arten GELDBELEGGING! Fongers J. S.Derbeek SPORT EN SPEL W. THIJSSEN Zn. BRIDGE «De Stofzuiger-Expert» ectie e&Mui INE" n stijl Caat licht en lucht Uw woning binnentreden. Maar niet door tochtgaten of verwaarloosde daken Se zult er geen spijt oan hebben, wanneer ge een aannemer eens een kostenberekening vraagt. En hij heeft nu nog materiaal B.V.C. „Bloemendaal" SPORTHUIS TE NÜIJL HONKBAL TAFELTENNIS Koopt Rijwiel- en Sporthandel IIIIM Bloemendaalsche Gymnastiek- Vereeniging Thans geoestigd: Speciaal adres Sratis controleeren Sluit U aan Land- en Volkenkunde. Stadsschouwburg Amsterdam Telefoon 23039 Telefoon 22292 Telefoon 10547 len Haarlerpschen gen publiek aan spelers een gpes-t- atie bracht, hui schepper van dit et. jaar!), deze zoon sadours, toen dat unde, dit schoop- ken, die hij er op mon Moulin" het van „L'Arlésien- ■veel ontberingen radat hij, op 15- vas geweest zijn 'ence te verlaten, verk door Parijs te echter de ver en einde aan zijn onbekende bij het olgenden dag een schets bouwde hij t in 1872 te Parijs Bizet inspireerde n bekende Suite Tooneel", dat ons nzinnige regie en teur, Cor van dgy ek op de ge» irlemsche Orkest- bracht juist daar. ding van L. M. G„ ïr hoogste effect, if op een „Mas" >vence, het dorpje nd chef d'oeuvre van Fréderi, den s een meisje, die eft opgevat voor lijke schoonheid, Ze is Arlésienne, olgens Multatulle eld wonen. Reeds ijkheden voor da tseling een mede- d van woede eh 2 reeds twee jaar en hij haar aan is de moreel» deze onthulling, man. Hij werkt eten, veinst vroo- mee in de faran» hij zich, op aan een dorpsgenoote, In zijn hart t, een verteerend lgde op het feest dige vrooüjkheid waar de wijn ih knalde, lampion» dood danste aan baar een der op» ettend onafwend- t: Fréderi opent de woorden: „iit verpletterd op dé van een keur» s, in de schutte» ïg van costumes fraai door JaqueS wien wij de her- tige ontworpen waren) en door dit alles, opge» m Yvonne Georgi der R.K. Ora- Arlésienne" nog hoonheid te heb- ;e opvoering in aatste Wereldten- lier eveneens het is wij de spelers de oudste en de te geven: mevr. -jarige kunstena- tenaud zulk een utbeelding gaf en door haar aan- jozeltje" vaak de het spel der is geen geringe de hoofdrollen minder dan Mag- t Melsertv. Ees dke laatste dén herder Bathazar voorliefde wijze Cor v. d. Lugt het hem in ver- alle deeler. afge- stenaars en niet Ier overige mede- leri, Jan van Ees teren als Francet lis Mitifio, Anton Yvonne Georgi, :oen van L'Arlé- aarlijk grootsche der Haarlemsche voor den moed, ke kostbare op- B. Vrijdag: 11 April 1941 De wedstrijd BloemendaalSchoten heeft een resultaat opgeleverd, even verrassend voor den onbevooroordeelden toeschouwer als voor den chauvinistischen roodwit-aanhanger. Voor de rust speelden de gasten een partijtje kat en muis, waarbij de gastheeren genoodzaakt werden de weinig benijdenswaardige rol te vervullen van dit knaagdier. Uit bovenstaande blijkt, dat de Bloemendaal-helft het operatieterrein was, zoodat het niet verwonderlijk was, dat Schoten vrij spoedig de score opende. Bloemendaal, dat door ziekte van eenige spelers met invallers ver scheen, moest zich bepalen tot verdedigen en eenige onbeteekenende uitvallen. Toch veroor loofde het zich de grootmoedigheid tegenover Schoten, twee toegekende strafschoppen naast en over te schieten, waarbij de voltrekkers van het vonnis vermoedelijk van oordeel waren, dat de straf