Stichting Santpoort BULLETIN - voor de "deelnemers" van de Stirhtiu-- Santpoort. Inleiding. Waarom een bulletin? Velen hebben zich ongetwijfeld allang afgevraagd of de Stichting nog wel "wat deed" en waar toch een "De Zandpoort" nr.5 of in elk geval een tussen tijds bericht aan de aangeslotenen bleef. Ook het achterwege blijven van mededelingen in de plaatselijke pers, speciaal in "Huis aan Huis" gaf daartoe aanleiding. Het antwoord is, dat de bestuursleden, die - met enkele actieve medewerkers en medewerksters voor bepaalde taken - het veelomvattende stichtingswerk moeten doen in de vaak weinige tijd die hun naast de eigen werkkring en privé-aangelegenheden overblijft, het al geruime tijd juist met die stichtings werkzaamheden zo druk hebben gehad dat aan een verantwoorde publiciteit van de Stichting uit wel gedacht, maar niet toegekomen kon worden. Ook ziekte en vacantie speelden natuurlijk een rol. In de laatste maanden van I98O was trouwens al besloten de uitgifte van de volgende "Zandpoort" uit te stellen tot voorjaar I98I en desnoods zelfs dan te volstaan met een wat uitgebreide circulaire (een "bulletin"), in verband met ons voornemen in maart of april een speciale contact- en informatie-avond te organiseren waar enkele deskundige sprekers van buiten de Stichting het probleem van woningbouw in Kennemerland nog eens van alle kanten zouden be lichten, maar er kwam teveel ander Stichtingswerk tussen en bovendien kwam kort daarna de "inspraak-procedure Velserbroek" op gang. Een en ander heeft tot gevolg gehad dat tot nu toe nog niet was voldaan aan de verplichting die het bestuur in de Statuten is opgelegd, "periodiek en in "ieder geval eenmaal 's jaars, hetzij in een uit te geven "stichtingsorgaan" "of bij circulaire, hetzij in een daartoe bijeen te roepen vergadering, verslag "te doen van zijn werkzaamheden. En daarom verschijnt nu, wel laat in het jaar, maar toch nog op tijd, dit bulletin voor de deelnemers en alle anderen die belang stellen in het wel en het wee van de Stichting Santpoort. Maar bovendien zullen wij op woensdag 16 december a.s. in het gebouw VOLOPTEE van Spaamberg een bijeenkomst organiseren, die de vorm zal hebben van een contact- en gespreksavond, waarvan het programma eerstdaags in de plaatselijke pers zal worden bekend gemaakt En wij hebben voor 22 januari 1982 nog een interessante avond op het programma staan. De heer B. Bach uit Bloemendaal, planoloog en docent stedebouw en ver keerskunde aan de Technische Hogeschool te Delft, lid van de Provinciale Planologische Commissie Zuid-Holland, heeft zich namelijk bereid verklaard 2. een persoonlijke beschouwing te geven over bouwen in de Velserbroek, met als titel "Bouwen in Buurman's achtertuin?" Plaats, tijd van aanvang en verder programma voor de avond zullen tijdig worden medegedeeld. En dan volgt nu het Verslag van het Bestuur over de Periode van april I98O tot november I98I. Ons laatste contact met onze "achterban" vond plaats op de bijeenkomst in de Eb Costa Academie op 16 april I98O, waar "Over Santpoort gesproken" werd. Het vorige jaarverslag was kort daarvoor, eind maart, verschenen. Aansluiting op het vorige verslag. Dit verslag zal dan ook daarop moeten aansluiten. Het voorgaande verslag verwees in de aanhef naar mededelingen en bijdragen in het kort tevoren verschenen nummer van "De Zandpoort", onder andere over Middenduin, betreffende bestuursmutaties, financiën en naar een "korte en bondige" vermelding van zaken waarmee de Stichting "ook toen weer" de handen vol had gehad. Dit nu volgende verslag zal soortgelijke mededelingen bevatten, terwijl in sommige gevallen opnieuw aanleiding zal zijn voor de soort critische opmerkingen als in het bovenbedoelde "korte en bondige" verhaal is gemaakt over het "scheve beeld" dat nogal eens in de pers en in officiële stukken of mededelingen van de activiteiten van de Stichting in de publiciteit werd gebracht. Overigens moet gezegd worden dat de laatste tijd in de gevallen dat de Stichting in de regionale pers in het nieuws kwam dit beeld niet meer zo scheef was en dat de indruk bestaat dat gesprekken en interviews met verslaggevers verduidelijkend hebben gewerkt. Nog lopende zaken. Veel van de zaken, in het vorige verslag genoemd en besproken, zijn nog steeds niet afgedaan. rt Bestemmingsplan Velsen-Zuid. (bezwaar tegen te ruime verbouwingsmogelijkheden) Zo is nog altijd geen beslissing in het hoogste ressort (de Kroon) gevallen inzake het Bestemmingsplan Velsen-Zuid. waartegen de Stichting zowel bij de Gemeente als bij Gedeputeerde Zaken zeer uitvoerig gedocumenteerde bezwaar schriften had ingediend en, toen dit zonder resultaat bleef, bij de Raad van State beroep heeft aangetekend. Ebt was in I978/9. In het vorige verslag is vermeld dat de beslissing nog wel enige tijd op zich zou laten wachten, maar nu schijnt er dan toch"enig schof'in te komen, Maar niet in de zaak zelf, want in het dossier ligt een advies van de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, strekkend tot vernietiging van het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten, omdat bij de openbare kennisgeving van ter inzage legging door de Gemeente een vormfout is gemaakt. Of aan dit advies gevolg zal worden gegeven is onbekend; op 29 september j.l. is de zaak op het Ministerie van Justitie voor geweest, waarna de secretaris van de Raad van State op 15 oktober meedeelde, "dat het aan H.M.de Koningin gerichte advies "van de Afdeling voor de geschillen van bestuur op die datum is verzonden "naar de Minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening" en dat "vanwege laatstgenoemde te zijner tijd een afschrift van het Koninklijk "Besluit zal worden toegezonden."Maar daarmee komt voorlopig niemand verder! Hoe dit advies luidt is niet duidelijk en ook niet hoe lang het nog zal duren als beslist wordt dat de zaak zelf zal worden behandeld. Zouden wij in het volgende verslag de uitslag kunnen vermelden? 2- Bouwplan Garagebedrijf Van der Velden. Een andere zaak die nog "overstaat" is het - sedert het vorige verslag enige malen gewijzigde - "bouwplan Van der Veldeh" voor een uitbreiding van het Opgericht 2 maart 1976 Doelbehoud landelijk milieu, dorpskarakter en omringend natuurschoon van Santpoort SANTPOORT, december I98I.

De Zandpoort | 1981 | | pagina 3