Bridge Club Santpoort (BCS) Bridge Club Santpoort, of zoals de leden zelf schrijven Bridgeclub Santpoort" begon haar bestaan in 1994 met 68 leden. Er wordt gespeeld in Velserhooft, met 102 leden in 3 lijnen Bridgeclub Santpoort werd op 4 maart 1994 opgericht door Cor de Jong en zijn vrouw Miep de Jong®, Wim Jansen en Henk Hijmans. De locatie waar gespeeld werd was "Het Terras" in Santpoort-Noord en begonnen werd al meteen met 68 leden in twee lijnen. De eerste voorzitter was Henk Hijmans, die werd bijgestaan door penningmeester Wim Jansen en secretaris Cees Zwaan, die ook als wedstrijd leider optrad. Het uitrekenen van de scores gebeurde met behulp van een door Cees Zwaan eigenhandig gemaakt software programma. In 2001 werd van locatie veranderd omdat we harder groeiden dan Het Terras aankon. De nieuwe locatie die gevonden werd was Velserhooft. De zaal daar kan ruim meer dan 100 bridgers herbergen en Bridgeclub Santpoort is niet de eerste bridgeclub die er zijn thuisbasis vindt. Sindsdien zijn we niet meer verhuisd. Het ledental groeit tot een maximum van 114. Nu, in 2017, zijn het er 102 (de crisis rond het afbranden van "Het Ter ras" in 2007 is dus aan de club voorbij gegaan, red.). Wij zijn in 2015 met een bridgecursus gestart, om in de toekomst ons ledental op peil te houden. En om de twee jaar wordt elders in het land een heel succesvol bridge- weekend georganiseerd. Dat het ledental zo gegroeid is en stabiel blijft, ligt volgens voorzitter Ton Spiering verder aan de ongedwongen sfeer, de gezelligheid en de lage contributie, ledereen blijft na afloop van 6 ronden bridge gezellig bij elkaar zit ten voor een drankje. Omdat de drankjes in eigen beheer geregeld worden door vrijwilligers, kan dat ook zonder platzak thuis te komen. De voorzitter weet zijn vereniging goed aan te prijzen! Cees Zwaan is in 2012 tot erelid van de vereniging be noemd na bijna 20 jaar onafgebroken bewezen diensten. Daar ging op 20 januari 2012 een statutenwijziging aan vooraf om dat mogelijk te maken, en tegelijkertijd werden in de nieuwe statuten enkele praktische zaken geregeld. Onze bridgeclub viert elk lustrum tot op heden op een speciale locatie. We zijn begonnen in Velserhooft (in 1999, toen we nog in Het Terras speelden), in Van der Valk Aker sloot (2004), in het Thalia Theater in IJmuiden (2009) en in de Zoete Inval in Haarlemmerliede (2013). Nog vermeldenswaard is, dat het aantal dames in onze vereniging wel iets meer is dan de helft, maar dat het aan tal heren toch beduidend hoger is dan op vele bridgeclubs in de omgeving. Afb. 15, blz. 43. Bronnen: Voorzitter de heer Ton Spiering Ex-secretaris Mevrouw Carine Timmers-Born (secre taris van 2007 t/m 2014) 57 Bridgoclu (1) Miep de Jong komt bijna wel naar voren als diegene waar het hele bridgeleven in Santpoort om gedraaid heeft. Zij stond ook aan de wieg van Bridgevereniging Het Terras, en was tevens jarenlang voozitster van bridgevereniging De Santhaes (redactie De Zandpoort).

De Zandpoort | 2017 | | pagina 59