s „VELSEREND" TARIEF Kartonnen minibrochure met reclame, openingstijden, prijzen en reglement (Noord-Hollands Archief Luchtfoto Natuurbad "Velserend", te Santpoort met wedstrijd-instructiebad, familiebassin en kanovijver, omgeven door zandstrand (1939). Middenrechts de ingang met de ernaast gelegen fietsenstalling. Rechtsboven het kleedgebouw. Linksonder de speeltoestellen en het uitgiftepunt van de kano 's. Tussen de bomen ligt hotel Velserend. (Noord-Hollands Archief) 16 Strandgenoegens aan de voet van de Ruïne van Brederode. Het Instructiebad om zoomd door zandstrand. Links van de houten grensbalk tussen instructie- en wedstrijd- bad, is de railing te zien, waarover juffrouw Rina tijdens zwemlessen de zwemhengel liet rollen. Linksboven de rieten erfafscheiding en het entreegebouwtje met kassa. D ijna aan het eind van het terrein, richting Bergweg ligt het 50-meterbad voorzien van startblokken. Een deel van het bad wordt gebruikt als in structiebad en is afgescheiden door een houten balk die op be tonnen pijlertjes rust. A an de kop van dit wedstrijd- bad staan de lage midden en hoge duikplank. Het is van uit veiligheidsoverwegingen ten strengste verboden om vanaf de hoge op de lagere duikplank te springen om dan met dubbele kracht een fraaie duik of salto te maken alvorens in het water te belanden. T n het midden van het terrein ligt het zg. familiebas sin, dat geleidelijk van ondiep naar een dieper gedeelte loopt. Op de overgang van pierenbad naar het diepere ge deelte zijn waterwippen gemonteerd. Boven het diepste gedeelte troont trots een metalen glijbaan. Kleedgebouw van N.V. Natuurbad "Velserend", met links de afdeling voor de heren en rechts voor de dames. In het midden toiletten en douches. Op de voorgrond het diepe bad (wedstrijdbad) AA idden in het bad drijft een grote boei, een ge wild object om individueel of in groepsverband op te klauteren, de top te bereiken en daarna de boei zodanig te laten hellen, dat hij kantelt, waarna de hele groep in het water belandt. Elders in het water drijft een groot houten vlot. p de zuidwesthoek van het bad staat een in beton ver ankerde stellage, opstappunt van de kabelbaan die over de gehele lengte van het wedstrijd- bad loopt. Vanaf deze stellage wordt getracht, hangend aan een katrol, hevig slingerend vaart te maken om aldoende de over kant te bereiken. IJdele hoop: verder dan de balk van het in structiebad komt men nagenoeg nooit. Het is niet geoorloofd om met meerderen aan deze katrol te hangen. A an de westkant, pal tegen de Bergweg aan, staan de houten kleedlokalen, keurig gescheiden in een mannen- en vrouwenafdeling. Deze kleed lokalen dragen het predicaat "niet permanent", aangezien, 17 Wilt U een dag heerlijk genieten KOMT U DAN Bil ONS Zwemmen Zonnebeden Springen Kanovaren en Turnen Uren van openstelling Werkdagen 6.30-8 Gemengd 8 10 Dames en Kinderen 10—20 Gemengd Zon- en Feestdagen 9—20 uur Gemengd Tarieven. Dagkaart bad en strand f 0.40 Kinderen tot 13 jaar f 0.25 Terrein of strandkaart f 0.25 Suppletiekaart om toch te baden f 0.15 10 Badenkaart volwassenen f 3.00 10 Badenkaart kinderen f 2.0q Huur strandstoel f 0,30 Huur badpak of handdoek f 0.10 Kanovaren per half uur f 0.20 Fietsenstalling per dag f 0.10 Autoparkeeren per dag f 0.25 Zwemabonnement per seizoen Volwassenen f 6.00 Adspiranten tot 16 jaar f 4.00 Gezins-abonnement tegen zeer geredu ceerde prijzen op aanvraag. Iedere dag van 17 tot 20 uur GOEDKOOP ZWEMMEN Volwassenen f 0.20 Kinderen f 0.15 O z z O S m co r C 3 ZZL (D Reglement. Verzuim nooit, voor U te water gaat, van de douche gebruik te maken. Het ontkleeden op het strand is niet toegestaan. Het is verplichtend gesteld een bad- costuum te dragen. In de kano-vijver mag niet gebaad wor den. Men is verplicht papier en afval in de daarvoor op het strand geplaatste vuilnis emmers te deponeeren. Het zal de hygiëne bevorderen. Aan het loket kunnen gratis kostbaar heden in bewaring gegeven worden. Voor ontvreemding, verloren gaan of beschadiging van eigendommen der bezoekers(sters) stelt de Directie zich niet aansprakelijk. Doe geen spelen of iets dergelijks op het strand waardoor anderen worden gehinderd. OPENLUCHT fc.< NATUURBAD TE SANTPOORT tegenover de Ruïne v. Brederode ZWEMMEN - ZONNEBAL in een heerlijke omgeving

De Zandpoort | 2010 | | pagina 10