CRAMA A Yemeni BLOEMENDAAL Puntenvrij Naaigaren KASTPAPIER Die NACHT-HOEST zal opheedes ALLE BANKZAKEN R. HANDGRAAF akker's Abdijsiroop Vrijdag 25 April 1941 De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal LOOP DER BEVOLKING Stel niet uit tot morgen, BURGERLIJKE STAND DE ELSWOUT - APOTHEEK Laat IJ nimmer in den steek ALT IJ D geopend Zondagsdienst Apotheken Gevonden Voorwerpen Arbeidsbeurs J. MULDER Hzn. f Kleur en Glorie onzer Tropen BLOEMEND WEG 105 CRONJÉSlRAAf 43 KLEINE H0U1SIRAA17 A. G. G. M. GI0RGIS Zn. Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 Verlaging gasdruk Landbouwhulp in Duitschland Controle Onizetbslasting „DE STOFZUIGER EXPERT" aan rollen of vellen in diverse kleuren PUNAISES NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON Dames AGENDA Wie er kwamen: blIngekomen personen: J. F. Buys, zonder beroep, Plantsoenlaan 3, Bloemendaal, van Haarlem. G. F. G. de Hoog, adj. boekhouder, Rusten- burgerweg 18, Bloemendaal, van Laren (N.H.) B. J. Hesselink, zonder beroep, Clematislaan 14, Aerdenhout, van Haarlem. als ge heden een bril moet dragen. Ga direct eens even praten met „Optipharma", G. Ds>»ms, Opticiën, (diploma V.V.O., Gedipl Drogist A.N.D.B. Telefoon 23170. Ook voor leden van Bloemendaalsch Ziekenfonds Geboren: Dochter van L. M. A. Steger van der Hagen. Zoon van A. C. Lindeman-Oudhoff. Ondertrouwd: A. I. Gijsberti Hodenpijl en II. M. Buhrman. Gehuwd: P. Smidt van Gelder en J. M. C. van Toulon van der Koog. Overleden: M. A. Sikman, wed. van J. van der Aa, oud 85 jaren, wonende te Haarlem J. S. Dito, wed. van K. W. van der Veen, oud 52 jaren, overleden te Haarlem. J. Prent, wed. van G. J. de Blank, oud 58 jaren, wonende te IlaaTlem. TELEFOON 16760 blApotheek „Elswout", Bloemendaalsche- weg 341, Overveen. Dag en nacht geopend, ook des Zondags. Bloemendaalsche Apolheek N.V., Bloemen- daalscheweg 85, alhier. 5/._ Gevonden en terug te bekomen bijStoop, Plataanstraat 74, Haarlem, een sjaal; Tervoort, Hooge Duin en Daalscheweg 2, een riem; Van der Velden, Julianalaan 18, een padvinderskoppel; de Groot, Oranje Nassaulaan 01, een portemonnaie met inhoud; H. J. Nijland, Jul. van Stolberglaan 21, een beitel; de Groot, Oranje Nassaulaan 61, een fietssleutel; Karstens, de Genestetweg 17, een horloge; Zandvoortschelaan 156, Heemstede, een fox terrier; Weideveld, E. Casimirlaan 74,- een spaarpot; Polak, Zuider Stationsweg 23, een verre kijker; Van der Mandele, Midden Duin en Daal scheweg 10, een zwart hondje; de Jong Schouwen burg, Bentveldsweg 156, een wit hondje; Mooy, Vondcllaan 7, een belastingmerk; Leuven, Zeeweg 2, een witte hond. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 10—12 uur v.m.): pet, hand schoenen, ceintuurs, want, sleutels, kinderporte- monnaie. Post Aerdenhout: autoped, want, sleu tels, rozenkrans, schort en tafelkleed. Wittem, Oranje Nassaulaan 79, een terrier. o blJ.l. Maandag stonden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 91 mannelijke en 1 vrouwe lijke persoon, in totaal 92 werkzoekenden, ge splitst als volgt: Behangers 1 Chauffeurs (monteurs) 15 Electriciens 2 Handels- en kantoorpersoneel 17*) Land- en tuinbouwarbeiders 12 Loodgieters 1 Losse arbeiders 23 Metaalnijverheid 4 Opperlieden 1 Schilders 2 Timmerlieden Diverse beroepen 10 Totaal 92 Waaronder 1 dame. