Waterpartij op Spaarn- berg met uitzicht op de graslanden Santpoort. In 1992 was deze plek uitgekozen om het fusieziekenhuis Kenne- mer Gasthuis te bouwen. De Stichting Santpoort heeft dit weten te voorkomen en voor het gebied de status van Rijksmonument weten te verkrijgen. Structuurvisie 2005-2015 Behoud Groene scheg en andere bouwlocaties in Sant poort In 2005 wordt bij de behandeling van de Structuurvisie 2005-2015 duidelijk dat de gemeente plannen heeft om zowel "de groene scheg" (de driehoek met skatebaan te genover station Santpoort-Noord) als de grote speelweide voor school en jeugd ten zuiden van de stationsvijver te bebouwen. Op het laatstgenoemde terrein zou het gaan om zo'n 40 appartementen voor senioren en een nieuw dorpshuis. Op dit waardevolle landschappelijke element, de uitloper van de strandvlakte de Schipbroeken, die hier diep Santpoort binnenkomt, zouden z.g. urban villa's (appartementengebouwen bestaande uit 5-6 woonlagen) moeten komen. Op de vraag al of niet te bouwen op de lokatie Valcken- hoeflaan kreeg de stichting binnen enkele dagen van de 200 in de directe omgeving rondgebrachte formulieren ruim 130 steunbetuigingen retour: De bewoners willen dit open gebied absoluut behouden. De enquêteformulieren zijn vervolgens aangeboden aan de raad. Ook wijst de stichting op plekken in Santpoort-Noord, waar nieuw bouw voor senioren en jongeren prima plaats zou kunnen vinden, namelijk de herstructureringslocaties zoals de omgeving van de dan nog bestaande bibliotheek aan de Narcissenstraat en het Novaterrein in Santpoort-Noord. Helaas heeft een motie om de groene scheg te behouden het toen met één stem te weinig niet gehaald. De plannen voor appartementen in "urban villa's in de groenstroken van de Willem de Zwijgerlaan en de bebou wing aan de Olga von Gotschlaan waren al na de eerste inspraakronde uit de visie gehaald. Zo ook de bouwlocatie aan de Dr. De Grootlaan. Ook is het voorstel voor de bouw van 200 woningen in De Biezen niet opgenomen. Hoogbouw aan de Dijkzichtlaan is teruggebracht naar bescheidener afmetingen. Twee nieuwe ontsluitingswegen Van de Randweg N208 door "De Venen" naar Sant poort-Zuid Plotseling verscheen er een voorstel voor onderzoek naar de aanleg van een directe ontsluiting van de randweg N 208 langs de Jan Gijzenvaart door het veenweidegebied naar de kern van Santpoort-Zuid. Vandaar zou het verkeer verder gaan naar het strand, havens en bedrijventerrei nen in IJmuiden en naar nieuwe woonlocaties zoals Meer en Berg. Na protesten van de stichting en bewoners van Santpoort-Zuid is dit voorstel er ook weer even snel uit verdwenen. Nieuwe randweg langs de Dreef van Santpoort naar IJmuiden In Santpoort-Noord zou er een nieuwe randweg moeten komen die vanaf de Dreef met een fly-over op de oude spoorlijn naar Driehuis en IJmuiden zou moeten aansluiten ten behoeve van werkverkeer, beroepsgoederenvervoer naar de havens en het strand, etc. De stichting en de Dorpsraad Driehuis hebben zich ook hiertegen verzet. 11

De Zandpoort | 2016 | | pagina 13