W. THIJSSEN Zn. SPORT EN SPEI. wmmm J «■Kil k Wanneer U op den vrede wacht met he, hc„.ei u» BRIDGE Vrijdag: 2 5 April 1941 Werkadie S. P. V. U dacht, dat er geen materialen waren? Luchtbescherming INGEZONDEN Conferenties voor Niet-Katholieken Voor de lange avonden H. H. LANK AMP P. C. VAN GAART Zn. B.V.C. „Bloemendaal" SPORTHUIS TE N U IJ L Bloemendaalsche Gymnastiek- Vereeniging HONKBAL GED. OUDE GRACHT 70 Land- en Volkenkunde. igffj huis, groeit het kleine, makkelijk te verhelpen gebrek uit tot een kostbaar reparatie-werk Patroons-Vereeniging Het is met Uw huis precies a s met Uw lichaam: U kunt het met ongestraft verwaarloozen Vraag dat eens aan den Vakman Het met dankbaarheid, te constateeren feit, dat onze gemeente in de dagen na 10 Mei van het vorig jaar betrekkelijk weinig geleden heeft door gevaren uit de lucht, schijnt thans reeds aan menigeen aanleiding te geven tot de ge dachte, dat het ook in de toekomst wel zoo blijven zalde zorg voor de luchtbescherming verslapt, maar deze verslapping zal zich in de toekomst gevoelig kunnen wreken. Ik acht het daarom geraden, de algemeene aandacht te vestigen op het groote nut van de publicaties der Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming-, in haar orgaan „Lucht- gevaar" wordt niet alleen het gevaar duidelijk geteekend, maar wordt ook waardevolle voor lichting gegeven op het gebied der zelfbescher ming, bijzonderlijk ten aanzien van de vraag, hoe men reeds met betrekkelijk geringe mid delen een zekere mate van veiligheid bereiken kan. Interessant zijn b.v. de beschouwingen in het juist verschenen April-nummer van dit orgaan gewijd aan de taak der vrouw op dit De Secretaris van de afdeeling Bloemen- daal der Vereeniging, de heer G. J. Brussen, Joan Mauritsplein li, te Overveen, zal zeker bereid zijn abonnementen op dit blad door te geven. Be Burgemeester van Bloemendaal, DEN TEX. MEER OP ZIJN KERFSTOK blIn samenwerking met de politie te Velsen is een 55-jarige zwerver aangehouden, zekere C. S., zonder woon- of verblijfplaats, die in de ge meente Bloemendaal getracht heeft een inge zetene te inteTesseeren voor een partijtje smok kelwaar uit den kettinghandel, doch met het voor schot in geld verdwenen was. Het aanvankelijke onderzoek leverde geen resultaat op, doch toen het signalement van den betrokkene bekend werd, siaagde de Velsensche politie eT in den man in IJmuiden te arresteeren. Intusschen bleek, dat hij eveneens gezocht werd door de politie van Barneveld wegens oplichting en verduistering van een rijwiel. S. is gearresteerd en zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. Fijnere Metaalbewerking. Nieuwe Werken. Berstelwerken. Koper-Smeedwerk Vergulden, Verzilveren. Polijsten. Bronswerk. HAARLEM SCHOTERtVEG 2 TELE F, 14240 De Franciscaner Pater Wynand Sluys komt in de R.K. Kerk aan den Rijksstr.weg 365 over de Jan Gijzenbrug, Haarlem-N. dit jaar confe renties houden voor alle niet-Katholieken, even eens toegankelijk 'voor Katholieken. Nu zich een prachtige gelegenheid voordoet om over dit onderwerp eenige zakelijke vreed zame en boeiende redevoeringen te beluisteren, nemen wij de vrijheid daarop uw bijzondere aandacht te vestigen. Het is ons bekend dat de conferencier niet alleen bkeend staat als redenaar, maar ook om zijn klare, logische uiteenzettingen. Niet slechts voor niet-Katholieken, ook voor