WILD. B. Tli. Santen Eerste Heemsteeösche Courant. Gemeentelijke Grond- politiek. BURGERLIJKE STAND. PREDIKBEURTEN. VAN HUIS SJANSEN Fa. GEBRs. REE Kul. P. MIMEN S ZOOW Gierstraat 39. HAARLEM - Telefoon 10153 Administratie Doekhouding belastingzaken Controle „DE INDUSTRIE" SPORT. Iï8rc?.,.\ (Het erfpachtstelsel.) (Vereenvoudigde spelling). Naar aanleiding van de onlangs in ons blad verschenen artikelen over Gemeentelike Grond- politïek verzoekt de heer Ph. Cohen opname van het volgende: Hoe belangwekkend op zich zelf ook u be schouwingen zijn over bovengenoemd onderwerp valt Let niettemin moeilik erover te polemi seren, omdat blijkens deze beschouwingen, u een beslist tegenstander is van het erfpachtstelsei, al zegt u in de aanvang van uw eerste artikel. Men kan het beginsel aanvaarden, dat de ge meente. ten einde grondspekulatie en onredelike prijsopdrijving door partikulieren te voorkomen, en prijsregelend ten aanzien van de grond te kunnen optreden, gronden aankoopt, welke naar de verwachting eerlang voor stadsuitbreiding nodig zullen zijn. Dit beginsel, eenmaal aanvaard, behoort dan ook toegepast te worden, wil het als beginsel, 'waarde hebben en met uw opmerking, dat de gemeente Heemstede uws inziens zeer terecht het stelsel nooit heeft toegepast, kan ik niet accoord gaan. Uw standpunt komt voort uit de foutieve ge dachte, dat een gemeente één mens, één indivi du is, dat zal trachten uit het verworven bezit munt te slaan in de bijna letterlike betekenis van het woord. Voor mij is de gemeente een kol- lektivisme, een grote eenheid, omvattende een aantal eenheden, die samen een gemeenschau vormen, met gemeenschappelike belangen, die beschermd behoren te worden tegen de enkeling die dat gemeenschappelik belang bedreigt. Deze enkeling is zelfs dikwels niet eens een van de hunnen. Zijn persoonlik belang zal hem er toe brengen een terrein, een huis, of wat dan ook, dat zijn persoonlik bezit is en dat op of nabij het gemeenschapsterrein, dat is hier de opper vlakte van de gemeente, gelegen is, duur, te duur te verkopen, als de gemeenschap dit voor het gemeenschappelik belang der gemeente naren nodig heeft. Gemeenschappelik belang: ik denk aan wegenverandering, wegenaanleg, rio lering, bouw van utiliteits-instellingen als bad huizen. scholen, plantsoenen, speelplaatsen, enz. Dit voorop gezet acht ik het dus een geluk kig verschijnsel, dat de gemeenschap op ge geven momenten niet afhankelik is van de win zucht van een enkeling, want zoveel menseliks zal u toch niet vreemd zijn en zo'n vreemdeling zult u toch niet in het grondspekulanten-Jeru- zalem zijn, om te weten, dat er door de en keling-bezitter maar al te veel op gespekuleerd en geaasd wordt, dat op een gegeven ogenblik d- gemeenschap een bepaald objekt dringend nodig heeft: en dan moet de gemeenschap bloeden! Het zal u als aktueel voorbeeld niet onbekend zijn, dat de gemeente Amsterdam een geheel stuk straat ter beschikking heeft moeten stel len van een brouwerij, om te ontkomen aan een ruïne op de Dam, aldaar, een ruïne, die de weidse naam .Bisschop" draagt, doch dermate in ongewijde toestand verkeert, dat de gemeen te moest ingrijpen en bukken moest voor het „partikuliere" bezit, om aan de onhoudbare en schandelike toestand een einde te kunnen maken. Uw voorbeeld, dat de gemeente, eenmaal grondbezitster, zichzelf lagere eisen kan stellen voor verkaveling en bebouwing, dan aan grond bezitters, is enigzins naief. Dat weet u zelf toch beter. De