STOFFEN NIEUWE VRIJE BRANDSTOF Prima Veenkluiten Kolenhandel Krul v HE INMAAK- P0TTEN r op de modemarkt f 4.— per 100 Kg V r ij d a g 13 De practische huisvrouw weet zich te helpen Overveen - Telef. 23517 en 24028 AGENDA SPORTIEVE HOEDEN Boekhandel H. H. LANKAMP VAN DE LEESTAFEL Voof tfmii en tijne Svoenten Versche Spercieboontjes SPPÉIEN Versche Snijboontjes ROODE BESSEN Versche Doperwten DRUIVEN Versche Jonge Peuien 35ct^/aKg Versche Worteltjes 30 CT P-^KG. Vetscbe Bloemkool 2 stuks 25 ct Mr. Cornelisstraat 38-40 - Telefoon 15014 .ELGEH RADIO" LANGE VEERSTRAAT 21 'li Halve A Lucifer DEMI f 2.30 Stoomerij „DE P A U W" Oost Indiëstraat 74 Tel. 16889, Haarlem W. Jii aï 4 1 Het voorjaar dóet vrijwel alle vrouwen met verlangen uitzien naar de nieuwe mo dellen en nieuwe stoffen. We kunnen, in dien althans geen mantelcostume of man tel aangeschaft moet worden, iets waarme de ongeveer de helft van onze textielkaart is gemoeid, thans weer wat meer voorjaars- en zomer japonnen aanschaffen. De kunst- gijden weefsels, waaronder verschillende van nieuwe grondstoffen gemaakt zijn, worden veel minder hoog gewaardeerd wat de punten betreft dan de wollen winter stoffen. Reeds op grond van dit feit, zal v het probleem om een gezellige garderobe samen te stellen ons minder hoofdbrekens kosten, terwijl dit ook geldt voor de nieu we gemengde wollen weefsels, die hun oorsprong aan het plantenrijk en aan de ondermelk te danken hebben. Vele vrouwen zijn menigmaal ietwat vasthoudend van aard en nemen zoo al geen wantrouwende, dan toch een eenigszins gereserveerde houding aan ten opzichte van al die „nieuwe" weefsels, die toch vol strekt niet als een minderwaardig „surro gaat" beschouwd mogen worden. Beter ware het indien dezulken meer belangstel ling aan den dag légden voor. de onver moeide pogingen,, waarmede de scheikun- kundigen in hun laboratoria geëxperimen teerd hebben om in de behoefte aan stof fen te voorzien. Kunstzijde is in den loop der jaren steeds meer vervolmaakt en mocht het zijn, dat alle nieuwe kunstwollen weefsels nog niet aanstonds aan de hoog ste eischen voldoen, dan zullen scheikun digen en textielfabrikanten er in onder linge samenwerking naar blijven streven, dat ook kunstwollen weefsels den toets der critiek kunnen doorstaan. Verschillende effen en bedrukte nieuwe weefsels vragen onze aandacht, waaruit blijkt, dat de mode-industrie, ondanks den ernst der tijden, niet bij de pakken neer gezeten heeft. Ook de Duitsche kunstzij den-industrie bewijst, dat haar scheppings vermogen nog onverflauwd is en zoowel crêpes als reversibles cloqué en tafzijde bieden nieuwe mogelijkheden/Zeer ih den - smaak vallen de Flamenga-weefsels, die evenals andere kunstzijden stoffen een keur van nieuwe dessins te zien geven. De soepele kunstzijden weefsels worden veelal tot wijde klokkende'of géphsseêrde rokjes verwerkt, terwijl ook' pliss'é's dé aandacht vragen. Behalve de ingehaalde, overbloezende tailles, die op glad om de heupen sluitende rokjes gedragen worden, valt den tendens waar te nemen om strak aansluitende tailles en ruime rokken te lanceeren, zooals het ontwerp op bijgaan de schets dit te zien geeft aan een effen kunstzijden middagjapön. Voorpanden zijn over schuin gestikte koordjes ingehaald, hetgeen een aparte garneering vormt, even als de bies langs hals en midden vóór, die uitefst smalle nervures aangeeft. Een smal ceintuurtje verbindt het corsage" met den rok, die aan de