SPORT EN SPEI BRIDGE D. J. JANSE Vrijdag 4 April 1941 Fa. J. N. CAARLS - Fijnwasscherij B.V.C. „Bloemendaai" SPORTHUIS TE N U IJ L TAFELTENNIS Voor tie lange avonden H. H. LANKAMP Bloemendaalsche Gynmastiek- Vereeniging f Papier- en PAASCrITAFELVERSIE p A P I E R RINGEN K A S T Land- en Volkenkunde. NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON Maat-Confectie Patronen W Opgericht 1890 Donkere Spaarne 30 Tel 21434 Filiaal: Kinderbuisvest 39 OVEKHhMDEN vanal 20 cent BOORDEN 8 cent BOORDEN slap 5 cent Vraagt prijs voor het behand. ran ow geheele Waseb Ons inziens hebben de Oranjewitten hun aan hangers wel teleurgesteld door het in dezen wed strijd niet verder te brengen dan een gelijk spel, waardoor de Zeemeeuwen een kostbaar puntje rijker werden, hetgeen op het eind van de com petitie wel eens van groot belang zou kunnen zijn. Deze uitslag is grootendeels van de fou ten van de gasten zelf te wijten, waarvan een was, het keer op keer buiten spel staan van den rechtsbuiten voor de rust, waardoor alle goed opgezette aanvallen tot mislukken ge doemd waren. Steffens bleek een goed doorzetter en hij was ook grootendeels debet aan de ge maakte doelpunten. De gastheeren wisten tot drie maal toe de achterstand te niet te doen, hetgeen pleit voor hun vasthoudendheid. Toen het 32 in het voordeel van Bloemendaai was, moest Kluën als invaller verschijnen, en ging De Jonge naar voren in plaats van de restee- rende speeltijd te verdedigen, hetgeen een groote tactische fout genoemd mag worden. De Zee meeuwen rooken hier het gelijke spel en maak ten een handig gebruik van de hiertoe gebo den gelegenheid. Met ontstuimige aanvallen maakten zij het de Bloemendaal-verdedigmg zeer lastig en het mocht hen inderdaad gelukken een gelijk spel te forceeren. Wij vertrouwen, dat a.s. Zondag behalve de beenen, ook de hersens zullen werken in den thuiswedstrijd tegen Schoten, waarbij getoond zal worden, dat de indertijd verkregen uitslag voor de bezoekers wel wat geflatteerd was. Wel spelen de gasten een zeer vlot samenspel, waar bij de vleugels een belangrijke rol vervullen, maar wij weten, dat juist hiertegen onze jongens het juiste antwoord weten te vinden. Niet onmogelijk is het daarom, dat Schoten met leege handen huiswaarts keert. In ieder geval weten we zeker, dat het de moeite waard is dezen kamp te aanschouwen, welke van hoog gehalte zal zijn, gezien de capaciteiten van beide elftallen. De opstelling van Bloemendaai is: Berkemeyer Houwen, v. d. Borgh De Vries v. Kesteren Huisman v. Bragt De Jonge Steffens A. C. in 't Hout Noordhoff TENNISSEIZOEN 1911 Voor RACKETS, pressen, olie, shorts, shirts, lange pantalons, schoenen, reparaties, tennisballen, hardma ken, nieuwe bespanningen vanaf f 3.50 Uw goedkoopste adres: SCHOTERWEG 27 TELEFOON 19030 H.T.T.C. ..SHOT" Secretariaat: H. Kolk, Pijnboomstraat 123, Haarlem. Speelgelegenheid: Jeugdhuis, Donkerelaan 6a, Bloemendaai. Donderdagavond: 710.30 uur. Royement. Per 1 Maart 1941 moest door het bestuur wegens contributieschuld geroyeerd worden als lid: C. Beverloo, Zaanenlaan 100, Haarlem. Competitie N.T.T.B. Shot 2—T.O.G. 4 4—6; T.O.G. 6—Shot 3a 6—4; Heemstede 3—Shot 3 7—3; T.O.G. 7— Shot 6 6—4. Shot 3a gestruikeld. Na 14 zeges werd het 3a-team thans een halt toegeroepen. Het kranige T.O.G. 6 verdiende de overwinning alleszins. H. Oosterhof verloor met miniem verschil zijn partijen; G. Waan- ders wist slechts een partij in winst om te zet ten; v. Frankenhuijsen was de eenige, die door twee overwinningen aan de verwachtingen be antwoordde. Shot 2 verloor de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen. Vermelding verdient de overwin ning van J. Merkestein op C. Radsma. Shot 3, onvolledig uitkomend, wist tegen Heemstede 3 geen succes te boeken. Shot 6 speelde een verdienstelijke match tegen T.O.G. 7, de meerdere vastheid bezorgde T.O.G. tenslotte de zege. Shot-kampiocnscompetitie. 