Jan Bernd Bicker door Louis B. Coolers (1776) Activiteiten op Velserhooft Vergadering koos hij vervolgens Den Haag als hoofdver blijf. In 1798 werd hij gevangengezet door politieke tegen standers; na ongeveer een half jaar kreeg hij toestem ming om naar Velserhooft te gaan. Aanvankelijk stond hij onder huisarrest, maar dat werd na ruim een maand opgeheven. Hij verbleef vervolgens enkele jaren in deze regio. In 1799 werd Bicker directeur van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen in Haarlem, het oud ste en voornaamste geleerdengenootschap van het land. ’s Winters verbleef hij in Haarlem en ‘s zomers op Velser hooft. Zijn eerste kleinkind werd er geboren, zijn dochter Jeanne is er overleden. We weten niet welke veranderingen op Velserhooft Jan Bernd heeft doorgevoerd. Waarschijnlijk heeft hij een deel van de tuin gewijzigd in Engelse landschapsstijl en in het Terras een nieuw sterrenbos aangelegd. Ook deed hij een poging om het voetpad (of kerkepad) dat dwars over zijn gebied liep (de huidige Kerkweg) te verleggen. Hij moest derden vrije doorgang verlenen over dit pad. Het lijkt erop dat hij daar geen toestemming voor gekre gen heeft. Het waren economisch zware tijden en het in stand hou den van zo’n grote buitenplaats was heel kostbaar. In 1805 besloot Jan Bernd Velserhooft te verkopen aan Levi- nus de Groot, een belegger uit Dordrecht. Deze verkocht Het einde van Velserhooft en van Jan Bernd Bicker Catharina Six (1752-1793)door Louis B. Coolers (1776). In 1769 trouwde Jan Bernd Bicker met Catharina Six. Het echtpaar kreeg tien kinderen, van wie zeven de volwassen leeftijd bereikt hebben. A Aantekening in een dagboekJan Bernd Bicker. Op 8 novem ber 1774 is hij vertrokken van Velserhooft. Op 17november schrijft hij over ‘allerslegts weer, sneeuw, hagel, vorst&- zwaere storm, waardoor veele boomen onderandere op Velserhooft omver zyn gewaagt.’ Amsterdam Museum '7' Stichting Santpoort najaar 2022 43 Amsterdam Museum Amsterdams Stadsarchief. Archief Bicker, Jan Bernd Bicker 195 inv. 152 p.10 f. s, J/a-, ftt.»., rft A d'cyf?

De Zandpoort | 2022 | | pagina 45