wel wat al te zwaar was. Althans zeker van de tweede strafschop. Tevoren had Esveld kans gezien het Schoten-doel te doorboren. Voor de rust en tegen wind in spelend, had Schoten het spel nagenoeg in handen, geen verwondering zou het baren, dat na de thee de score op slor dige wijze verhoogd zou worden. Niets was min der waar. Een heftig aanvallend Bloemendaal belette Schoten een geregeld samenspel, zoodat het overwicht naar de andere zijde oversloeg. Bovendien steunde de halflinie goed en opende het spel naar de vleugels, zoodat deze met goede voorzetten het doelgebied onveilig maakten. Uit een van dezen kreeg v. Bragt, snel naar binnen loopend, den bal op den juisten voet en passeerde met een goed schot den Schoten-keeper. Niet lang daarna floot de scheidsrechter het einde. Wel een onverwachte overwinning, die zelfs nog grooter had kunnen zijn, hoewel eerlijk gezegd, allerminst verdiend. Verheugend zal het zijn te vernemen,, dat het algemeene euvel van slecht strafschoppen nemen spoedig tot het verleden zal behooren, daar het bestuur der BVC zoo gelukkig is ge weest, zich de diensten te verzekeren van den bekensten trainer uit Nederland, die ongetwij feld in staat zal zijn (gezien de verkregen resul taten van VSV en vroeger van Feyenoord), in samenwerking met de goedwillende leden, Bloe mendaal op de plaats te brengen, waar het thuis behoort, n.l. in de Tweede Klasse. Maar dan ook allen volledige medewerking verleend. Tweeden Paaschdag wordt er voor de com petitie gespeeld tegen Santpoort I, een met ge makkelijke taak. De voorhoede, die een belang rijke versterking heeft verkregen, door de mede werking van Potharst Jr., zal zeker in staat zijn de Santpoort-verdediging het vuur na aan de schenen te leggen Bloemendaal II. dat thuis cm 2 uur speelt tegen HBC II, heeft nog wat gced te maken. Nu wederom verschenen wordt m de oude samenstelling, vreezen wij voor de bezoe kers, dat zij met leege handen huiswaarts zul len keeren. TENNISSEIZOEN 1941 Voor RACKETS, pressen, olie, shorts, shirts, lange pantalons, schoenen, reparaties, tennisballen, hardma ken, nieuwe bespanningen vanaf f 3.50 Uw goedkoopste adres: SCHOTERWEG 27 TELEFOON 19030 H.H.C. NIEUWS Seer.: J. Hartog, Brakenburgherstr. 28 zw. Haarlem (Kleverpark). Speelveld: Gem. Sportterrein (achter den Kle- verp.weg tegen de spoorbaan). Ingang: Ver- spronckweg hoek Kleverp.weg. Zondagsmiddags om 2.15 uur. Het bericht dat H.H.C. weer in de haar zoo vertrouwde Kleverparkbuurt teruggekomen is, zal niet alleen de H.H.C.-ers zelf, doch ook de vele Bloemendalers en bewoners uit dit stads deel van Haarlem, verheugen. Om een eerste klas honkbal wedstrijd te zien, behoeven zij nu niet meer heelemaal naar Haarlem Nrd. Eenige jaren geleden speelde H.H.C. n.l. op het sport veld aan de Kleverlaan, doch daar dit voor het drukke verkeer te gevaarlijk werd, moest naar een ander terrein uitgezien worden. Dit werd toen in Haarlem Nrd. gevonden, doch nu er weer een prachtig sportterrein in het Kleverpark is gekomen, dat buitengewoon ideaal ligt voor de honkbalsport, heeft het bestuur oogenblikkelijk alle pogingen in het werk gesteld op dit terrein beslag te leggen, hetgeen gelukt is. Er zullen wellicht verscheidene lezers zijn die nog weinig of niets van honkbal en zoodoende evenmin van H.H.C. afweten, doch wij hopen hierin spoedig verandering te brengen. Het komend seizoen zullen wij regelmatig iedere week een verslag van de wedstrijden van H.H.C. en de verwachtingen voor de komende wedstrijden publiceeren. Doch voordat het competitierad begint te draaien, en dat duurt nog enkele weken, zullen wij U het een en ander over honkbal in het algemeen en over H.H.C. in het bijzonder ver tellen. Tot volgende week dus. Fijnere Metaalbewerking. Nlenwe Werken. Herstelwerken. -- Koper-Smeedwerk Vergulden, Verzilveren. Polijsten. Bronswerk. '1 AARLEN SCHOTERWEG 2 IELEF. 