Een badhuis aan de Wüstelaan BADHUIS - WUSTELMN let Bestuur van de Vereeniging „Spaarnberg’* maakl Ijkend, dat <tan bines op Donderdag 12 Januari a. s. fteeren op Vrijdag 13 Januari a. s. Jos Diekstra Verbouwing Feestelijke Opening Zoals u in het voorgaande artikel heeft kunnen lezen, wordt de Bewaarschool van mevrouw Wüste, geëxploi teerd door de Stichting Bewaar- en Naaischool “Spaarn- berg”, in 1932 met opheffing bedreigd door het wegvallen van de gemeentelijke subsidie. Plannen voor verbouwing tot volksbadhuis verschijnen aan de horizon. Daar gaat wel het een en ander aan vooraf. In april 1932 bespreekt de gemeenteraad een voorstel van de hier boven genoemde stichting om het gebouw van de Be waarschool aan de gemeente te schenken, waarbij de gemeente zich verplicht om vervolgens in het gebouw een volksbadhuis te exploiteren. Het blijkt dat de meningen op de raadsvergadering nogal uiteenlopen. De een meent dat zo een “pracht-instelling van sociaal belang” met beide handen aanvaard dient te worden, de ander ziet beren op de weg. Wellicht wordt van het badhuis niet veel gebruik gemaakt, waardoor het zichzelf niet kan bedruipen. Het eind van het lied zal zijn, dat de gemeente voor alle kosten moet opdraaien. Een doorstart van de bewaarschool zou meer in een behoefte voorzien, maar dat is volgens de rest van de gemeente raad een gepasseerd station. Uiteindelijk besluit de gemeente de schenking te aan vaarden en het gebouw een verbouwing tot badinrich ting te laten ondergaan. De verbouwing van de voormalige bewaarschool wordt onder toeziend oog van architectenbureau Mulder en Van Asdonck door aannemer De Graaff uit Santpoort gerealiseerd. Deze verbouwing betreft niet enkel de verandering tot badinrichting. Tevens wordt rekening gehouden met de behoefte aan lokalen voor het vereni gingsleven en ruimte voor de volksbibliotheek met zo’n tweeduizend boeken. Het hoofdgebouw wordt aan de achterzijde uitgebouwd om extra ruimte voor het bad huis te creëren. Verder ontstaat uit de twee voormalige speellokalen de hal van het badhuis met de badcellen; één leslokaal wordt bibliotheek en de twee andere leslo kalen worden verenigd tot de grote zaal, die gebruikt kan worden voor vergaderingen, lezingen, voordrachten en speelavonden (schaken, dammen, kaarten). Deze ruimte kan d.m.v. gordijnen in tweeën worden gesplitst. Ach ter het badhuis wordt een kinderspeeltuin met diverse speeltoestellen en theekoepel aangelegd. Woensdag 2 november 1932 is het dan zover. In aanwe zigheid van een keur aan hoogwaardigheidsbekleders en andere betrokkenen vindt de officiële opening van Badhuis Spaarnberg plaats. Zelfs de Commissaris van de Koningin, jhr Roëll, is van de partij. Tijdens deze plech tige opening wordt het gebouw officieel overgedragen aan burgemeester Rambonnet als hoofd der gemeente. Grond en gebouwen worden 29 juni 1932 overgedragen aan de gemeente Velsen, waarbij de Stichting Bewaar- en Naaischool “Spaarnberg” voor haar rekening neemt het gehele plan uit te voeren en geheel bedrijfsklaar te ma ken. De gemeente zal vervolgens het geheel in huur af staan aan de speciaal daarvoor opgerichte 'Vereeniging Spaarnberg voor Sociale Belangen in Santpoort', die het zal gaan exploiteren. GRATIS Aanloop naar een badinrichting TALAG JblD najaar 2022 Stichting Santpoort 12 van 14-16 uur von 19-21 uur ar zoover woonachtig te Santpoort en Haarlem—N. gelegenheid zal worden gegeven tot het nemen van een Regenbad. Zeep en Handdoek gelieve IJ zelf mede te brengen of kunnen worden gehuurd bij den badmeester.

De Zandpoort | 2022 | | pagina 14