'En ja hoor! Een lekkere slice, pats erin en daar had je het weer' Het liep vrij goed tot de 8e hole, een vrij lange hole, een sloot midden voor de baan en een rechts van de baan. En ja hoor! Een lekkere slice, pats erin en daar had je het weer. Hij begon al toen we er nog niet waren. Maar toeval: de bal dreef in het water. Ik was blij toe. Dat liep toevallig goed af. Wij verder naar hole 9. Op de 9e tee aangekomen heb ik een bal opgezet op een tee van zand. Die was te laag, zet hem hoger, dan kan ik die bal over het draadnet van de spoorbaan slaan. Maar jawel, pats, tegen de rails aan. De bal gaf een sprong, waarheen, God mag het weten. Wij zoeken. Nergens te vinden. Daar had je het mopperen en schelden. Dat is mijn 2e bal al. Wij verder. Geef mij een bal uit de tasch, maar aan de andere kant van de spoorrails. Alsjeblieft. N.N. gooide hem neer en nu naar De vijfde fairway en de zesde tee met de koeien van boer Uitendaal van de 'Kruidberg', herfst 1927 green 9. N.N. haalde zijn bonnenboekje te voorschijn. Hij zei: "Hier 1 bonnetje van 20 cent". Fooi was er helemaal niet bij. Ik kreeg alleen als antwoord: 'Je gaat meteen die ballen zoeken, dan krijg je dat dubbeltje wel', En dan maar zoeken. Dat was mijn ervaring in 1913. Golfkleding Dames en Heren Beginnen we bij de Dames: gekleed in lange rokken, witte blouse of jasje en groote hoed, meestal lange hand schoenen. De Heeren waren gekleed in korte pofbroek, geruite kousen, sportjas en pet of hoed. Nu een kleine beschrijving als caddie bij de Dames. Mevrouw en ik liepen samen al pratend naar de eerste tee. Daar aangekomen lag daar rustig een koe te herkau wen. Het eerste woord was: 'Cees, graag eerst dat beest daar weg'. Ik ga er heen en jawel, meneer staat op, even uitrekken en daar ging hij een grote hoop achterlaten. 'Mevrouw, de koe is weg'. Weer een bal uit de tasch gehaald, een Bob Spalding, dat was een zware bal, want op de eerste hole was geen sloot. Mevrouw slaat af, pats in de bunker. Dat is nou niet zo erg. Nu krijg je het verhaal. Bij de bunker aangekomen, moet Mevrouw uit de bunker spelen, maar dan is Mevrouw zelf nog niet in die bunker. Dan begint het werk van de caddie. Hij neemt het midden tusschen de palen en duwt het draad zo laag mogelijk naar beneden, zodat dan Mevrouw er overheen kan stappen om die bal uit de bunker te slaan. Wanneer dat was gebeurd dan maar weer dat draad naar beneden, dan kon Mevrouw er weer overheen stappen. jfë .x; als j sase? Links caddie Marie Twisk, links op de voorgrond broer Cees Twisk, middenachter caddie Joop Boon Nu naar de volgende slag. Dat ging zo vlug niet. Zo'n 40 m verder lag daar zo'n hele partij koeien. Daar ging je maar weer. Een stok uit de tasch en de koeien wegjagen. Maar dan bleven er wel een paar cado'tjes achter! Cees maar weer terug. 'Caddie geef me maar de midiron, dan haal ik het wel.' Het was een mooie slag op de rand van de green. Mevrouw naar de green, caddie draad naar beneden. Mevrouw er over heen gestapt en putten. Is dat afgelopen, dan maar weer draadje naar beneden. Mevrouw erover heen stappen en zoo maar weer verder naar de volgende hole. Dan waren er nog zes van dit soort holes: draadje naar beneden, draadje naar de hoogte, hekkie open, hek- kie dicht, dan maar hard lopen, hekkie gauw open doen, dan maken dat je geen ballen kwijt raakte, dan kreeg je misschien nog een fooitje. 59

De Zandpoort | 2017 | | pagina 61