Een pareltje in De Biezen Jos Diekstra De Smikkeltuin Wellicht de jongste loot aan de "tuinbouwboom" in Santpoort is De Smikkeltuin, gelegen aan het Spekken- weg'e, middenin De Biezen. De tuin maakt onderdeel uit van de Groenbasis (zie artikel over kwekerij Loef) en heeft een bijzonder concept: mensen met een verstandelijke beperking zorgen er voor dat hier alles groeit en bloeit. Te vens bevordert De Smikkeltuin de uitvoering van creatieve ideeën. De samenwerking met De Groenbasis en andere ondernemers in de buurt is ook uniek. De Smikkeltuin is onderdeel van De Waerden, een organisatie die bijdraagt aan een gelukkig leven voor mensen met een beperking en die werkt aan een samenleving waaraan ieder mens een bijdrage mag leveren. In feite is hier sprake van een ontmoeting tussen bedrijfsleven en zorgorganisaties. Groenbasis De Groenbasis is een agrarisch bedrijf van 10.000 m2. De Smikkeltuin huurt hiervan 375 m2. De zorgorganisatie ondersteunt mensen met een beperking en verbouwt bloemen, groente en kruiden. De cliënten leveren ieder hun bijdrage. Puur Bianca Bakker van "Puur tuinen", eveneens gevestigd op de Groenbasis, heeft veel klusjes voor hen, zoals onkruid wieden, het oppotten van planten of het verzorgen van koffie en thee. Puur Tuinen is een kleine kwekerij die ver nieuwende vaste planten en grassen kweekt uit moeder planten die goed gedijen zonder bestrijdingsmiddelen. Daarnaast verzorgen de cliënten het aanwezige pluimvee of maken in de naastgelegen loods tuindecoraties en andere decoratieve voorwerpen. Soms worden er door de cliënten van De Smikkeltuin ook werkzaamheden voor bedrijven uit de buurt gedaan, zoals "Santpoorts bier". Biologisch winkeltje De producten uit de tuin worden verkocht in het biolo gisch winkeltje dat is gehuisvest op het terrein van De Smikkeltuin. Het wordt regelmatig bezocht door mensen uit de omgeving die eieren, groente of kruiden komen ko pen. De zelfgemaakte decoratieve producten worden hier verkocht. Tevens bestaat de mogelijkheid via de winkel een kip te adopteren. De opbrengst van de adoptie komt ten gunste van de ontwikkeling van De Smikkeltuin. Bronvermelding Informatie verkregen via medewerker De Waerden, aanbieder maatschappelijke ondersteuning, lang durige zorg en jeugdzorg, http://www.dewaerden.nl (met dank) desmikkeltuin@dewaerden.nl Met dank aan Bianca Bakker van Puur Tuinen De Smikkeltuin, onderdeel van De Waerden, een organisatie die bijdraagt aan een gelukkig leven voor mensen met een beperk ing. Foto: Bianca Bakker van Puur Tuinen. 81

De Zandpoort | 2017 | | pagina 83