r W. C. SPIERS ZWARTER'S OELICATESSENHANIEL. Binnenweg 84 ZWARTER'S DELICATESSEN H AN DEL Gebrs. KOMPIER, Rund-,Kalfs- Varkensslachterij Metselaar - Schoorsteenveger W. ROGGEVEEN, EIECTRISCH BEDRIJF - OPGERICHT 1900. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT. DE NIEUWE BRUG OVER DE ZANDVAART. De voorbereidende werkzaamheden. BADHUIS HEEMSTEDE. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. GEVONDEN VOORWERPEN. SPORT. VOETBAL. Uit het H. B. C.-kamp. H. B. C.Graaf Willem 24. De echte Mainzer Zuurkool. Prima Rookworst, Tielemau en Dros. Frankfurter Knakworst. Kleine Rauwe Hammetjes. Ham, Rookvleescli, Leverkaas, Kalfsgehakt, Cornedbeef, Getruffeerdc Worst, Berliner en Haagsclie Worst, Leverworst, Gek. Worst, Plockworst, Blaasham, Bacon Ontbijtspek, Hoofdkaas a la Jardiniere, Tong, Tongen worst, Saucies de Boulogne, Boterham- menworst, enz. enz. RAADHUISSTRAAT 67. Van het R.K. Sportpark. Om den St. Bavobeker. TOONEEL. TOT NUT EN GENOEGEN. BOEKBESPREKING NIEUWE UITGAVEN. RAADHUISSTRAAT 67 Telefoon 28033 ST. NICOLAAS. (Fragment uit „De St. Nicolaasavond".) EEN STUDIE IN WIT EN ZWART. Loes. St. Nicolaas is in 't land, En is ook aangeland Op CAMPLAAN nummer twee Die stelt een ieder tevreê Met Marsepein en Chocola En Letters, Suikergoed altega. En ziet men iets naar 't zin Loop er dan maar even in Want als men dan gaat kijken Dan zal het U vast wel lijken. Tot slot van dezen rijm Beveel ik beleefd te zijn. En onderteeken ik alhier Telefoon 28341 FIJNE VLEESCHWAREN. Runder-, Halfs- en Varkensslachterij, Aan het einde van de Havenstraat bij de Heemsteedsche Dreef zijn sinds eenige weken de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe brug over de Zandvaart aan den gang. Men is daar bezig den oprit naai de brag in gereedheid te brengen, waarvoor heel wat grond aangebracht moet worden, daar de weg op deze plaats 32 M. breed wordt. De voor het ophoogen benoodigde grond wordt uit de Zandvaart gehaald, die verbreed en verdiept wordt. Men graaft er zand en veen uit; het zand wordt gebruikt voor ophooging van de rijwegen en het veen voor ondergrond van het plantsoen dat beide wegen scheidt. In het midden van de zwarte veenmassa is een groot stamriool gelegd, dat verbinding heeft met de beide terzijde gelegen riolen, waarop de huisaansluitin gen zullen uitkomen. Voorloopig is men nog slechts aan de zuidzijde van de Zandvaart bezig, doch weldra zal ook aan den anderen kant met de werkzaamheden een aanvang worden ge maakt. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 12 tot en met 17 Nov., 417 douche- baden en 36 kuipbaden genomen. Aan 46 kinderen werd een gratis school bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 3 volwassenen gebruik gemaakt. Opgave van 13 November 1928. H. R. Heidema, Madoerastraat 15. H. A. Henriet, Glipperweg 61 B. J. M. Baumann, geb. Rayer, Bronsteeweg 19. G. Brokke, Koediefslaan 101. M. Dijkstra, Van Slinge- landtlaan 17. W. van Gorcum, Lieve de Key- laan 1. J. D. ter Hart, Laan van Rozenburg 14. J. J. Middelaer, Valkenburgerstraat 32. J. A. A. Moorman, Vondelkade 7. J. Opten, Heerenweg 201. H. E. A. Schilpzand, Heeren- weg 112. K. Vedder, Raadhuisstraat 94. A. P. J. van Zoom, Azalealaan 7. Opgave van 20 November 1928. Mr. J. Spoor, Vondelkade 20. Mevr. A. E. Arnken, Vondelkade 1. A. Eekhof, Zand- voortschelaan 169. H. R. Heidema, Madoera straat 15. C. Th. J. Niehorster, Vondelkade 22. W. Pijlman, Lombokstraat 10. II. Ruys, Cloosterweg (ong.). G. J. van Wickevoort Crommelin, Heerenweg 113. Terug te bekomen bijBooms, Lieve de Key- laan 20, een lorgnet in etuiJ. de Groot, Billiton- straat 3, een vermoedelijk zilveren broche; P. Hageman, Meerweg 7, een regenjas; J. J. de LeéUW, Lindenlaan 20. een p,»ar bruine dames schoenen,- B. Kooijman, Raadhuisstraat 32, een rozenkransJ. B. Speekenbrink, Hoofdmanstraat 