gemeente maakt verordeningen en is toch stellig de eerste, die die verordeningen na leeft, als z(j zelf in de positie van 'dé "êhkèling komt. Of meent u nu, waarlik, dat de gemeente een bouwverordening, waaraan de burgers zich te houden hebben, op zij kan zetten, als ze zelf gaat bouwen? Hst is reeds te gek om alleen te lopen, maar bovendien verliest u uit Let oog, dat dezelfde gemeenschap, die gemeente heet, een kontrolerend instituut bezit, dat gemeente raad heet, dat diezelfde gemeenschap zich te, houden heeft aan boven hair staande machten en aan de landswetten. Geheel afkerig blijkt u niet te zijn van aan koop van gronden door de gemeenteals 't maar met mate geschiedt, als 't maar gebeurt bij drin gende noodzakelikheid. Doch die dringende noodzakelikheid kan zich immers elk ogenblik voordoen en de ervaring heeft juist geleerd, dat de gemeenschap dan, als zij niet bezitster van de grond is, aan de heidenen overgeleverd is, als zij afhankelik is van de enkeling-bezitter. Dacht u, dat deze bezitters niet indirekt oor zaak zijn van b.v. een onteigeningswet? Van de sterke arm dus? En dacht u, dat het voor de gemeenschap bier met suiker is, een onteige nings-procedure te moeten voeren? Kost ook dat geen geld? Gezwegen nog van de dikwels lange duur. Ik meen, dat in het belang der gemeenschap de gemeente de beschikking moet hebben over grond en deze grond angstvallig in bezit moet blijven houden en dan met veel ruimte voor armslag. Verkoop van eenmaal in het bezil der gemeente zijnde grond, zou de misère op nieuw doen beginnen en mag dan ook slechts in uitzonderingsgevallen geschieden. De door de gemeente te vragen huur van de grond want dat is in wezen toch de erf- pael.tskanon schijnt u zorg te baren. Een prachtverschijnsel is hier juist, dat de gemeente, in tegenstelling met de partikuliere bezitter, geen enkele reden heeft, die huur op te drijven. Stelt u zich eens voor, dat u ee» fabriek bezit, die dringend uitbreiding behoeft. U zit rondom in gemeentegrond. Dacht u nu, dat de gemeente u het vel over de oren zou halen en van uw nood voor zichzelf een financieële deugd zou maken, zoals allicht edn partikulier bezitter zou doen? O, o, wat zou deze u doen bloeden. De gemeente zou hier zelfs in het bovenbedoelde uitzonde ringsgeval u een stukje grond kunnen ver kopen. De verschillende door u opgeroepen boeman nen hebben, gezien de praktijk, weinig waarde. De bepaling van de kanon schijnt in de prak tijk geen moeilikheden op te leveren: om bouw terrein van grote gemeenten met vepï grondbe zit wordt voorlopig nog gevochten, wat le be wijst, dat de terreinen wel gewild zijn en 2e. dat de kanon wel gevonden wordt in verband met het doel der bebouwing: fabrieken, arbei derswoningen villawijken, enz. Dat de gemeente zelf grondbezitster is, voorkomt ook, dat b.v. op plaatsen, waar het niet gewenst geacht wordt, inrichtingen ver rijzen, die men er niet hebben wil en die door andere wettelike bpalingen niet geweerd kun nen worden. Het heeft ook het voordeel, dal Jr gemeente te allen tijde, als dit door bepaalde omstandigheden geboden is, het beschikkings recht over de grond heeft. b.v. voor algemeen nut. Nu moogit 'i bespottelik trachten te maken V feit, dat de gemeente uit de errpachts-opbrengst een gedeelte reserveert om uit deze reserve bij beëindiging van de erfpacht de opstal te ver goeden. Dat is niet meer dan een kwestie van rekenen. En niet zo erg in het nadeel van Jt huurder, als de partikuliere bezitter