Santpoortse Sportvereniging Dschen Dui standigen van de voetbal- en de honkbal/softbalafdeling- en en het opheffen van de omni-vereniging Terrasvogels (zie aldaar). Bronnen: Het jubileumboek 1954-2004, Terrasvogels honkbal 50 jaar, door Karel Winkel en Roy van Lieshout Aanvullingen door Hans Akkerman en Sandor de Gier Dschen Dui is op 1 oktober 1956 opgericht. Tot 1975 werd uitsluitend judo beoefend. De vereniging is begonnen in het gebouw van de toenmalige speeltuinvereniging aan de Wüstelaan en is op meerdere plaatsen, altijd in Santpoort, actief geweest, totdat zij in 1985haar definitieve plek gevonden had: het gebouw "Spaarn- berg" aan de Wüstelaan 79. Toen was er ech meerdere vechtsporten te beoefenen. het huidige leden- ht ruimte om tal in 2017 bedraagtwaarvanmeisjes/dames. Budo® en Martial Arts(2) omvatten alle vechtkunsten, zoals men die kan beoefenen bij Dschen Dui. Er worden binnen de vereniging vier motivaties om Budo te beoefenen gevonden. De één komt binnen om hoofdzakelijk recreatief aan con ditie te werken. De ander om zich bijvoorbeeld op straat te kunnen verdedigen. Een derde om zich te kunnen meten in wedstrijdverband. En een vierde wil budo als culturele vorm beoefenen, als martial art met het accent op kata's(3) en correcte technieken. Een ieder heeft wel een van deze vier redenen om aan budo te doen, maar toch traint men samen. Of je nu komt om je conditie op te voeren, of om je te verdedigen, of om welke reden ook, je staat samen in een groep en leert om respect voor je medemens te hebben. De geschiedenis van Dschen Dui Tot de oprichters van de vereniging, op 1 oktober 1956 behoorden Victor Pauletta en Peter Gecks. Vermeldenswaard is dat Peter Gecks op zijn 45e zijn judoloopbaan startte bij de Kennemer Amateur Judo Vereniging, die, toen nog, onder leiding stond van de Bloemendaalse tandarts, de heer Schutte. Hij slaagde erin om binnen drie jaar, dus op 48-jarige leeftijd, de zwarte band te behalen. Hij werd gegradueerd door de Japanse leraar Tokio Hirano (7e Dan), die destijds veel trainingen verzorgde voor de Nederlandse Ama teur Judo Associatie (NAJA), van welke Dschen Dui deel uitmaakte. Hij hield zijn leerlingen de judo principes voor, die hij van Tokio Hirano en andere sensei's(4) had geleerd. Hij consta teerde toen al, dat het huidige krachtjudo niet veel meer gemeen had met de stijlvolle judo gevechtskunst van vroeger. Dschen Dui begon haar judo activiteiten in het gebouw (1) Budo: Japanse vechtsporten (2) Martial Arts: algemene term voor vechtsporten (3) Kata: letterijk "vorm", een individuele stijloefening met een reeks vastgelegde bewegingen (4) Sensei: leraar 34

De Zandpoort | 2017 | | pagina 36