OCCASIONS ALLE BANKZAKEN W. THIJSSEN Zn. Vragenrubriek Belastingzaken „Koortseiland" DJ.JANSE r Goldschmeding fkmo. VetMtU Beschermt Uwe oogen predikbeurten V r ij d a g 1 3 i 1941 De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaa! RLOEMENDAAL LOOP DER BEVOLKING BURGERLIJKE STAND Zondagsdienst Apotheken Laat U nimmer in den steek Gevonden Voorwerpen A. G. G. M. GI0RGIS Zn. Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 ONDERWIJS AAN ZIEKE EN ZWAKKE KINDEREN Uw Siohuèget éefaci? BEL OP: 25727 "DE STOFZUIGER EXPERT" Bloemendaalscheweg 201, ï.VERVEEN voor BEOEFENING DER HEEM KUNDE Groote Markt - Haarlem J Ti Deze week geen personen ingekomen. Geboren Zoon van IX. de Borst-Alma. Dochter van .T. W. Bas-Niessen. Zoon van VV. Stapersma-De Koeijer, Dochter van M. VV. Rinse- Kutscli Lojenga. Zoon van D. II. Itoelcn-Rusinan. Ondertrouwd: A. N. J. van Hees en M. B. van der Sluijs. Th. W. Kout en M. van 't Hooft. Ch. J. Platerink en J. E. M. Meeuwig. A. C. Bol en J. C. VV. Snoek. G. J. Beaufort en C. M. Nieuwen- htiizen. Getrouwd: F. A. von Oven en E. B. van Weel. N. E. van Bemmelen en E. A. Th. Ludlage. VV7. I-oos en F. E. Slijper. Overleden: T. Boekhout, oud 74 jaar, (overleden te Arnhem). G. Seinen, oud 79 jaar. J. M. Stap, oud 74 jaar. C. Burggraaf, oud 23 jaar (overleden te 's-Gravenhage). door een zonnebrilmaar dan met gla zen zonder schadelijke invloeden. Vraagt het bij „Optipharma", G. Daams, Opticien (diploma V.V.O.), Gedïpl. Drogist A.N.D.B., Bloemendaalscheweg 123 Telefoon 23170. Ook voor leden van Bloemendaalsch Zie kenfonds. biApotheek „Elswout", Bloemendaalsche weg 341, Overveen. Dag en nacht geopend, ook des Zondags. Bloemendaalsche Apotheek N.V., Bloemen daalscheweg 85, alhier, TELEFOON 16760 ALT IJ D geopend, hlGevonden en-terug te bekomen bij: Swijen, Zomeizorgerlaan 42, een damesportemonnaié met inhoud; Ivennel Dierenbescherming, Haarlem, een zwart liondje;. De Boer, Oranje Nassaulaan 67, een autoped; P. Smid, Zomerzorgerlaan 14b, 2 ballen; Y.n G'estel, Taxistandplaats Militairenweg, een ijzeren ledikant; Grama, Bloemendaalscheweg 105; een textielkaart; Wilson, Bloemendaalsche weg1 171, een pauw; Mevr. De Jong, Heuvelweg 1, 2 distributiekaarten; Huijzor, Blóemveldlaan 57, Haarlem, een kampeermes; Rosier, Vogelenzang- seheiVeg 354, Volgelenjang, een kinderbadpak met handdoek; Prof. Holleman, Parkweg 7, een zil veren broche; Bouwman, Bloemendaalscheweg 170, em tjmme fazant; Tichelman, Braziliëlaan 30,- oen autoped; Scht'-nhart, Lagë Duin en Daal- scheweg 5b, een damesvest; Kooiman, Waldeck Pyrmontlaan 17, een collier. Politiebureau Over veen (inlichtingen alleen van 10-12 u. v.m. (werk dagen): sleutels, hondenhalsband, kinderjasje, handschoenen, brocha, èeintuurs, wandelstok, beursje met inhoud, alpinomuts, kinderschoentje, portemonnaie met in;.oud, sandaal. Fijnere Metaalbewei U.ng. Nieuwe Werken. Herstelwerken. Koper-Smeedwerk Vergulden, Verzilveren. Polijsten. Bronswerk. HAARLEM SCHOTERWEG 2 TELEF. 