Hoofdstraat 199. Foto:J. Morren 2016 oen werkt als privé- en directie-chauffeur bij Wessanen, een diervoeder fabriek. Zijn moeder Trijntje van de Stadt verhuist mee naar Lochem waar zij in 1979 op 90-jarige leeftijd overlijdt. Uit zijn tweede huwelijk komen twee dochters voort, Ingrid in 1967 en Astrid in 1969. Rond 1980 begint hij als hobby met het knopen van kleden, waarmee hij deel neemt aan markten met oude ambachten. Na zijn pensi oen trekt toch weer het oude vak: hij begint een eigen be drijfje met het maken van kerststukjes en -kransen voor restaurants, hotels en kerken. Klaas overlijdt in Lochem in 1991, zijn vrouw Corrie leeft nog anno april 2018. Fotobureau Pieterse Christiaan Pieterse trouwt in 1950 met Riny Sigmund. Vanuit de tijd dat hij in zijn jeugd actief was in de ra diocentrale van zijn vader noemde hij zich de eerste D.J. van Nederland. Tussen 1954 en 1959 adverteert hij in Huis aan Huis en in de IJmuider Courant met het maken van vlotte huwelijks rapportgages onder de naam Fotobureau Pieterse, Hoofdstraat 179. In 1969 scheiden Christiaan en Riny. In hetzelfde jaar trouwt hij met Henny van der Hilst met de bijnaam "Muis". Chris- tiaan is een fanatiek schaker en is lid van de Schaak club "Santpoort", opgericht in 1937. Hij heeft jaren lang meegedaan aan het Hoogoven Schaaktoernooi. Ook heeft hij een fotozaak en -atelier aan de Zijlweg in Haarlem. Deze doet hij in 1970 over, waarna hij verhuist naar zijn ouderlijk huis, Hoofdstraat 199(voorheen 179). Hij gaat nog enige jaren door met het maken van onder meer trouwrapportages. Zijn vrouw Henny drijft in het winkelgedeelte van Hoofdstraat 201 een winkeltje in fo- toaccessoires en eenvoudige fotocamera's. Christiaan is in 1973 gestopt met het maken van rapportages en der gelijke. De winkel is daarna verhuurd aan verschillende bedrijfjes, waaronder een winkel voor kinderkleding, een winkel voor sieraden, een zonnestudio, fotohandel Böhm en als laatste het antiekwinkeltje van Hans van der Ee. Christiaan is in 2007 overleden. Henny woont met een nieuwe partner nog steeds in het huis Hoofdstraat 199. Met dank aan: Henny (Muis) van der Hilst, Santpoort-Noord, Ingrid Pieterse, Heiloo. Bronnen: Noord Hollands Archief Haarlem, de volgende archie ven en bronnen: Persoon en gezinskaarten Velsen. Kadaster Velsen. Hypotheken 4. De Kamer van Koophandel, Haarlem. Krantenviewer, artikelen uit het Haarlems Dagblad, de IJmuider Courant, Bloemendaalsweekblad en Huis aan Huis. Adresboeken Bloemendaal en Velsen. Opmerking: In de IJmuider Couranten uit 1920 wordt vermeld dat het om het kadastrale perceel sectie H nr. 1962 gaat, maar dit is niet juist, het moet nr. 1963 zijn. Nr. 1962 was toen in bezit van Hendrik Toeset, winkelier en barbier. https://denhaag.com/nl/locatie/9777/comm-muse- um-voor-communicatie www.musecom.nl/collecties/radiodistributie.php. Diekstra Jos, Zeg Jet, zet de knop eens op twee, leden bulletin "De Zandpoort" van de Stichting Santpoort, nr. 19, 2006, blz. 14 en 15. Informatie van Henny van der Hilst, Santpoort-Noord en Ingrid Pieterse, Heiloo. Informatie van Andries Morren, Zeist. najaar 2018 Stichting Santpoort 44

De Zandpoort | 2018 | | pagina 46