1940-'41. Deze competitie is practisch ten einde. De kampioenen zijn van Afd. I: D. Traksel; van Afd. II: C. Hurts; van Afd. Ill: N. Meijer. Volgende week publiceeren wij de eind standen. Handicap-competitie 1941. De competitie tusschen alle leden omvat 3 a 400 wedstrijden. Zij wordt verspeeld volgens de regels van het handicap-reglement. De voor naamste bepaling hieruit luidt, dat de als ster ker aangemerkte speler aan zijn tegenstander Een boek uit de Bibliotheek van Kruisweg 19 Haarlem Telefoon 13287 (bij 't station) in iedere game een of meer punten voorgeeft. De grootste voorgift is dit jaar vastgesteld op 15 punten. Winnaar van den wisselbeker is hij, die de meeste partijen wint. Eindigen meerdere deelnemers met gelijk puntental, dan bepalen de games-averages de rangorde. De handicapbeker vermeldt reeds de volgende namen: 1938: E. Bloemsma; 1939: A. v. d. Gie- zen; 1940: W. Traksel. (Seer.: J. L. Zieren, Verspronckweg 60, Haarlem) Oefenlokaal: Julianaschool, Willem de Zwij gerlaan, 'Overveen. Oefentijden: voor heeren Woensdagsavonds van 19.4520.15 uur; voor jongens Woensdags avonds van 18.4519.45 uur; voor dames Don derdagsavonds van 9.4020.15 uur: voor meisjes Donderdagsavonds van 18.4519.45 uur. Afdeeling Bloemendaai, oefenlokaal: Bloemen daalsche Schoolvereeniging, Lage Duin- er. Daal- scheweg, Bloemendaai. Oefentijden: voor jongens 's Woensdagavonds van 18.3019.30 upr; voor meisjes Donderdags avonds van 18.3019.30 uur. Aan onze adspiranten: Jongelui, het is voort aan verboden met de gymnastiekschoenen over de speelplaats en dan in de zaal te komen. Dus nu komen jullie voortaan op gewone schoenen en trekken de gymnastiekschoenen in de zaal aan. Er is Woensdagavond 2 April weer een B.G.V.- speldje uitgereikt en wel aan den jongeheer G. J. Verwers, wegens het aanbrengen van 4 nieuwe leden,, Dit was dus nummer 2. Het gaat anders reuze goed. Zoowel bij de meisjes en als bij de jongens. Maar nummer 3 moet voor een der meisjes zijn. En wie is het Wat onze damesafdeeling betreft, dat gaat op t oogenblik ontzettend vooruit. Er worden dames voorgesteld en aangenomen. Dit was Donderdag 27 Maart twee nieuwe dames voorgesteld en Donderdag 3 April wordt er weer een dame voorgesteld. Dit gaat den goeden kant uit. Wat de heeren betreft, dit blijft nog steeds op het zelfde peil. Kantoorboekhandel CED. OUDE GRACHT 103 TELEF. 11723 - HAARLEM De 4 S.A. conventies. k.) De 4 K.-conventie is samengesteld om op eenvoudige wijze tot een juist bod (slam) S.A. te komen. En met heel weinig fantasie kan men met deze conventie ook tot het juiste kleuren(s!am)bod komen. ITet groote wonder komt dan pas als men die gewijzigde conventie in de practijk gaat toepassen. Men komt dan tot de ervaring dat de 4 S.A. con ventie van Culbertson vergeten moet worden en voor velen van mijn bridgevrienden alleen nog maar in de herinnering blijft, als het eten van een onrijpe vTucht met bitteren nasmaak, die hen vreeselijke buik- of hoofdpijn heeft bezorgd. Wel heeft de heer Blackwood getracht de Amerikaan- sche eer te redden door de conventie van Nije en Königsberger te verbeteren en er zoodoende onder den naam van „Blackwood"-conventie er een Amerikaanscli patent op te krijgen, maar daar vliegen wij nuchtere Hollanders niet in, want de N. en K."-conventies zijn zoo eenvoudig dat iédere verbetering in de practijk een verslechtering hetgeen we geschreven hebben over de 4 Kl.- conventie van N. en K. hebben we, om de aan sluitende 4 S.A.-conventje van N. en K. met succes toe te passen slechts één stelling te ont houden en wel Het 4 S.A.