Hoofdstuk 5 Overige activiteiten 5. a VERKEERSPROBT.KHEN SANTPOORT- NOORD De bescherming van het algemeen leefmilieu is één van de uitgangspunten in onze statuten. Tezamen met de dorpsraad Driehuis, comité Flessenhals en dorpscomité Santpoort-Noord zijn wij tot verschillende acties overgegaan om tot een oplossing te komen van de steeds toene mende verkeersoverlast op de route Broekbergenlaan, Hagelin- gerweg en v.d.Vondellaan (zie bulletin, december 1991). Het eerste resultaat is een reconstructie van de Hagelinger- weg/Santpoortse Dreef van kruispunt tot rotonde. De rotonde werd geopend door Wethouder van bedrijven, de heer J.W. Meijer, op dinsdag 15 december 1992. Er zullen nog meer maatregelen getroffen moeten worden om de verkeersoverlast op deze route terug te dringen. Actie-comité Flessenhals en Dorpsraad Driehuis voeren verdere acties 5.b BESTEMMINGSPLAN SANTPOORT- ZUID 2 BOERDERIJ STIIireVTM.IV Het bestuur van de Stichting Santpoort maakte op 8 juli 1992 bezwaar tegen wijziging van het bestemmingsplan Santpoort Zuid 2 bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Door de wijziging van het bestemmingsplan Santpoort-Zuid-2 zal het gebied van de boerderij "Sinneveld" i.p.v. agrarische bestemming te verkrijgen, de oude bestemming van bouwlokatie voor dertig woningen behouden. Stichting Santpoort maakt bezwaar tegen; Tpelichting tot ons bezwaarschrift bestemmingsplan Santpoort Zuid 2 t.a.v. de volgende punten; 1. Het blijven vigeren van de bestemming "woondoeleinden" met bouwmogelijkheid van dertig woningen. Stichting Santpoort is van mening dat; 1. Het niet nemen van een voorbereidigsbesluit De boerderij Sinneveld is, naar het oordeel van de Vel- sense Monumenten-commissie van bovenlokale historische waarde Het onderzoek bij de Provinciale Monumenten—commissie sinds 1989, is nog niet afgerond. De boerderij is nu zowel door de Provincie als door het gemeentebestuur van Velsen niet beschermd en daardoor o.i. vogelvrij. 2. Het boerderijgebied wordt van oudsher begrensd door de beek (Scheytbeek) en vormt een markante afsluiting van 11 Velsen Bebouwing van het terrein (tlOOxlOOm) zal zowel ruimte lijk als landschappelijk visueel nadelig werken (doorkijk naar de veenweiden van het agrarisch gebied) 3. De vigerende bestemming maakt het mogelijk dat project ontwikkelaars "opnieuw" bij B&W van Velsen aanbellen met interessante grondprijzen, bouwplannen en voorlopige koopkontrakten met ingebouwde clausules. Reactie van Burgemeester en Wethouders; Het gemeentebestuur van Velsen stelt dat de visie van 1965 wegbestemmen van boerderij tot bouwen van woningen) nu is achterhaald Stichting Santpoort; Pleidooi van de Stichting Santpoort, gehouden op de hoorzit ting van 15 december 1992 voor een alternatief plan t.a.v. de boerderij Sinneveld. Vanwege milieu-hygiënische eisen is een planologische positie ve inpassing van de huidige situatie van het agrarisch bedrijf van de heer Sintenie niet mogelijk. Herstructuering van de bedrijfsgebouwen op het huidige terrein geeft echter die mogelijkheid wel omdat daarmee kan worden voldaan aan de afstandsnormen, ingevolge ecologische richt lijn, veehouderij en ammoniak. Toelichting bii het alternatief pl^n. 1. Een nieuw bedrijfsgebouw op het huidige terrein, gelegen loodrecht op en vrijwel tegen de spoordijk, van ±60xl0m. Deze situering biedt o.i. het grote voordeel dat het bedrijf aan de Westzijde van de spoorlijn zal kunnen blijven. Nieuwbouw met eventueel gemeentesubsidie. 2. uitbreiding aantal rundvee, zonodig, van 40 stuks naar 50 stuks, eventueel met Provinciale subsidie (nota relatie- gebieden) 3. Oude boerderij behouden, eventueel tot gebruik voor bewoning, verkoop agrarische producten en opslag. 4. De boerderij, zo mogelijk, aanwijzen als Provinciaal (historisch) monument. Besluit Gedeputeerde Staten; Op 15 januari 1993 ontvingen wij het besluit van gedeputeerde staten van Noord-Holland. reclamanten (de heer Sintenie en de Stichting Santpoort) worden niet ontvankelijk verklaard. 2. het bestemmingsplan Santpoort=Zuid 2, vastgesteld d.d. 21 mei 1992 met de daarbij behorende voorschriften en plan- kaarten worden geheel goedgekeurd. Besluit gemeente Velsen; De gemeente neemt voorbereidingsbesluit "behoud van agnsche bestemming" 12

De Zandpoort | 1993 | | pagina 8