ÉS Een ander zicht op badhuis Spaarnberg: de uitgebouwde achterzijde Rondje badhuis Maar eerst wordt opgeroepen enige ogenblikken stilte te wijden aan degene die aan de basis van deze tot badhuis verbouwde bewaarschool stond: mevrouw Olga Wüste- von Gotsch. Wellicht gaat het beschrijven van het interieur weer ex tra herinneringen oproepen bij degenen die ooit in dit badhuis een regendouche of kuipbad hebben genomen. Voor onbekenden geeft het een aardig beeld. De voormalige speelzaal van de bewaarschool is omge bouwd tot een grote hal, waarin aan weerszijden twaalf badcabines voor zg. regenbaden en twee cabines met een kuipbad zijn aangebracht. De verwarming en de warmwatervoorziening worden gevoed door twee ketels op de zolder van het gebouw. De felle kunstverlichting is niet bepaald romantisch te noemen, maar is doeltreffend. Hygiëne is tenslotte hoofdzaak. Boven deze badcabines zijn aan beide kanten gescha kelde stalen ramen aangebracht die genoeg daglicht binnenlaten en die centraal gelijktijdig geopend kunnen worden om te ventileren. In het plafond bevinden zich enkele ventilatoren, die in verbinding staan met een z.g. ontnevelingstoren. De wanden van de bad- en cabines zijn bekleed met ver glaasde crèmekleurige tegels, met her en der een rood exemplaar om de eentonigheid te doorbreken. De bo dem bestaat uit mozaïektegels. De badruimtes bestaan uit een omkleedgedeelte met enkele kledinghaken, een spiegel, een driehoekig plankje voor badspullen en een wit metalen krukje. Daarnaast de zg. 'douche-inrichting' met mengkraan voor warm en koud water en een koperen afvoerrooster. Tevens is er een alarmmechanisme voor het geval men zich plot- Warmwaterketels op de zolder van het voormalige badhuis Spaarnberg Beeldbank Noord-Hollands Archief Beeldbank Noord-Hollands Archief Stichting Santpoort najaar 2022 13 ft--- *- -*

De Zandpoort | 2022 | | pagina 15