14140 H.T.T.C. „SHOT", Speelgelegenheid: Jeugdhuis, Donkerelaan 6a, Bloemendaal, Donderdagavond van 710% uur. Secr.H. Kolk, Pijnboomstraat 128, Haarlem. N.T.T.B.-Competitle. Komende week spelen het 8e en het dames team hun laatste competiewedstrijd resp. op 11 April tegen Zuiderkwartier 4 en op 16 April tegen Meerlebos ld. Shot-kampioenscomptltie. Afdeeling I: W. Traksel 15 15 0 15 30—2 1 H. Kolk 15 11 4 11 24—11 0.73 G. Waanders 16 10 6 10 22—20 0.63 v. Frankenhuijsen 15 8 7 8 1918 0.53 P. Zalm 15 7 8 7 17—18 0.47 H. Oosterhof 16 7 9 7 17—20 0.44 B. Schipper. 16 5 11 5 16—25 0.34 G. Klupper 12 3 9 3 9—21 0.25 J. Vogel 16 2 14 2 10—29 0.13 Afdeeling II: C. Hurts J. Meij J. Lindeman H. v. d. Werff J. Merkestein H. Wille C. Pieterse P. Klaverweiden 14 14 14 13 13 14 14 14 12 11 11 9 6 7 3 11 2 12 3 11 3 11 4 9 6 3 2 1 0.86 0.79 12 13 26—7 24—9 25—11 0.79 18—12 0.69 17—14 0.46 8—24 0.21 7—24 0.14 3—27 0.07 Afdeeling III: N. Meijer G. Duiveman K. Visser A. Stevens H. Mantz D. v. d. Heijden W. Duitemeijer C. Klupper D. Horstman A. Horstman M. v. Hage 20 20 20 20 19 20 19 20 19 17 18 1 19 19 17 16 14 12 10 10 10 8 11 5 15 3 17 4 16 6 14 7 12 4 15 16 18 39—5 36—11 34—8 29—16 27—15 22—22 18—25 11—32 10—31 5—32 2—36 0.95 0.85 0.80 0.70 0.63 0.50 0.42 0.25 0.21 0.06 0.— Handicapcompetitie. Door aanmelding van enkele nieuwe leden, zijn thans 35 spelers voor deze competitie ingedeeld, d.w.z. 595 wedstrijden 1 De wedstrijdleiding vestigde 3 April een nieuw wedstrijdrecord door 61 wedstrijden te doen ver spelen. Ongeslagen waren na deze eeiste ronde: B. Schipper, J. v. d. Heijden en J. Meij. Kerkplein 21 - Telef. 22276 Secretariaat: J. L. Zieren, Verspronckweg 60, Haarlem. Oefenlokaal: Julianasohool, Willem de Zwij gerlaan, Overveen. Oefentijden: Voor jongens 's Woendagsavonds van 18.45—19.45. Voor Heeren 's Woensdagsavonds van 19.45 —21.15. Voor Dames Donderdagsavonds van 19.15 —21.15. Voor Meisjes Donderdagsavonds van 18.45 —19.45. Afdeeling Bloemendaal: Oefenlocaal: Bloemendaalsche Schoolvereeni- ging, Lage Duin en Daalsche weg, Bloemendaal. Oefentijden: Voor jongens 's Woensdagsavonds van 18.3019.30. Voor Meisjes Donderdagsavonds van 18.30 —19.30. Onze adspiranten-afdeeling in Overveen gaat zachtjes aan voortuit. Goed zoo meisjes en jon gens, iedere week een paar nieuwe leden, dan komen wij er ook wel. Afdeeling Bloemendaal: Met de meisjes gaat het zoo goed, dat wij andere maatregelen moe ten nemen. Daar we Donderdag met ruim 50 meisjes moesten turnen, is dit aantal te groot. Het is wel gezellig, maar het is te druk en te vol. Een ieder krijgt minder beurten. Dus moe ten wij gaan splitsen. Nu hopen wij maar, dat dit geen bezwaren mee brengt. Het bestuur heeft besloten om de meisjes, die 7 jaar en nog geen 11 jaar zijn na de vacantie te laten turnen Don derdagsavonds van 1819 en de meisjes van 11 jaar en ouder van 1920 uur. Als deze indee ling geen bezwaren met zich mee