Handboogschutterij V.Z.O.S. Vooruitgang Zij Ons Streven Opgericht 1 november 1891 in Santpoort, begonnen op een buitenbaan op de Harddraverslaan, destijds gelegen in het bos van het landgoed "Spaarnberg". Vanaf1983spelend in een eigen accomodatie met een binnen-en buitenbaan op Sportpark Groeneveen in Santpoort-Noord. In 2017zijn er 127leden. In de tweede helft van de 19e eeuw kwamen er uit heel Nederland mensen deze kant op om een van de grootste civiel-technische werken van die tijd uit te voeren. Het Noordzeekanaal werd gegraven van 1863-1876 en in dezelf de tijd werden de kleine sluis en de Zuidersluis gebouwd. Van 1890 tot 1896 werd de Middensluis gebouwd. Bij degenen die werk zochten bij al deze werken of wellicht Er werd voor de nieuwe club een buitenbaan gevonden, in één van de fabrieken die al spoedig op de oevers ervan n en wel op de Harddraverslaan, destijds gelegen in het bos werden gebouwd, was een man uit Noord-Brabant, Ui ..nu-. -iu van het landgoed "Spaarnberg", dat toebehoorde aan Manders geheten. Als Brabander was de heer Manders r -V mevrouw Wüste, een gefortuneerde inwoonster van ^1^ goed bekend met de handboogsport, die in het zuiden De Vereniging voor het Stations Koffiehuis van H.A.Klauwers, ca. 1901 alom werd beoefend, en hij wist een aantal bewoners van wat toen nog "Jan Gijzen- vaart" heette over te halen een vereniging op te richten. De namen van de oprichters, die nog bekend zijn, waren: H. Klauwers, M. Verhappen, H. Voogt, J. Lokerman, G. Smit en Dhr. Slebos. De oprichting vond plaats op 1 november 1891 en de club kwam "Vooruitgang Zij Ons Streven" te heten, afgekort V.Z.O.S., zoals hij nu nog heet. De heer Manders zorgde ervoor, dat bogen en pijlen uit Brabant werden opgestuurd. 4 SANTPOORT

De Zandpoort | 2017 | | pagina 6