kend voor de spectaculaire capriolen van de Pieten die verdacht veel gelijkenis vertoonden met onze trainers van de keurploegJan Hoogmoed en Hans ter Metz. De opening was al adembenemend: de Pieten hingen aan de dakgoot (zichtbaar voor de kinderen terwijl Sinterklaas in de zaal naarstig op zoek was naar zijn knechten). Wij, bestuurders, hadden het probleemloos in die jaren. De discussie rondom de zwarte Pieten was nog niet actueel in de 20e eeuw. In één opzicht liepen we voor de fanfare uit. Ons (jonge) bestuurslid Maarten Wispelwey introduceerde in 2002 een gele Piet, de kanariepiet. De Sint (volgens velen Han Wispelwey) bestempelde de kleurling als het zwarte schaap in zijn familie. De vele festijnen waren spannend, bruisend en van verrassende originaliteit, voor kinderen en volwassenen. Nieuwe ommekeer (1980-2000) Bestuurders komen en gaan geldt ook voor degenen die meer dan één of twee decennia lang de schout en sche penen van de vereniging vormden. De nieuwe voorzitster, Joke Heeremans, was gepokt, gemazeld en gelauwerd door het KNGV. Zij werd bijgestaan door Ernst Pans (secretaris), penningmeester Ed Henfling, Aad Wittebrood (contributie-administrateur) en Truus Simmer (manus- je-van-alles en daardoor onmisbaar). In 1990 werd Ans Rolvink de nieuwe preses. De bordjes werden verhangen. Het (oubollige) clubblad, het TVS-Nieuws, werd voorzien van een nieuw jasje en nieuwe rubrieken, de redactie kwam in handen van Anne Storm. De omslagen werden weer zelf ter hand genomen, waardoor de advertentie inkomsten bij de club terecht kwamen. Enkele (langdurig) onrendabele lesuren werden opgeheven. Maar ingrijpen der was een nieuw beleid. Een bestuursfilosofie is nu eenmaal aan erosie onderhevig. Bovendien, als trendwatcher moet je voortdurend alert zijn of een "new look" al weer "out of date" is. De talrijke gymnastiekverenigingen in onze gemeente (TVY, GV Velsen, SBY, Fit, Wijkeroog) boden inmiddels vele recrea tieve lesuren aan, die zich in een "hot" marktsegment be vonden. Wij beseften dat het met de wedstrijdturnsport in onze regio droevig gesteld was. Begin jaren tachtig werden de uren voor de keurploegen turnen drastisch uitgebreid. Bovendien ontstond een demonstratieploeg jazzdans die geregeld optrad o.a. tijdens modeshows van de bekende sportzaak Sport&Mode uit IJmuiden. Maar, geen rozen zonder doornen. Wie alles prijst, prijst niets. Niet alles liep door een gootje. Dejazzdansgroep van Pita Heeremans, voorjaar 1985 13

De Zandpoort | 2017 | | pagina 15