brengt, dan zijn wij weer een eind in de goede richting, want dan turnen de jongsten gezamenlijk en de oudsten zijn dan ook tevreden gesteld. Dus meisjes, jullie krijgen of hebben reeds be richt daarover thuis. De meisjes hebben vacantie van 17 April tot en met 23 April, dus 24 April beginnen de lessen weer en de jongens hebben vacantie van 16 April tot en met 22 April, dus die beginnen weer 29 April. Jopie van der Wall heeft deze week haar speldje ontvangen voor het aanbrengen van 4 nieuwe leden. Over athletiek gesproken, meisjes en jongens die 11 jaar en ouder zijn, mogen komen athle- tieken op Vrijdag 2 Mei des avonds van 1819 uur op het Sportterrein aan de Kleverlaan onder leiding van Mr. Lindenbom. Ook is er sprake van een gezellige Zaterdag middag voor al onze adspiranten met film en goochelaar. Dit zal hoogstwaarschijnlijk in 't laatst van Mei plaats hebben. Maar daar hooren jullie nog wel meer van. Onze athletiek voor Dames en Heeren. Op 15 April beginnen de dames en heeren met athletiek van 19—21 uur aan de Kleverlaan. Met Mei komt onze leider Mr. Verwers om de dames en heeren te trainen. Dus dames en heeren allen present. Ook onze nieuwe leden. Denk er vooral aan, zich warm te kleeden, want het is 's avonds nog koud. k.) Eenige van mijn vrienden zijn weer eens een beetje boos, vanwege mijn critische beschou wingen over het voor hen foutlooze Culbertson- systeem. Ze hebben ongelijk, want met boosheid wordt wit geen zwart en na boosheid moet men weer goed worden. Wat is de zaak. Een groote (voorheen de grootste) groep bridgers speelt het spel „om de knikkers", en voor hen is de mooiste sensatie om tijdens het bieden zoo nauwkeurig mogelijk uit te rekenen, eventueel de tegenstandeis te laten spelen of door zelf down te gaan, meer te „verdienen". Dat zijn de prijzenjagers en op elke open drive of prijzen- kamp, zijn ze te vinden, overigens prettige en sympathieke menschen, waartegen het een genot us te spelen. En Culbertson de man die met het bridgen zoo onnoemelijk veel heeft verdiend is dan ook voor de genoemde groep een nooit falend lichtbaken. De andere tegenwoordig de grootste groep, speelt het bridgespel om het veredelende sportieve element, voor hen is de grootste beloo ning, een eervolle plaats op de competitie-ranglijst of een overwinning van het team waarvan ze deel uitmaken. Deze spelers beschouwen Culbertson als een groot expert, wiens stelling het bridgespel tot groote hoogte heeft gebracht. Maar het be vredigt niet meer en sticht verwarring door de steeds opnieuw verschijnende veranderingen. Tot zelfs CulbeTtson zelf, speelt het niet, „want aldus de meester iedereen speelt Culbertson, om te winnen moet ik dan iets anders probeeren". Als bewijs kunnen we de spellen en biedingen, voor komende bij de wereldkampioenschappen, het best aanvoeren. Om te beginnen het spelvoorbeeld in dit blad van 4 April j.l. In beide kamers heeft Oost geopend met een 4-bod, volgens Culbertson toont dit minstens 7 speeltrekken aan; met den besten wil ter wereld is het ons niet mogelijk die 7 speeltrekken bij Oost te ontdekken, en daardoor blijkt, dat de openings bieders los van ieder systeem een blufbieding hebben gedaan, met een misleidend karakter eener zij ds, en om te verhinderen dat de tegenstanders elkander volledig kunnen inlichten omtrent hun kracht anderzijds. De Nederlandsche Zuid plaatste bluf over bluf en bood 4 