Zuid-Kennemerland in Haarlem en in Beeckestijn en werkt men mee aan uitgaven van themaboekjes, zoals Drinken en klinken in Kennemerland, over de vroegere horeca in Velsen. Bij de 250e editie van de Kortebaandraverij in Santpoort in 2009 is haar idee van de 8 grote afbeeldingen in het dorp uit de periode van de eerste harddraverij verder uitge werkt en heeft ze de publicaties daarover verzorgd. De Zandpoort U leest nu de 29e editie van de jaarlijkse historische De Zandpoort. In de beginperiode blijkt het moeilijk jaarlijks een tijdschrift te produceren, deels vanwege de zaken op gebied van ruimtelijke ordening en vanwege de kosten. Op dit moment is die situatie qua financiën en mankracht voor De Zandpoort zeker verbeterd, hoewel het elk jaar weer een grote klus blijft de publicatie te verzorgen. Presentatie van De Zandpoort in 2009. Jos Diekstra (op de voorgrond) zal de inleiding op het hoofdartikelDe Lichthoeve" verzorgen. De kleindochter van Zr. Verkerk, die samen met Zr. Kuyck het weeshuis heeft opgericht, is aanwezig. Een jaar later ontvangen deze zusters postuum de Yad Vashem -penning en oorkonde voor het redden van een aantal joodse kinderen. De uitgaven doorkijkend is duidelijk, dat we graag aansluiten bij actuele thema's, zoals nu het Brederodejaar 2016, het Jaar van de Romeinen, het jaar van de 250e Harddraverij in Sant poort, het Jaar van de Buitenplaatsen, enz. Al ruim 10 jaar wordt De Zandpoort, in principe met een le zing over het hoofdartikel, gepresenteerd aan de donateurs en belangstellenden in een speciale bijeenkomst, die afwis selend in Santpoort-Zuid en -Noord wordt gehouden. In het algemeen zijn ze goed bezocht en het is er altijd heel gezellig. Bijzondere projecten: De Brederoderoute Op 8 september 2001 opent de stichting in het Brederode- huis in Santpoort-Zuid de Brederoderoute: een in boekje verschenen route die de wandelaar langs monumenten, beeldbepalende objecten en het cultuurlandschap voert. Gedurende twee jaar is er hard aan gewerkt en zijn er vol doende sponsors gevonden. De ANWB heeft de bewegwij zeringbordjes en het startbord op station Santpoort-Zuid verzorgd. Een leuke en interessante wandeling voor bewoners en voor gasten die Santpoort beter willen leren kennen. De ruim dertig informatiebordjes op historische panden en plaatsen zijn door de stichting verzorgd. Voor het onderhoud van de route is ze volgens het contract met de ANWB gedurende 10 jaar verantwoordelijk. Inmiddels draagt de stichting al ruim 15 jaar de zorg voor de route. De ANWB, die nog steeds op aan aantal bordjes staat vermeld, houdt zich inmiddels niet meer bezig met dit soort routes. Door de stichting wordt hij jaarlijks twee keer gecontroleerd en schoongemaakt en zo nodig worden er bordjes vervangen en aangevuld. Het boekje met de uitgebreide beschrijving is inmiddels Voorkant van de heruitgave van de routebeschrijving be horend bij de Brederoderoute. De uitgebreide beschrijving is in 2016 gedigitaliseerd en te lezen op de website van de Stichting. Brede rode n. routed 23 routelengte 7 km

De Zandpoort | 2016 | | pagina 25