COMPLETE MEUBILEERING. PATISSERIE DE KWAKEL B. A. CASSEE Zn. Pas op voor winterhanden G. TEEUWEN ZONEN, NIEUWJAAR. VOL - AU - VENTS G. I. VOORN - Leidschevaartweg 178 - Heemstede - Telf. 15408 ZIJLSTRAAT 83 OSTADESTRAAT 3 A. A. MOOREN VAN HUIS JANSEN Raadhuisstraat 21 - Heemstede. - Telefoon 28037. I zr. f. rooijers, Wenscht zijn geachte Clientèle een gelukkig V., bloem in den hof der menschheid. Dankbaarheid maakt het werk tot een spel, toovert tranen om in een glim lach op. maakt den levensweg tot een aangenaam pad om te gaan DAMES! iepenlaan 8 - Heemstede aannemers beeed. makelaars. Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. DROGISTERIJ G. M. BRÜHL 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT. MEVR. A. M. BOUMAN—KLOTS, f Maandag overleed alhier Mevr. A. M. Bouman- Klots. De overledene was jaren lang als onder wijzeres werkzaam aan de Openbare Lagere School aan den Voorweg, waar zij 16 jaar lang het openbaar onderwijs heeft gediend. Als onderwijzeres stond zij zeer goed aangeschreven èn genoot zij de achting van ieder, die haar kende. In Mei van dit jaar werd zij door een keelziekte gedwongen haar werk, dat zij liefhad, voorloopig neer te leggen en werd haar ziekte verlof verleend. Zij is nadien niet meer in de school werkzaam geweest. De begrafenis zal Vrijdag 28 Dec. plaats heb ben op de openbare begraafplaats aan den Glipperweg. PÉDICURE, MANICURE, MASSAGE. BRONSTEÊWEG 52 HEEMSTEDE. SUBSIDIES ST. MICHAEL. Ons is gebleken, dat door een onjuistheid in de begrooting bij enkele belanghebbenden eenige verwarring is ontstaan ten aanzien van de sub sidies, die in 1929 aan de R.K. Harmonie St. Michaël zullen worden toegekend. Evenals over 1928 wordt een subsidie verleend van 200.en daarbij 100.voor eereprijzen, uit te loven op het aanstaande concours. In 't geheel krijgt St. Michaël dus 300.in handen. Afgescheiden daarvan zal de gemeente, als het concours een tekort mocht opleveren, daarin voor ten hoogste 500.bijdragen. BADHUIS HEEMSTEDE. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 17 tot en met 22 Dec., 458 douche- baden en 50 kuipbaden genomen. Aan 15 kinderen werd een gratis school bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 5 volwassenen gebruik gemaakt. T13.§cfineegans&< (|?)ontw«rker Sehouwtjflslaan 100Tol 13099 mm* (a OUDEJAARSAVOND. Dankbaarheid- de schoonste Het is een goede geiWoonte van velen onder ons volk, om op den laatsten avond des jaars in dankbaarheid te gedenken de vele goede din gen, die in het afgeloopen jaar tot hen zijn ge komen. Deze dankbaarheid kenmerkt heel speciaal den geest van onzen oudj aarsdag. In andere landen, Amerika bijvoorbeeld, heeft men in November een speciale „dankdag" daarvoor, gewijd dus aan de dankbaarheid over datgene, wat het afgeloopen jaar bracht. Waarom „dankbaar" te zijn? Wel, laat ik U eens mogen navertellen, wat iemand eens in de „New Outlook" (Toronto) vertelde over een eigenaardige gewoonte in zekere deelen van Denemarken. Daar viert men namelijk het oogstfeest, terwijl de zomer nog in volle glorie is, en weken vóórdat het koren in de schuur behouden is binnengebracht. De dagen zijn dan veel langer en daarom schijnt het een veel beter en prettiger tijdstip voor de viering van een oogst-dank-dag. En bovendien, die eenvoudige lieden van het Deensche land, zij hebben vertrouwen in het weer en in de Voorzienigheid en zijn er zeker van, dat er een