- 6 - de monumenten-commissietot stand gebrachte voor-inventarisatie van Santpoort, heeft als basis gediend voor de zeer waardevolle uitgave SANTPOORT-Monumenten commissie Velsen-1989, als derde rapport van deze commissie na Oud-IJmuiden en Havens en Sluizen) Dit fraai uitgevoerde rapport met zijn uitgebreid historisch overzicht en zijn vele afbeeldingen zal ook voor ons een buitengewoon naslag-werk zijn, al is het alleen maar om de ten aanzien van de beschreven objecten gebruikte deskundige terminologie 3. Herhaaldelijk was in de bestuursvergaderingen sprake van de gemeentelijke voor nemens tot aanwijzing van woonwagenstandplaatsen. Bestuursleden van de Stichting zijn in de eerste daarover gehouden bijeenkomsten, hoofdzakelijk als toehoorder, aanwezig geweest. De problemen lagen immers niet of nauwelijks binnen de kring van onze statutaire bemoeienissen. Wél hebben wij onze twijfelsten aanzien van sommige locaties naar voren gebracht bij Provincie en Gemeenten, zoals bij het plan van de wethouder om 12 woonwagens te plaatsen op het terrein bij de basisschool nabij het station Santpoort-Zuid en ook die tegen het talud van het viaduct van de Santpoortse Dreef over de Rijksweg in Santpoort-Noord. 4. Vele malen is ook aan de orde geweest welke inhoud aan ons orgaan"De Zandpoort" zou moeten worden gegeven en in het bijzonder wanneer dit zou moeten verschij nen. Tenslotte hebben wij gekozen voor het voorbereiden van een nieuwe "Zandpoort met als voornaamste inhoud een geheel nieuw uitgewerkte "culturele" fietsroute. Pogingen iemand te vinden om het bestuur te ontlasten door als redacteur en auteur van de inhoud de fietsroute, enz. op te treden, hadden geen resultaat, met als gevolg dat vertraging is opgetreden. Maar de fietsroute is nu vrijwel gereed en zal in het voorjaar als nieuwe uit gave van'de Zandpoort" uitkomen. 5. Ons bestuurslid H. Kruger heeft als afgevaardigde van de Stichting Santpoort zitting in het bestuur van de Stichting Historisch Museum Zuid Kennemerland waar hij o.a. als lid van de werkgroep "blekerijen" meewerkt aan de voorbereiding van de tentoonstelling "Textielnijverheid in en om Haarlem" welke in de zomer van 1992 in de Vleeshal gehouden zal worden Genoemde Stichting krijgt begin 1990 de beschikking over een drietal expositie ruimten schuin tegenover het Frans Halsmuseum aan het Groot Heiligland. Hiermee worden nieuwe perspectieven geopend voor (semi-) permanente tentoonstel lingen OPROEP In voldoening aan een verzoek van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemer- land willen wij dit drie-jaren-verslag afsluiten met een oproep voor vrijwillig (st) ersdie bij gelegenheid als gastheer/gastvrouw zouden willen en kunnen op treden in dit nieuwe museum. Hun taak zal zijn één middag in de 2 a 4 weken ge durende de openingstijden (di/za 12 - 17 uur, zo. 13 - 17 uur) aanwezig te zijn in de tentoonstellingsruimte aan het Groot Heiligland, om bezoekers te ontvangen, eventueel informatie te verstrekken en om toezicht te houden op de kostbare spul len Voor deze unieke tijdbesteding is geen bijzondere kennis of ervaring vereist, wel enig enthousiasme en belangstelling voor geschiedenis van de streek. Voor een goede instructie wordt gezorgdOmdat in het gebouw steeds ook "gastvrou wen" (gastheren) van het Architectuur en Bouwhistorisch Centrum aanwezig zijn, lijkt gezelligheid gegarandeerd. Wie belangstelling voor dit werk heeft of misschien eerst nog wat meer wil weten, melde dit zo spoedig mogelijk bij de secretaresse van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerlandmevrouw I. van Wilsum, schriftelijkLange Veerstr. 25, 2011 DA Haarlem, of telefonisch 023-327075, dan wel bij H.Kruger, Wüstelaan 97, 2071 AE Santpoort, tel. 023-376719. Opgesteld januari 1990 door Mr. L.F. de Groot, voorzitter. - 7 - SANTPOORT, december 1989 De financiën in de /jaren 1986, 1987 en 1988 Uit de door de oenningmeesterde heer Teuni3sen,ongestelde financiële versla gen over de jaren 1986, 1987 en 1988 blijkt het volgende. Het totale aantal deelnemers i3 in de verslagneriode wat kleiner geworden. Dnige oer jaar betalende deelnemers verlieten de Stichting,maar de kern van "Deelnemers voor het leven" werd aanzienlijk groter.De laatstverme1de ont wikkeling en het feit dat vele oer jaar betalende deelnemers meer dan de nini- mumbijdrage overschrijven,stimuleren het bestuur in zijn werkzaamheden. De inkomsten, bestaande uit de jaarlijkse bijdragen van de deelnemerssters de eenmalige bijdragen van de "Deelnemers(stersvoor het leven" en renten, bedroegen in de jaren 1986, 1987 en 1988 in totaal: f 9028,27 Ongemerkt wordt dat de Stichting Santpoort in het geheel geen subsidie ont vangt,zodat zij onaf'ianke li jk van su'osidieverstrekkende instanties kan 'olij ven werken. De uitgaven bedroegen in de jaren 1986, 1987 en 19S8 in totaal: f 6022,92 Het geld werd besteed aan: Het verkrijgen van de nodige informatie f 1470,32 Aansluiting bij andere ge lijkingestelde verenigingen e.d. ine 1. verolichte jaarlijkse bijdrage aan de Kamer van Kooohande1430, Vergaderkosten - 4 70, °ubliciteitskosten ine 1uitg"De Zandooort" Nr.7/8) - 1879,50 Administratie-documentatiekosten ine 1.reptynemach.- 429,15 Reiskosten - 226,20 Telefoonkosten - 104,50 Raad van State e.d. - 354, Porto- en inningskosten ine 1.beta ling acceptgiro's) - 257,70 Potocooieën - 128, Diverse andere uitgaven (incl.een bijdrage voor het hek van Het Mosterdzaadje) - 273,55 6022,92 Dankzij een selectief- en stringent gevoerd beleid van het bestuurbleven de uitgaven lager dan de inkomsten.Dat is ook nodig,zoals is uiteengezet in "De Zandpoort" Nr. 7 en 8 van sentember 1986. Volledigheidshalve kan nog worden vermeld dat geen van de bestuursleden en de medewerk(st^ers enige vergoeding ontvangt voor de werkzaamheden welke voor de Stichting Santnoort worden verricht. De nenningmeester is bereid be langste 1lenden nadere inlichtingen over de financien te verstrekken. Het bestuur. Postbus 21, Santpoort-Zuid Giro 3606774

De Zandpoort | 1989 | | pagina 5