2. In IJ.C. en H.D. van december 1979 in een artikel over de vertra ging in de bouwplannen voor de Velserbroekpoldergedeputeerde Van der Knoop wordt aangehaald met de opmerking dat de Stichting Santpoort allang heeft aangekondigd in beroep te zullen gaan. Dat betekent aanzienlijke vertraging in de uitvoering van bouwplannen. Allemaal waar, maar is het juist om - zonder dit te verifiëren - de Stichting Santpoort of wie dan ook na drie-en-een-half jaar vast te leggen op een standpunt (bezwaarschrift juni 1976), dat inmiddels wel eens genuanceerder of zelfs anders zou kunnen zijn? Tweede fout: Was de stichting de enige die bezwaar maakte en de mogelijkheid van beroep nc<ir voren bracht? Gedeputeerde weet beter. De zwarte Piet aan ons toespelen is nogal goedkoop. 3. Een wethouder belooft het stichtingsbestuur tijdig op de hoogte te stellen van de verbouwingsplannen voor de IJmond-MTS. Wanneer omwonenden de stichting te hulp roepen, blijkt dat de bouwvergun ning allang is afgegeven. Inzage in de plannen leert ons, dat er onjuistheden inzitten t.a.v. het bestemmingsplan. Tijdens de hoorzitting verwijt de wethouder het stichtingsbestuur, dat het ten onrechte het argument aanvoert niet te zijn ingelicht. Er zou "een telefoontje" zijn geweest. Van zo'n telefoontje weet, behalve de wethouder, nog steeds nie mand. En Als het had plaatsgevondenzou dat zeker zes weken na verlening van de bouwvergunning zijn geweest! Dat de Stichting Santpoort door dergelijke handelswijzen negatief in de publiciteit komt, ach, wie zit daarmee? Achter de Veel van de activiteiten van het stichtings- schermen bestuur voltrekken zich achter de schermen. Wanneer bestudering van bouwplannen of ande re zaken leidt tot het indienen van een bezwaarschrift, dan halen wij daarmee gegarandeerd de pers. Regelmatig echter zijn er objekten die onze volle aandacht hebben en waarover ook met betrokkenen wordt gesproken, maar waartegen op ve lerlei gronden geen bezwaar wordt aangetekend. Hierover komt niets in de pers. Enkele voorbeelden van formaat, naast veel kleine zaken, Lzijn: - het kantoorpand bij de overweg Santpoort-Zuid; - de nieuwe bibliotheek aan het Burg. Weertsplantsoen; - de plannen voor twee winkelpanden met enige woonlagen aan de Hage- lingerweg tegenover het Burg. Weertsplantsoen. Meldingen Binnenkomende meldingen van vaak verontruste Santpoorters moeten onderzocht worden. Een greep uit vele: - een autospuiterij in de omgeving van de Overbildtweg; - een viskwekerij aan de Slaperdijk (die er inmiddels al staat ondanks allerlei gaten in de hinderwetvergunning) - een tweede Velserhooft; - een flatgebouw hoek Kerweg-Voorplaats - flatbouw aan de Terrasweg. - V<ê)H(sV Behoud van Uit het voorgaande blijkt voldoende, dat de groen Stichting Santpoort plannen tot bebouwing niet in de weg wil staan. Zij wil echter wel voorkó men dat het dorpsbeeld van Santpoort en de landschappelijke omgeving geweld wordt aangedaan. De "groene ruimte" dient zo(veel) mogelijk gespaard te blijven. Vermeldenswaard is, dat de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland voor de viering van haar 75-jarig bestaan heeft gekozen voor het thema: "1980-1981 een jubileumjaar: het behoud van de groene ruimte". In doelstelling en praktijk trekt de Stichting Santpoort één lijn met deze vereniging, met de Bond Heemschut en Contact Milieubescherming Noord-Holland. Het is merkwaardig dat de stichting daarom het etiket "elitair" krijgt opgeplakt. Wie zo over ons werk oordeelt, denkt on- genuanceerdDe stichting wil haar doelstellingen en werk eerlijk be spreken en verdedigen en het belang van geheel Santpoort dienen. Een gelijkwaardige benadering van opponenten wordt zeer op prijs gesteld. Uw hulp Ik zou nog terugkomen op het vele werk, dat gevraagd door vele handen verlicht kan worden. Na bo venstaand overzicht is een uitgebreide opsom ming van alle werkzaamheden niet meer nodig. Vermeld zij nog, dat een ontwerp van een voorlopige monumentenlijst voor Santpoort is ge reedgekomen. Voor verdere invantarisatie hiervan is - evenals voor andere onderwerpen - hulp nodig. Wij blijven een beroep doen op onze deelnemers om daadwerkelijk onze activiteiten te steunen. Hierbij staat - door onstentenis van onze huidige secretaresse - de vervulling van het secretariaat nummer één. Verdere uitbreiding van het bestuur is nodig. Ook in de werkgroepen is versterking van de gelederen zeer gewenst. Bij herhaling doen wij een beroep' op IEDERE SANTPOORTER. G.A.P. Bovendeert 16 april 1980 CONTACTAVOND Ped. Ak. DA COSTA Santpoort 7 uKS>m<SK>

De Zandpoort | 1980 | | pagina 5