14240 TENT-EVANGELISATIE haEvenals vorige jaren zal ook thans een tent-campagne worden gehouden en wel van Woensdag 18 Juni tot en met Zondag 29 Juni a.s. lederen avond om 8 uur zullen evangeli satie-samenkomsten worden gehouden in de tent, die wederom naast de tramremise aan het Soendaplein te Haarlem-Noord geplaatst zal worden. De samenkomsten worden geleid door de Evangelisten J. Kits. te Zeist, en J. Se- vensma, te Amsterdam, terwijl verder o.m. hun medewerking verleenen Ds. D. Henstra, Chr. Geref. pred. te Haarlem-Noord; Ds. C. J. Hoe kendijk, Vrij Evangelisch pred. te Bussum; Ds. J. W. Siertsema, Geref pred. alhier; Ed. W. Pera en K. Rozendal, Evangelisten te 's-Graven hage. Koor en solozang zal het gesprokene af wisselen. Behalve de avondsamenkomsten wordt er 's Zondagsmorgens om 10 uur en Donder dagsmiddags om 3 uur bijeenkomst gehouden, terwijl Woensdags- en Zaterdagsmiddags kin dersamenkomsten en 's Zondagsmiddag jeugd diensten plaats vinden. SCHOORSTEENVEGERS Uit hst jaarverslag 1940 Aan het dezer dagen verschenen 24e jaarver slag van de Commissie ter Voorziening in het Onderwijs aan Zieke en Zwakke Kinderen te Haarlem en Omstreken, over 1940, ontleenen we het volgende: Voor de 24e maal verschijnt het Jaarverslag over de werkzaamheden onzer Commissie. Waar we nog altijd de gevolgen van de crisis in het maatscnapeplijk leven waarnemen en den in vloed van den onzekeren toestand in de we reld bespeuren, stemt het ons tot groote dankbaarheid, dat we ook in het afgeloopen jaar ons werk geregeld mochten verrichten. Aan een 40-tal kinderen werd huisonderwijs gegeven, In den loop van het jaar werden afge voerd 2 leerlingen wegens gevorderden leeftijd, 9 gingen weer naar school, 1 werd opgenomen iu een. sanatorium, terwijl van de leerlingen op Brederodeduin er 15 naar huis vertrokken, alzoo samen 28 leerlingen, zoodat op 1 Januari 1941 het onderwijs met een 12-tal werd voortgezet. Over de resultaten van het onderwijs was on ze 2e Secretaris, aan wien de controle daarover is toevertrouwd, zeer tevreden. We verblijden ons, dat hij, ondanks zijn hoogen leeftijd, nog in staat was met lust en opgewektheid zijn werk te verrichten. Bij de ouders vond hij veel steun en waardeering voor het onderwijs, dat aan hun kinderen gegeven werd. Naar hun vermo gen droegen deze aan de kosten daarvan bij. Voortdurend heeft ohze 2e Secretaris contact met hen en ook met het onderwijzend personeel. Natuurlijk heeft ook de ongunst der tijden in vloed uitgeoefend op onze inkomsten. Het aantal donateurs ging eenigszins achteruit, maar velen blijven ons toch in onzen nood helpen. We zeg gen hun daarvoor hartelijk dank. Onzen welge- meenden dank brengen wij ook aan de gemeen ten Bloemendaal, Heemstede en Haarlemmerlie- de en Spaamwoude, die haar jaarlijksche sub sidies gestand deden, alsmede aan de Schoolbe sturen, vereenigingén en fondsen, die ons ver blijd hebben met hun bijdragen. Tot ons leedwezen heeft onze Penningmeeste res, Mevrouw ReusGoudsmit, gemeend als be stuurslid onzer Commissie te moeten bedanken. Ze heeft vanaf het kleine en bescheiden begin alles meegemaakt en zich altijd verheugd over den groei van ons werk. Zij - heeft haar taak,, die uit den aard der zaak dikwijls veel zorgen meebracht, steeds met opgewektheid en groote trouw vervuld. Het bestuur is haar zeer dank baar voor den velen arbeid aan het beheerJón- zer financiën besteed. Vele jaren hebben 'Wij in goede harmonie, in nimmer geschokt weder- zijdsch vertrouwen met haar mogen samenwer ken. De leden der Commissie zijn: Mr. A. Bruch, L. Broekhuizen, Dr. L. C. Kersbergen, O. A. Houwen, J. A, L. Doijer. Het bestuur bestaat uit: Dr. W, B. Smit, Voor zitter, van Oldenbarneveldlaan 13a, D. A. C. van den Hoorn, Vice-Voorzitter, Wilhelminastraat 