2.^ Fanfarekorps Wilhelmina rond 1940. Derde van links is Frans sr. met althoorn. Frans junior Van herenkapsalon naar Coiffures-Parfumerie van ‘de Vaart’, een van de oude benamingen voor het te genwoordige Santpoort-Zuid. De orkestleden weten aanvankelijk ‘van toeten noch bla zen’ en kunnen vaak nog geen noot lezen. Het eerste con cert is dan ook pas twee jaar later. Frans is meteen weg van de muziek. Hij kiest voor de trompet en bespeelt dit instrument met hart en ziel tot ver na zijn zeventigste. Daarnaast is hij jarenlang een van de steunpilaren van de vereniging: hij bekleedt gedurende zijn lidmaatschap zo’n beetje alle bestuursfuncties, waaronder vele jaren het voorzitterschap, is betrokken bij internationale uit wisselingen o.a. naar Engeland en Duitsland, leidt jonge spelers op en neemt, als het moet bij afwezigheid van de dirigent, zelf de dirigeerstok ter hand. In 1963 bestaat ‘Wilhelmina’ 65 jaar en is Frans 60 jaar lid. Tijdens het jubileumconcert in hotel Velserend wordt hij uitgebreid bedankt voor zijn niet aflatende inzet voor de club en ontvangt hij het gouden Bondsinsigne en de leg penning van de Velser Gemeenschap. De fanfare heeft de 100 jaar gehaald, maar is kort daarna opgeheven. Vanaf de beginjaren is er ook een bescheiden damessa lon, maar niet duidelijk is of grootmoeder Catharina, die ermee is begonnen, het vak ooit met plezier heeft uitge oefend. Ron heeft haar in ieder geval nooit in kapperste nue gezien. Vrij snel na de Tweede Wereldoorlog is meesterkapper Albert Splinter uit Amsterdam in de dameskapsalon ko men werken. Hij is het die ergens in 1948 de moeder van Frans jr., de vader van Ron, is uit ander hout gesneden. Na de lagere school is hij meteen het kappersvak inge gaan en volgt daarnaast in de avonduren de kappersvak school. Hij wordt een uitstekende kapper, maar pakt het allemaal wat zakelijker aan. Geen plezier in het werk.... dan in ieder geval wel geld in het laatje. De herenkapsalon en de sigarenwinkel zijn vóór de Twee de Wereldoorlog ontegenzeggelijk de grootste bron van inkomsten, iets wat in de jaren daarna geleidelijk aan ver schuift richting dameskapsalon. 7 td y J Foto: Aris Schutte najaar 2022 Stichting Santpoort 34 H j

De Zandpoort | 2022 | | pagina 36