Investeer in de oost-west route langs het kanaal. Goederen stromen gaan hoe dan ook over deze route zodat investeringen daar toch noodzakelijk blijven. Technisch gezien moet het mogelijk zijn de overlast van deze route niet groter te doen worden of zelfs te beperken. Vervolgens dient het verkeer afgewikkeld te worden naar de A 208 en de A9. Op de laatst genoemde snelweg zal capaciteits vergroting moeten plaats vinden, ook in verband met verkeers stromen door de Wijkertunnel De Velserbroek zal een aansluiting op de A9 moeten verkrijgen eventueel via een rondweg met aansluiting op de Vondelweg. Van groot belang is de functie die de A208 moet krijgen voor verkeer van een meer lokaal karakter; een combinatie van openbaar vervoer tracé en noord-zuid verbinding IJmuiden- Haarlem, dus nu ten oosten van Santpoort en Driehuis, dit ook in samenhang met de Zuidtangent en fusieziekenhuis op de door ons voorgestelde lokatie. De capaciteit van de A208 moet beter benut worden; de maximum snelheid op deze weg hangt samen met de capacitietsgrootte Tenslotte wijzen wij op bestaande railverbindingen die benut dienen te worden voor openbaar vervoer en goederen vervoer. 7. PROCEDURES a. Er is ons toegezegd dat er een verslaggeving van de dis cussie-avond van 16 september j.l. gemaakt zal worden. Wij gaan er van uit dat dit verslag ons bereikt op een tijdstip dat ruimschoots ligt vóór de datum van de inge laste discussie tussen de organisaties en de politiek. De vaagheid van de nota dwingt ons tot de volgende eisen. b. Wij verlangen duidelijkheid over de wijze waarop de poli tiek denkt om te gaan met de op de discussie-avond en anderszins geuite meningen over de structuur-nota. c. Eenzelfde duidelijkheid verlangen wij over de wijze waar op men om zal gaan met de aangedragen alternatieven. d. Wij eisen openheid rond de vraag in hoeverre beleidsno ta's als het "Masterplan Noordzeekanaalgebied" en "Struc tuurschets IJmond" nu al invloed hebben op de mogelijke uitwerkingen van de structuurvisie. e. De opmerkingen, gemaakt door de Direkteur Bouwzaken van het Kennemer Gasthuis, tijdens de discussie-avond van 16 september j.l. dwingen ons tot het stellen van dezelfde eis betreffende het fusieziekenhuis: openheid rond de vraag in welk stadium eventuele besprekingen zich bevin den en of er al toezeggingen zijn gedaan. Deze procedurele kwesties wegen voor ons buitengewoon zwaar. De politiek heeft hier de verantwoordelijkheid. De door ons gesignaleerde argwaan is, ook na 16 september, niet afgenomen, maar eerder toegenomen. SLOTOPMERKING Onze kritiek op de nota is integraal. Allerlei verbanden tussen diverse opties leiden ertoe dat deelrealiseringen een nasleep hebben in de vorm van totaal realiseringen van de waarden van de tussenliggende open 9ebl^®JV 1 t Alleen dan hoeft men Velsen met links (of rechts) te laten liggen 10

De Zandpoort | 1993 | | pagina 7