-bod is een vraagbod naar het aantal aZè'n, dat de partner heeft. Deze moet hierop als volgt antwoorden: Met geen enkel aas biedt hij 5 KI.; met één aas 5 K.; met 2 azen 5 H„ enz. Het 4 S.A.-bod geeft dus geen enkele inlichting over het aantal azen of heeren, dat men heeft, het vraa«t slechts! Om 4 S.A. te bieden, behoeft men dus slechts aan dit céne vereischte te voldoen, dat men ,,er eventueel een slani in ziet In een commentaar op deze stelling zegt de heer Mr. F. W. Goudsmit: „Het is inderdaad onbegrij pelijk, dat de conventie van N. en K. nog zoo weinig wordt toegepast. Niet alleen, dat deze conventie ons nuttiger lijkt, dan de oude 4 S.A.- conventie, maar bovendien heeft zij dit voordeel dat ze nog eenvoudiger is. Oplossing van het open-kaart probleem. (Auteurs oplossing E. Nelwan.) Slag: W. N. O. Z. I. R. 5 R. v. R. 6 R. 2 II. K. 2 K. 3 K. 9 K. aas III. K. 5 K. 4 K. 10 K. h. IV. S. 5 S. 3 S. 4 S. h. V. S. 6 S. aas R. 7 S. 2 VI. S. 7 S. v. R. 8 R. 2 VIT. II. 6 H. aas H. 8 II. v. VIII. II. h.H. 3 XI. 8 K. b. IX. K. 0 K. 8 H. 9( K. 7 X. S. 8 II. 4 H. b K. v. XI. XII, XIII zijn voor N. met R. h., H. 10 en 5 Inc.ien O. in IX. R. 9. bijgooit speelt N. in X. R. h. na, waarna de rest voor Z. is door K. v., 11. aas en 4. Er zijn meerdere variaties, deze zijn echter alle te ovenvinnen op dc dwangpositie Harten-Ruiten. - IMMERMAN EN AANNEMER HAAR M, TELEFOON 124t>l Zon e chermen- en Marqutzen- abriek. Prijsopgaaf zonder ver- plichtinMarquizen nieuw be- kle den, in één dag retour. Verko. p en vakkundig plaatsen van R.-LTEX Zonrolgordijnen. GEN CRONJéSTRAAT 88 Groote keu e Tuinparasols, Tuinme bels, Strandtenten enz Opgaat. Tijdens de match Yoego-SlaviëNederland kwam het volgende spel voor: Noord. S.h-b-x-x-x II.: b-10-x-x R.h-x-x K.: x West S.v-10-x-x II.: h-x R.v-b-x-x-x IC: x-x Zuid: S.: a-x H.a-v-x-x-x R.a-v-x K.a-x-x Rieding: Kamer I, Yoegoslaafsche O.-W. Oost S.x-x H.: x-x IC: x-x K.h-v-b-10-x-x-x O. Z. W. N. 4 K. 4 II. pas pas 5 K. pas pas 5 H. 18052 pas 6 H. double pas 18250 pas pas 18659 Kamer II, Nederlandsche O.-W. O. Z. W. N. 18053 4 K. double pas 4 S. pas 4 S.A. pas •5 S. 28445 pas 5 S.A. pas 7 S. pas pas double 24830 Voor wie was in dit spel de winst en hoeveel punten was het verschil? BRIDGE-CLUB „HAARLEM-NOORD". Uitslagen viertallen-zitting van j.l. Woensdag avond DruIman-Peters-gebr. Strengers 35 M.P. Dames Wiegmink-Mulder-Dekker-v.d. Bogaard 34 M.P. Mulder-Wiegmink-Koster-v. d. Berg 27 M.P. Pigge-Kroon-Suman-v. Schagen 24 M.P. Groot-(triangel)-Steenkist-v. d. Delden 23 M.P. Veenings-Schaeffer-Nieman-EiTeira 23 M.P. Schreuder-v. d. Aakster-Kabel-de Jong 22 M.P. Hoogenslag-v. Rakkum-Toeset-v. 't Hoff 17 M.P. Rosch-Groeneveld-Maas-v. d. Poll 17 M.P. Bes.te Paren-resultaten: Héeren Ercira-Nieman 78. Heeren Dekker-v. d. Bogaard 76. Heeren KosteT-v. d. Berg 75. Heeren Hoogenslag-v. Bakkum 74. Heeren gebr. Strengers 73. Heeren Schreuder-v. d. Aakster 67. Heeren Steenkist-v. Delden 67. s£ sj! :J: Huldiging van de Dames Wiegmink-Mulder. Vóór den aanvang van den speelavond heeft de Uit de rubberboom trekken verschillende be volkingen van Indië, vooral die van Sumatra en Borneo, zeer belangrijke inkomsten. Ten eerste omdat ze die bomen zelf planten, er de inkom sten van trekken en ten tweede omdat ze op de vele groote rubberondernemingen (in Indië gebruike men nooit 't woord „plantage", maar spreke men van „onderneming" of „tuin") werk vinden. De rubber bevindt zich in den vorm van melk sap in de bast der rubberboomen. Door insnij dingen, op bepaalde wijze, komt dit sap te voor schijn, dat opgevangen wordt en verwerkt. Op bovenstaande foto ziet u een Maleier van Borneo bij zijn rubberboom, bezig insnijdingen te maken