overvloedige oogst zal zijn, om zich over te ver heugen. En daarom hebben ze hun oogstfeest, wanneer de velden nog groen zijn en de oogst nog slechts een belofte is. Zulk een wijze van zich verheugen over zegeningen, die nog niet gekomen zijn, mag misschien wat vreemd en buitennissig lijken, en toch.... zit er veel goeds in. Wanneer in dit speciale geval de oogst zelfs beneden de verwachtingen zou uitvallen, zou het landvolk toch in ieder geval de vreugde erom reeds gehad hebben en dit kon niet meer van hen weggenomen worden. En wanneer men goed nadenkt, zal men tot de slotsom komen, dat er maar heel weinig oogsten zijn, die niet waard zijn dat men er dankbaar voor is... net zooals er maar heel weinig dingen zijn in ons leven, die tot ons komen, en waarvoor het niet de moeite waard is hartelijk „dank" te zeggen. Men zou kunnen zeggen, dat die Deensche boeren en dorpsbewoners de gewoonte hebben aangenomen, het beste van het leven te verwachten, en niet uit te zien naar mis-oogsten en teleurgestelde verwachtingen, en te denken dat de resultaten bevredigend zullen zijn, en dat het noodlot niet om eiken hoek op de loer ligt voorwaar een heel goede gewoonte, en die zeer zeker waard is aangemoedigd te worden. Want de ervaring leert ons, dat de meeste van onze „oogsten" op allerhande gebied, en waarnaar we uitzien, wel de moeite waard zijn om ze af te wachten, en redelijke verwachtingen niet teleurstellen. Ter wijl de gewoonte van vele onder ons, om steeds maar beducht te zijn op moeilijkheden en tegen slag, en voortdurend maar noodlottige dingen en teleurstellingen te vernachten, slechts weinig „in de werkelijke ervaring in onze levens vindt, om het te rechtvaardigen. Het aankweeken van een geest der goede verwachting, die maakt dat wij hoopvol de toekomst tegemoet zien, heeft veel vóór. Waarom dankbaar te zijn? Op dezen laatsten avond van het Oude jaar? En waarom dien lof der dankbaarheid te zingen? Omdat het gevoelen van dankbaarheid een van de rijkste en meest verheven schatten van het menschelijk hart is, zooals een Vaughan het onlangs treffend uitdrukte. Zonder dit gevoelen wordt het hart koud en onverschillig, en is het leven verstoken van een der onschatbaarste kost baarheden, die het verrijken kunnen. Hetiis jammer, soms levens te vinden, die vol zijn fan menige mooie trek en karakteristiek, en tfjjïh jammerlijk ontbloot zijn van werkelijke dank baarheidIndien vriendelijkheid, oprechtheid en dankbaarheid meer algemeen in praktijk werden gebracht, zouden veel van de hardheden des levens, pijnlijke wonden en koude onver schilligheid, uitgedreven kunnen worden, en de stralende gevoelens van liefde, sympathie en vreugdevolle vriendschap een plaats vinden. Dus: laten we dankbaar zijn, op dezen avond van het jaar dat voltooid is. Laten we stuk voor stuk onze zegeningen nagaan, alle de dingen, die het goed en weldadig is te bedenken; kleine vriendelijkheden die we ondervonden, voorspoed, succes, groei in wijsheid, groei in liefde en ver draagzaamheid. Hoe zwaar en moeilijk en triest sommigen den afgelegden weg van het schei dende jaar misschien ook mag lijken, zeker zullen er toch wel lichtpuntjes, goede dingen in te ontdekken zijn. Dingen, waarvoor we dank baar kunnen zijn. En zie, het gaat als met den sterrenhemel. Hoe meer we kijken, hoe meer sterren ontdekken we, totdat we stil worden van de grootschheid dier ontelbare sterrenZoo, als we beginnen