Athletiek Vereniging Suomi De ledenaantallen zitten weer in de lift, maar sportief worden geen aansprekende successen geboekt, terwijl het er financieel verre van rooskleurig voor staat. Om die laat ste reden besluit het bestuur in 1969 de kantine in eigen beheer te nemen, begrijpelijkerwijs niet met instemming van Röbken, maar die is snel vergeten door het enthousi asme van de vrijwilligers die nu het beheer voeren. De kan tine wordt de voornaamste inkomstenbron van de club. Bijna 10 jaar later, in 1977/78, barst de club uit zijn voe gen. Er zijn 500 voetballers en ook de honkballers met 300 leden willen naar de Elta. Er moéten velden bij met meer kleedkamers, grotere kantine, toiletten enz. enz. En tenslotte, in 1983 met 900 leden in totaal, is de hele accommodatie af, met genoeg (twee) voetbalvelden, een goed honkbalveld en het "mooiste softbalveld van Europa". En dan maken we nu een sprong naar het heden. Op dit moment heeft Terrasvogels voetbal 374 leden, en brengt 22 elftallen en 2 zeventallen in het veld, waarvan 16 jeug- dteams. Het eerste team speelt in de 4e klasse C van de KNVB, de accommodatie ligt er prima bij. De vooruitzicht en voor de voetballers zijn uitstekend, niet in de laatste plaats doordat de jeugd "booming" is. Bronnen: Het 50-jarig jubileumboek "Het heerlijk blauw en wit" uit 1990. De jubileumkrant SV Terrasvogels 75 jaar uit 2015 Aanvullingen en foto's door Paul Onkenhout Informatie van Hans Akkerman Suomi is opgericht in 1941 en begint op een grasveld op Watervliet in Velsen-Noord. In 2017 heeft Suomi 378 leden en heeft al weer sinds 1987een prachtige accom modatie op het sportpark Groeneveen. Van Watervliet naar Groeneveen In 1938 hebben drie 18-jarige jongens: Jaap van Wijn gaarden, Piet Grüteke en Bob Rencen, het plan om een atletiekvereniging op te richten. De werknaam van het trio is Japibo. De drie doen hun best de club uit te bouwen en lezen daartoe clubbladen van andere atletiekverenigingen. Zo komt hun idee van de grond. Het trio sluit zich daarom met enkele anderen als Bobs Athletiek-Vereniging aan bij de ontspanningsvereniging Hoogoven-Staten van de staalfabriek. Op 4 mei 1940 ziet het eerste clubblad The Trainingsboy's B.A.V. het levenslicht. Kort daarna wordt de clubnaam Westerkwartier, onder voorzitterschap van Bob Rencen. In de loop van dat jaar verandert de naam van het clubblad in De Athleet en is het een officieel orgaan van de afdeling Hoogoven-Staten. De Athleet blijft tot augustus 1945 en verschijnt vanwege de oorlogsjaren en de papi erdistributie onregelmatig. Op 16 augustus 1945 komt de eerste editie, jaargang 1, van het verenigingsblad De Sintelbaan uit en dit blad bestaat anno 2017 nog steeds. Oprichting Suomi Als Suomi op 20 augustus 1941 als zelfstandige vereniging wordt opgericht is er van een eigen accommodatie geen sprake. De club traint de eerste jaren op een grasveld op Watervliet in Velsen-Noord. De eerste wedstrijd Suomi- Zaanland-DEM wordt in 1942 op Watervliet gehouden. Het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf Noord-Holland (PEN) voorziet het veld van stroom en de Hoogovens leent 100 meter kabel uit, die enkele honderden guldens waard is. Hoogovens is eigenaar van het terrein en geeft subsidie aan Suomi. 23

De Zandpoort | 2017 | | pagina 25