J Manager Caballero Wielersport Langzaamaan gaan de intensieve jaren bij Geesje hun tol eisen en Frans overweegt een bedrijfsleider aan te stellen, zodat zijn vrouw kan stoppen met haar werk. Als Frans in de Molenveltlaan in Santpoort-Noord een bord Te Koop ziet staan en tijdens het drinken van een kop koffie tot aankoop overgaat, komt een verhuizing voor de familie Van den Enden in zicht. Voor beide panden in Santpoort-Noord en - Zuid worden woonvergunningen geregeld bij het Huisvestingsbureau van de Gemeente Velsen. In die periode van grote woningnood is het na melijk alleen toegestaan in een bepaalde stad of dorp te gaan wonen als men economisch gebonden is. Per 1 november 1968 wordt Rob Peetoom aangesteld als bedrijfsleider voor het salaris van Fl. 150, - per week, om te beginnen tot 31 oktober 1969. De familie kent Rob al vanaf januari 1966, als hij in dienst komt als medewerker. Rob is daarvoor onder meer werkzaam geweest bij de destijds vermaarde salon Louis Pièrlot aan de Zijlweg in Haarlem. Het klikt vanaf het begin tussen Geesje en Rob en de dagelijkse samenwerking gedurende de periode januari 1966 - oktober 1968 verloopt uitstekend. Hij is dus ook degene die het meest in aanmerking komt om de leiding van de zaak over te nemen. Aantrekkelijk is bo vendien voor hem, dat met de verhuizing van de familie van den Enden de woonruimte boven de zaak voor hem en zijn vrouw Joke beschikbaar komt. Rob Peetoom wil de zaak inderdaad graag overnemen en uitbreiden; hij geeft aan ook het pand zelf op den duur te willen aankopen. In 1975 vindt de verbouwing plaats: door het woonge deelte op de eerste etage bij de salon te betrekken wordt de zaak behoorlijk uitgebreid. Rob zelf is inmiddels met zijn gezin verhuisd naar de Brederoodseweg in Sant- poort-Zuid. Frans jr. blijft voorlopig eigenaar van het pand. Op 10 april 1981 ten slotte vindt de algehele overdracht plaats. Na 55 jaar komt daarmee een einde aan de bemoeienissen van de familie van den Enden met het kappersbedrijf in Sant- poort-Zuid. Waar de drie generaties Van den Enden elkaar in vinden is de liefde voor voetbalclub HFC Haarlem. Bij elke wed strijd zit het trouwe trio op de tribune. Is grootvader Frans daarnaast actief in de muziek, zo gaat de belangstelling van vader Frans uit naar de wielersport. Hij fietst in zijn jonge jaren voor de Haarlemse wielerclub HSV De Kampioen, tot een val op de houten wielerbaan in Heemstede een einde aan zijn actieve sportcarrière maakt. Van afzien is vader Frans toch al geen liefhebber, dus hij switcht al snel naar de bestuurlijke kant en al jong komt hij in het bestuur. In huize Van den Enden komen de bestuursleden vaak bijeen voor informeel overleg en ook het clubblad wordt daar met veel drukte en camaraderie in elkaar geflanst. In samenwerking met de KNWU (Koninklijke Nederland se Wieler Unie) organiseert HSV De Kampioen regelmatig amateurwielerwedstrijden, waarvoor zij uiteraard ook prijzengeld bij elkaar moet zien te brengen. Vanwege de verkoop van Caballero sigaretten in de siga renzaak weet Frans jaarlijks een klein bedragje los te peu teren bij de reclameafdeling van Laurens, producent van Caballero, om met een ploegje renners uit Haarlem en omgeving als Caballero-ploeg aan Olympia’s Toer door Nederland deel te nemen. In die tijd rijden professionals en amateurs door elkaar. Frans jr. eindjaren veertig bij de rookwaren met pakje Cabal lero in de hand. Stichting Santpoort najaar 2022 37 J -V

De Zandpoort | 2022 | | pagina 39