voorzijde de twee smalle tusschenbaantjes heeft, welke zich naar den zoom to.e sterk verbreeden en een ruim klokkende onderlijn geven. De lengte der vrij wijde mouwen is iéts meer dan drie-kwart. Aardig is het om een ge deelte van den onderkant uit te voeren met anders gekleurde zijde. Ten slotte noemen wij nog met een enkel woord de kunstwollen weefsels, die zich bij uitstek leenen voor kille voorjaarsda gen, die telkenjare weer opnieuw onze len te-illusies komen verstoren. Behalve crêpe achtige weefsels is celwollen mousseline een nieuw materiaal, dat in de naaste toe komst, op den voorgrond zal treden, aange zien het niet zwaar is en toch voldoende warmte biedt als de zon zich schuil houdt en een zijden japon wat te dun blijkt te zijn. Ook deze laatstgenoemde weefsels zijn met een groote verscheidenheid van groote en kleine bloemenmotieven in'min óf meer bonte kleuren bedrukt, zoodat ze kjeurig en fleurig aandoen. En de. kleuren? Zachte tinten treden bij de effen, weefsels op den voorgrond, doch naarmate de zomer meer in het zicht komt, dingen ook meer sprekende kleuren naar de-gunst der vrouwen. Blauw, zoowel mat als een tint, die het midden houdt tusschen donker- en lichtblauw, treedt evenals groen op den voorgrond. Voorts doet een zacht, getemperd lila pogingen de aandacht op zich te .vestigen, zoowel voor middagjapon nen als complet; de eerste warden gecom- -pl'etèerd door kleine, elegante cape-jes. Men ziet, dat hét zelfs in oorlogstijd mo gelijk is om met eenvoudige middelen veel te bereiken, een feit, waarvan vele volge lingen der mode dankbaar gebruik zullen maken.' (Nadruk verboden). (G. C. M.—S.) olv De aanschaffing van werkmateriaal brengt tegenwoordig. dikWyls moeilijkhe den met zich mede. Veelal heeft mén een of ander noodig en moet men van den eenen winkel naar den anderen loopen, voor men kaïi slagen. Vatendoeken zijn heel moeilijk of niet te krijgen, doch wie over wat geel katoen beschikt kan deze haken in heen en weergaande toeren rechts, gebreid op gro-ve^^aaldep. ,,De ein- den' van dameskousen/worden opgevoüwen (meerdere op elkander) en doorgestikt, - waarna het uitstekende wrijfdoeken zijn. Men kan ook oude poetsdoeken wasschen en in -een. soort overtrek van zijden kou sen doen, daarna de verschillende lagen langs den omtrek doorstikken en nog maals diagohaalsgewijze. Zijden, dameskousen kunn,en den zeem- leeren lap vervangen, want zooals men weet zijn deze zeer duur geworden. Om slijtage te Voorkomen neemt men de vensters eergtaf nadat ze gewasschen zijn met het tricot, daarna eventueel met den zeem. Vuile vensters worden eerst schoongemaakt met luchti'g gevouwen prop jes courantenpapier. Een net van dun ka toen gehaakt, 'dient om de spons in te doen, waardóór deze veel minder gauw ge sleten zal zijn. PractisÓh is een klein werkschortje met op- en doorgestikt als onze schets'.te zien geeft, dat aan den bo venkant met een rechten band en knoop en knoopsgat is afgewerkt. Men kan in de zakken allerlei werkmateriaal onderbren gen en be!:oèft niet onnoodig hoen en weer te loopen om een en ander te halen. ter vervanging-van Anthraciet, Brechcokes, etc., kunnen wij U heden vrijblijvend aanbie den voor verwarming; voor zoover hiervan voor radig tegen den prijs van FRANCO BERGPLAATS Levering geschiedt direct in volg orde van de ingekomen bestellingen STADSSCHOUWBURG Zondag 15, Juni, 7 uur: Tooneelvereeniging „D.I.U.", „Op Hoop van Zegen". Dinsdag 17 Juni, 8 uur: Ontspanningsavond Duitsche Weermacht. Woensdag 18 Juni. 8 uur: Nederl.