Bridgeclub De Kennemers Bri&$e dub ,lcnnch, d^UU»l qnp 25<;u£i Opgericht eind februari 1936, en begonnen met 30 leden. Nu spelend in Velserhooft, en 111 leden, de zaal vol. Doordat de leden van de destijds (1936) in Santpoort bestaande bridgeclub 'Santpoort', (niet te verwarren met de huidige vrijdagavondclub met die naam), in meerder heid besloten hun speellokaal te verplaatsen naar het koffiehuis bij het station Santpoort-Zuid, ontwikkelde een minderheid het plan om te komen tot de oprichting van een nieuwe club in het noordelijke deel van Santpoort. De bridgers die hier woonden vonden het nieuwe speel lokaal te ver weg. Op 28 februari 1936 kwam de nieuwe vereniging met C.Mulder, die 22 jaar voorzitter zou blijven, tot stand en kreeg de naam: Bridgeclub 'De Kennemers'. Na de oprichting begonnen men met ca. 30 leden en men koos als clublokaal een zaal in het badhuis 'Spaarnberg' aan de Wüstelaan. Later werd De Weyman de clublocatie waar van acht tot twaalf uur 's avonds gespeeld werd. Aangezien een aantal leden niet bekend bleek met het wedstrijdbridge en één van de doelstellingen juist was om aan bondswedstrijden deel te nemen, werd aan de heer Soomers gevraagd een bridgecursus te organiseren. Na ongeveer een half jaar kon men onderlinge wedstrijden houden en daarna aan toernooien deelnemen. Tot het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog groeide het aantal leden gestaag. Tijdens de oorlog ging men aanvankelijk op de oude voet verder. Het instellen van een avondklok maakte het echter onmogelijk om verder in clubverband te spelen. Er werden toen groepjes van acht spelers gevormd, die bij een lid thuis bijeenkwamen. Na afloop kon men dan vaak niet meer naar huis vanwege de avondklok, zodat men soms gedwongen was bij het lid te overnachten, waarbij men dikwijls eenvoudig op de grond sliep. Na het uitbreken van de spoorwegstaking werden alle activiteiten noodgedwongen gestaakt. Het bestuur bewaarde wel het onderlinge contact. Na de bevrijding werd het normale clubleven weer op gang gebracht. In augustus 1945 werden alle leden weer aangeschreven en in september werden de activiteiten hervat. De al eerder vermelde heer Soomers werd benoemd in het hoofdbestuur van de Nederlandse Bridgebond. De vereniging kende een gezonde groei en nam deel aan tal van districtswed strijden en toernooien. Ook de vereniging zelf was actief: men kende een zomercom petitie, een wintercompetitie, bridge-drives rond Kerst en Pasen en de 'Kennemer-drive' tijdens de Santpoortse Feestweek. Voor de organisatie hiervan was de 'Technische Commis sie' van de vereniging verantwoordelijk. De wedstrijdleider zorgde voor een correcte toepassing van de spelregels. Verschillen van inzicht over de gang van zaken tijdens de wedstrijden tussen de wedstrijdleider en het betrokken lid, leidden soms tot een breuk met de vereniging. Een nieuwe activiteit was de invoering van het inmiddels landelijk bekende 'koffer-bridge', waarbij men een koffertje huurde met daarin de benodigde spellen en dan thuis met bijvoorbeeld kennissen speelde; de genoteerde uitslagen kon men vergelijken met de op de meegeleverde scorekaart genoteerde uitslagen van eerder door anderen gespeelde partijen. In de loop der jaren heeft men verschillende onderkomens gekend; maar sedert enkele decennia komt men bijeen in de recreatiezaal van 'Velserhooft' te Santpoort-Noord. Gedurende een aantal jaren was men genoodzaakt een wachtlijst in te stellen; de beschikbare ruimte liet geen hoger aantal spelende leden toe dan ca. 100. Aan het begin van het seizoen 2016-2017 is er geen wachtlijst ingesteld. De vereniging heeft ten doel, de uitoefening van het bridgespel in de meest uitgebreide zin des woords te bevorderen, alles in overeenstemming met de regels van de Nederlandse Bridge Bond (statuten 1996). De score kastjes stonden dan ook bij De Kennemers als een van de 17 Sl'MÖS hS (956 O 9(65 \K SQMfS X

De Zandpoort | 2017 | | pagina 19