Kaholieken is het steeds actueel dezen wei sprekenden Franciscaan te beluisteren. Ook zij moeten deze hoogst gewichtige onderwerpen op prijs stellen, dan zullen ze steeds in staat zijn antwoord te geven op vele moeilijke vragen, die hun dikwijls worden gesteld, wanneer het betreft geloof en zedenleer. Elke kwetsing van het Godsdienstig gevoel van andersdenkenden zal ten zeerste worden vermeden. Wij mogen dan vertrouwen dat velen in Haarlem en Omstreken deze conferenties zullen bijwonen op zes achtereenvolgende Don derdagen, telkens des avonds om 8 uur, voor het eerst gehouden op 17 en 24 April j.l. en daarna op 1, 8, 15 en de laatste conferentie op 22 Mei a.s. Een boek uit de Bibliotheek van Kruisweg 19 Haarlem Telefoon 13287 (bij 't station) Woninginrichting, Behangers en Stoffeerders Koediefslaan. hoek Heerenweg, HEEMSTEDE TELEFOON 28185 OPGERICHT ANNO 1848 BLOEMENDAALD.E.M. De revanche op deze tegenstanders, waartegen in het begin der competitie een gevoelige ne derlaag werd geleden, is volledig geweest. Met 74 als resultaat konden de gasten huiswaarts keeren. Aanstonds na het begin van den strijd wist Bloemendaal een corner te forceeren. die goed genomen door Noordhoff en geholpen door den wind in een doelpunt omgezet werd. De voorsprong was echter van korten duur, want direct daarop maakten de gasten gelijk en wisten zelfs de leiding te nemen. Aangezien in een zeer snel tempo werd gespeeld was het een aan trekkelijke wedstrijd, met wisselende kansen. Bij een Bloemendaal-aanval krijgt v. Bragt den bal toegespeeld, zwenkt naar binnen, doch een der achterspelers van DEM begaat een overtreding, waarop de scheidsrechter naar de bekende witte stip wijst. De Vries weet de toegekende straf schop in een doelpunt om te zetten, zoodat rust ingaat met gelijken stand 2—2. Na de thee blijft het tempo zeer hoog, waardoor beide doelen om beurten in gevaar verkeeren De Oranje-Wit ten zijn meer in den aanval, doordat de half- linie op de juiste wijze het spel naar de vleu gels opent, waardoor deze snelle knapen in staat zijn onophoudelijk het vijandelijk doel te bekogelen. Het succes komt echter eerst aan de andere zijde, want D.E.M voert den stand op tot 32. Steffers, die een goede partij voetbal speelt, weet door zijn doorzetten de score met een hard schot gelijk te maken, maar aan de andere zijde buit de snelle voorhoede een fout van den Bloemendaal-keeper uit en neemt we derom een voorsprong 4—3. Dit doelpunt maakt de Oranje-witten strijdlustig, en Noordhoff goed gevoed door zijn l.-half, onderneemt een snelle ren, waarna hij den keeper passeert. Van Bragt, niet onder willende doen voor zijn collega vleu- gelspeler weet na handig en goed doorzetten een voorsprong te nemen van 5—4, terwijl Steffers er op de hem eigen wijze nog 2 punten aan toe weet te voegen. A.s. Zondag heeft er wederom een thuis-wed- strijd plaats, nml. tegen TYBB 1. die reeds was vastgesteld, doch door het winterweer niet is doorgegaan. Met dezelfde voornemens bezield treden onze plaatsgenooten opnieuw aan en ho pen het behaalde puntenaantal wederom met 2 te verhoogen, waardoor het mogelijk is een eervolle plaats in de bovenste helft te bezetten. De opstelling wordt: Berkemeyer, Houwen, v. d. Borgh, A. de Vries, v. Kesteren, A. C. in 't Hout, v. Bragt, Hartman, Hessel, Steffers, Noordhoff. V.V.A. 2 te Amsterdam treedt als