FAMILIEBERICHTEN PLAATST UW IN DIT BLAD. CONCOURS „ST. MICHAËL". HIER HAD UW ADVERTENTIE MOETEN STAAN! Burgerlijke Stand. uv SPORT. Met de ouden van dagen uit toeren. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT. Vervolg Plaatselijk Nieuws. „EXCELSIOR" BEHAALT TWEE EERSTE- PRIJZEN. Zondag j,l. behaalde het Fanfarecorps „Excel sior" alhier, gevormd door personeel in Over heidsdienst, op het concours van „St. Michaël" een len prijs in de 3e afdeeling, benevens een len prjjs in den marschwedstrijd. DE LAATSTE FEESTELIJKHEDEN. Zaterdagavond 8 uur wordt op het feestterrein een concert gegeven door het Fanfarecorps „Kunstkring" uit Spaarndam, dir. Peter Wit Jr. Een genotvolle avond staat ons dus nog te wachten. „Kunstkring" speelt n.l. in de Eere- afdeeling en dus is het geboderie van hoog ge halte. Behalve een Marsch en Ballet-Suite No. 2 van P. Wit Jr., vermeldt het programma vóór de pauze de Feest-Ouverture van Sam Vlessing en Harmonia, Ouverture Solemnette, van Emile Laime, dat alsverplicht nummer Zondag as. in den concertwedstrijd nog eens door dit corps wordt herhaald, evenals het eerste nummer na de pauze „Ariana", Ouverture van L. BoVer, dat als vrij nummer is gekozen. Ongetwijfeld zal men door een druk bezoek toonen, de geboden gelegenheid, om in een fraaie omgeving van heerlijke muziek te genieten, op prjjs te stellen! Zondag a.s. wordt het de „groote" dag van het concours. Aan den marsch wedstrijd nemen dan niet minder dan negen corpsen deel, terwijl in den concertwedstrijd tien corpsen zich zullen laten hooren, waaronder in de le afdeeling „St. Jozef" uit Heerlen. Wie wel eens een con cours in 't Zuiden van ons land heeft mee gemaakt, zal met ons hopen, dat de Limburgers ook ditmaal voor een groot publiek zullen spelen. In de eere-afdeeling, het neusje van den zalm, zullen ditmaal uitkomen het bovenvermelde Fafarecorps „Kunstkring" uit Spaarndam en de R.K. Harmonie „St. Gregorius de Groote" uit 's-Gravenhage, directeur Joh. Bonte. Dit corps telt niet minder dan 51 werkende leden. De eere wedstrijd tusschen de coipsen die een eersten prijs hebben behaald zal wederom plaats hebben om 8 uur des avonds. Na afloop wordt door de jury de uitspraak van den Eere-wedstrijd van het geheele concours bekend gemaakt. Met dit programma zal het ons niet verwonderen, als Zondag het bezoek dat van de andere dagen ver zal overtreffen. VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de onderlinge tuinlieden- vereeniging Aerdenhout en O." haar maande- lijksche vergadering. Na goedkeuring der notulen volgden verschil lende mededeelingen betreffende de groote excursie, die a.s. Dinsdag gehouden wordt naar Den Haag, waar de Haagsche plantsoenen en parken bezichtigd zullen worden. De reis zal gaan met 2 autobussen, het vertrek is bepaald op even 7 uur des morgens om dan om half 9 in Den Haag te arriveeren, waar een der opzichters van de Haagsche plantsoenen als gids zal dienen. Verder zullen in den middag het Vredespaleis en den tuin bezichtigd worden, benevens den Haagschen dierentuin en de kassen. Hierna volgde de uitreiking van de prijzen der Lathyrus-tentoonstelling, waarbij de voor zitter een toepasselijk woord sprak. Een Dahlia-tentoonstelling zal dit jaar ge houden worden in de le helft van September Medegedeeld werd nog, dat er op Vrijdag 3 Augustus een kleine excursie zal gehouden worden naar de