Zondag 2 Februari, 2.15 uur, Charlotte Kohier: „Frasquita". Zondag 2 Februari, 7.30 uur, Het Amsterdam sche Tooneelgezelsehap: „Rooie Sien". Dinsdag 4 Februari, (1.30 uur, Nederlandsch Tooneel: „Peer Gynt". Vrijdag 7 Februari, 2.15 uur, voor de Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen, Centraal Tooneel: Vader Thuis". Vrijdag 7 Februari, 7.30 uur, Centraal Tooneel: „Vader Thuis". Woninginrichting, Behangers en Stoffeerders Koediefslaan. hoek Heerenweg, HEEMSTEDE TELEFOON 2 8 1 S 5 OPGERICHT ANNO 1848 V/oor de lange avonden Een boek uit de Bibliotheek van Kruisweg 19 Haarlem Telefoon 13287 (bij 't station)

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 2