Overnachting Advertenties Andere activiteiten ‘Boschbeek’. Bij ‘den Heer Secretaris-administrateur’ wa ren toegangskaarten verkrijgbaar voor Duin en Kruidberg en de Zeeweg. Het overbos van het landgoed Spaarnberg was helaas tijdelijk niet toegankelijk. Wandelaars werden gemaand zich netjes te gedragen. De gastvrijheid van de eigenaars zou niet bevorderd worden als er papieren, schillen, doosjes of scherven werden achtergelaten. Natuurlijk stond er in de Gids voor Santpoort een lijst van mogelijkheden om te overnachten. Er waren verschillende hotels: Hotel Velserend bij de Ruïne van Brederode, Hotel de Weijman en Hotel-Ca fé-Restaurant van Ouds ‘De Uilenboom’ (ook wel bekend als Café Enzerink) beide aan de Rijksstraatweg (nu de Hoofdstraat), Logement en Café ‘de Tuinman’ aan het be gin van de Hagelingerweg en Park-Hotel Longwood op de hoek van de Vinkenbaan en de Duinweg of Duivelslaan. Ook het Stations-Koffiehuis Klauwers had een paar ka mers beschikbaar. Verder waren er nog 34 pensions en gemeubileerde kamers. Een groot aantal was te vinden aan de Hagelin- gerweg en de Rijksstraatweg. Verder waren er pensions De helft van de vijftig bladzijden tellende Gids voor Santpoort was gevuld met advertenties. Dit zal ook wel het financieringsmodel geweest zijn. Natuurlijk waren er advertenties van de al eerder genoemde hotels en logementen, maar daarnaast ook van café-restaurants als ‘Ruimzicht’ in Santpoort-Dorp en het ‘Klein Stations- koffiehuis’ in Jan Gijzenvaart. Verder stond er een grote verscheidenheid aan advertenties van de lokale midden stand in de Gids. De vereniging had zich tot doel gesteld om alles te doen wat kon strekken tot de bloei van Santpoort en tot ver- aan onder meer de Bloemendaalse weg, de Molenstraat, het Kerkpad, de Duin en Kruidbergerweg en de Ensche- destraat. Overigens is het niet duidelijk of deze verhuur bedoeld was voor toeristen. In die tijd was het niet onge bruikelijk om, bijvoorbeeld als vrijgezel, lange tijd in een pension of op een gemeubileerde kamer te wonen. Parkhotel Longwood op de hoek van de Vinkenbaan en de Duinweg of Duivelslaan. Villa Longwood was gebouwd in 1870. Tussen ca. 1910 en 1925 was het een hotel. In 1975 is het huis gesloopt. PARXHÖTElLüiV Beeldbank Noord Hollands Archief najaar 2020 Stichting Santpoort 8 SANTPOORT, ’arkhotel Longwood. Café- R estau rant, tegenover 't Station.

De Zandpoort | 2020 | | pagina 9