doet. Deze verdiskonteert, natuurlik, de rente van zijn hy- poteek in de huur. En als hij van de opbrengst van de huur zijn hypoteek afbetaalt heeft, wa; krngt da" de huurder terug? Elke wet, verordening of maatregel, die de gemeenschap neemt, om zich zelf tegen de en keling te beschermen, of ook wel de enkeling tegen zich zelf; om zich tegen machtsmisbruik en verkeerd gebruik door de enkeling te wa penen, wordt door deze enkeling als iets vre- seliks gevoeld en als zodanig uitgekreten en be vochten, omdat bij hem de faktor „soeia?I gevoel" ten enenmale ontbreekt, omdat hy het persoonlik belang wil doen voorgaan aan het algemeen belang. Hij meet dan bezwaartjes of vermeende bezwaartjes breed uit en ziet niet het grote belang, dat de gemeenschap dat zijn dus wij te zamen bij deze wet, verorde ning of maatregel heeft. En dat is ook het geval bij de gemeentelike grondpolitiek, die een zegen is voor het tegen woordige geslacht en voor de komende ge slachten. PHILIP COHEN. Heemstede, Augustus 1930. Naschrift van de Redactie: Wjj achten deze kwestie thans van alle zijden voldoende belicht en verder commentaar over bodig. N CIRCUS SCHNEIDER- Dagen van te voren hadden de kleurige aan plakbiljetten en de overal opghangen reuzen- programma's het reeds vermeld: het circus Schneider zou te Heemstede komen. En de velen, die in dezen regenachtigen va- cantietijd zich min of meer verveelden, verkneu terden zich reeds bij de gedachte aan de vroo- ljjke afwisseling, die dat zou geven. Anderen hoopten er ,,een slaatje uit te slaan", een ex- tra'tje te verdienen, wat hun, door het stallen van fietsen of op andere wijze, niet onaardig gelukte. Alzoo bracht het circus blijde hoop en goede verwachting in het dorp. Bovendien was men nieuwsgierig, of de groote programma's waar heid of humbug zouden blijken. Nu staat het circus er vier dagen en het ge sprek van den dag is: „Ben je al naar het circus geweest? Dan moet je er toch heusch eens naar toe gaan!" Het recommandeert zichzelf. Een betere re clame kan kapitein Schneider niet wenschen. 't programma is dan ook van zoodanig gehalte, dat het geen verwondering behoeft te wekken, dat de groote tent avond aan avond uitverkocht is. Volgeladen zijn tegen achten de trams, die de belangstellenden naar Heemstede voeren: men hangt aan de balcons en van de treeplan ken wordt iedere vierkante c.M. benut. Want iedereen wi! kapitein Schneider zien in de reusachtige ijzeren kooi tusschen zijn 100 leeuwen, waarmee hij in de film Quo Vadis is opgetreden. En men zit heerlijk te griezelen aan den veiligen kant van de dikke tralies, als een der leeuwen wat onwillig blijkt, zoodat zelfs de brandende fakkel er bij te pas moet komen om het dier tot rede te brengen. Overigens springt kapitein Schneider heel gemoedelijk met zijn beestjes om. die toch waarlijk geen katjes zijn om zonder hand schoenen aan te pakken. Het is een merkwaar dig schouwspelhem daar zoo rustig en on bevreesd te midden van de groote - roofdieren te zien, die op een wenk van hem gehoorzamen Behalve het leeuwennummer bood het pro gramma nog veel moois en interessants. De acht Hongaarsche vossen en de zes Andalusi- sche hengsten van den heer Wladimir Schaube laten bewonderenswaardige staaltjes van dres suur zien; evenals de volbloed hengst Haidara- bad. Hoe het mogelijk is, dat men de 'dieren al die toeren leert? Ja, laten wij ons daar op deze plaats liever niet in verdiepen! Werner heeft met zijn gedresseerde ganzen en varkens