40, Haarlem, een rijwielbelastingmerk en een sleuteltje; J. Schabbing, Balistraat 31, een schooltasch met boeken; J. Lammerse, Molen- werfslaan 136, een kindermuts; C. van Steijn, Wiekenplein 8, een schrift met rekeningen; C. Molenaar, Cloosterweg 9, een kinderhandschoen Van Asdonk, Havenstraat 28, een portemonnaie met inhoud; Van de Pols, Lindenlaan 12, een koperen gewicht; J. Neeskens, Molenwerfslaan 116, een portemonnaie met inhoud; Wed. Walet, Heerenweg 22, een hondenhalsband met pen ning; Van Hees, Schouwbroekerstraat 1, een wollen handschoen; Boelhouwer, Zandvaartkade, een portemonnaie met inhoud; Van Veldhuijsen, Kadijk 17, een insigne; Van der Weiden, Oude Posthuisstraat 14, een zilveren rozenkransH. B. Hospes, Amaryllislaan 8, een Duitsche herders hond A. Verdonkschot, Glipperweg 37, een heerenhandschoen; Besancon, Landzichtlaan la, een sigarenpijpje in etui; Van der Erf, Iepen laan 13, een jonge herdershond; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een R.K. kerkboekje en een parapluie. Dat het nu geen gemakkelijken strijd voor H. B. C. was wisten wij vooruit, maar dat het een 42 nederlaag zou worden hadden wij zeker niet vermoed. De oorzaak? Nu niet enkel het spel van de voorhoede, aan wie in den regel de nederlagen geweten worden. Nu was het vooral in de eerste helft de schuld der verdediging, die anders zoo TELEFOON 28033. best is, dat iedere voorhoede er onherroepelijk op moet stranden. Daarbij kwam nog dat Nelis in doel wel den slechtsten wedstrijd speelde van zijn voetbal loopbaan in de laatste jaren. Gelukkig was de voerhoede nu productief genoeg om tenminste tweemaal te scoren. Maar met dat al bengelt H. B. C. nu met Excelsior onderaan. Wat H. B. C. II Zondag bezielde om maar even met 41 van Geel Wit te verliezen is ons een raadsel. Zeker, Geel Wit is een flinke ploeg, maar toch niet sterker dan H. B. C.. Nog zulk een dag en de kampioensillusies kunnen wel op geborgen worden. H. B. C. III deed beter werk door V. V. F. met 30 te kloppen en daardoor weer sterker op de le plaats te komen. H. B. C. IV trok naar Concordia te Hillegom om wat goal te schieten, 't Werd 180 voor de H. B. C.'ers A.s. Zondag is H. B. C. I vrij, en daar ook Excelsior vrij is komt H. B. C. Zondag nog niet onderaan. H. B. C. II gaat naar A. D. O. en zal het niet gemakkelijk hebben Het is noodig dat revanche genomen wordt om de 2e plaats weer te ver overen. H. B. C. III gaat naar B. S. M. II, en gezien* de kampioensplannen, zullen de puntjes wel naar Heemstede gaan, mits men zich op spel toelegt, wat ook voor het 2e elftal geldt. Zooals boven vermeld heeft Geel Wit de H. B. C.-reserves een gevoelig-e nederlaag toe gebracht en zelf hun kampioenskansen aar merkelijk versterkt, terwijl T. Z. B., nu in eer lagere afdeeling ingedeeld, R. K. V. Z. IV klopte met 31. Voor Zondag is alleen vastgesteld Geel Wit II T. Y. B. B. III. De drie tusschen St. Bavo en Gezellig Samen zijn niet uitgespeelde partijen zijn arbitrair be slist en remise verklaart. Hierdoor werd de uil - slag 137 in het voordeel van Gezellig Samen zijn van Hillegom, welke club daardoor voor et i jaar beslag legde op den door St. Bavo uitgc loofde wisselbeker. „Plicht". Tooneelspel in h b - drijven, door Richard SJcowrouiick. De mooie zaal van Hotel Lommeroord w Zaterdagavond nog voller bezet dan bij de voiSge uitvoering. En dat is niet te verwonderen. Was het vroeger niet bepaald een onverdee genoegen, een geheelen avond te zitten in het bedompte zaaltje van Café „Het Wapen ■ylL? Heemstede", in Lommeroord zit men voor zfjïi pleizier, ook al waren de stoelen nu direct Sfet in overeenstemming met het geheel. En wat de medewerkers geven is een reisje naar den Teerenweg, ook al wordt ontspanning in Haarlem te kust en te keur aangeboden, ten volle waard. Thans werd opgevoerd „Plicht", een tooneel- spel in 4 