64, H. Bijkerk. Secretaris, Raamsingel 14, Mej. N. van Dorsser, Penningmeesteresse, Kleverpark weg 41, Mej. J. G, van Dorsser, Postgiro 350735, Mevr. G. C, FrankVisser, Lanckhorstlaan 22, Heemstede, Mevr. A. M. v. Bentheim Juttink Hoog, Jan Steenstraat 95. G. H. Weustink, Wa genweg 4, H. v d. Weijer, Kleine Houtweg 71, W. J. Speller, Nieuwe Gracht 22, J. H. W. Habermehl, 2e Secretaris, Kinderhuissingei 30. WIST IJ dat wij voor 75 CENT per jaar uw Stofzuiger regelmatig controieerei., schoonmaken, smeren en stellen? HET ADRES voor reparaties, onderdeelen en onderhoud, ongeacht welk merk. Aangezien vele vragen zich niet leenen om in het openbaar te worden behandeld, gelieve men bij de inzending een postze gel voor antwoord bij te sluiten. Duidelijk gestelde vragen en moeilijk heden moeten geadresseerd worden aan ons Redactiebureau, Korte Kleverlaan 64, Bloemendaal en worden behandeld door den heer J. W. Breet, belastingconsu lent, Pijnboomstraat 121, Haarlem. De antwoorden worden zoo spoedig mo gelijk behandeld en indien niet geschikt voor publicatie, desgewenscht geheel kos teloos aan onze abonné's toegezonden. Op de achterzijde der enveloppe naam en adres vermelden, op de voorzijde „Belastingrubriek". De namen der vragers blijven streng ge heim! HAARLEM, 11 Juni. De bond voor Heem kunde heeft dezer dagen een circulaire doen uit gaan, waaraan wij het volgende ontleenen: De vele vereenigingen, die zich op heemkundig terrein bewegen, moeten gaan inzien, dat alleen dan iets te bereiken zal zijn, wanneer de handen ineengeslagen worden en op die wijze vele krach ten en middelen beschikbaar kom^n voor de be scherming, bestudeëring en verzorging van ons heem. Dan alleen is veel te bereiken op het ge bied van de streektaal en streekgeschiedenis, oud heidkunde en praehistorie, natuur- en landschap bescherming, volkskunst, folklore, zeden en ge woonten, kortom alles, wat met de heemkunde samenhangt. Wat liggen daar prachtige vooruitzichten wat betreft de verfraaiing van ons landschap, van onze dorpen en kleine en groote steden. Wat is in dit opzicht in de laatste ecuwen al niet bedorven; welk een oneindig groot arbeidsterrein ligt hier voor ons! i En denk eens aan het oude handwerk! Hebben onze echte smeden, timmerlieden en meubelma kers hun scheppingsdrang niet moeten wegdruk ken onder de allerbanaalste serie-artikelen in een warenhuisallerlei, alleen omdat wij ons gevoel voor het volksschoone hadden verloren of het hadden opgeborgen op onzen muffen spinrag zolder van gemakzucht en oppervlakkigheid. Wat weten wij werkelijk nog van de zeden en gewoonten van onze voorouders? Is het niet plicht, dat wij-ons veel en veel meer verdiepen in de geschiedenis van ons eigen volk, zooal§ het is gegroeid en geworden vanaf de allervrpegste tij den, die grijze- oudheid, waarover geleerd werd en nog wordt, dat onze voorvaderen gekleed wa ren in dierenvellen en waarbij we uit ons hoofd leerden, dat hun voornaamste bezigheid was drin ken en dobbelen en dat zij zedelijk niet hoog stonden? Wat ligt er nog veel arbeid te doen op het gebied van natuur- en landschapsbescherming! Al is er veel gedaan, dit geheele werk moet op andere wijze worden aangevat om het te doen OOK VOOR slaagt U nog voordeelig bij ons. Vraagt prijslijst nog heden Piano's 'JZadio - Muziek groeien als onontbeerlijk onderdeel van de gan- sche