gastheer op voor ons tweede elftal, dat zeer goed weet met een sterken tegenstander te doen te hebben. Hiertegen is nu te bewijzen, dat de reserves, die bijna alle wedstrijden in dezelfde formatie gespeeld hebben, voor geen reputatie beducht zijn. In ieder geval, als er verloren mocht wor den, zal het zijn met het kleinst mogelijke ver schil. TENNISSEÏZOEN 1941 Voor Rackets, pressen, olie, shorts, shirts, lange pantalons, schoenen, reparaties, nieuwe be spanningen vanaf t 3.50. HEDEN WEER WINDJACKS Uw goedkoopste adres: SCHOTERWEG 27 TELEFOON 19030 (Secretariaat: J. L. Zieren, Verspronckweg 60, Haarlem) Oefenlokaal Julianaschool, Willem de Zwij gerlaan, Overveen. Oefentijden: heeren: 's Woensdagsavonds van 19.45—21.15 uur; jongens, idem, van 18.45—19.45 uur; dames: Donderdagsavonds van 19.45 20.15 uur; meisjes, idem, van 18.4519.45 uur. Afdeeling Bloemendaal. Oefenlokaal: Bloe mendaalsche Schoolvereeniging. Lage Duin en Daalscheweg, Bloemendaal. Oefentijden: jongens 's Woensdagsavonds van 18.3019.30 uur; meisjes van 7 tot en met 10 jaar Donderdagavonds van 1819 uur; meisjes van 11 jaar en ouder Donderdagavonds van 19 20 uur. Wat onze meisjes-adsp. aangaat, deze afdeeling bloeit op het oogenblik. Wij kunnen deze week n.l. 2 speldjes uitreiken en wel aan C. Menet en Stenvers. Jullie hebben goed je best gedaan en laten zien, wat jullie voor de vereeniging over heb ben. Nu meisjes en natuurlijk ook de jongens, volg dit goede voorbeeld. Onze athletiekploeg van de dames en heeren is nog niet zoo rooskleurig. Wat de heeren aan gaat is nog slechter. Dames en heeren, komt rllen toch zooveel mogelijk op de athletiek. Het is reuze gezond. U moet niet wachten tot Mei, maar kan nu alvast weer gaan trainen en de leden losgooien. Met Mei komt de heer Ver- wers en die zal ons dan verder op weg helpen. Handbal Dames. In de tweede klas leverde B.G.V. de bijzondere prestatie het leidende Zaanland te ontronen, door het op eigen terrein de eerste nederlaag toe te brengen. Met 42 bleven de Bloemendaalsche dames op het zwaar te bespelen veld in Zaandam de meerdere, waar door zij thans de leiding hebben genomen in de tweede klasse. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de gasten deze prestatie zouden leveren, want de thuisclub had al spoedig met een snelle doorbraak succes. Ook gedurende het verdere verloop van de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op en het gelukte Zaanland zelfs den voorsprong tot 20 op te voeren. Voor de rust was het mej. R. v. Assel, die met een hard schot het eerste Bloemendaalsche tegendoelpunt scoorde. In de tweede helft kwam, evenasl in den wed strijd tegen O.S.S. het uithoudingsvermogen der Bloemendaalsche athletiekploeg tot uiting Er we rd enthousiast gespeeld voor de gelijk maker en hoewel verschillende aanvallen nog door een onvoldoende techniek verloren gin gen, werd het pittige spel der gasten toch be loond door doelpunten van de dames R. van Asselt en A. Weeda. De achterhoede van B.G.V. zag na de rust kans de Zaanlandsche voor hoede geheel in bedwang te houden en nadat de eigen voorhoede nog ene vierde doelpunt had gescoord, kwam het einde met een nuttige 42 zege der gasten, die nu ongeslagen, bovenaan staan. Antwoord op de opgaaf. (A-k.) De 1 down wordt veroorzaakt doordat R.