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iedereri werkdag van 9—12 uur vjn. Teïefoonisch te bereiken onder nb. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kos teloos. N3. In Duitschland is nog steeds groote vraag naar hand- en hoofdarbeiders in vele beroepen. Wendt U om volledige inlichtingen zoo spoedig mogelijk tot de Arbeidsbeurs. blIn den ouderdom van 58 jaar is Maan dag j.l. overleden de heer J. Mulder Hzn., een bekend architect, die in samenwerking met den heer J. A. van Asdonk in het Architecten bureau Mulder en van Asdonk vele bouwwer ken hier ter plaatse heeft verzorgd. In 1910 vestigden de heeren Mulder en van Asdonk zich te Bloemendaal. Voor de Woningbouwvereeni ging „Bloemendaal" verzorgden zij o.a. den bouw van diverse woningcomplexen, n.l, die aan de Ramplaan in het voormalige Overveen, aan de Veldlaan te Aerdenhout, voorts een woning complex aan den Brederodeweg en de Brede- rodelaan. De aula op de Gemeentelijke begraaf' plaats aan den Bergweg, en het Jeugdhuis van de Vereeniging voor Jeugdwerk aan de Donkere- laan, werden door de heeren Mulder en van Asdonk ontworpen. Voor de bebouwing van het Kinheimpark werd een groot plan ontworpen; nadat dit door den gemeenteraad was geaccepteerd, werd het plan, mede in opdracht van verschillende par ticuliere bouwers, door de Binnenlandsche Ex ploitatiemaatschappij van Onroerende Goederen ten uitvoer gebracht. Voorts ontving het architectenbureau inder tijd een uitnoodiging tot deelname aan de prijs vraag voor een ontwerp van een Raadhuiscom plex aan den Zeeweg, welke plannen echter, hoewel de ontwerpen ingediend waren, nimmer voortgang hebben gevonden. Sinds 1937 waren de heeren Mulder en van Asdonk voor eigen rekening werkzaam, in wel ke periode de heer Mulder o.a. voor de gemeen te Bloemendaal een complex woningen in de nabijheid van het gebouw voor Publieke Wer ken aan den Brouwerskolkweg ontwierp. De teraardebestelling vindt plaats hedenmid dag te 2 uur op de algemeene begraafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal. blVrijdag 2 Mei a.s. wordt in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan een voorstelling gegeven van de film „Kleur en Glorie onzer Tropen". Deze film, die in kleuren is opgenomen, trekt allerwege waar zij vertoond wordt, groote be langstelling. Men maakt een reis mede naar en door ons schoone Insulinde, waar de tropische pracht tot bewondering en verwondering wekt. Men zie voor bijzonderheden de elders in dit nummer opgenomen advertentie. Voor Hand- en Machinegebruik (k u s t z ij d e) Fabrikaat Carp. Klossen a 21 cent en 40 cent. SCHOORSTEENVEGERS OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN blHet programma voor de maand Mei van de Opwékkingssamenkomsten, die iederen Don derdagavond om 8 uur in dé Zuiderkapel aan de Zuiderstraat no. 15 gehouden worden, luidt als volgt: Donderdag 1 Mei: Evangelist J. Sevensma te Amsterdam; 8 Mei: de heer K. Rozendal, Evan gelist te 's-Gravenhage; 15 Mei: J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist en 29 Mei: Ds. C. J. Hoekendijk, Vrij Evangelisch predikant te Bussum. Op 29 Mei zal, behalve de avondsamenkomst, ook een middagdienst