FR 5 Wüstelaan 11 Een vrijstaand woonhuis, in 1920 in opdracht van mevrouw O. Wüste baronesse von Gotsch gebouwd voor bewoning door de politieagent H. Bakker. Architect was J. Verweel uit Oosthuizen. Het huis is gebouwd in een oud-Hollands aandoende stijl, met eenvoudige gevels en vlakverdelingen. Vanwege de T-vormige plattegrond heeft het drie topgevels, elk onder een zadeldak. Er zijn verscheidene venstertypen, op de begane grond met luiken geschilderd in zandlopermotief. FR 4 Wüstelaan nr.3 In 1917 in opdracht van de vereniging "Het Witte Kruis" als wijkgebouw opgericht en als zodanig gebruikt tot 1933. Ontwerp C.G. Schiller. Eén bouwlaag onder een samengesteld dak met verschillende topgevels, aan de voorzijde op de nok een pyron. Op de begane grond vensters met kruiskozijnen en luiken. De gevels zijn in later tijd gesausd. -10- FR 6 Wüstelaan 32 Bouwjaar 1879. Opdrachtgever W.F. Veldhoven, arbeider te Velsen. Kleine villa bij de vroegere z.g. "Kippenbuurt" Gave architectuur, geinspireerd op italianiserende en neo- klassicistische voorbeelden. Voorbeeld van vroege Nederlandse villabouw in Velsen. FR 7 Wüstelaan 36 Een vrijstaand fors woonhuis in 1879 gebouwd. Vanaf 1914 tot in de jaren twintig is het huis als zieken huisje voor on-en minvermogenden in gebruik geweest. Initiatiefneemster was mevrouw A.H. Cremer-Hogan van het landgoed Duin en Kruidberg. Het huis is één verdieping hoog onder een gebroken kap. Aan de voorzijde een lijstgevel over twee verdiepingen. In de voorgevel hoge vensters met getoogde bovenzijde en T-ramen. dn de segmentbogen sluitstenen. Tussen de ver diepingen - een cordonlijst. De gekleurde bakstenen, ban den en segmentbogen zijn niet meer te zien omdat de gevels in later tijd zijn gesausd. Het balkon is verdwenen. -11-

De Zandpoort | 1990 | | pagina 7