-heer verkeerd zit. En hiermede zitten we midden in den grooten strijd, een strijd, die de bridgesport al eenige jaren bezig houdt en wel over de vraag: „Is het geoorloofd zonder vaste gegevens een hoog contract te bieden?" Volgens de internationale spelregels wel. Volgens de inter nationale voetbal-spelregels mag een doelman net zoo veel ballen in het doel laten gaan als hij zelf wil, maar iedere voetballer zal het met mij eens zijn, dat zoo'n doelman niet thuis hoort in een clubelftal, nog minder in een vertegenwoordigend team. Een zelfde antwoord is ook te geven omtrent den bridgespeler als boven bedoeld. Dergelijke spelers behooren niet thuis in een clubteam of ver tegenwoordigend team. Niettegenstaande dat is het meestal een groot genot met deze menschen oi als partner of als tegenspeler, een partijtje te spelen. Om op ons voorbeeld van bieden terug te komen, het is m. i. onverantwoordelijk van Noord zonder ook maar eenige controle naar 7 R. door te bieden. Immers Noord mist 8 azen, 3 heeTen en 3 vrouwen, waarbij troef heer en vrouw. Noord had na de duidelijke „tip" van Zuid (2 S.) zeer nauwkeurig moeten nagaan, wat zijn partner van de ontbre kende honneurs in handen had, om daarna uit te maken in welke kleur het slam-hod gedaan moest worden. Het biedverloop van dat spel, is een duidelijk bewijs voor het falen van de 4 en 5 S.A. conventie van Culbertson eenerzijds en de eenvoudige juist heid van de Nije-Königberger conventie, anderzijds. Eén onzer vrienden maakte afgeloopen week de volgende opmerking: „Waarom ijveren jullie niet voor eenheid in de systemen?" Dze vraag is wel wat erg naief gesteld, immers de spelregels zijn internationaal en ieder bied- of speelsysteem mag alleen toegepast worden zoolang dit niet in strijd is met de spelregels. Het is juist de veelheid van systemen en conventies, die het bridgespel zoo n buitengewone bekoring geven, evenals dit het geval is met de overige denksporten. De propagandist van een eenheids-systeem, graaft het graf voor de bridge-sport. De eenheidsgedachte kan goed zijn voor den organisatievorm, doch voor spelregels en scoretelling en wat hiermede samenhangt zijn we in Nederland aardig op den goeden weg, al zijn er en wel speciaal in Kennemerland, nog wat „heilige huisjes" op te ruimen. Spelopgaaf. Klein Slam op een gokje. (F. K. Perkins). Noord S. h-10-9-8-5-3 H. 7-3 R. a-h-4 K. 8-7 West S. 4-2 H. 10-5-4 R. 10-0-7 K. ?-l0-5-3 Oost: S. 6 H. a-b-9-8-6 R. 6-5-3 K. ?-9-4-2 Zuid: S. a-v-b-7 H. h-2 R. v-b-8-2 K. a-v-6 Zuid is tot een bod van 6 Schoppen (hoe) ge komen en West komt uit met troef 4. Er is geen enkele inlichting waar KI. heer zit. Vereenigingsnieuws. Het bestuur van de Br. Club „Haarlem Noord" heeft met algemeene stemmen in principe besloten, zich aan te sluiten bij den Ned. Bridge-Bond. Tevens is op korten termijn een spoed-algemeene ledenvergadering aangevraagd van den Kennemer- Bridge-Bond, met als eenig agenda-puntaanslui ting bij den Ned. Bond. Het wedstrijd-programma voor de jubileum- wedstrijden, is als volgt vastgesteld: le zitting 19 Juli, de beslissingskamp 26 Juli en de eerewedstrijd op 6 September. Al deze zit tingen gaan over 24 spellen. Daar de inschrijving nog tot 1 Mei openstaat, is het nog niet mogelijk het aantal deelnemende viertallen te noemen. o HHC-NIEUWS Seci.: J. Hartog, Brakenburghstr. 