-Duitsche Cultuurgemeenschap, lezing met lichtbeelden. Donderdag 19 Juni, 7.30 uur: N.V. Het Resi dentie Tooneel. „Toontje heeft een paard ge- teekend". worden op ieder uur van den dag gedra gen en doen altijd weer prettig aan, staan bijna iedere vrouw. Menig type, dat niet gebaat is door het dragen van een uitzon derlijk model hoed, ziet er vlot gekleed uit met een der modellen, die het schetsje aan geeft. Links een hoed, die van vilt ge maakt is en veel overeenkomst vertoont met-een heerenhoed, doch desondanks echt vrouwelijk kleedt! Vilt, dat men zelfs 's'zomers draagt in de meest verschillende kleuréri, doch vrijwel steeds m het spor tieve genre. Rechts een zeer gematigd mo del, dat het gelaat eenigszins overscha duwt en zich zoowel voor jonge als oudere dames leent. Kruisweg 19 Haarlem Telef. No. 13287 (Bij het station) Goed gesorteerde Boekhandel, Lees bibliotheek en Kantoorboekhandel. Snelle levering van elk gewenscht boek! ZOMERKLEEDIJ Voor vacantie-, fiets- en zeiltochtjes zijn ge makkelijke, vlotte jurken en pakjes van goed waschbare stof steeds de meest ideale dracht. Daar het hierbij hoofdzakelijk op sportieve, zomersche zonnige kleeding aankomt, waarbij het „gekleede" element minder in het oog val), kunnen we onze vacantiegarderobe zooveel mo gelijk van resten, couponnetjes enz. maken. Zooals steeds staat „Beyer's Mode für Alle" ook nu weer klaar om U te helpen. Overgooiers van verschillende stofjes met leuke, eenvoudige blouses bewijzen ons in de vacantie goede diensten, vooral wanneer de rok van een niet al te lichte stof gemaakt wordt. Jurken met lijfjes van afstekend materiaal, soms gegarneerd met groote zakken, vragen weinig punten, daar de combinatie van een oude rok met een nieuw lijfje (of omgekeerd) heel goed mogelijk is. Ook met borduursels valt veel te bereiken. Een beetje vaal geworden effen zomerjurk kan weer als nieuw te voorschijn komen door de fleurige, kleurige geborduurde bloemen. Voor de middagtea zien we de meer gekleede modellen, met korte of lange mouw, van één of meer stoffen te maken. Blouses in groote getale en vele variaties, die ons ook een idéé voor een lijfje van een jurk aan de hand kunnen doen, strand- en tennis- :deeding, mantelpakjes, japonnen voor gezette figuren en kinderkleeding vormen het eind van de lange reeks goede, doelmatige modellen van dit blad. Van alle 90 modellen staat de meest gangbare maat op de twee groote raderbladen. „Beyer's Mode für Alle" is in alle boekhandels te verkrijgen ad f 0.65 per exemplaar. Hoofdvertegenwoordiging voor Nederland: N.V. Wereldmode, Prins Hendrikkade 173, Amster dam-C. H.H. ZELFBOUWERS. Alle onderdeden welke benoodigd zijn leveren wij U uit voorraad. Tevens le Uas Reparatie-inrichting. ■V Is ol méér don genoeg om een héél bosch in een half uur in lichterlaaie te doen komen I COSTUUMS 2.56 REGENJASSEN £.56 inclusief waterproof. MANTELS 2.30 JAPONNEN v.a£^54 Geheel grondige behandeling. staan nu in het middel punt der belangstelling. Wie denkt er dit jaar niet aan inmaken? De zending INMAAKPOTXEN, welke wij in voorraad hebben, munt uit door bijzonder mooie kwaliteit, zooals, naar onze meening, nog nimmer in den handel is gebracht. In 4 maten ver krijgbaar: 5 Liter f 1.65, 10 Liter f 2,50, 20 Liter f 4.25 en 30 Liter f 6.40. Haarlem - Telefoon 12052 MIDZA-BONS

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 7