veel succes, evenals Betty met haar beren. De Schneider-girls met haar gracieus bewegen vormen een aardige tegenstelling met de negerdansen Wie van acrobatiek houdt, kan hier ook ge nieten. De Ravenna's vormen prachtige groe pen, de Hollandsche kunstwielrijders Fleur en Folje toonen hun balanceerkunsten. terwijl in den nok van het circus halsbrekende toeren worden ver-icht door Carlo en de twee Ban- delli's zoodat menige angstgil door de toe schouwsters wordt geslaakt en velen een zucht van verlichting slaken, als na een schijnbaren val de artistei. ten slotte weer zonder armen, beenen of nel: te breken in de arena afdalen. Een sprookjesachtig waterballet, dat alleen reeds een gang naar het circus waard is, is het eind van dit rijk gevariëerde programma, dat drie en een half uur lang de aandacht van de toeschouwers gespannen houdt. CIRCUS EN BOOTTOCHT. Een groote voldoening was het voor hot be stuur, dat alles zoo prachtig gemarcheerd is. In die prettige stemming deed zich de gele genheid voor, den kinderen een bijzondere at tractie te bezorgen, doordat de directie van het circus Schneider zoo bereidwillig was, tegen ge reduceerde prijzen de jeugd een middagvoorstel ling te laten bijwonen en Woensdagmiddag trokken de pl.m. 280 kinderen onder geleide naar den Meerweg, om getuige te zijn van dit geweldige werk, o.a. de leeuwen te zien werken, die woudkoningen, waarvan de meesten alleen nog maar uit verhaaltjes iets hebben gehoord. En dit zij daar genoten, nu, dat behoeft zeker met betoogd te worden. Een compliment aan de voortvarendheid van het bestuur, dat op zoo ondubbelzinnige wijze toont, elke gelegenheid aan te grijpen, de jeugd te laten genieten. Zeker, er zouden toch wel en kele kinderen hebben mogen gaan kijken, maar Let gros zou- om financieele redenen thuis heb ben 'moeten blijven. Nu ging alles voor rekening der kas, dus profiteerde een ieder. Maar de pret is hiermee nog niet afgeloopen. Dinsdag a.s. zal de groote boottocht plaats hebben, waarnaar allen weer verlangen. De reis gaat ditmaal naar Muiden. Des mol gens om 7 uur is het verzamelen op de Java- laan. Vandaar gaat het in optocht en weel' met medewerking van de Haarlemsche Harmonie- kapel, die ook de twee feestdagen zich onvei- .noeid toonde, naai de Haven, waar om half 8 de touwen los gaan. De ouders dienen wel voo een flinke boterham te zorgen. En als zij dan hun kinderen er op wijzen, dat zij zich strikt gehoorzaam gedragen tegenover de dames en heeren, die als geleide meegaan, dan zal hgt op- getwijfeld weer een genotvolle dag worden. Als bruggen of andere tegenspoeden geen spaak in de „vinnen" steken, is de boot voor donker thuis. Anders wat later, maar daarover behoeft men zich niet ongerust te maken. R:j ondervinding weten wij, dat er goed voor het jonge volkje gezorgd wordt. Nu maar mooi weer bestellen, dan zal deze boottocht weer de kroon zetten op het vele eu moeilijke werk van het bestuur. F. EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN I'ATLj, G. v. BAKEL C. M. In de parochiekerk van den H. Bavo aan den Heerenweg, heeft Pater G. v. Bakel. die op 27 Juli in het Missiehuis St. Jozef de priesterwij ding ontving, j.l. Zondagmorgen zijn eerste H. Mis opgedragen Het altaar was rijk met witte bloemen ver sierd, waarover vele kaarsen haar zacht flon kerend licht verspreidden. Ook het priesterkoor en de preekstoel waren met bloemen versierd. Als diaken en sub-diaken assisteerden de zeereerw. heeren prof. Verhoeksz en