om 3 uur worden gehouden, welke eveneens geleid wordt door Ds. Hoekendijk. OPLICHTERS AANGEHOUDEN blMet de aanhouding van den negentien jarigen A. v. d. W., uit Beverwijk afkomstig, heeft de Bloemendaalsche recherche een vier tal heeren ontmaskerd, die met allerlei schoon klinkende verhalen verschillende ingezetenen van Bloemendaal hebben opgelicht, v. d. W. werd onder verdachte omstandigheden aange troffen, terwijl hij in het bezit was van een rijwiel, dat naar het onderzoek uitwees, van diefstal afkomstig was Het verdere onderzoek (leidde naar de aanhouding van een tweetal per sonen, de 22-jarige J. S. te Haarlem en de 20- jarige R. K. te Velsen, die te zamen met v. d. W. bepaalde personen in Bloemendaal opzoch ten, met het verhaal dat zij naar Duitschland uitgezonden zouden worden; er was nog slechts één lichtpuntje: zij zouden namelijk als grond werker in de provincie Groningen tewerk ge steld kunnen worden wanneer zij slechts over de noodige middelen konden beschikken om zich schoenen, werkkleeding en gereedschap te verschaffen. Velen toonden een bewogen ge moed en offerden een bedrag om de heeren in de gelegenheid te stellen zich voor het grond werk uit te rusten. Degenen, die zich aldus be reid getoond hadden om te helpen, kregen daarna nog bezoek van een zekeren B., een schipper uit Haarlem, die weer een ander ver haal opdischte en ook de noodige contanten los kreeg. De vier heeren zijn gearresteerd en ter be schikking van de Justitie gesteld, daar het uiteindelijke doel van alle pogingen om geld te verkrijgen nimmer gelegen was in het voor nemen om zich werk te verschaffen, doch uit sluitend om op een gemakkelijke manier aan J°n kost te komen. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende mededeeling, waarin de Directeur van het Gasbedrijf mededeelt, dat op Woensdag 30 April a.s., van 1921 uur, wegéns werkzaamheden aan de pers gasleiding de gasdruk verlaagd zal worden. Men wordt dringend verzocht gedurende dien tijd geen gas te gebruiken en ALLE KRANEN, ook die van waakvlammen, af te sluiten. blIn Duitschland bestaat voor jongemannen van 16 tot 20 jaar de gelegenheid om opgeleid te worden in den landbouw. Ook voor Neder- landsche jongemannen van dezen leeftijd is nu de mogelijkheid geopend om aan dit „Landjahr" deel te nemen. De Nederlandsche jongemannen, die vr.n deze opleiding tot landbouwkracht in Duitschland ge bruik willen maken, melden zich bij de arbeids beurs of het agentschap der arbeidsbemiddeling in hun woonplaats. Schriftelijke toestemming van ouders of voog den is noodzakelijk. Vooraf vindt hier te lande een medische keuring plaats. Men verbindt zich, om voor den tijd van één jaar in Duitschland in den landbouw te werken. De plaatsing za] geschieden in het Rijnland, in Westfalen of Neder-Saksen, opdat de jongelie den niet te ver van huis verwijderd zijn. Kost, inwoning en verzorging komen geheel voor rekening van den Duitschen werkgever. Deze geeft overigens een zakgeld van ongeveer R.M. 10.per maand, dat bij gebleken ge schiktheid verhoogd kan worden. De reis is kosteloos, terwijl bij het vertrek, van Neder landsche zijde, vier gulden voor vertering on derweg wordt gegeven. De jongemannen krijgen gedurende het „Land jahr" tweemaal een