r Stichting Santpoort DE STICHTING SANTPOORT TUSSEN OKTOBER 1986 EN ULTIMO 1989 Nadat in het in september 1986 verschenen dubbeldikke orgaan DE ZANDPOORT (nrs. 7 en 8) de stichtingswerkzaamheden van 1984 tot dan toe in een glo baal verslag waren vermeld, moet wéér een lange periode bestreken worden. Ook nu weer kon ten gevolge van gebrek aan mankracht en vooral door privé- omstandigheden van de betrokken bestuursleden naast het vele werk aan de behandeling van urgente zaken geen jaarverslag worden ter hand genomen. Onze hoop dat niet opnieuw zo een achterstand in de berichtgeving zou wor den opgelopen bleek vergeefs. V/ij menen daarvoor begrip te mogen vragen. Ook nu zal U een "bloemlezing" uit de activiteiten en ervaringen van het bestuur worden gegeven. - Bestemmingsplan Velserbroek_en_bestemmmingsplan_Hofgeest Bij de afsluiting van het vorige overzicht was, zoals in een noot werd vermeld, het tegen de gedeeltelijke goedkeuring van het bestemmingsplan Velserbroek aanhangige "Kroonberoep" nog steeds niet in behandeling ge nomen. Hetzelfde gold voor het beroep inzake het bestemmingsplan Hofgeest Beide zaken zijn intussen door de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State behandeld en afgedaan. In een tweetal Koninklijke Besluiten is het door ons ingediende beroep afgewezen. Deze afloop was alleen al door de uitermate lange duur van deze beide zaken te voorzien geweest. Doordat de vele ingediende bezwaarschriften, memories en beroepschriften geen schorsende werking hadden, werd intussen gestadig voortgebouwd. Ook het Arob-beroep in april 1986 bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State ingediend tegen bebouwing van een brede strook langs de Hofgeesterwegdie als groenstrook onbebouwd had moeten blijven, liep op niets uit. De door ons genoemde alternatieve bouwplaatsen voor de eigen woonbehoefte van Velsen waren genegeerd. De jarenlange strijd om het landschap te redden hadden wij verloren. Ons restte niets dan de dikke dossiers af te sluiten en weg te bergen. Al wordt de spijt om dit verlies verzacht door het besef dat in deze nieuwe woonkern zeer velen eindelijk naar genoegen huisvesting hebben gevonden, waakzaamheid tegen verdere aantasting van Santpoort's "aanzien" door weinig stijlvolle en massale randbebouwing van Velserbroek blijft geboden. - Bestemmingsplan Santpoort-Zuid_I_ Het bestemmingsplan Santpoort-Zuid I is deels met inachtneming van onze sug gesties tot wijzigingen, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land. De Stichting heeft bij de Raad van State beroep aangetekend voorzover Arob Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen - 2 - Opgericht 2 maart 1976 Doelbehoud landelijk milieu, dorpskarakter en omringend natuurschoon van Santpoort

De Zandpoort | 1989 | | pagina 2