bedrijven. De titel van dit stuk zegt al, dat het veel leerzaams moet bevatten. Een vader ontzegt zich alles, om zijn zoon te laten studeeren en gaat tenslotte over tot oneerlijke handelingen. Dit is geen plicht, maar het mooie van Willem, een der zoons, is, dat hij zich voor zijn vader wil opofferen door zich als de schuldige aan te melden, terwijl de zoon voor wien alles is ge schied, dit weigert, maar ook afstand doet van zijn vooruitzichten. De heer L. Beek speelde natuurlijk de rol van de oude houtvester, een rol als voor hem ge schreven. Direct na hem mogen wij noemen Mej. M. Harrer in de rol van de vrouw van houtvester Spalding, die eerst medestreed voor haar zoon en later medeleed met haar echt genoot, die ten laatste, als hij ontmaskerd is en dit is juist op den dag dat hij zijn gouden ambtsjubileum zal vieren een einde aan zijn leven maakt. Het is moeilijk eiken speler of speelster af zonderlijk te noemen, daar zij allen hebben bij gedragen tot het slagen van deze uitvoering, maar voor C. Warmerdam in de rol van Willem, den zoon van Spalding, mag hier een uitzonde ring gelden. Hij stond een trapje boven de anderen en deelde ruimschoots in het succès, dank zij zijn goed spel, dat het talrijke publiek beloonde door een spontaan applaus na ieder bedrijf. Na afloop een gezellig bal onder leiding van den heer J. C. Booms met de muzikale mede werking van het accordeon-virtuozen gezelschap „The Happy Band", onder leiding van den heer Engel Paap, en dat dit in den smaak viel bleek wel uit het feit dat het tot 3 uur vol bleef, te vol eigenlijk voor de danslustigen. Zoo doorgaande zal T. N. en G. spoedig een tweetal avonden moeten geven om allen een plaatsje te bezorgen. Het verloren land, door Johan Koning. Maatschappij voor Goede en Goedkoope Lectuur te Amsterdam. Dit boek dient zichzelf aan als Nederlandsch- Indische roman, als om er den nadruk op te leggen, dat het een „verdicht verhaal" is. Inder daad is het een „verhaal", doch tevens een vertelling, waarin de schrijver op uitnemende wijze de hedendaagsche stroomingen in de Indische maatschappij tot uitdrukking heeft ge bracht. Het boek bevat geen verklarende Beveelt zich beleefd aan voor de a.s. Feestdagen. Grootste sorteering steeds het nieuwste. Groote blikken Princess Lobster p. stuk f 2.50 Cocktail sild. per blik0.45 Appetit sild 0.45 Sardel Rings 0.45 Harengs Hors 1)'Oeuvre0.45 Auchokreem (Tish Paste) per flacon0.75 Groote blikken roode Zalin0.95 4 blikken 0.50 Caviar, per flaconf 1.50 2.50 Truffels Poleesf 3.10 f 1.60 0.85 De fijnste Fransclie Champignons per blik 0.60 flacon 0.90 Sardines Philippe en Caraud, per blik1.00 Amieux Frères, per blik0.65 Portugeesche Sardines, per blik0.40 Noorsche 0.30 Groote blikken Ananas f 0.75 1.25 Perzikenf 0.65 1.10 Appelmoes van Goudreinetten, per blik0.65 bij 6 blikken 3.60 Peren Cutting Packing1.20 Halve blikken Peren (Hollandsche)0.35 Fruit Salade (Hollandsche) 1.50 Abrikozen (Hollandsche) I)e echte Rotterd. Pinda kaas p. pondsflac. Parmesan kaas per flaconf 0.90 Doosjes Chalet kaas Oportions Oranje Marmelade Cross en Blackwell p. p. 3 Ponds pot PRIMA JAM Pumpernickel Duitsch Roggebrood per blik Groote blikken Utrechtsche Botersprits Drabbelkoeken, de echte Friesehe Siroopwafels, per blik Weertes beschuitjes, per blik Speculaas, 3 pondsblik, fijn gekruid 1 ponds doos Chocolade Oblieën Bonbons van Houten Luxe doozen Bonbons Droste (zilver) Pels Vruchten Borstplaat per kistje Pels fondant Do Jongs Chocolade Hagelslag, per kilèblik Pels Marsepein, per kistje De Echte Friesehe Gembertaai, per stuk... De Echte Friesehe Honigtaai, De Echte Friesehe korstjes, per pak f 1.10 0.85 1.50 0.60 0.60 0.95 0.60 1.75 1.25 0.75 1.25 1.50 1.50 1.50 3.50 1.25 1.00 1.75 1.00 0.40 0.35 0.30 DROSTE'S CHOCOLADE LETTERS IN ALLE MATEN. inleiding, doch geeft op de titel-pagina een een