verlof van 14 dagen; de tijd stippen van dit verlof worden in overleg met den Duitschen werkgever geregeld. Tijdens .het verblijf ih Duitschland zal voor ontwikkeling eri ontspanning worden gezorgd, terwijl ook dè geestelijke, verzorging niet uit het oog zal wor den verloren. Gedurende de wintermaanden zal er gelegenheid bestaan tot deelneming aan vak cursussen. In sommige gevallen is deelneming daaraan verplicht. Zij, die het „Landjahr" hebben volbracht, zul len als gedeeltelijk geschoolden, indien zij dit wenschen, aan passend werk in den Nederland- schen of Duitschen landbouw worden geholpen. Naar aanleiding van een bespreking, welke heeft plaats gehad in de laatstgehouden ver gadering der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en Omstreken, betref fende de controle Besluit Omzetbelasting 1940, is met den Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen te Haarlem een correspondentie ge voerd, waaruit blijkt, dat onder deze Inspectie ca. 22.000 ondernemingen moeten worden ge controleerd, zoodat het zeer bezwaarlijk is om met iederen ondernemer in overleg te tredn omtrent datum en uur, waarop deze controle hem het beste past. In het algemeen worden de ondernemers een dag of vijf tevoren gewaar schuwd wanneer zij zullen worden bezocht. Sommige van hen worden echter zonder vooraf gaande waarschuwing bezocht. Mochten zij dan niet thuis zijn, dan wordt een nadere datum afgesproken. In verband hiermede wijzen wij er betrokke nen op, dat het van groot belang is, dat hun boekhouding regelmatig wordt bijgehouden en daaraan niet eerst wordt gedacht, wanneer een ambtenaar komt of zijn bezoek in uitzicht stelt. Is n.l. de boekhouding in orde, dan is de con trole veel eenvoudiger en neemt uiteraard min der tijd in beslag. De betrokken Inspecteur heeft ons medege deeld, dat zijnerzijds al het mogelijke wordt en zal worden gedaan om den ondernemer zoo weinig mogelijk last van bovengenoemde con trole te doen ondervinden. Wij van onzen kant geven betrokkenen gaarne in overweging de noodige zorg te besteden aan het bijhouden der boeken, waardoor men zich zelf veel last bespaart. Bloemendaalscheweg 201 Overveen Tel. 25727 Speciaal adres voor reparaties en onderhoud van Uw stofzuiger, ongeacht welk merk. VERKOOP VAN DIVERSE MERKEN Bloemendaalscheweg 53 Bloemendaalscheweg 255 Warmoestraat 10 Telefoon 23039 Telefoon 22292 Telefoon 10547 11591 Barfoed, E. W., Spruitenboschstraat 19. 28363 Bcetz, A. van, Cé-ar Francklaan 27, Heem stede. 27265 Berghem Schneider, Mevr. J. C. van, Dahlia- laan 38, Aerdenhout. 18455 Berg's Bloembollen en Zaadhandel, van den, Vrourvehekstraat 42. 28434 Bloot, J. R., Dir. Pekafabriekcn, Hillegom, Heemst. Dreef 106, Heemstede. 18755 Bogtman, A.. firmant W. Bogtman, Gebr. gesch. glas, Tuirtwijklaan 16. 18155 Branding, D., v. Hogendorpstraat 10. 18553 Buddingli, G .H. C., melkhandelaar, Theems- nlein 21 18451 Burg, D. B. van der, Lorenzlcade 536. 18757 Café de Spaarnestroom, Bakenessergracht 105. Cementbouw N.V. Handel Mij. 28430 A. W. v. d. Poll, vert., Oude Postlxuis- straat 51, LIeemstede. 25929 F. F. Beilschmidt, vert., Vondchveg 38 zw. 27266 Fuyk, J. P. de, Orchideëenlaan 19, Heem stede. Heemstede, Gemeentebestuur en Gem. In stellingen. 