buitenplaats van den heer Smit in Aerdenhout. BLOEMENDAG TE HEEMSTEDE OP ZATERDAG 3 AUGUSTUS E.K. De afd. Haarlem van de Vereeniging tot Be vordering der Gezondheid in de Grafische Vak ken in Nederland, zal op Zaterdag 3 Augustus haar jaarlijksche Bloemendag houden te Heem stede. Onder de afdeeling Haarlem behoort ook de gemeente Heemstede. Het doel van dezen bloemendag is het inzame len van gelden tot instandhouding en uitbreiding van het Sanatorium „Eerbeek" te Eerbeek, als mede het instandhouden van het Vrouwen- en Kinderenfonds der vereeniging. De opbrengst stelt de vereeniging in staat veel voor haar leden te doen, o.a. verpleging in Sanatoria van aan tuberculose lijdende leden; verpleging van leden in Rust- en Herstellingsoorden; verstrekking, zoo noodig, van de daarvoor benoodigde uit rusting; verstrekking van versterkende midde len aan zieke of zwakke ledenfinanciëele bij stand aan het gezin bij langdurige verpleging van den kostwinner; uitzending van aan tuber culose lijdende vrouwen en kinderen; uitzending van prae-tuberculose en zwakke kinderenver strekking van versterkende middelen aan zieke en zwakke vrouwen van leden; verpleging van vrouwen van leden in Rust- en Herstellings oord. Alles dus mooi maatschappelijk werk. Er behoeft zeker niet vermeld te worden dat dit alles niet verstrekt kan worden van het dubbeltje contributie per week. De voornaamste financiëele aanvulling be staat uit de jaarlijksche bloemendagen. Wie sympathiseeren met het doel en streven der vereeniging en op Zaterdag 3 Augustus aan het welslagen der bloemendag hun medewerking willen verleenen, kunnen zich bij den heer Blansert aan den Voorweg te Heemstede op geven als collectrice. Tot slot bevelen wij deze collecte in de milde offervaardigheid van de ingezetenen aan. PERSONALIA. Mej. B. Nederkoorn te Haarlem is met ingang- van 1 Sept. a.s. benoemd tot organiste van de afd. HeemstedeBennebroek van den Ned. Protesta nten bo n d GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijVan Amerongen, Havenstraat 8, een damesrijwielJ. Kersten, Sumatrastraat 19, een duimstok; J. van dei- Valk, Drieheerenlaan 28, een vermoedelijk gouden ring; W. Jansen, Bleekersvaartweg 47, een peiler van een benzinetank; A. van Wage- ningen, een dameshandschoen; Van der Weiden, Bosb. Toussaintstraat 62, een duig; C. J. v. d. Broek, Oude Groenmarkt, Haarlem, een grijze handschoen; M. de Wilde, Dahlialaan 17, Aerden hout, een armband; Kulk, Drieheerenaan 12, eenden; M. Leentvaar, Asterkade 37, een witte keeshond; K. Geertsema, Javalaan 40, een rijwielbelastingmerk in etui; H. van Zetten, Meer en Bosch, twee soubrasses en een kinder broekje; Goedhart, Wiekenplein 6, een zilveren vulpotlood en een kinderparapluieE. Kluen, Raadhuisstraat 46, een rozenkrans in etui; J. Schabbing, Balistraat 31, een damesmuts; Van Lent, Binnenweg 6, een damestaschje met inhoud; Ilumting, Berkenlaan 1, een dames- portemonnaie met inhoud; F. Brandon, Land zichtlaan 18, een gummi schoen; A. de Haas, Lindenlaan 22, een damesportemonnaie met inhoud; Gemakshuisje Groenendaal, een hoed en een pet; Boetje, Willem v. d. Veldekade 5, een bus met groente; Somer, Spaarnzichtlaan 4a, een paar pantoffels; Kieft, Glipperweg, een pet; Mulder, Haemstedeplein 40, een gouden sierspeldSnoek, Hendrik de Keijzerlaan 18, een gulden; Bure, Rembrandtlaan 24, twee post duiven; Slot, Molenwerfslaan 28, een ceintuur van een jas. BADHUIS HEEMSTEDE. