^-=-0ActiviteitenvanStichting Historisch Museum Zuid-Kenne- aerland In 1992 was het belangrijkste punt van aandacht de huisves ting. De gemeente Haarlem nodigde de stichting uit een wensen pakket in te dienen op basis waarvan onderdak in het Enschedé- complex overwogen zou worden. Groot Heiligland 4 7 zou volledig woonruimte worden.Diverse overwegingen bracht de gemeente later tot het besluit Groot Heiligland 47 geen woonbestemming te geven, maar ter beschikking te stellen aan Haarlemse Jazz Club, Architectuur Bouwhistorisch Centrum ABC, Historisch Informatie Centrum HIC en Nederlands Foto-& Grafisch Centrum. Nadere uitwerking van dit besluit volgt in 1993. Het bestuur is hierover zeer verheugd en ziet hierin een blijk van erkenning van de kwaliteit van Historisch Informatie Centrum. Het HIC, aan Groot Heiligland 47, Haarlem, functioneerde ook in 1992 met groot succes. Ultimo 1992 hadden (vanaf de ope ning) ongeveer 36.000 bezoekers de drempel overschreden. De eerste twee zalen bevatten nog steeds de vaste opstelling over de ontwikkelingsgeschiedenis van stad en streek, waarin dankzij schenkingen enkele wijzigingen werden aangebracht. Zo is een maquette van de Spaanse schans bij het Huis ter Cleeff toegevoegd, alsmede portret (fictie) en familiewapen van Wigbold Ribberda. In de derde zaal was begin 1992 nog te zien 't Lief toneel der blijde lustwaranden" (tuinaanleg in Heemsteedse en Benne- broekse buitenplaatsen 1750-1850), in maart gevolgd door "Van koekamp tot 'Kurort' "(Brongebouw Haarlem), in juni door 't Is vrolijk en lustig hier" (vier seizoenen op een Bloemendaal- se buitenplaats in de 19e eeuw) (in het kader van de provinci ale Toer-In) en in oktober door "Schoten op de schop 1900 1927". Deze laatste tentoonstelling was een onmiddellijke topper, enkele duizenden huidige en vroegere bewoners van Schoten, het tegenwoordige Haarlem-Noord, kwamen een kijkje nemen. 1^ 1992 verschenen 6 informatiebulletins voor de vrijwilli— 9®^^die toezicht houden tijdens de openingsuren van het HIC. Het aantal vrijwillige medewerkers blijft schommelen rond dé 70. Het bestuur streeft ernaar steeds twee vrijwillige mede werkers aanwezig te doen zijn tijdens de openingsuren van het HIC. Omdat de periode van 12 tot 17 uur als te lang werd ervaren, zijn nu de meeste middagen in twee "diensten" ver deeld. De openingsuren zijn op zondag van 13 tot 17 uur op dinsdag t/m zterdag van 12 tot 17 uur, op maandag is het HIC gesloten Omdat het inpassen van de vrijwillige medewerkers in het z q balieroosterwaarbij rekening wordt gehouden met hun wensen en beschikbaarheid, nogal eens problemen geeft wordt gestreefd om het aantal vrijwillige medewerkers te vergroten. Indien U zich hiervoor beschikbaar wilt stellen verzoeken wij U contact op te nemen met onze secretaresse. 19 De tentoonstelling bij het project "Textiel en blekerijen m Haarlem en omstreken" moest opnieuw uitgesteld worden. Het onderzoek kon nog niet afgerond worden. Wel werd een voorlopige begroting en opzet voor de tentoonstelling gemaakt. Het manuscript voor het te verschijnen boek is nog lang met Teneinde voortgang mogelijk te maken werd subsidie gevraagd en verkregen van twee fondsen. Te weinig deelnemers meldden zich voor de Historische Markt 1992, in het najaar. De keuze voor een datum in het voorjaar van 1993 herstelde dit en werd een succes. 20

De Zandpoort | 1993 | | pagina 12