28409 Begraafplaats, Herfstlaan 1. 28370 Hezemans, I-IarryC. M. A., fabrikant, Heem- steedsc-he Drcel' 88, Heemstede, 18557 Hoogland, C., paardenslager, Botermarkt 2. 18751 Instituut voor toepassing van Heilmagne- tisme N. F. Versteeg', Sophiastraat 1. 18851 Jansen, Gerh., architect, Boekrodestraat 20. 24031 Jong, S. de, autobanden, Acaeialaan 1, Bloemendaal. 27361 Kan, II. I)., Duindoornlaan 23, Bentvele^. 27268 Keé-Ariaans,M.C., Verkoopskantoor,,Nor.- tcx", Alb. Thijmlaan 59, Heemstede. Hoover f 55. Apex f 55. Excelsior f 22.50 Vampir f 32.50 Protos f 20. Electro Lux f 17.50 Alle machines met een jaar garantie. Vraagt inlichtingen. Belt anders No. 25727, ONEERLIJKE DIENSTBODE blHet 24-jarige dagmeisje H. J. S. uit Haar lem, dat sinds 1 April j.l. in dienst van een Bloemendaalsche familie was getreden, had in haar korte dienstverband kans 'gezien een hoe veelheid linnengoed, tafelzilver, dekens e.d. zich toe te eigenen. Zij werd door de Bloemendaal sche recherche aangehouden, terwijl de ont vreemde voorwerpen in de ouderlijke woning in beslag genomen werden. Uw adres voor een goed verzorgd kapsel voor U en ook voor Uw kinderen is- Zijlstraat 35 - Haarlem - Tel 17625 Nauwelijks hebi Ge U ter ruste begever„ of die kwellende nachlhoest begint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nog sneller en nog krachtiger werkt Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende hef beproefde hoest geneesmiddel! verat verkrijgbaar. ..o. rooter .taco hoe voordeeligcr het' gebruik. 28362 18550 18855 18529 18458 18457 27263 27267 28361 27260 25827 18554 27360 28360 18552 18653 12374 18852 25828 25930 28406 18754 Koning, Drs. J. A. A., leeraar M.O. Boek- houden, Heemst. Dreef 175, Heemstede. Lammers, Frans, teekenaar, Tuinwijklaaji no. 29. Korthuis, A. H., dameskapper, Leidselie- vhart 346. Lammers, W. Th., in jute goederen, Vooi helmstraat 12. Liemt, Eduard van, Hasselaersplein 32, Lith en Co,, Aannemersbedrijf van, Vaart' straat 13. Lugt, C. A. van der, Leidschevaartrveg 119, Heemstede. Marechaussee. Ie divisie, paardenarts, woonhuis, Aster laan 32, Aerdenhout. Meijer, H., Rijnstraat 15, Heemstede. Moïkenboer, B. J., Clematislaan 19, Aer denhout. Muller J. K., Lod, v. Deyssellaan 186. Nieuwenhoven, Zr. J., gedipl. verpl., Ooster- lioutlaan 1. Nijgh, Herman, reclame-ontwerper, Nar- eisscnlaan 6, Heemstede. Paré, Mr. C. J., Spaarnzichtlaan 38, Heem- Rijswijk, fa. Gebr. van, Zuider Buiten Spaarne 170-172. Schie, J. W. A. van, vennoot Passe»ent- fabriek I.T.A., Bisschop Callierstraat 2. Schumacher Rie (firma Brussé) voetver zorging (antisept. behandeling), IJjizepaters- laan 16. Staveren, W. H. van, Gasthuislaan 98. Tuin, A. v. d., Heussensstraat 110. Varkevisser, C., inspecteur „Vesta", Mij. v. 1 .evensverzekering N.V., van Nesstraat 31. Voorzanger, Ir. M., Heemst. Dreef 97, Heemstede. Wijkhuizen Sr., H. J., Spaarnelaan r Stadsschouwburg. Zaterdag 26 April, 2.15 uur: N.V. Het Nvderl. Tooneel: „Intimiteiten". Zaterdag 26 April, 7.30 uur: N.V. Het Nederl. Tooneel: „Intimiteiten". Zondag 27 April, 2.30 uur: Concert Jo Vincent. Woensdag 30 April, 2 uur: Schoolvoorstelling N.V. liet Nederl. Tooneel :„Drie-Kcsnmgen-avond".

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 2