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 15 tot en met 20 Juli, 557 douche- baden en 46 kuipbaden genomen. Aan 15 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 3 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 23 Juli 1929. H. J. Bonfrer, Javalaan 49. J. C. Harm, Zandvoorter Allee 43. E. G. van der Kaav, Glipperweg 61b. Wed. J. A. Koch, Haven straat 32. L. G. Kool, Postlaan 9. P>. F. Fortgens, Billitonstraat 14. Ondertrouwd: J. A. A. van 't Hof en A. M. Witteveen. Getrouwd: P. Gischler met M. P. Hulshoff Pol. BevallenC. GrootHaanstra z.M. A. Metz- Hagebont d.M. WitteveenBroers d.J. J. de BonteDolron z. tëi Tweedehands kleerenhandelaar: „Hel is een prachtig pak mijnheer, splinter nieuw, nog nooit gedragen, het is een pak voor mezelf gemaakt maar wat ik versneden heb." (p. s.) ZWEMMEN. De 1 K.M.-wedstrijd van H.P.C. De in Juni uitgestelde 1 K.M.-wedstrijd van H.P.C. in de Van Merlenvaart te Heemstede, zal nu as. Zaterdagmiddag te 3 uur doorgang vinden. Het aantal inschrijvingen is zeer fraai. Van de meeste vereenigingen, aangesloten bü den Haarlemschen Zwembond zijn inschrijvingen binnengekomen. Precies 3 uur zullen de dames starten, en elk kwartier later een andere categorie zwemmers, in de volgorde van „adspiranten", „veteranen" en „heeren". Voor ieder is er gelegenheid aan het Molentje of in Groenendaal tegenover de zweminrichting, waar start en finish zijn, de zwemmers waar te nemen. De prijzen voor cTezen wedstrijd, bestaande uit medailles, zijn geëtaleerd in het sigarenmagazijn van den heer van Odijk, Raadhuisstraat, alhier. WATERPOLO. Halfweg I—H.P.C. IV 4—2. Dinsdagavond speelde H.P.C. IV een wedstrijd tegen het sterke Halfweg. H.P.C. telde eenige invallers. Halfweg is volledig. De Heemsteedsche jongens zijn het eerst in den aanval De aanvallen worden echter dikwijls onderbroken doordat de snelle Jacobzoon op- zwemt, doch hij kan de keeper van H. P. C. niet verrassen. Dan is het De Kuiper die Halfweg met een goed schot de leiding geeft. H.P.C. houdt moedig vol en spoedig heeft van Wijk succes (1—1). Na rust is H.P.C. eenigen tijd in den meerderheid, doch de jeugdige H.P.C.'ers raken vermoeid. Halfweg weet in deze periode 2 doelpunten te maken, 31. Dan is het C. Kemper die de achterstand verkleind, 32. Nog even is er te spelen. De bal komt bij van Esen en even voor tijd scoort deze het vierde doelpunt voor Halfweg. Einde 4—2. H.P.C. (a)H.V.G.B. (b) 2—5. Adspiranten-competitie. Beide partijen spelen met zes man. H.P.C. is het eerst bij den bal en zet een goede aanval op. Doch de linksachter van H.V.G.B. bemachtigt den bal en zwemt snel en besluit zijn rush met een schot, dat voor Schutter onhoudbaar was. H.V.G.B. zit na het uitzwemmen direkt vveei voor het H.P.C.-doel. Een der H.V.G.B.'ers wordt echter, door het binnen de twee meterlijn opstel len, het water uitgezonden. De H.P.C.'ers weten echter ondanks het spelen van 6 tegen 5 man geen doelpunten te maken. Het tegendeel gebeurt. H.V.G.B. scoort (02). Spoedig is het rust. Na rust is H.V.G.B. in de meerderheid en drukt dit in een doelpunt uit (03). Dan is het Voorn die van veraf scoort (13). H.V.G.B. voert den stand tot 15 op. Dan is het even voor 't einde wederom Voorn die de achterstand verkleint (25). Hiermede komt het einde. 1 K.M.-wedstrijd van H.P.C. Zaterdag 27 Juli zal de jaarlijksche 1 K.M.