Koek, als ceremonius pater Pijpers, als presbyter-assis tent prof. Vis van het semenarie Hageveld en als cantores de weleerw. heeren Witkamp c-n v. Schaik, kapelaans der parochie. Het koor zong het Veni Creator van De Jong. de Missa Trinitatis van Hub. Cuypers, het Ave Maria van Fr. Witte, Jesu Dulcis Memoriam van B. Kothe, Tantum Ergo van Oremus en als slot Jubilate Deo van Simon Kroon, alles voor I-stemmig mannenkoor. Pastoor H. A. V. IJzermans sprak vervolgens een feestrede uit. Des middags werd een zeer druk bezochte re ceptie gehouden ten huize van de ouders van den jongen priester. In de omgeving daarvan werd druk gevlagd. Om half 5 werd door Z. Eerw. een plechtig Lof gecelebreerd, waarbij wederom verschillen de koorwerken werden uitgevoerd. In het R. K. Vereenigingsgebouw werd daarna aan pater v. Bakel en zijn familie een serenade gebracht door de R. K. Harmonie ,,St. Michaël". VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK. Opvoering schimmenspel. In ons vorig nummer meldden wjj, dat bin nenkort alhier eenige schimmenspelen zullen worden opgevoerd ten bate van het te stichten koffiehuis van den Volksbond tegen Drank misbruik. Deze schimmenspelen zijn reeds eerder in verschillende plaatsen van ons land vertoond en verwierven overal de beste beoor deelingen. Zoo schreef de Muziekbode, het Weekblad voor Tooneelkunstenaars Maar het meest wds de jeugd gespannen op het schimmenspel, waarbij de inktduiveltjes zoowaar parmantig over het doek wandelden. De teere en fjjne décors van Prins Vroolijk leverden het bewijs van een talent, dat zich ge heel aan den kinderlijken geest wist aan te passen. Hoe mooi was de riviervaart in het maanlicht, het Paleis in helder zonnelicht, het onüeraardsche gewelf, waarin de kaboutertjes werken; dit alles was in zijn genre voortref felijk en mag tot het beste gerekend worden, wat op dit gebied is vertoond. De Bussumsche Courant uitte zich niet min der enthousiast: Er viel héél wat te kijken! Voor de pauze de „inktduiveltjes". We schrokken wer kelijk, toen op eens uit alle intkokers, die schoongemaakt zouden worden, een duiveltje te voorschijn kwam! Ingespannen hebben we de losse elastiesche poppetjes gevolgd op hun tocht hun tocht over 't water, door de bos- schen, by dag en bij nacht, 't Is alles zoo if zoo innig artistiek! met welk een toewijding is minitieus, tot in de kleinste details alles afge werkt! Telkens zien we weer tafereeltjes op het doek verschijnen, die onze bewondering opwekken voor de makers en samenstellers van dit schimmenspel en moeten wij hartelijk lachen om 't in-typische van' de voorgestelde personen- Na de pauze werd het sprookje van „Prins Vroolijk" vertoond, een sprookje met diepen zin. Hoe fijn waren hierin de hertjes en elfjes, hoe eenig die drie Wijzen, de een op een ezel, de tweede op een kameel en de derde op een olifant en dan de optocht van ruiters en voet volk, van rijtuigen, waarin men de menschen zag zitten. Ik zelf heb dezen keer bijzonder ge noten, met mij andere ouders die vol bewonde ring waren en vóóral, vooral de kinderen! Wat is 't toch heerlijk voor onze kinderen, dat hun zulke fijne, in-beschaafde genoegens wor den bereid, enz. Andere bladen o.a. de Telegraaf, gaven even eens onomwonden hun waardeering te kennen, zoodat men kan aannemen dat werkelijk iets moois zal worden gegeven. JUBILEUMCONCERT „EXCELSIOR" Het fanfarecorps „Excelr-ior", directeur de heer R. van 'I Höff bestaat thans vijf jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum gaf het corps Zondagmiddag een concert in Groenendaal. De gemeentelijke muziektent was kwistig met bloemen versierd, en het publiek was in buitengewoon grooten getale aanwezig. Een bijzondere attractie was de medewerking in dit concert van de Chr. gemengde Zangveree- njging „Bennebroek" uit Bennebroek. De verschillende nummers van .Excelsior" werden vrij goed uitgevoerd, terwijl de talrijke belangstellenden zeer hebben genoten van den zang, die buitengewoon mooi uitkwam in deze rustige omgeving. Met groote aanaacht werden de verschillende nummers aangehoord door het publiek, dat door luid applaus zijn ingenomenheid met deze uitvoering te kennen gaf. KINDERMATINéE. Op Vrijdag 22 Aug., des middags oin half drie zal in Hotel Lommeroord aan den Heeren weg een Kindermatinée worden gegeven, waar van de baten zijn bestemd voor het bouwfonds van den Volksbond tegen Drankmisbruik. Ver toond worden o.a. de beide schimmenspelen „De Inktduiveltjes" en „Prins Vroolijk waar van wij reeds in ons vorig nummer melding maakten. Eenige beoordeelingen daarvan vindt men elders in dit- nummer. Voorts zullen kin derliedjes worden gezongen en levende schilde rijen vertoond met medewerking van Mevr. C. E. de Vogel (zang) en Mej. L. Mo! (piano). Kinderen onder de 14 jaar worden zonder ge leide' niet toegelaten. Voor verdere bijzonder heden zie men de advertentie in dit blad. PERSONALIA. Bij het laatst gehouden examen Modevak school vereen, te Den Haag. slaagden de. dames v. d. £io$g. C. glgflj en M, ffïeft. "i EEN VEELBELOVEND KNAAPJE. Uit een kantoor van een bakkerij werd den laat3tverloopen tijd geregeld geld vermist, zon der dat kon worden ontdekt door wie dat werd weggenomen. Toen ten slotte de politie er mede in kennis werd gesteld was het raadsel spoedig opgelost. Nadat de politie een paar avonden post had gevat in de bakkerij werd de dader op heeterdaad betrapt. Het bieek een tien-jarige jongen te zijn, die over het dak het perceel binnendrong. Hij bekende reeds verschillende, malen op die manier aldaar geld te hebben ont vreemd. RIJWIEL VERMIST. Aangifte is gedaan van het vermissen van een heerenrijwiel dat onbeheerd voor een per ceel aan den Heerenweg stond. VERKEERSONGEVALLEN. In den afgeloopen nacht reed een motorrijder op den Heerenweg tegen een losloopend paard dat plotseling achter de boomen te voorschijn kwam. De motorrijder kwam daardoor te vallen en werd daarbij verwond. Dr. v. W. verleende de eerste hulp en is hij op diens advies per auto vervoerd. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bjj: C. Floris, Drieheeren- laan 15. een autoslinger; T. Schulz, Iepenlaan 4, een badpak; Lokerse. veldwachter. Vogelen zang, een Hollandsche herdershond: Van Duin, Overboschlaan 4, een portemonnaie met inhoud; Th. Boelhouer, Oude Posthuisstraat 8, een bad pak met handdoek; Kofoet, Zandvoortschelaan 61, een zweep; Kolk. Haemstedeplein 26, een hondenpenning; J. Bank, Balistraat 7. een gou den vulpen: Hessels, Voorweg 48, twee dek zeilen; C. Band, lïaemstedelaan 12. een zilve ren vulpotlood; B. v. Rooden, Kadjjk 14, een rijwielbelastingmerk; W. Moeke, Heerenweg 25, c-en herdershond; T. Lameijer, Drieheerenlaan 1, een zilveren schakelarmband; J. Wiggermans, Kogelstraat 10 Haarlem, een autobinnenband; B. Hulscher, Borneostraat 66. een kinderporte- monnaie; H. v. d. Weiden, Bleekersvaartweg 1. een slijklap: B. van Steenwijk. Heerenweg 104, een mes; Van Duin, Overboschlaan 3, een zil# veren