en enkele goede dingen uit het afgeloopen jaar willen bedenken, zie, hoe meer we denken, hoe meer goede, mooie ervaringen ontdekken we. En onze dankbaarheid groeit Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, 1 Watergolf a f0.00, Onduleeren af 0.50, Knippen A f 0.40 is thans BAAN 43, Dameskapsalon „(JALLIA' Aanbevelend, H. HU YB ENS, Banrcslj^JP^Wr- EEN VREEMDE OUDEJAARSAVOND. Een zonderlinge geschiedenis, door SIROLF. Nadruk verboden. Alle rechten voorbehouden. Nu, het had heel wat voeten in de aarde gehad, voordat Gladys toestemming had gekregen, om onder geleide van Will Dorcas, naar het feestje te gaan in „Het Witte Hert". De andere gasten in het kleine wintersportplaatsje, voornamelijk de ouderen, bleven natuurlijk in het groote, comfortabele hotel, met de keurige bediening van vele gerokte kellners, om daar den Oude jaarsavond door te brengen. Maar de jongelui hadden iets anders bedacht. Eén van hen had, in een klein dorpje, op ongeveer 15 kilometer af stand, een prachtig, heel ouderwetsch, landelijk herbergje ontdekt, met een groote open schouw en donkerbruine balken. „Het Witte Hert" heette het kostelijke oude „Wirtshaus". En hij had niet eerder gerust, voordat de jongelui met zijn plan geestdriftig hadden ingestemd, om daar, in dat idyllische dorpsherbergje, den Oudejaarsavond te vieren. Ze zouden zelf van alles meebrengen, kruidenwijn en broodjes en allerhande lekkernijen, en ze zouden er met een karavaan van auto's heengaan. Voor een auto was het ten slotte immers maar een klein eindje. De zeer voorname ouders van de zeer lieftallige en schuchtere Gladys, die zonder het te weten vele jongemannenharten in lichtelaaie gezet had, hadden er eerst niet van willen hooren, dat zij in de auto van Will Dorcas mee zou gaan, hoewel deze laatste beloofde, haar dadelijk na twaalf veilig thuis te brengen. Pas toen toegezegd was, dat de meisjes Marion en Doris, van die char mante familie Fairstreet, ook mee in den auto van Will Dorcas zouden gaan, hadden zij er noode in toegestemd. De auto suisde nu zacht zoemend over den gladden, besneeuwden boschweg. Will Dorcas reed met een matige snelheid. Met die gladde bevroren wegen moest je voorzichtig zijn. En hij vervoerde een kostbare lading. Gladysdie zacht blozend, in haar bontmantel gehuld, het donkerblonde haar beschenen door het getem perde licht van het lampje aan de zoldering van de auto, behaaglijk in een hoek zat weg gedoken, achterin. Gladysvoor hem het eenigste meisje op de heele wereld, die hij al wekenlang op een afstand aanbad, omdat het meisje zoo schuchter was en, gelijk een hinde, zich onmiddellijk scheen terug te trekken, te Appelbollen12 cent Appelflappen8 Amandelbroodjes.... 8 Appeltaartjes8 Appelbeignets10 cent Saucijzenbroodjes.... 10 Croquetten20 Pasteitjes25 Berlinerbollen8 cent Oliebollen5 Sneeuwballen8 gevuld. 12 Hors d'oeuvres, Huzarensalade, Haringsalade, Zalmsalade en Kreeftensalade Depot van Wijnen Firma ROOZEKRANS v/h. G. DE VOS Co. Aanbevelend, TELEFOON 11307. p. f. vluchten, wanneer één van de jongelui poogde iets vertrouwelijker te worden, dan de strenge omgangsvormen gedoogdenDat de beide meisjes Marion en Dorris van die charmante familie Fairstreet op het laatste moment met één van de andere auto's waren meegegaan, dat had Will Dorcas natuurlijk niet kunnen helpen. En het is zeer de vraag, of hij een vinger zou hebben uitgestoken om het te verhelpen, indien