- wedstrijd plaats hebben. En evenals vorige jaren in. de Van Merlenvaart achter het zwembad. Mochten de H.P.C.'ers er in slagen de Wissel beker te winnen dan is deze definitief in hun bezit. Het beloofd een spannende kamp te worden. DUIVENSPORT. „De Gevleugelde Vrienden". Met den wedvlucht van Bordeaux, afstand 951 K.M. is de vereeniging niet fortuinlijk ge weest. Van de 15 dieren kwamen er slechts 3 terug. De andere 12 zijn gesneuveld of worden misschien ergens anders „gevoederd". Zaterdags losgelaten, arriveerde No. 1 Zon- dangsavonds om 4 uur 27 min. 23 sec. No. 2 op Dinsdag om 11 uur 46 min. 11 sec. en No. 3 Dinsdag om 12 uur 10 min. 58 sec. De prijzen werden gewonnen door: 1 Gebrs. I.areman; 2 H. Vellinga; 3 E. D. du Bouvry. Wedvlucht van Vilvoorde 160 K.M. Hieraan namen 76 duiven deel. Losgelaten om 8 uur v.m. De eerste prijswinnaar arriveerde om 10 uur 14 min. 21 sec. en de laatste om 10 uur 22 min. 29 sec. De uitslag was: I, 6,"16, 17 Gebr. Lareman; 2, 13 A. Eveleens; 3 N. Leuven; 4, 12 T. J. v. Deurzen; 5, 8, 14 A. v. Zadel; 7 W. v. Huis; 9 H. Vellinga; 10, 15 E. D. du Bouvrie; 11 A. Verdonschot Jr. Eere- prijs gewonnen door No. 1. A.s. Zondag wedvlucht van Hal, 185 K.M. Afstanden bestaan nu niet meer. De fiets, de auto, ze brengen je waar je wezen wil. Wie heeft de omgeving op tientallen kilometers in den omtrek al niet eens gezien? Vroeger moest alles met „Lijn II", ofwel den beenenwagen! Kennen de jongeren de omgeving dus uit stekend. niet alzoo de ouderen van dagen, of gebrekkingen die over geen auto beschikken en geen gebruik van de fiets kunnen maken. Zulke oudjes eens een middag laten toeren was het plan van enkele dames hier ter plaatse. Zij klopten aan bij hen die het geluk hebben auto bezitter te zijn, en die voor zulk een mooi doel niet doof konden blijven. Een zestiental auto's kregen zij te hunner beschikking, zoodat voor- loopig 52 oudjes en gebrekkigen werden uitge- noodigd. Dinsdag zou het uitstapje gemaakt worden. Des morgens een pikzwarte lucht, maar gelukkig komt in den middag de zon door en is het weer voor zulk een toer schitterend. En dus gingen zij Dinsdagmiddag uitDoordat er van Huize St. Bavo een 20-tal het tochtje zouden medemaken werd als verzamelpunt de Kerklaan gekozen. Daar heerschte om 2 uur een gezellige drukte. Het leek er naar of daar in Huize St. Bavo een buitengewoon feest zou plaats hebben. De fraaiste luxe auto's, in de mooiste kleuren, gleden over den weg, alsof zij de hoogste gasten van den lande te vervoeren hadden. De rij wordt steeds grooter. Zuster Ketel, die ter gerust stelling medeging voor eventueele hulp, maakte zich verdienstelijk de oude Bavo-bewoonsters een plaatsje te geven. Belangstellenden genoten mee van de pret die de oudjes reeds nu hadden, alleen nog maar zittende achter die mooie spiegelruiten. Maar er waren heel wat beangste gezichten bij. Zij die nog nimmer in zoo'n mooien wagen gezeten hadden voelden zich voorloopig niet thuis. Wenschten zich toch maar in gemakke- lijken stoel achter gordijntje! Als tegen half drie dan het sein van vertrek komt, glijden wij met een 20 a 25 K.M. vaartje over de gladde baan, voorafgegaan door onze motorbrigade die voorloopig zorgt dat aan Heerenweg en Zandvoortschelaan geen onge lukken kunnen gebeuren. De heer Tromp, chauffeur van de fam. KaarsSijpenstein, gaf de route