Dr. H. F. TILLEMA (Namens het Kol. Instituut Amsterdam). con .petitieleider, namtns lx stuur en ledtn, dc club kampioenen 1941, de dames Wiegmink-Mulder voor de Hoofdgroep en de heeren Sun.an-W. van Schagcn oor <le B-groep, gehuldigd. Dit is de vijfde maal, aldus de competitieleider, dat ik namens de wedslrëdeoinmissie, de clubkampioenen mag aanwijzen. Echter de eerste maal dat er voor mij persoonlijk geen twijfel bestaat, dat het juiste paar den eere-titel voor dit jaar wordt toegewezen, want de deelnemers is het dit keer niet gemakkelijk gemaakt. U' weet dat er ruim drie maanden ge speeld is volgens verschillende schema's en score berekeningen. De altijd bij liet bridge-spel aan wezige geluksfactor was hierdoor vrijwel uitgeslo ten. Ook de tegenstand is dit jaar veel sterker geweest dan voorgaande jaren. Wel vonden we de dames in de voorgaande jaren steeds, hetzij met een anderen partner of als paar, bi j de prijswinnaars. We herinneren aan liet jaar 1937 kampioen de heer en mevr. Wiegniink inB; 1938 2e prijs hoofdgrot p en 3e prijs viertallencon petitie. In de zomer competitie vormden de dames een paar en kwamen direct op de eerste plaats; 1939 bracht hen bij de kampioenswedstrijden op de 2e plaats in de hoofd groep, terwijl zij in de viertallen-competitie dit jaar no. 1 werden; in de zomercompetitie 1940 konden de dames het niet verder brengen dan le prijs B; en nu in 1941 clubkampioen hoofdgroep, terwijl u in de nu loopende viertallen-selectie reeds eei» voorsprong hebt van 18 reatchpunten, samen met uw tafelpartners de heeren Dekkeren v. d. Bogaard, die in de kampioenschappen de 2e plaats bezetten in de hoofdgroep. Dames en heeren we hopen, rlat we nog vele jaren samen mogen kampen in de edelste der sporten: het Bridge. Adelsbergen, A. van, Bloemveldlaan 17. Cantecleer Pers „Drukkerij", De, Ged. Raamgracht 6. Doorn, A. van, Sehoenhandel, Gen. Cron- jéstraat 71. DrijverJaburg, Mevr. J. G„ Einden- houtstraat 22. Engelstein, M., Lanckhorstlaan 26, Heem stede. Gies, De, fa. A. Giesbergen, Rijwielhandel, Haarden- en Kachels-rep., Laschinrichting, Rijksstraatweg 378, woonhuis 441. Gmelig Meijling, W. H., Kerkplein 24, Bloemendaai, b.g.g. 22329. Kuijt, A. M., Heemsteeedsche Dreef 44, Heemstede. Meinesz, A., Wipperplein 21, Heemstede, Regelink, Z., Alg. Voorz. Examen M.U.L.O., Meindert Hobbemastraat 30. Heemstede. RothéLausier, Mevr. Wed. R., Mecklen- burgstraat 10. Rozendaal, H. A., Chef Verkoop-afd. van Ditmar's Boekenimp. N.V., Chrysanthe mumlaan 4, Heemstede. Steeden, Ir. J. M. van, ElectrotechniscH Ingenieur, Schouwtjeslaan 45rood. SteenwijkBekker, Mevr. W. van, Rem- brandtlaan 19, Heemstede. Swigchem, D. van, hulpprek. Geref. Kerk, Lambrecht van Dalenlaan 58. Volker, Mr. T., Spaarnelaan 21. Wilkens, J., Notaris, Groot Bentveld, Aer- denhout. Wit, A. de. Timmerman en Metselaar, Dr, Leydstraat 54. Waal, D. v. d.. Jan Steenlaan 13, Heem stede. 25628 28459 28457 21844 18657 27165 18655 18050 21649 18458 27261 18658 18652 Model 205 is te verkrijgen in maat 44 en 46. Bovenwijdte 104 en 112. Benoodigde stof 2.50 m. en 2.75 m. bij een breedte van 130 c.m. Model 205 is een gekleede middagjapon, waar van voor vest, kraag en mouwen ander stof is gebruikt, hetgeen hier goed tot zijn recht komt. In het voorpand is langs het vest eenige ruimte aangebracht en verder met knoopjes gegarneerd. De rug heeft" een ingezette punt en een soort heupstukje. De rok heeft in het voorpand uitspringende plopien. Dit model is zeer geschikt voor groote figuren. Bovenstaande patronen zijn d f 0.50 verkrijg baar bij „Het Bloemendaalsche Weekblad", Korte Kleverlaan 64. Bloemendaai en Maison Lintri, Zandvoortschelaan 55, Heemstede.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 3