Harten, hoewel deze slechts 7 h 8 speeldagen bezit, zonder eenige infor matie West-Noord passen, gooit Oost eT nog een schepje op en biedt 5 KlaveTs.een groot geluk voor Zuid, want zonder dit laatste bod van Oost was het contrakt 4 Harten gebleven, en ging een mooi slambod verloren, het gedoubleerde contrakt van 6 Harten werd zonder moeilijkheden gemaakt 1410 sc.p. In de andere kamer raakte de Yougo- Slaafsche Zuid inderdaad in de war door Oost's bluf, hield zich verscholen wat betTeft zijn juiste kracht en doubleerde, waardoor zijn partner gedwongen was 4 schoppen te bieden, door het toepassen der 45 S.A. kwam het volmaakt on juiste bod van 7 Schoppen gedoubleerd, en het resultaat 2 down getuigt nog van meesterlijk spel. Het Nederlandsche team scoorde dus 1410 plus 300 of 1710 sc.p. Volgens onze matchpunten- berekening verdiende het Nederlandsche team met dir enkele spel 7 M.P. Deze week, uit die zelfde wedstrijden te Boeda pest gehouden, een spel uit de match Oostenrijk- Nederiand: De kaartverdeeling: Noord: S.: h-x H.: x-x R.v-x-x-x K.a-v-9-8-x West: Oost: S.: v-x-x s.: a-b-x-x H.-x-x-x Hx H.: x R.: a-b-x-x-x H.: h-x-x-x IC.: 10 IC.b-x-x-x Zuid: S.: 10-x-x-x H.: a-h-v-b-10-x R.: K.: h-x-x In beide kameTs kreeg de Zu'dspeler een contrakt van 4 H. te spelen. Zoowel de Nederlandsche als de Oostenrijksche West kwamen uit met, K. 10. In dit spel kreeg het Ned. team 2 M.P. Hoe kan dat nu? Bloemendaalscheweg 201 Overveen Telef. 25727 voor reparatie van uw stofzuiger ongeacht welk merk. wij uw stofzuiger. Dus besluit niet zoo gauw tot het aanschaf fen van een nieuwe. bij ónze onderhoudsdienst. Voor f 1.50 per jaar wordt uw machine 2 x per jaar dus voor 75 ct. p.keer gehaald, in onze werkplaats ge heel gedemonteerd, schoonge maakt,gesmeerd en thuis bezorgd Vraagt inlichtingen of Belt anders No. 25727 Evenals onze vrouwen houden de bewoonsters der vele eilanden van den oneindig grooten In* donesischen Archipel zich bezig met handwerk jes. Vooral hun fraaie kralenwerk valt op! Voor haar geliefde maakt de jonge docher op Timor b.v. een mooi tankje. Dergelijke souvenirs zijn zelden te koop! Ik bood indertijd voor een der gelijk tankje f 16.maar de jonge man wilde het niet afstaan! Ik mocht een foto maken! Als gunst! Dr. H. F. TILLEMA, namens het Kolon. Instituut te Amsterdam. Paaschagenda Op Zondagmiddag 13 April, aanvang twee uur geeft Het Nederlandsch Tooneel, directeur Cor van der Lugt Melsert, in den Stadsschouwburg te Amsterdam Ibsens „Peer Gynt", met mede werking van de Haarlemsche Orkest Vereeni- ging onder leiding van L. M. G. Arntzenius, de Balletten Georgi en in de geheel oorspronkelijke bezetting en monteering van de première. Op Zondagavond 13 April, aanvang acht uur. wordt een populaire voorstelling gegeven van het bekende succes-blijspel „Lastige mannen". Maandagmiddag 14 April, om twee uur wordt opgevoerd „l'Arlesienne", in vijf tafereelen van Alphonse Daudet. De muziek en koren van Bi- zet Worden vertolkt door de Haarlemsche Or kest Vereeniging, onder leiding van L. M. G. Arntzenius, terwijl voorts de Balletten Georgi en de R.K. Oratorium Vereeniging, hunne mede werking verleenen. De regie en artistieke lei- dng berust bij Cor van der Lugt Melsert. Maandagavond 14 April, aanvang acht uur volgt een herhaling van het groote blijspel-suc ces „Intimiteiten" van Noël Coward. I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 3