schakelarmband. Hoenbroek, Glipperweg 5Z, een zilveren broche; B. de Haan, J. C. van Oostzanenlaan 7, een rijwielbelastingmerk; wed. de Rooij, Eikenlaan 30, een zwarte hond, Bureau van politie. Raadhuisstraat, een KG. gewicht, een handschoen, sleutels, sleutel van een melkbus, ceintuur, kinderportemonnaie, en damesfoto. Heemstede 11 Augustus. GEVEST 1GDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 12 Augustus. Gevestigd: E. J. Meerens-van Harte. Jos. Israëlplein 1; Th. P. W. Donkerlo, Zandvoort schelaan 22 bv.; M. Backer-van der Ley, J. van Govenstraat 25; Mw. M. E. C. Kryt-Nagtegaal, Jeroen Boschlaan 16; C. Bruin, Lue. van Ley- denlaan 15; J. W. H. Hanskamp. Valkenburger- straat 30; J. Piets, Binnenweg 108. HEEMSTEDE. Bevallen: M. A. C. Hamelink-Essers, (d.); C. Klaver-Bierman (z.); M. B. v. d. Meer-de Winter (d.). Ondertrouwd: H. J. v. Poecke en C. G. C. v. KonnigshovenN. A. Straathof en C. J. Kie- bert, P. A. de Winter en C. M. Kuipers. Getrouwd: J. J. A. Campfens en A. C. Draijer; C. A. Diependaal en C. A. v. d. Aar; G. S. Hageman en M. A. Gielen; P. J. Veen en H. M. v. d. Velden. Gereformeerde Kerk Heemstede, Koedieplaan. V.m. 10 uur, Ds. J. L. Schouten van Amsterdam. N.m. 5 uur, Ds. J. L Schouten van Amsterdam I AANNEMERS BEEED. MAKELAARS. Meesterlotlelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. J. C. van Oostzanenlaan 10 b d. Blauwe brug HEEMSTEDE. TELEFOON 28681. UW ADRES VOOR VAKKUNDIG EN BILLIJK SCHILDERWERK. DAMES! Het bekende ADRES voor permanent wave t 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf a f0.90, Onduleeren f0.50, Knippen a f0.40 IS THANS BAAN 43, Dameskapsalon „GALL1A". Telefoon 15064. Aanbevelend. H. HUYBENS, Dameskapper. PRIMA KMIILII. BILLIJKE PRIJZEN. Het ADRES voor den Koopman Accountant AMSTERDAM O. Z. Voorburgwal 326/328, Tel. 31260 Heemstede - Schouwbroekerstr.7 FIJNHOUT- EN IJZERHANDEL Spaarnwouderstraat 108 HAARLEM Telef. 15020 Speciaal adres voor alle soorten FIJNHOUT Ruime sorteering in SIER- en PORTRETLIJSTEN Billijke berekening voor het INLIJSTEN van alle "maten PORTRETTEN en GRAVURES Complete sorteering in alle GEREEDSCHAPPEN voor Batikken en Schabloneeren, Zarg- en Snijwerk, farso-werk, Timmergereedschap, enz. Meubelbeslag in de meest moderne uitvoering KURKPLATEN, MATTEN EN ZOLEN, MEDICIJN-, BI LR-, WIJN- EN THERMOSFLESCK-KURKEN. TOUWWERK en KOORD in diverse maten. ACCU-LA ADSTATION - BILLIJKE PRIJZEN SNELLE EN SOLIEDE AFWERKING DAMMEN. EEN SIMULTAAN-SEANCE. Nu de zomer zoo langzamerhand weer ten einde loopt en men ook gaarne de dan lange avonden nuttig en aangenaam zal willen door brengen, komt de R.K. Damclub St. Bavo weer eens onze aandacht vragen voor hel damspel. Het damspel leent zich bij uitstek tot een nuttig en aangenaam tijdverdrijf en heeft op andere sporten cn spelen dit voor, dat het nie gepaard gaat met belangrijke financieele of fers, dat het een uitstekende oefening voor de hersenen ;.s; en er geen gevaar bestaat, dat men bij de beoefening armen of beenen zal breken. Bovendien speelt men dit spei steeds binnens huis, zoodat men er ook geen ziekte door pp den hals haalt, zooah vaak met andere spelen, wanneer men urenlang in regen en koude moest doorbrengen. Voo: de meeste spelen en sporten moet men den huiseiijken haard verlaten: voetbal, billarcl. enz. Het damspel daarentegen kan men ook thuis beoefenen. Al is men zelfs alleen, kan men zich eon genotvollen avond verschaffen door het oplossen van problemen, naspelen