hij het gekund had. Maar dat alles wisten de zeer voorname ouders van de allerliefste Gladys natuurlijk niet In de auto hing een heel fijn parfum, dat herinneringen wekte aan prille, juichende voor jaarsdagen, aan bloesems en teere bloemen „Zoo, zoo nu maar altijd door te rijden, door het sneeuwstille bosch, in den behaaglijk warmen auto met de bedwelmende bloemengeuren en daar achter, als een droomGladys": dacht Will Dorcas. En nergens anders aan te denken, dan alleen aan het geluk van dit oogenblik, de nabijheid van het meisje van zijn droomen Maar jawel, straks, over een paar minuten, lag het bosch achter hen, en dan nog een kwiartiertje en dan waren ze er, zaten midden in de drukte der feestende jongelui. Was de droom uit Maar zoo lang zou het niet eens duren. Want een oogenblik later begon de auto eensklaps heftig te stooten. Will Dorcas stopte en zei lakoniek: „Lekke band." Gladys keek verschrikt, maar Will stelde haar gerust. Ze moest maar even rustig in den wagen blijven zitten. Hij zou even een ander wiel opzetten. Hij zette zijn kraag op, trok zijn handschoenen uit en stapte uit, om in de kou van den laten winteravond een band te verwisselen. Hij opende de gereed schapskist, zocht daarin, zocht nog eens, en bromde dan iets tusschen zijn tanden. Een oogenblik bleef hij besluiteloos staan. Dan zag Gladys zijn gezicht voor het venster van den auto verschijnen, en ze hoorde hem zeggen: „De crick is niet in mijn gereedschapskist!" „De crick? Wat is dat?" vroeg het meisje. „Een soort dommekracht, die onmisbaar is. Ik kan den wagen nu niet opvijzelen en dus ook geen ander wiel opzetten!" zei Will. Hij sloot daarna de kist weer, en kwam snel weer binnen. Brrr, wat was het koud buiten. Gladys keek hem met haar groote bruine oogen aan, alsof ze zeggen wilde: wat nu? „Tja", begon Will, kwasi-onverschillig. „Daar zitten we nu. We zijn net zoowat halfweg. Het eenigste wat we kunnen doen, is wachten of er een andere auto langs komt, die ons even kan helpen. Of we moeten gaan loopen, maar dat is minstens twee uur en" hij wierp een blik op de gouden avondschoentjes van het meisje „dat kunt U niet, is het wel?" Nee, knikte Gladys. „Maar wat moeten we dan in vredesnaam doen, als er geen auto langs komt „Wachten", zei Will lakoniek, „wachten, tot de anderen terugkomen. Die moeten hier natuur lijk passeeren". Dan opeens liet hij zijn stem dalen, en hij zei heel hartelijk: „Vind Uhet heel erg vervelend, zoo lang met mij opgescheept te zitten?" „Nnneee, dat nietzei ze aarzelend en bloosde diep. Zijn oogen tintelden van plezier, toen hij ver volgde: „We zitten hier anders heel goed, warm en comfortabel. En we hoeven van honger of dorst niet om te komen. Ik heb een flesch kruidenwijn bij me, en hier, een doos met sauzijzenbroodjes, en room-soezen.... nee, maar, ik heb een reuzen-idee. Daar, achterin, naast U, onder de bank, daar staat mijn pic-nic-mand. En daar is een snelkoker bij. Zal ikmag ik een glas warmen wijn maken? We mogen toch wel wat hebben voor ons wachten op Oudejaars avond „Ja, ja," zei Gladys vroolijk. Ze kreeg blijkbaar plezier in het zeldzame avontuur. Ze werden uitgelaten, als twee ondeugende kinderen. Will pakte den pic-nic-mand uit, stak den snelkoker aan en smolt sneeuw in het pannetje. Toen het water kookte, zette hij er den flesch kruidenwijn in. Glazen kwamen te voorschijn, de doos met soezen' en de sauzijzenbroodjes werd