voudige vermelding van de gegevens, waarop de roman is opgebouwd: „Het Oosten en het Westen: de naïeve droomwereld en het nuchter- praktische weten in hun onderlinge wissel werking; de bewustwording van de Javanen en hun verhouding tot Nederland. Kunnen Ja- vaansch- en Nederlandsch idealisme in een persoonlijk huwelijk werkelijk de scheidingslijn tusschen Oost en West uitwisschen De aan trekkelijke wijze, waarop de schrijver deze vragen beantwoordt, geeft dit boekwerk alles zins recht om deel uit te maken van het twaalf tal, dat voor de romanprijsvraag in aanmerking komt. Weldoenster, in achterbuurt: „Weet U ook waar juffrouw Plugging woont?" „Ongeveer een fleschworp van van hier. (Passing Show.) Sint-Nikolaas niet waar? O wel hem, wie dat [feest Nog altijd meeviert met een kinderlijken geest! Wiens hoofd niet al te zeer vervuld is van die [schatten Der wijsheid, die helaas, mijn brein niet kan [bevatten. 'k Meen beursnieuws, politiek en soortgelijke [meer, Om met zijn kinderen mee te leven in 't weleer, Om dagen lang vooruit de winkels rond te [dwalen, Of aan een „vrijster" nog zijn hart eens op [te halen. Ik min dien winterdag vol bloesem, lied en geur, Ik min dat zoete feest van suiker en likeur, Het zielverkwikkend ijs, de schuim der limonade, 'k Zie liever dan in druk, mijn naam in chocolade En, Epikeurus, zeg, is niet de lekkere tand, De trouwste paranimf der kies van 't waar [verstand Vindt m' in de Republiek der stille lekkerbekken Niet meestal wijze liên of - schadelooze gekken? Ja Kinderheilige, nog neemt mijn hart u aan! En had de wereld slechts wat beter u verstaan, Uw geest van weldoen en van liefde meer [begrepen, 'k Zou met uw naamdag nog geruster kunnen [dwepen, Want lieve hoorders, is 't niet kannibaalsch en [wreed, Dat men op zulk een feest het hong'rig volk [vergeet, Dat met een ziek'lijk oog komt op uw lekkers [azen En met zijn bleeke neus kleeft aan de winkel glazen DE GENESTET. Het is reeds eerder opgemerkt, dat de kleur zwart in dit winterseizoen een heele voorname plaats inneemt onder de modekleuren. Het zwart, gebroken door een gameering in wit, of om gekeerd wit, met zwart als garneering, wordt op verschillende manieren toegepast. Het zwart met wit heeft altijd iets fijns en staat dan ook vooral de vrouwen met een matte teint. De teekening geeft een aantal modellen weer, waarin volgens de allerlaatste ontwerpen het principe van wit en zwart is toegepast. En met succes, naar de bescheiden meening van onder- geteekende. Allereerst dan, op de rij afgaande van links naar rechts, een deux-pièces van crêpe satin. Het geplisseerde rokje is zwart, terwijl de jumper wit is, gegarneerd met opgezette stuk ken zwart. Het ceintuurtje is van wit zeemleer. Er is 2 M. witte stof en 2(4 M. zwarte stof van 1 M. breedte voor noodig. Nummer twee is een heel fijne jurk van zwarte crêpe, rok en onder mouwen vrij sterk klokkend, terwijl het in punten uitgesneden bovenstuk van witte crêpe is. Hiervoor is 3 (4 M. zwarte stof en M. witte van 1 M. breedte voldoende. Heel origineel is ook nummer drie, een ivoorkleurige japon van crêpe, met een overslag en op zij gesloten door een zwarte gesp. Het geschulpte deel van het lijfje en den rok is gevoerd met zwarte crêpe. Ook de manchetjes zijn van zwart. Er is 4 M. stof van 1 M. breedte (witte) voor noodig. Nummer vier laat ten slotte de toepassing van de combinatie zwart met wit voor een mantel zien. De mantel is gegarneerd met grove stiksels, en de manchetten en de kraag zijn van wit bont, skungs, of wat daarop gelijken kan. Aan 3.25 M. stof van 1.40 M. breedte heeft men genoeg. Camplaan 2, Telefoon 28114. HEEMSTEDE. A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON Ridderstraat 18 - HAARLEM Telefoon 13310. Raadhuisstraat 94. - Tel. 28079.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1928 | | pagina 4