28 z. Haarlem (Kleverpark). Speelveld: Gem. Sportterrein (achter den K"ve- verparkweg tegen de spoorbaan). Ingang: einde Verspronckweg. Zondagsmiddags om 2.15 uur. Zondagmorgen heei't HHC haar eersten wed strijd van dit seizoen gespeeld. Het was de fi nale van het Haarlembeker-tournooi. Na een spannenden en interessanten wedstrijd werd tenslotte met 43 door Haarlem gewonnen. Het kan niet anders gezegd worden, dan dat HHC zich kranig geweerd heeft tegen de kampioenen van het vorig iaar Beide teams verschenen neg niet geheel volledig. HHC liep reeds in c'ie eer ste inning hard van stapel. Mede door eenige foutjes in het Haarlem veldwerk en een ferme 3-honkslag van Noorahoff nam HHC een 3- -0 voorsprong. Bij déze drie punten is het eclUer gebleven. Wel kwamen er in de volgende innirgs nog loopérs op de honken doch de Mon zorg de er voor dat geen HHC-er de thuisplaat mf,?r passeerde. Bij Haarlem ging het aanvankelijk niet zoo vlot. Pijnakker zette Haarlem 4 innings achtereen voor nul aan den kant. hoewel in de 4e inning drie honken bezet waren met nul uit. De HHC-aanvoerder toonde zich toen echter op zijn best en gaf driemaal achter elkaar 3 slag. Hij kon echter toch niet verhinderen dat Haar lem in de 5e inning den achterstand tot 3--1 verkleinde om in de 6e inning de partijen weer op gelijken voet te brengen 33. In de laatste inning slaagde HHC er wel in drie honken te bezetten, doch met 2 man uit sloeg Lans dén bal niet ver genoeg en sneuvelde op het eerste honk. Haarlem zag daarentegen nog kans om in de laatste inning een punt aan haar sco>'e toe te voegen, zoodat de eindstand 4^3 in h'et voordeel van Haarlem werd. Hoewel er bij HHC nog eenige fouten gemaakt werden is dit toch een hoopvol begin voor. het nieuwe seizoen ge weest. Er werd heel behoorlijk gespeeld, 's Mid dags werd er nog een. wedstrijd tusschen 2 HHC- combinaties gespeeld. Hier bleek dal verschei dene veelbelovende jongs spelers zich bij cie HHC gelederen hebben aangesloten. De komen de week zullen enkele vriendschappelijke wed strijden tegen Schoten gespeeld worden. Het 2e team gaat a.s. Zaterdag bij Schoten 2 op bezoek, terwijl het 1ste team a.s. Zondagmid dag op het terrein aan den Verspronckweg Scho ten 1 ontvangt. Dit kan Zondagmiddag een aar- digen wedstrijd worden en wij zijn benieuwd wie deze friendley game zal winnen. Wij maken er nog op attent dat nieuwe leden zich aan bovenstaand adres of Zondagsmiddags op Kit veld kunnen aanmelden. De contributie is laag. Nu kunnen nieuwe leden nog in een (tam ge plaatst worden. Aarzelt dus niet langer en .geelt U spoedig op. Ons devies is: HHC ook Uw Ver eeniging. Uw goede fiets brengt U natuur ijk niet in een rijvvielpak- huis, maar in een behooriyke stalling, Ons personeel biedt U service, onze mo derne, ruime rekken, zijn een waarborg te gen beschadiging. Maar Wij hebben dan ook ZORG voor Uw rijwiel! i islll Wiémm —BW i J f/M De Papoea's in het binnenland van Nieuw-' Guinea bouwen hun woningen vaak op heel hooge palen, zoodat ze voor vijanden heel moei lijk bereikbaar zijn. De wanden voorzien ze van schietgaten voor verdedigingsmiddelen: pijl en boog. De haard bestaat uit een bak met zand, opgehangen aan rottans in een vierkante opening van de vloer. Raakt die bak bij toeval in brand, dan kapt men die „touwen" door, zoodat de bak met het vuur naar beneden valt. Het gevaar is dan geweken. H. F. TILLEMA.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 3