open gemaakt. Inmiddels vloog de tijd om. En buiten was het begonnen te sneeuwen. Toen Gladys even naar buiten keek, in den sneeuwjacht, en dan weer binnen in den auto rondkeek, waar het geurde naar kruidigen wijn, waar het warm was en intiem, feestelijk bijna, en waar Will Dorcas druk in de weer was, om een Oudejaarsavondtractatie te organiseeren, kon ze zich niet inhouden en fluisterde„O, wat zalig." „Wat zei je, Gladys?" vroeg Will zacht, alle vormelijkheid opeens vergetend. „Iko, niets", zei ze en sloeg de oogen neer. En volgde zwijgend de bewegingen van Will, wiens handen heel even schenen te trillen, toen hij het glas overreikte. Een oogenblik keken ze elkaar recht in de oogen. Met een heel zacht zingend geluidje tikten de glazen even tegen elkaar, bij het klinken. Het was wonderlijk goed en warm daar binnen in die kleine, verlichte ruimte van den auto, die daar verloren, gestrand als het ware stond in den sneeuwnacht en de eenzaamheid. En toch spraken ze heel weinig. Onzichtbaar gingen evenwel de fijne, teere dingen als gedachten van gelijkgestemde zielen zijn, van den een naar den ander en weefden een wonderlijk blijde, lichtende sfeer, die de kleine ruimte vervulde. Het werd later en later, doch buiten was geen teeken van leven te bespeuren. Hoe zou het ook Wie ging er nu uit, in kou en sneeuw, in den laten oudej aarsavond Maar de beide menschen in den auto merkten er niets van. Voor hen was dit de wonderlijkste, heerlijkste Oudejaarsavond van hun leven. Om vijf minuten voor twaalf zei Will: „Gladys, over een paar minuten is het Nieuwejaar. Ik zou je in dit jaar nog graag iets vragenGladys, lieveling, hou je van me?" En die schuchtere Gladys, die lieve, kleine hinde, vluchtte dezen keer niet weg, maar zei heel zacht en blozend: „Ja, Will." Toen omvatten twee sterke handen het donkerblonde kopje en twee lippen zochten de hare. En half uur later stopten drie auto's onder hevig getoeter bij den gestranden wagen van Will Dorcas. Geroep en gejuich klonk uit half geopende portieren. Mannen stapten uit. Geluk- wenschen werden over en weer geslingerd. Een minuut of wat later was de wagen gerepareerd, en reed Will Dorcas, met Gladys èn de meisjes Marion en Dorris, die overgestapt waren, naar huis terug'. En den volgenden dag was er dubbel feest.'. De verloving van Gladys en Will. Het blijde slot van een vreemden Oudejaars avond. Einde. Onder Rijkstoezieht gedipl. SCHOENHERSTELEEIt Bekroond op de Vaktentoonstelling 1927 te Rotterdam OUDEJAARSAVOND-RECEPTEN. Oliehollen. Voor oliebollen heeft u 250 gram meel noodig, 4 eieren, 50 gram boter, Va Liter melk, 50 gram krenten, 50 gram rozijnen, 75 gram sukade en 25 gram oranjesnippers of gedroogde appeltjes: voorts suiker, kaneel, enz. Dit is voor 8 a 10 personen. Eerst beslag maken van het meel, 15 a 20 gr. gist en Va Liter lauwe melk. Als het even rijst de eieren, wat zout, de gesmolten boter en de krenten etc. er door roeren. Laat nu het beslag nogmaals rijzen. Neem een eetlepel beslag en laat dit in de vetpan zachtjes bruin bakken; tracht er een ronden vorm aan te geven vóór het beslag in het vet komt. Keer ze dikwijls onder het bakken en bestuif ze, als ze klaar zijn, met kaneel en poedersuiker. Meesterlottelaan 12. Telefoon 15468 Ass. Apoth. Binnenweg 143, Heemstede. - Telef. 28258 STOOKT ONZE PRIMA Belgische Anthraciet.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1928 | | pagina 2