aan. Al in Aerdenhout bleek hij een goede wegkenner te zijn. Eerst links Aerdenhout in, langs Boeken rode en de reuzenvilla met de bekende hoogen toren. Tenslotte wisten wij zelf niet dat er zoo veel mooie lanen in Aerdenhout zijn. Het gaat langs prachtige villa's en tuinen zigzagsgewijs op Overveen en Bloemendaal aan. Niet alleen in onzen wagen, ook in de andere wagens hebben de inzittenden oogen te kort. Vroeger hebben ze wel eens door Aerdenhout geloopen, maar het „Aerdenhout van nu kennen ze niet". Zoo was het ook met Overveen en Bloemendaal. Kraantjelek was nog een bekend plaatsje voor velen, hadden ze daar ook niet als kinderen bij dien hollen boom gespeeld? En even verder „Het Hemeltje", dateerende uit de latere jeugd jaren, hoe ze samen daar hadden uitgerust van een lange wandeling. Maar van zoo veel en zoo mooie villa's hadden zij geen idee gehad. Onze voorrijder brengt ons door talrijke lanen naar den Zeeweg, voor de meesten onbekend. Voor hen was de smalle Zandvoortschelaan nog alleen de verbinding tusschen Heemstede en Zandvoort, en die mooie boulevard kenden zij alleen maar van hooren zeggen. Zoo ging het door Zandvoort, vroeger dat kleine visschersplaatsje, nu die groote badplaats. „Wel, wel, wat is alles veranderd," duchtte een oud moedertje. Terug ging het langs Zandvoortschelaan door Aerdenhout naar Vogelenzang, om over Benne broek en de Glip, door Prinsenlaan en Heerenweg naar Groenendaal te gaan. Hier werd halt gehouden. Zoo goed en zoo kwaad als het ging (er waren o.a. ook een oud moedertje bij met een houten been) werd hier uitgestapt, en werd een zonnig plaatsje uitge zocht op het mooie terras van het ververschings- huis, waar door de eigenaars, de heeren Uiten- daal en Verdonschot, allen werden getrakteerd op thee en gebak. Hier, zittende in die gemak kelijke stoeltjes kwamen de tongen los. Of ze genoten hadden? „Nou, dat zou ik meenen!" zegt een oud moedertje tegen den eigenaar van de auto. „Als U een volgend jaar nog eens gaat, mag ik dan weer mee? Bang? Nu ja, in 't eerst wel, maar ik zat zoo lekker in die kussens, dat ik gauw mijn angst vergat. En ik heb zoo'n hoop gezien, hè Dankbaar waren ze. De dames kregen hand drukken van de oudjes, die ze den volgenden dag stellig nog gevoeld hebben. Zoo tusschen al die blije oudjes loopend, voelden ook wij ons dankbaar vooral tot de initiatiefneemsters, die het geheel organiseerden ten koste van veel moeite. Laten wij besluiten met een woord van hulde aan de eigenaars dei- auto's, die hun beste wagens er voor beschik baar stelden, aan de eigenaars van het 'vei versehingshuis voor de aardige slot attractie Wij zijn. er van overtuigd dat ook zij genoten hebben van de pret die ze de oudjes be orgd hebben. Het zal dan ook wel niet bij dezen eenen keer blijven, want ongetwijfeld zullen allen, die er nu aan medegewerkt hebben, dit een volgende maal met evenveel animo doen, naast hen die nu niel in de gelegenheid waren of er nu niets voor voelden. F Arme mannen! Rechten, ook voor de vrouw! riep een huisvader, na een speech van een opgewonden vrouwspersoon te hebben gehoord. Wel, nu nog mooier! Mijn vrouw speelt de baas over mij, mijn dochters spelen de baas over ons beiden en de meid speelt de baas over de heele familie. Het is tijd, dat de mannen eindelijk eens recht krijgen

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1929 | | pagina 3