van par tijen, studies e.d. Verschillende spelen zal men op nog jeugdi gen leeftijd moeten laten varen, omdat men niel meer mee kan komen; het damspel kan men zelfs op hoogen ouderdom nog uitstekend be oefenen. Uit deze enkele vergelijkingen spreekt zeer duidelijk, dat het damspel onze belangstelling waard is. De R.K. Damclub St. Bavo heeft o.m. tot taak, evenals andere R.K. Damvereenigingen. de propaganda onder de R.K. voor het damspel en de liefhebbers in de gelegenheid te stellen het spel te beoefenen, om het spel te leeren of reeds bestaande spelkennis tot .hooger peil te brengen. Ten dien einde zal er op Zondag 17 Augustus a.s., 's middags half drie, een groote simultaan seance gegeven worden door den kampioen van de R.K. Damclub St. Bavo, den heer B. H. M. Stevens, voor alle R.K. damliefhebbers uit Heemstede. Voor niet-leden van damvereenigingen zyn er ?arehge prijzen aan verbonden. Na deze eerste kennismaking zullen er, bij voldoende deelname, op nader te bepalen datum, nog andere wedstrijden worden georganiseerd, :.';,iaraan wederom prijzen verbonden zijn. Deelname is geheel kosteloos. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot. J. Jf M&rmerdaiXL UeeJienweg 23 a, Heemstede, JAAR VERG ADERING YOETBAL- VEREENIGING H. B. G. Was het door de groote belangstelling voor het circus of door den toevallig mooien zomer avond, zeker is, dat de belangstelling voor deze zoo belangrijke vergadering niet bijzonder groot was. Pas om kwart voor 9 opent de voorzitter ds .vergadering en betreurt de slechte opkomst. Hij hoopt op beperking der debatten en heet ue aanwezigen hartelijk welkom. Ingekomen was een schrijven van den schei denden speler M v. Deurzen, die dank zegt voor het cadeau bij zijn huwelijk en memoreert deu prettigen tijd, in H. B. C. doorgebracht. De notulen der vorige vergadering worden onder applaus goedgekeurd. Hierna volgde een uitvoerig overzicht over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Hulde wordt gebracht aan den trainer, die veel heeft bijgedragen tot het succes der ge speelde competities, waarbij het meerendeel der 6 elftallen lvooge plaats innam. Spelregelavond, feestavond, clubavonden en kienavonden waren prettige avonden. Herinnerd wordt aan de prettige Duitschc reis. Uit het verslag van den penningmeester stip pen wij aan een saldo van pl.m. f 151.93, terwyl het saldo in kas is f 390.61. Inkomsten f 1620.17, uitgaven f 1468.24. Uit het verslag der kascommissie bleek, dat de boekhouding in orde is. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Th. v. d. Horst als voorzitter herkozen, terwyl als bestuursleden werden herkozen de heeren S. Mulders en L. v. d. Vlugt. In de plaats van den heer B. Platte werd de heer A. Klaver gekozen. Als leden der kascommissie werden benoemd de heeren N. J. v. d. Linden, Jac. v. d. Eem en C. Pijpers. Een voorstel tot reglementsherziening, de elftalcommissie betreffende, werd na ampeie bespreking afgevoerd. Alleen werden 2 leden uit de vergadering benoemd, die naast de 3 be stuursleden de elftalcommissie zullen uitmaken, waaraan toegevoegd zijn de aanvoerders der elftallen met adviseerende stem. Als begrooting voor inkomsten en uitgaven voor het seizoen 1930 '31 werd vastgesteld een bedrag van f1200. Hierna volgde de rondvraag, die nog heel wat sterf tot gedaehtenwissel'ng opleverde, waarna de voorzitter de vergadering sloot met den Chr. Zie verv^ojg tweede blad,

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 2