Lawn Tennis Club Groeneveen v/h LTC Brederode Wij hebben een penningmeester die bij ons de financiële zaken goed in de gaten houdt, want wij gaan er tegen woordig graag tussen uit. Taco Voskamp is de naam en hij doet dit werk al weer heel wat jaren. Hij int de contributie, het poedelgeld en wat wij sparen voor onze jaarlijkse uittocht. Elk jaar moet er weer wat worden geregeld, en dat wordt door 2 leden jaarlijks afwisselend gedaan. Wij hebben al een weekend Preston Palace, varen op het IJsselmeer, Barcelona, Texel en Napels (afb. 5, blz. 39) achter de rug. Dit jaar 2017 staat staat het Ahrdal op het programma (fietsen en wijnfeesten), wat ook nu weer een druk op de schouders van de organiserende leden legt. Door dit alles wordt de saamhorigheid in stand gehouden en dat zorgt er voor dat wij weer een mooie nieuwe com petitie tegemoet kunnen zien. Want geloof me, er is overal wel wat om over te klagen. In september houden wij onze jaarlijkse vergadering waar alles wat goed of fout is weer besproken wordt, tevens worden voorzitter, penningmeester en wedstrijdsecretaris opnieuw gekozen of dat zij blijven zitten. Tijdens deze ver gadering wordt ook de nieuwe indeling wintercompetitie kenbaar gemaakt en de prijzen uitgereikt aan de winnaars van het vorige seizoen. Al de "Krijt op Tijd" leden, Alex, Diana, Coen, Fred, Han, Guus, Taco, Co, Vincent, Nico, Leo, Kees en Jan hopen dat wij nog vele jaren op onze huidige locatie "Café-Brasserie De Wildeman", die door geweldige mensen Linda en Alex en personeel wordt beheerd, mogen blijven spelen en dat Krijt op Tijd nog lang mag blijven bestaan. Voorzitter Jan Handgraaf Opgericht in 1946, met20 leden. Huidige lokatie Park Groeneveen in Santpoort-Noord. In 2017ongeveer 700 leden op 13gravelbanen, waarvan 11 verlicht. Vóór 1900 waren er al een paar gravelbaantjes aan de Brederoodseweg in Santpoort-Zuid, maar sinds 1935 is het Park Brederode ontstaan, zoals dat er ook heden ten dage nog ligt: 12 gravelbanen naast de Ruïne van Brederode. Eigenaren van het park waren de gebroeders Hoenderdos. Het park werd gepacht door Puck en Wil van de Broek. Hier speelde een competitieclub "De Ruïne van Brederode" en een zogenoemde "Gemeenschapsclub Brederode". De competitieclub ging in en door de oorlog ter ziele, o.a. door gebrek aan rackets, materiaal en tennisballen. Na de oorlog wilden enkele voortvarende leden van de Gemeenschapsclub ook erg graag competitie spelen. Nadat in de zomer van 1945 onderling wat werd gespeeld op afgetrapte schoenen, met kale ballen en oude rackets, werd op 7 februari 1946 de LTC Brederode opgericht door Bep den Ouden, Jan van Zwieten en Theo Botter als voorzitter. Het was een club van ongeveer 20 vrienden en kennissen uit de Harddraverslaan. In de winter van 1947 leek het lot van de vereniging al weer beslecht. Er bleven slechts 5 trouwe leden over, maar die hielden vol. Nadat in de beginjaren de organisatie van de vereniging wel een beetje leek op de belendende ruïne, volgde in de vijftiger jaren een periode van opbouw en ging LTC Brederode op een georganiseerde vereniging lijken. Leen Tollenaar zette een jeugdafdeling op. Door deze jeugdaf deling werd enorm veel werk verzet. In 1955 maakte de competitieclub zich formeel los van de gemeenschapsclub en huurde zelfstandig de voorste drie banen op park Brederode. Vanaf de zestiger jaren wordt de vereniging bestuurd door een beperkt groepje mensen, die van alles deden: van parkonderhoud, stencilen van het clubblad tot het 27

De Zandpoort | 2017 | | pagina 29