gemeenschapszorg. En wat is er vóoi' de ouderen schooner taak dan de liefde en de' belangstelling voor het Heem te wekken en in te prenten bij de jeugd. Welk een schoone taak ligt hier voor allen, die de jeugd op eenigerlei wijze hebben te vormen. De school, de jeugdvereenigingen, de arbeids dienst, zij alle zijn gemeenschappen, bij uitstek geschikt om het zaad te zaaien. Zoo blijft dan het eerste groote doel van den bond: allen die op dit gebied werkzaam zijn bijeen te brengen. Alle krachten, die zich op het gebied der Heemkunde bewegen, zoowel landelijke, streeks- of plaatsgewijze vereenigingen, moeten door den Bcnd voor Heemkunde worden samengevoegd met waardeering en zooveel mogelijk met in schakeling van al deze organisaties. Waar ver schillende organisaties hetzelfde werk doen. of waar een betere taakverdeeling mogelijk is,, zul len we de gewenschte verbeteringen in overleg met de oude vereenigingen tot stand trachten te brengen. Alle partieele acties willen wij samenvoegen, omdat wij de dingen nu anders willen en kun nen zien dan voorheen en omdat door een groo- tere samenwerking veel meer middelen en krachten beschikbaar kunnen komen voor de bescherming, de verzorging en de verdere ont wikkeling van wat wij onder Heem willen ver staan. Waar wij mogelijkheden zien, richten wij streeksgewijze afdeelingen op, waarvan de leden dit streven ondersteunen. Wat betreft onze schriftelijke uitingen moge worden ojgemerkt dat binnen den kortst moge lijken tijd eenige kleine geschriften zullen ver schijnen. Het secretariaat van den Bond voor Heem kunde is gevestigd bij G. A. van Schaik, Haar lem. Verspronckweg 100. Vraag: Ik verdien in loondienst f 230,per maand en heb als neveninkomsten een bedrag van f 240,per jaar. Echter betaal ik f 80, per jaar voor verzekeringen. Kan ik op grond hiervan een aanslag in de Inkomstenbelasting verwachten? AntwoordJa, want premie voor Levens verzekering mag volgens de nieuwe Wet, niet in mindering van het Inkomen worden gebracht. Vraag: Mijn biljet voor de Inkomstenbelas ting is uitgereikt in Januari 1941. Wanneer moet dit afbetaald zijn? Antwoord: Aangenomen dat U loonbelasting betaalt, dan einde Augustus 1941. Vraag: Het biljet van de Grondbelasting 1941 is beduidend hooger, dan mijn biljet over 1940. Kan dit juist zijn? Antwoord: In 't algemeen zal de verhooging tusschen 45 en 50% liggen. Dit betreft een verhooging van het aantal opcenten met 100. Vraag: Mijn minderjarige zoon verdient f 48,per maand. Wordt dit bedrag bij het Inkomen van den vader gevoegd? Antwoord: Neen. De nieuwe roman van Dr. A J. Cronin is zoo juist verschenen en voor den prijs van slechts f 4.75 gebonden verkrijgbaar bij Bloemendaalscheweg 53 Telefoon 23039 Bloemendaalscheweg 255 Telefoon 22292 Warmoesstraaf 10 Telefoon 10547 ZONDAG 15 JUNI 1941. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. C. Brus- saard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m. V.m. 11.15 uur (geh. Vijverweg 16) Kinder- dienst o.l.v. den heer H. v. d. Brink. Onder werp: Ananias de bedrieger gestraft. (Hand. 5 1—16). \rije K th. Kerk (Popellaan Kinhcimpark) v.m. 10 uur Gezongen II. Mis. Woensdag n.m. 7% uur Causerie, daarna Lof. Ned. Piot. Bond v.m. 10 uur Prof. Dr. L. J. van Hoik, Rem. pred. te Leiden. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Cn. de Reus. Geref. Kerk (Hulpgeb. Croezenstraat) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. W. J. Meijster van Worn- mels(Fr.). SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Ds. R. H. Olde- man. Lit. II. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Ds. M. G. Blauw van Overveen. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur den heer H. A. van den Hoven van Genderen van Rotterdam. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. G. J. Waarden burg,' Ned. Herv. pred. te Haarlem. Jeugdhuis (Leeuwerikenlaan) v.m. 10% uur de heer J. J. v. d. Wall. Jeugddienst. Onder werp „Gehoorzaamheid". HAARLEM. Geref. Kerk (.Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg. Zondag 42. Geref. Kerk Willielminakerkv.m. 10 uur Ds. J. VV. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. v. d. Linden. Zondag 42. Geref. Kerk (Nqord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. Siertsema. Cat. Zondag 43. Gerei'. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. v. d. Linden. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 43. Evang. I.uth. Kerk v.m. 10% uur Ds. Spiethoff. Donderdag n.m. 12% uur Ds. Ph. L. G. Steen- beek van Zaandam. Huwelijksinzegening. V rije Evang. Gem. (gel). Jan.,weg 34) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. li. J. D. du Fossé. V.m. 10 uur Kinderkerk. Woensdag .n.m. 6 uur Bidstond. Evang. Samenkomsten (Zuiderstraat 15) v.nr. 10 uur de heer L. J. Pasman van Hillegom. N.m. 5 uur dezelfde. Dinsdag n.m. 8 uur geen Bidstond. Jong Netunand voor Christus (Zuiderstraat 15), n.m. 8 uur Jeugdsamenkomst, spr. de heer L. J. Pasman uit Hillegom. Tenl-Evang. (standplaats tent Soendaplein naast tramremise) Woensdag n.m. 8 uur Openings- samenkomst. Sprs. Ds. J. W. Siertsema en de lieer J. Kits van Zeist. Donderdag n.m. 3 uur Samcnk. v. 'vrouwen. Verder icdcren avond n.m. 8 uur Evangelisa tiesamenkomst. Spr. Ds. D. Hentra, Ds. C, J. Hoekendijk, van Bussum. Ed. VV. Pera van Den Haag, J. Sevensma van Amsteidam, K. Rozendal van Den Haag e.a. Koor en Solozang. Zaterdag n.m. 3 uur Kindersanienkomst. Remonsti'. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. VV. K, M. Nourdhoff. Zaterdag n.m. 3 uur Bijeenkomst v. d. Wijk commissie. Eglise Walione (Begijnhof a 10 h. 30 Serviee présidé par Mr. ie pasteur R. Ie Gras de Niincgue; 3e collecte spéciale. Onafh. Relig. Gemeensch. (üranjeplein 9) v.m. 10% uur Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „Zoo maar". Baptisten-Gein. (gebouw „Salem", Bakenesser- graelit 65) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. L. de liaan. N.m. 8 uur Jeugddienst. Dinsdag n.m. 8 uur Gemeentevergadering. Alle-Dag-Kerk. In het koor der Groote Kerk (in gang Klokhuisplein) Godsdienstoefening el- ken werkdag, behalve Zaterdags, n.m. van 7 tot 7 uur. VoorgangersPredikanten van alle Protestantsche kerken van Haarlem en omstreken. Deuren open 6.30 uur. Toegang en zitplaatsen vrij. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) (Brederodestraat 31) v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. ÏIMMERMAN EN AANNEMER HAARLIM. TELEFOON 12401 Zon'ie chermen- en Marquizen- abriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be klemden, in één dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. G N CRONJéSTRAAT 88. Groote ken e Tuinparasols, Tuinmeubels, Strandtenten Ml

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 2