Bridgevereniging DE SANTHAES Opgericht op 19 november 1957als een "alleen damesclub. Altijd gebridged in Velserhooft in Sant poort-Noord. In 2017zijn er 85 leden, maar nu ook heren (sinds 2014) Bridgevereniging DE SANTHAES werd als damesvereniging opgericht op 19 november 1957. In 2017 bestaan wij dus 60 jaar. De vereniging heeft altijd gebridged in de zaal van Velserhooft. Mevr. Holleman is van start gegaan met 12 dames (3 tafels) waarvan o.a. Mies van Sprang, Jetty Kesting en Jo Wareman deel uitmaakten. Op dit moment hebben wij 85 leden, waarvan het grootste deel de 60 jaar is gepasseerd; er is zelfs een 100-jarige, Emmy Mulder. De vereniging staat ingeschreven bij de Kamer van Koophan del. Tot 2 jaar geleden bestond de vereniging louter uit dames onder de bezielende leiding van Miep de Jong als voor zitter, daarbij o.m. bijgestaan door Ans Vink als penning meester. Eerstgenoemde werd in 1980 lid van de vereni ging en een paar jaren later voorzitter. Zij stopte met deze werkzaamheid in 2007 en werd tot erelid benoemd. Door ledenverlies is men begonnen ook heren als lid toe te laten en langzaam aan neemt het herental toe, hoewel jongerenaanwas niet toeneemt; een tendens die bij vele verenigingen bestaat. Aan het begin van ieder seizoen vindt er een algemene ledenvergadering plaats, waarin het reilen en zeilen van de vereniging wordt doorgenomen. Zo werd in 2001 besloten met de computer te gaan werken om de uitslag te bere kenen en aan de leden te verzenden. Elk jaar vindt er een kerstdrive plaats met geschenken in de vorm van cadeaubonnen en aan het slot van een verenigingsjaar is er een slotdrive waar voor elk lid een mooie plant aanwezig is. De organisatie van deze drives is in handen van Marlies Bolle, daarbij bijgestaan door Lenie van Rixel. Ook mogen de jubileumvieringen niet onvermeld blijven. Om de vijf jaar vindt een uitgebreide viering plaats: begonnen wordt met koffie en gebak, daarna een lunch en vervolgens een drive. Verder doet de vereniging aan kofferbridge; dit evene ment is in handen van An Snijders die elk jaar zorgt voor een grote bron van inkomsten. Voor de winnaars van een koffer is een fles wijn beschikbaar. Ieder jaar doet een deel van de leden mee aan de door de RABO-bank georganiseerde fietstocht, waarvoor door voornoemde bank geld beschikbaar wordt gesteld. Het huidig bestuur bestaat uit Marjolijn Balm, voorzitter; Tonny Ferrini, penningmeester; Lieneke Bakker, technische zaken, Marie Wiegand, materiaal, en Emmy Ris, secretaris. Zie afb. 11, blz. 42. Bron: Het bestuur van bridgevereniging De Santhaes 45

De Zandpoort | 2017 | | pagina 47